زني در دادگاه گفت: خواهر شوهرم اعتقادات مذهبي‌ام را دليل عقب افتاده بودنم تلقي مي‌كند، به همين دليل همسرم من را رها كرده و با خواهرش زندگي مي‌كند.
ايسنا: زني با حضور در دادگاه خانواده درخواست طلاق خود را به قاضي دادگاه ارائه كرد و گفت: سال دوم دبيرستان بودم كه براي بار اول همسرم به خواستگاري‌ام آمد، خانواده‌ام به دليل سن كم من در آن دوران با ازدواج‌مان مخالفت كردند، من نيز عجله‌اي در ازدواج نداشتم تا اينكه سال سوم دانشگاه با اصرارهاي خانواده‌ي شوهرم، به عقد هم درآمديم.

وي افزود: خانواده شوهرم از لحاظ مالي در سطح خيلي بالايي قرار دارند و همسرم در سه كشور اروپايي خانه‌هايي بزرگ دارد، البته خانواده من نيز از لحاظ مالي وضعيت مشابهي دارند.

اين زن جوان ادامه داد: همسرم مهندس شيمي است و ما سال‌هاي اول ازدواج‌مان را در كانادا گذرانديم، بعد از اينكه به ايران بازگشتيم خواهر همسرم نيز همراه ما به ايران آمد و قرار شد با يكديگر در يك خانه زندگي كنيم. من كه به او همانند خواهري كه نداشتم علاقمند بودم از اين اتفاق ابراز خرسندي كردم. زيرا او را دختري ساده مي‌پنداشتم اما افسوس او باعث جدايي من از همسرم شد.

وي عنوان كرد: خانواده‌ي من خانواده‌اي هستند كه مسائل مذهبي براي‌شان اهميت دارد و خانواده‌ي همسرم از اين نظر نقطه مقابل خانواده من هستند در صورتي كه از ابتدا همسرم و خانواده‌اش پوشش ظاهري من را ديده بودند اما بعد از مدتي از همين پوشش ايراد گرفتند.

اين زن جوان مدعي شد: زماني كه خواهر همسرم به منزل ما آمد، نتوانست رفتارهايي كه در خارج از كشور داشت را كنار بگذارد. براي مثال بدون اينكه اطلاعي به من و برادرش بدهد با دوستانش به سفرهاي مختلف مي‌رفت و زماني كه من ابراز نگراني مي‌كردم شوهرم ادعا مي‌كرد كه من مقصر هستم.

وي خاطر نشان كرد: من نمي‌توانستم همانند شوهرم نسبت به اين مساله بي‌تفاوت باشم، زيرا اين مسائل براي من مهم بود اما زماني كه از خواهر همسرم مي‌خواستم به موقع به منزل بازگردد تا اتفاقي برايش نيفتد او من را عقب افتاده مي‌خواند و بي‌اعتنا به حرف‌هاي من به كارهاي خود ادامه مي‌داد.

زن افزود: تا اين كه خواهر همسرم اين مساله را با مادرش كه در خارج از كشور است مطرح كرد و او نيز با تماس‌هاي مكرر خود به همسرم، او را قانع كرد من را رها كند و با دخترش خانه‌اي ديگري را براي ادامه زندگي تهيه كند و همسرم به دليل نفوذي كه مادرش بر افكارش دارد، به راحتي حاضر به انجام چنين كاري شد و در حال حاضر هشت ماه است كه من را رها كرده است.

وي در پايان گفت: اكنون حاضر به ادامه زندگي با همسرم نيستم و تمامي مهريه خود را در ازاي حكم طلاق خواهم بخشيد.

به گزارش ايسنا، قاضي دادگاه بعد از شنيدن اظهارات زن جوان به دليل عدم حضور مرد در دادگاه حكمي مبني بر طلاق صادر نكرد.