مقایسه تخصصی گوشی های 8 مگاپیکسلی
همتون سایت تخصصی و حرفه ای gsmarena را میشناسید.در یکی از جدیدترین مقایسه ها به نام Grand 8 megapixel shootout: The latest and greatest این سایت اومده گوشی های 8 مگاپیکسلی از نظر تمام موارد مانند:اینترفیس،فلش،و... با هم مقایسه کرده و در هر بخش به هر گوشی امتیازی داده.مطمئن هستم در آینده یکی از دوستان زحمت ترجمه کامل این مقایسه تخصصی رو میکشه.اما من طاقت نیاوردم و اومدم مجموع امتیازهای هر گوشی رو با هم جمع زدم و نتیجه این شد:

LG KC910 Renoir 89
Samsung i8510 INNOV8 88
Sony Ericsson C905 79
Samsung M8800 Pixon 73

پس بنابر این مقایسه معتبر و تخصصی در حال حاضر گوشی LG KC910 Renoir بهترین دوربین رو داره و گوشی Samsung i8510 INNOV8 با اختلاف بسیار کم در مقام دوم قرار داره و Sony Ericsson C905 در مقام سوم و Samsung M8800 Pixon در مقام چهارم جای داره.
البته میگم این مقایسه خیلی طولانی و تخصصیه و من فقط مجموع امتیازات هر گوشی رو نوشتم و نتیجه این شد که می بینید.
فکر کنم این مقایسه طرفداران سونی اریکسون رو راضی نکنه.خود من انتظار داشتم که C905 اول یا حداقل دوم بشه.
البته لازم می دونم اینو بگم که در مواردی چون:فلش،اینترفیس و سرعت دوربین C905 خیلی از رقیبای خودش پیشی میگیره.مخصوصا در فلش که اصلا گوشی های دیگه قابل مقایسه با C905 نیستند.