متن کامل نامه خاوری: هيچ‌گاه اين همه تحقير نشده بودم (+عکس)

با توجه به مشكلات عصبي حادث‌شده و بيماري مزمن كه از آن شديدا رنج مي‌برم، متاسفانه قادر به كنترل احساسات خود نيستم كه تلفني صحبت كنم، وضعيت ‌[ايجادشده] بسيار متاثرم كرد، هيچ‌گاه اين همه تحقير نشده بودم.
مدير عامل مستعفي بانك ملي ايران در نامه‌اي كه چند روز پيش براي همكاران خود نوشته، با توصيف وضعيت خويش، وعده بازگشت داده است.

به گزارش ايسنا، متن كامل نامه محمودرضا خاوري به شرح زير است:

«بسمه تعالي

جناب آقاي دشتي

رياست محترم اداره كل حوزه‌ مديريت

با سلام

با توجه به مشكلات عصبي حادث‌شده و بيماري مزمن كه از آن شديدا رنج مي‌برم، متاسفانه قادر به كنترل احساسات خود نيستم كه تلفني صحبت كنم، وضعيت ‌[ايجادشده] بسيار متاثرم كرد، هيچ‌گاه اين همه تحقير نشده بودم.

خواهشمندم سلام اين جانب را به همه همكاران عزيز، خاصه جناب‌ آقاي قيطاسي و جناب ‌آقاي‌ صفا، جناب‌ آقاي پدرام‌ و اعضاء محترم هيات مديره برسانيد.

انشاء‌الله به‌زودي شما و همكاران را از نزديك زيارت خواهم كرد. لطفا متن پيوست را در اختيار مخاطبان آن فورا قرار دهيد.

خداوند يار و ياورتان باد».

191434 150

روز پس از تاريخ اين نامه بود كه متن استعفانامه مديرعامل بانك ملي ايران خطاب به شمس‌الدين حسيني ـ وزير امور اقتصادي و دارايي ـ كه در آن زمان براي شركت در نشست سالانه صندوق بين‌المللي پول در واشنگتن به‌سر مي‌برد، منتشر شد. محمودرضا خاوري در متن استعفانامه خود آورده بود: «اين جانب از طرف خود و كاركنان شريف و زحمتكش بانك ملي ايران با ابراز تأسف از عملكرد "اداره كل امور شعب مناطق آزاد" از محضر مقام معظم رهبري و ملت شريف ايران عذرخواهي كرده و ضمن تأكيد بر بقاء مسئوليت بانك صادرات ايران، به احترام افكار عمومي استعفاء خود را تقديم حضور جنابعالي مي‌كنم. بديهي است دفاع از شخصيت حقيقي خود را موكول به فرصت مناسب نموده و از خداوند بزرگ توفيق و عزت همه خدمتگزاران امين و دلسوز نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران را خواهانم».