نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: بر تري ايكس باكس360 بر پلي استيشن 3

بازیهای کامپیوتری
    تشکر تشکر کرده 
    3,517
    تشکر تشکر شده 
    1,373
    تشکر شده در
    627 پست
    قدرت امتیاز دهی
    946
    Array

بر تري ايكس باكس360 بر پلي استيشن 3

خدمت طرفداران PS3 عرض کنم:
    حقیقت 1: پروسسور یا پردازشگر
    - یکی از دلایلی که مردم فکر میکنند PS3 بهتره اینه که چون PS3 از Cell Processor استفاده میکند! اما حقیقت این است که برنامه نویسی (بازی نویسی) برای Cell ها بسیار مشکل است!
    بخاطر همین حقیقت، بسیاری از بازیها برای PS3 کنسل شدند!
    همچنین، بسیاری از شرکت های سازنده ی بازی چون Atari اعلام کردند که تا آینده ی نه چندان دور حاضر به ساخت بازی برای PS3 نیستند!
    این تنها بخاطر مشکل بودن ساخت بازی برای PS3 نیست. عامل مهمتر دخیل هزینه ی کلان و بالاتر ساخت این بازیهاست.
    این ویژگی حتی به شرکت های کوچک سازنده ی بازی اجازه نمیدهد تا برای PS3 بازی بسازند!
    تعدادی از بازیهایی که ساخت آنها برای PُُS3 کنسل شد:
    Smackdown vs Raw 2007
    Thesis
    Killing Day
    Endless Sega
    NBA Live
    Fear And Respect
    Splinter Cell
    Dark RPG
    Black Blade
    + (همچنین) بسیاری از بازیهای دیگر با تاخیر ساخته شدند!
    این درسته که Cell Processor استفاده شده در PS3 از سه پروسسور گذاشته شده در XBOX 360 قویتره اما بخاطر حافظه یا Memory کم و ضعیف و همچنین پهنای باند کم موجود PS3، این کنسول نمیتواند از کل حجم پروسسور استفاده کند....

حقیقت 2: دیسک های Blu-Ray:
    hd dvd bluray 162252
    شرکت سونی با استفاده از تکنولوژی دیسک های Blu-Ray میخواست بار دیگر ثابت کند که برتر است! مردم زیادی گمان میکردند (میکنند) که این دیسکها جایگزینی برای استانداردهای موجود خواهند بود... همانطور که 10 سال پیش سی دی ها جایگزین کاست ها شدند. اما حقیقت این است که قیمت این دیسک ها بقدری بالاست که جایگزین شدن در شرایط فعلی برابر با ضرر خواهد بود.... درست مانند 7 سال پیش که سونی تکنولوژی Betamax را میخواست جایگزین کاست های ویدیویی یا VHS کند... اما به دلیل اقتصادی نبودن آن، کنار زده شد و به شکستی عظیم در تاریخ این شرکت بدل گشت. (تکنولوژی UMD شرکت سونی نیز به همین ترتیب که در سال 2004 شکست خورد!) پس مطمئن باشید که حالا حالاها باید صبر کنید تا قیمت Blu-Ray اونقدری پایین بیاد تا خریدش به صرفه شه.
    بگذریم...

همچنین حقیقت دیگری که PS3 را شکست خورده تر جلوه میکند گرانتر بودن قیمت بازی های آن است. در مقایسه با بازی های XBOX 360، حدود 30 دلار باید بیشتر برای بازیهای PS3 پرداخت که آن هم بخاطر گرانی دیسک های Blu-Ray است... به یاد داشته باشید که هیچ کدام از بازیها 25 گیگابایت فضا لازم ندارند!!!!!

حقیقت 3: کارت گرافیکی:
    کارت گرافیک PS3 = NVidia RSX
    کارت گرافیک XBOX 360 = ATI Xenos
    کارت گرافیک XBOX 360 از کارت گرافیک PS3 بهتر است... نه فقط بخاطر اینکه این کارت گرافیک سایه ها و DirectX 10 را بخوبی پشتیبانی میکند... علت اصلی آن است که این کنسول از حافظه ی متحد استفاده میکند! این یعنی اینکه XBOX360 میتواند بیشتر از هر چیزی به گرافیک حافظه دهد و در نتیجه texture ها بزرگتر و واقعی تر جلوه میدهند. (قابل توجه اونایی که فکر می کنن همه چی به حجم بالاس.)
    XBOX حدود 490 مگابایت حافظه ی گرافیکی در نظر گرفته در حالی که PS3 تنها 256 مگابایت صرف این امر کرده است....

حقیقت های دیگر:
    - اگر چه خدمات اینترنتی PS3 مجانی است... اما سونی این اجازه را به شرکت های سازنده ی بازی داده است تا از بازی کننده ها بابت آنلاین بازی کردن بازیهایشان پول بگیرند!! سازندگان پول میگیرند چون اعتقاد دارند سرورهای بازی مجانی نیستند!!...
    - فقدان نوآوری.... سونی به طرزی ناشیانه از حالت ها و کنترل هایی که قبلاً در PS2 استفاده میکرد استفاده کرده است و لذا جذابیت چندانی برای کابران ندارد اما در عوض شرکت مایکروسافت با ایده ای کاملاً جدید قدم برداشت!

گرافیک در دو کنسول:
    در بسیاری از بررسی ها بین دو کنسول، گرافیک بازی در کنسول XBOX 360 بهتر از PS3 است همین طور بالعکس. برای درک بهتر به تصاویر زیر توجه کنید:

• در بازی Beowulf گرافیک در کنسول PS3 تار است و جزئیات کمی به نمایش گذاسته شده است.

beowulf 360 vs ps3

• در بازی Need For Speed Carbon باز هم تصویر تار است و جزئیات کمی به نمایش در آمده. برای صحت کلام بنده به آینه توجه کنید:

xbox 360 vs ps3

• در بازی GTA IV. خودتان مقایسه کنید.

vsapril29large4

• بازی Turok:

ld78l20ymgo0ogevobk

به جزئیات تصویر (Texture) و گرافیک بازی دقت کنید، خطوط و شیار ها در دو تصویر گویای نقاط ضعف و نقاط قوت کنسول XBOX 360 است.

ظاهر دو کنسول: تا حالا PS3 را از نظر زیبایی برتر از XBOX 360 می دانستند و آن هم به دلیل براق بودن رنگ PS3 است، برای افرادی که چنین فکری می کردند باید بگوییم متاسفم ، چونکه Microsoft کنسول جدید خود را در سال 2010 رو نمایی کرده که به نظر من بسیار زیبا تر از PS3 است و از خیلی جهات از PS3 بهتر است که در آینده ای نه چندان دور در مورد آن توضیح خواهم داد. اما فعلاً به تصویر زیر کفایت می کنم.

تا حالا می گفتن PS3 ظاهری براق و کلاسیک داره، حالا به تصویر بالا توجه کنید.

دسته های کنسول : دسته کنسول xbox360 از نظر راحتی در این مقایسه برنده است.
    اما در مورد PS3، دسته ی آن همان ظاهر دسته ی PS2 را حفظ کرده است.
    اما برای دسته ی این کنسول، اشکال مختلفی طراحی شده است که هر کدام معایب خاص خود را دارند.
    که تمام این طرح ها برای رسیدن به راحتی فرا تر دسته XBOX 360 تولید شده اند که با شکست روبرو شده اند و حتی برای خواسته ی خود دسته ای شبیه دسته ی XBOX 360 ساخته اند.

ip7zadyox0pcz27xej
    به نظر شما این همان دسته ی XBOX 360 نیست؟

بازی ها انحصاری : بازی ها انحصاری ps3 همیشه انحصاری نمیمونند . بعضی از بازی ها ps3 برای دیگر کنسول ها عرضه شدند و تحمل انحصاری موندن رو نداشتن .ولی بازی های انحصاری xbox 360 به صورت اختصاصی موندن و هیچکدام روی کنسول مقابل پیاده سازی نشد . به نظر بنده شرکت سونی کمی عقده ایه چونکه این شرکت برای فروش دستگاه خود یعنی PS3، دست به ساخت بازی های مخصوص همین کنسول رو کرده مثل Uncharted 2 یا بازی GOD OF WAR 3 که در کار خود کمی موفق بوده است چرا که در اوایل عرضه کنسول PS3، این شرکت در خطر شکست دیگری قرار گرفت و با دست به دامن شدن به این بازی ها توانست فروش این کنسول را کمی افزایش دهد.

امکانات دو کنسول: هر دو کنسول دارای امکانات خوبی هستند ,دسته های هر دو کنسول قابلیت بیسیم دارند که دسته ی PS3 بوسیله ی خود کنسول شارژ می شود اما دسته ی XBOX360 نیز با باطری کار می کند.
    دسته های ps3 دارای قابلیت sixaxis می باشند که فعلا استفاده ی چندانی ازش نمی شود ولی در برخی از بازیها مانندunchartedهنگامی که بر روی کنده ی درخت راه می روید با این قابلیت باید تعادل خود را حفظ کنید در بازی killzone2 هم من در تریلرهایش دیدم که برای چراخندن هر چیزی از این قابلیت استفاده می شود که دسته های xbox360 فاقد این امکان هستند.

البته بنده خودم طرفدار کنسول XBOX 360 هستم و از نظر من کنسول XBOX 360 بهتر از PS3 است و کسانی که می خواهند بین دو کنسول یکی را انتخاب کنند، پیشنهاد بنده XBOX 360 است حالا دیگران هر چی که می خوان بگن من سر حرفم هستم. دوستانی که با نظر من موافقند، نظر خودشون رو بگن

منبع:newgen
    67301655420186181910

Click here to chat with morteza6006

2. 3 کاربر مقابل از Assassin's Creed عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. 2 کاربر مقابل از shmp30 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

برچسب ها برای این تاپیک

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)