صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 30
    مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

پیش فرض ساخت سی دی یا دی وی دی های بوتیبل

درود

تذکر:
    --------
    این بحث ادامه بحث موجود در لینک زیر است. لذا ضرورت دارد که عزیزانیکه تازه در این بحث
    وارد شده اند، قبلا" مقدمات بحث را در لینک زیر مطالعه فرمایند

چگونه ایزویی بسازیم که فایل ها در آن به راحتی قابل مشاهده نباشند؟

شاید بتوان گفت اولین باری که مسئله بوت مورد نظرم قرار گرفت و تصمیم گرفتم از آن سر دربیاورم زمان شکوه و
    قدرت ویندوز 98 بود.
    در آن زمان یک هارد با حجم چند صد مگا بایت داشتم و کسی فکر نمیکرد که زمانی هارد های 1 گیگا بایتی درست
    شود چه برسد به اینکه امروزه هارد های چند ترابایتی وجود دارند.
    اوایلش سی دی رامی هم وجود نداشت و بالاخره دنیا خیلی کوچک بود.

بدیهی است که با اینکه از نظر ما ها ویندوز 98 خیلی زیبا و سریع و عالی بود ولی بهر حال با اشکالاتی هم روبرو
    می شدیم. و عیب یابی و تعمیر ویندوز بسیار کار مشکلی بود.چون نه مثل امروز انواع نرم افزار های کمکی ساخته
    شده بود و نه سی دی رامی وجود داشت و نه علم کار موجود بود .

از مال دنیا فقط یک فلاپی دیسک داشتیم که گنجایش 1.4 مگا بایت اطلاعات داشت.لذا وقتی کامپیوترمان خراب
    می شد و بالا نمی آمد. تنها راه نجات استفاده از این فلاپی بود.

شاید به من خرده بگیرید و بگوئید الان چه وقت داستان تعریف کردن است؟ الان دیگه فلاپی به افسانه ها پیوسته.
    از چیزی صحبت کن که بدردمان بخورد و خوابمان نگیرد.

اگر اینگونه فکر میکنید کاملا" اشتباه است . چون درست است ویندوز 98 مرده و جایش را ویندوز 8 گرفته ، درست
    است فلاپی ها جایشان را به دی وی دی رام ها داده اند وووو... ولی همان فلاپی هنوز که هنوز است کاربرد دارد.

یکی از دلایلم برای این مطلب همان تاپیک Ghost هست که کاربر محترمی در قرن 21 نیاز هائی را اعلام فرمود و بعد
    بنده چند نوع ایزو برایش طراحی کردم که نیازهایش را برطرف کرد که هیچ ، دوست عزیر دیگری را به فکر انداخت و
    وادار کرد که خواستار این تاپیک شود.

مطمئنا" میگوئید این چه ربطی به ویندوز 98 و فلاپی دارد؟ ربطش این است که بنده با استفاده از فایل های بوت
    ویندوز 98 که در آن زمان داخل فلاپی گذاشته و موقع خرابی ویندوز 98 با آن بوت میکردیم و تعمیرات انجام می دادیم
    این ایزو ها را طراحی کردم.

یعنی بنده در ایزو های مورد بحث از تکنیک های مخصوص ویندوز 98 و فایل های ویندوز 98 استفاده کرده و ایزو ها را
    طراحی کردم.
    و امروزه نیز سی دی های کمکی زیادی (مثل هایرن و غیره ) هنوز از همین تکنیک ها بهره میگیرند.

فقط ما باید اول با اصول مقدماتی کار آشنا بشویم و بعد راحت میتوان آن ها را بصورت مدل فوفولی امروزی بزک کرد
    و استفاده کرد.
    از جلسه بعدی مطالب عملی را بحث میکنیم.

[SIGPIC][/SIGPIC]

2. 8 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

درود
    عزیزان من ، با توجه به سوالاتتان ، می بینم که بیشتر در فکر این هستید که چه عاملی و یا چه فایلی هست که
    باعث میشود که دیسک بوتیبل باشد.
    من فکر میکنم بهتر است از این طرز نگاه کردن به موضوع منصرف بشوید و موضوع را بصورت دیگری بررسی کنید.
    میدانم توضیحاتم برایتان خسته کننده شده ولی باز هم مجبورم توضیح دهم:

ببینید ، یک سیستم عامل (فرقی نمیکند ویندوز باشد یا لینوکس و یا هر سیستم عامل دیگر) ، چکار میکند؟
    تنها کاری که میکند این است که سخت افزار های کامپیوتر ما را وادار میکند که کار های مختلفی انجام دهند.

فایلی که باعث بوتیبل شدن یک دیسک میشود هم دقیقا" همین کار را انجام میدهد.
    یعنی این فایل در حقیقت یک سیستم عامل خیلی خیلی کوچک و ابتدائی است که فقط یکی دو تا کار بلد است.

فکرتان را روی این موضوع متمرکز نکنید که یک علم مجزاست و اصلا" نیازی به دانستنش ندارید.

فایل اصلی بوت فقط یک یا چند دستور به سخت افزار میدهد و بقیه کار ها توسط فایل های عادی و با ترتیب خاصی
    اجرا می شوند.
    شما بهتر است به مجموعه فایل هائیکه باعث بوتیبل کار کردن یک دیسک میشوند فکر کرده و افکار خود را در این
    متمرکز کنید که در این فایل ها چگونه میشود تغییراتی داد که آن ها عوض کار عادی خود ، کار دلخواه شما را انجام
    دهند.
    من چند مثال عملی و قابل امتحان در این مورد توضیح داده و سپس نرم افزار هائی را برای شما با مختصری توضیح
    معرفی خواهم کرد که فقط با یادگیری طرز کار این نرم افزار ها بتوانید کار های مورد نظر خود را انجام دهید
    یعنی بتوانید سی دی یا دی وی دی های بوتیبلی بسازید که فقط نرم افزار های مورد علاقه شما را داشته و اجرا
    کنند.
    مثلا" میتوانید یک دی وی دی بوتیبل بسازید که موقع بوت گزینه های مختلفی نشان بدهد. و با انتخاب هر گزینه
    کار مخصوصی انجام شود.

من برای اولین مثال برنامه Ghost را انتخاب کردم.
    لینک ایزوئی را در بحث (ساخت سي دي اتوماتيك گاست با آدرس دهي از هارد) پست شماره 22 قرار دادم که
    میخواهیم آن را مختصری بررسی کنیم. دوستانی که دانلود نکرده اند میتوانند آن را از لینک زیر دانلود فرمایند:

http://www.mediafire.com/download/jr...re+CD+SATA.rar

من این ایزو را طوری تنظیم کرده ام که اگر شما قبلا" یک ایمیج Ghost از درایو C با نام MY_C.GHO تهیه کرده باشید
    میتوانید آن را به روت این ایزو اضافه کنید. حال اگر این ایزو را در یک دی وی دی رایت کرده و با آن بوت کنید ، برنامه
    بطور اتوماتیک فایل MY_C.GHO را از دی وی دی به درایو C کامپیوتر Restore خواهد کرد.
    ( به شرطیکه نام ایمیج حتما" MY_C.GHO بوده و هیچ چیزی را در داخل ایزو تغییر ندهید)

حال میخواهیم فایل های بوت این ایزو را بررسی کنیم و مطابق میلمان کارش را تغییر دهیم.
    این ایزو تقریبا" اکثریت کارش براساس فایل های ویندوز 98 انجام شده است.

برای بررسی فایل های بوت این ایزو ، آنرا توسط فرضا" برنامه UltraISO باز کرده و اطلاعات بوت آن را به روشی که در
    جلسات قبل گفتم جائی ذخیره کنید. فرض میکنیم که اطلاعات بوت را با نام Ghost.bif ذخیره کردیم.

نکته: برنامه فایل های بوت را با پسوند BIF ذخیره میکند. ولی برنامه های دیگری هم هستند که میتوانند آن را با یکی
    از پسوند های BIN ، IMG ، IMA و غیره ذخیره نمایند.

حال فایل Ghost.bif را با خود برنامه UltraISO باز کنید. خواهید دید که داخل آن چندین فایل وجود دارد. آن ها را داخل
    یک پوشه کپی کنید.
    در این مثال ما 8 عدد فایل خواهیم داشت.
    معمولا" اگر در بین فایل های بوت ، فایلی با نام AUTOEXEC.BAT و جود داشته باشد ، این فایل اولین فایلی است
    که موقع شروع بوت اجرا خواهد شد.
    ولی اجازه بدهید قبل از تشریح فایل AUTOEXEC.BAT علت وجود بقیه فایل ها را در این مثال توضیح دهم.

این فایل ها همه براساس سیستم عامل DOS کار میکنند.برای اینکه دستوری در سیستم عامل DOS انجام شود
    بایستی فایل COMMAND.COM اجرا شود. این فایل برای این است که فایل های DOS اجرا شوند.

ما در این مثال داخل سی دی فایل هائی داریم که بایستی از داخل سی دی اجرا شوند. ولی سیستم کامپیوتر
    خودی خود چیزی بنام سی دی رام را نمی شناسد.
    لذا در اینجا از فایلی بنام CONFIG.SYS استفاده کرده ایم که کارش این است که سخت افزار ها را به سیستم
    بشناساند.
    فایل CONFIG.SYS در خقیقت یک فایل متنی است و شما میتوانید آن را توسط notepad باز کرده و محتویاتش را
    مطالعه کنید.
    برای اینکه این فایل بتواند سی دی رام ها را به سیستم معرفی کند ما باید در داخل آن دستورات لازم را بنویسیم.
    ولی اینجا مسئله ای هست. و آن اینکه در زمانهای قدیم فقط سی دی رام های نوع IDE داشتیم ولی الان بیشتر
    سی دی رام ها از نوع ساتا هستند.
    بنا براین ما اگر در داخل فایل CONFIG.SYS فقط دستور مربوط به سی دی های IDE را بدهیم ، بعد از رایت کردن
    سی دی ، این سی دی فقط در کامپیوتر هائی کار خواهد کرد که دارای سی دی رام نوع IDE باشند.و در کامپیوتر
    های دیگر ، بعد از بوت پیغام خواهد داد که سی دی رام را پیدا نمیکنم!!!

و همینطور اگر در داخل فایل CONFIG.SYS فقط دستور مربوط به سی دی های SATA را بدهیم ، بعد از رایت کردن
    سی دی ، این سی دی فقط در کامپیوتر هائی کار خواهد کرد که دارای سی دی رام نوع SATA باشند.و در کامپیوتر
    های دیگر ، بعد از بوت پیغام خواهد داد که سی دی رام را پیدا نمیکنم!!!

بنا براین مجبوریم که هر دو نوع را داخل فایل CONFIG.SYS معرفی کنیم.(من در مورد فایل CONFIG.SYS بیشتر
    صحبت نمیکنم چون واقعا" زمان زیادی میخواهد و خودش یک تاپیک جداگانه می طلبد).

بعد از اینکار ما اجبار داریم که درایور های سی دی رام های معمولی و ساتا را هم در کنار فایل CONFIG.SYS قرار
    دهیم ( GCDROM.SYS و OAKCDROM.SYS).

فایل های MSCDEX.EXE و HIMEM.SYS هم در رابطه با اجرای فایل CONFIG.SYS وجودشان ضروری است

وقتی شرایط بالا برقرار شد فایل AUTOEXEC.BAT کار مورد نظر ما را شروع میکند.
    ببینیم این فایل در این مثال چکار میکند.برای اینکار آن را توسط notepad باز کنید.دستورات زیر را خواهید دید:

کد HTML:
    @echo off
    LH MSCDEX.EXE /D:mscd001 /D:mscd002 /L:S
    SET CDROM=S:
    PATH=A:\;%CDROM%\
    %CDROM%
    echo.
    Start.BAT
    سطر اول دستور فقط کارش این است که فعالیت های زیر زمینه اجرائی را مخفی کند.
    سطر دوم دستور سی دی رام کامپیوتر را شناسائی میکند.
    سطر سوم دستور میگوید که سی دی رام شناخته شده را با نام S نشان دهد
    سطر چهارم مسیر سی دی رام را برای دسترسی سیستم مشخص میکند
    در سطر پنجم وارد داخل سی دی میشود
    در سطر آخر از داخل سی دی فایل Start.BAT را اجرا میکند.(اگر به داخل ایزو نگاه کنید این فایل را می بینید).

حالا دیگر همه کاره فایل Start.BAT است که کار نهائی را انجام میدهد.
    اگر این فایل را توسط notepad باز کنید خواهید دید دارای دستورات زیر است:

کد HTML:
    mouse
    @echo off
    GHOST -clone,mode=pload,src=%CDROM%\MY_C.GHO:1,dst=1:1 -sure
    سطر اول دستور باعث میشود که فایل MOUSE.COM در روت سی دی اجرا شود. اگر این دستور را حذف کنیم دیگر
    نخواهیم توانست از ماوس استفاده کنیم.
    و سطر سوم فایل GHOST.EXE را از روت سی دی با پارامتر هائیکه می بینید اجرا میکند

در جلسه بعد سعی خواهیم کرد تغییراتی در این ایزو بدهیم.

[SIGPIC][/SIGPIC]

4. 8 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

درود

مثالی که دیدیم ، واقعا" مثال ساده ای هست و ما براحتی میتوانیم چند نوع تغییر در آن ایجاد کنیم تا کار دلخواه ما
    را انجام دهد.
    نوع اول تغییر که واقعا" ابتدائی و ساده است به شرح زیر است:

دیدیم که قسمت بوت این ایزو ، کاری که در نهایت انجام میدهد این است که فایل Start.BAT را از داخل سی دی
    اجرا میکند.
    بنابر این ما میتوانیم دستورات داخل این فایل (Start.BAT ) را عوض کرده و دستورات دلخواه خودمان را بدهیم.

برای مثال در این جا ، دستورات داخل این فایل ، فایل GHOST.EXE را از داخل سی دی طوری اجرا میکند که یک فایل
    ایمیج GHOST را از داخل سی دی به درایو C کامپیوتر RESTORE کند.
    اگر ما با دستورات GHOST آشنا باشیم میتوانیم دستورات را عوض کرده و فرضا" دستوری بدهیم که عوض RESTORE
    کردن عمل گرفتن ایمیج از درایو فوق را انجام دهد و دستورات دیگر.

و یا میتوانیم بجای فایل GHOST.EXE فایل دیگری در سی دی قرار داده و توسط دستورات داخل Start.BAT آن فایل را
    بکار بیندازیم.
    فقط توجه داشته باشید که بجای فایل GHOST.EXE فقط فایلی را میتوانیم قرار داده و استفاده کنیم که بتواند در محیط
    DOS کار کند.

نوع دوم تغییر که تخصصی تر است به شرح زیر است:

دیدیم که وقتی این ایزو را باز می کنیم داخل ایزو فقط چهار فایل (Start.BAT و GHOST.EXE و MOUSE.COM و
    MOUSE.INI) دیده میشوند.
    گاهی بهر علتی دوست داریم ایزو طوری باشد که پس از رایت کردن ، هیچ فایلی در داخل سی دی دیده نشود.
    که باید بطریق ریر عمل کنیم:

دیدیم که داخل قسمت بوت ایزو چند تا فایل وجود دارند که از دید مصرف کننده مخفی هستند.
    ما میتوانیم این چهار تا فایل را هم در کنار فایل های بوت قرار دهیم که قابل دید نباشند.

ولی این کار هم مشکلات خودش را دارد.نابرده رنج ، گنج میسر نمیشود.

برای انجام اینکار در این مثال دو تا کار باید انجام دهیم:

1. اگر یادتان باشد در جلسه قبل هنگام تشریح فایل های قسمت بوت ، موقع توضیحات فایل AUTOEXEC.BAT
    گفتیم که:
    در سطر پنجم وارد داخل سی دی میشود
    در سطر آخر از داخل سی دی فایل Start.BAT را اجرا میکند

بنابر این حالا که میخواهیم فایل های داخل سی دی را در کنار فایل های قسمت بوت قرار بدهیم ، دیگر نیازی نیست
    که فایل AUTOEXEC.BAT به داخل سی دی برود که فایل Start.BAT را اجرا میکند
    پس این دستورات را از داخل فایل AUTOEXEC.BAT پاک میکنیم.

از طرف دیگر نیازی نیست که فایل Start.BAT را در کنار فایل های بوت قرار دهیم. فقط کافی است که دستورات داخل
    آن را در انتهای دستورات داخل فایل AUTOEXEC.BAT اضافه کرده و بعد خودش را حذف کنیم.

تا این جای کار ، ما دستورات داخل فایل AUTOEXEC.BAT را تغییر دادیم. فایل Start.BAT را حذف کردیم و حالا وقت
    آن است که فایل های MOUSE.COM و MOUSE.INI و GHOST.EXE را به فایل های بوت اضافه کنیم.

2. برای اینکه فایل های مذکور را به قسمت بوت اضافه کنیم بایستی فایل Ghost.bif را که در جلسه قبلی تهیه
    کردیم توسط برنامه UltraISO باز کرده و سپس این فایل ها را به آن اضافه نمائیم ( و همچنین در آن محتوای فایل
    AUTOEXEC.BAT را عوض کنیم).

وقتی که خواستید سه فایل مذکور را اضافه کنید ،خواهید دید که برنامه قبول نمیکند و پیغام میدهد که دیسک پر
    است و جا ندارد.

بله در حالت عادی این کار ممکن نیست.

در جلسه بعد مطلب را دنبال میکنیم.

[SIGPIC][/SIGPIC]

6. 8 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

درود

بر اساس استاندارد قدیم فایل های بوت اولیه براساس فلاپی ها ساخته شده و حداکثر 1.4 مگا بایت جا داشتند.
    که ما با یکی از انواع آن ها در مثال بالا آشنا شدیم.
    اگر بخواهیم فایل های مورد بحث در جلسه قبل را به قسمت بوت اضافه کنیم ، نیاز به بیش از 2 مگا بایت در مثال
    بالا داریم.

و لذا باید اول بطریقی جای خالی برای قسمت بوت را که 1.4 مگا هست بیشتر کنیم که بتوانیم فایل های خود را
    به آن اضافه نمائیم.

یکی از برنامه هائیکه میتواند این کار را انجام دهد برنامه WinImage است.
    شما میتوانید فایل بوت را با این برنامه باز کرده و در قسمت مشخصات ، سایز فایل بوت را بیشتر کنید.
    فرضا" در این مثال سایز فایل بوت را که 1.4 مگا بایت است میتوانیم به 2.88 مگا تغییر دهیم تا فضای کافی برای
    فایل های ما را داشته باشد.

سپس به فایل بوت جدیدی که بدینطریق درست میشود ، فایل های مورد نیاز را اضافه می کنیم.

حال میتوانیم ایزو را باز کرده ، از داخلش فایل های مورد بحث را پاک نموده و همچنین فایل بوت جدید را با قبلی
    عوض میکنیم.

=============
    یک زمانی هست که میخواهیم وقتی با سی دی بوت میکنیم اول منوئی با چند گزینه نمودار شود و ما بتوانیم از بین
    گزینه ها انتحاب کنیم تا اجرا شود.

اگر بخواهیم اینکار را با استفاده از تکنیک های بالا انجام دهیم شدنی هست ولی چندان چنگی به دل نمیزند.
    چون با روش بالا ما با گزینه هائی در محیط DOS روبرو خواهیم بود که گرافیکی نبوده و کاربر پسند نیست.

فعلا" اگر سوالاتی در رابطه با بحثمان تا اینجا دارید ، بفرمائید تا اول قسمت های بالا را کامل درک کرده و بعد برویم
    تا منو های گرافیکی درست کنیم.

توجه داشته باشید که در منو های گرافیکی نیز اساس کار مثل بالا بوده لذا درک درست مطالب بالا ضروری است.

[SIGPIC][/SIGPIC]

8. 8 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر انجمن کامپیوتر
    انصاف - اعتدال - بردباری - احتیاط
    تشکر تشکر کرده 
    1,847
    تشکر تشکر شده 
    872
    تشکر شده در
    223 پست
    قدرت امتیاز دهی
    8156
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Magsoud نمایش پست ها
    توجه داشته باشید که در منو های گرافیکی نیز اساس کار مثل بالا بوده لذا درک درست مطالب بالا ضروری است.
    فقط توجه داشته باشید که بجای فایل GHOST.EXE فقط فایلی را میتوانیم قرار داده و استفاده کنیم که بتواند در محیط
    DOS کار کند.

----------------------------------------------
    درود
    استاد ، نمیدونم من بد سلیقه هستم یا چیز دیگری هست . چون از منوهای ساده و شبیه داس خیلی خوشم میاد .
    مثل سی دی Ultimate Boot CD که با آن قدرت ولی ظاهر گرافیکی ندارد .
    اگر زحمتی نیست طریقه منوی داس را هم بگویید مثل همان محیط گوست .چون محیطش ساده هست و دنگ و فنگ ندارد .
    در جایی گفتید که اگر برنامه ای میخواهیم به جای گوست قرار دهیم باید تحت داس عمل کند . این را متوجه نشدم . چه طور ممکن است ؟ آیا دلیلش وجود دستورات اجرا کننده در فایل بت است ؟
    متشکرم

10. 6 کاربر مقابل از @ref عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

درود

موقعیکه با روش گفته شده بوت میکنیم ، ما در حقیقت به محیط DOS وارد می شویم و کار هائی که انجام
    میشوند ، در اصل همه در محیط DOS اجرا میشوند.
    ولی اگر با فرضا" سی دی های بوتیبل نوع PE (اصطلاحا" LiveCD ) بوت کنیم در موقع کار در حقیقت داخل یک
    ویندوز کوچک هستیم.

اکثریت برنامه ها برای کار در محیط ویندوز طراحی شده اند و اگر آن ها را از محیط DOS اجرا کنیم کار نخواهند
    کرد.
    ولی این در رابطه با سی دی های تعمیراتی مشکلی ایجاد نمیکند چون اکثریت سازنده های برنامه های
    تعمیراتی ، ضمن ساخت فایل ویژه کار در ویندوز ، فایل دیگری هم درست میکنند که در محیط DOS هم کار
    کند.
    برای مثال سازنده برنامه Ghost فایل Ghost32.exe را برای کار در محیط ویندوز و فایل Ghost.exe را برای کار
    در محیط DOS طراحی کرده است. که فایل Ghost32.exe در محیط DOS نمیتواند کار کند و فایل Ghost.exe
    در محیط ویندوز کار نخواهد کرد.

پس در روش توضیح داده شده باید از Ghost.exe استفاده کنیم ولی اگر از بوت نوع PE استفاده کنیم باید
    از فایل Ghost32.exe بهره ببریم.

تذکر:
    ---------

Ultimate Boot CD از این روش استفاده نکرده و تقریبا" میشود گفت که مخلوطی از چند روش بویژه
    grub4dos و Syslinux برای کارش استفاده میکند که تا حدودی توضیح خواهم داد

(سازنده های این سی دی قبل از بیرون دادن سی دی ، اول سی دی را در اختیار افرادی قرار می دهند
    که تست شده و اشکالاتش گرفته شود، موقع ارایه ورژن (اگر درست یادم باشد 5.2) بنده هم جزو افرادی
    بودم که از من دعوت شد آن را تست و جواب دهم. بخاطر همین است که مختصری در موردش میدانم)

آدرس دانلود Ultimate Boot CD 5.2.5
    http://www.ultimatebootcd.com/download.html

[SIGPIC][/SIGPIC]

12. 7 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر انجمن کامپیوتر
    تشکر تشکر کرده 
    1,847
    تشکر تشکر شده 
    872
    تشکر شده در
    223 پست
    قدرت امتیاز دهی
    8156
    Array

درود
    استاد ، آیا امکان افزایش حجم فایل بوت به بیش از 2.88 مگ وجود دارد ؟
    با برنامه winimage به عنوان تمرین طبق موارد بالا عمل کردم و ایزوی مربوطه را ساختم ولی مثل اینکه بیشتر از 2.88 مگ امکان تغییر حجم بوت را ندارد یا من نتوانستم تغییر دهم.
    خواستم یک فایل 40 مگی به عنوان مرحله بعد اضافه کنم ولی خطای حجم گرفت .

14. 7 کاربر مقابل از @ref عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

درود
    فایلی در لینک زیر (با حجم 119 کیلو بایت ) آپلود کردم

http://www.mediafire.com/download/8j...i/fd050000.rar
    این فایل 119 کیلو بایتی را دانلود کرده و از فشردگی در بیاور.
    حجم فایل پس از درآوردن از فشردگی برابر 54.8 مگا بایت خواهد شد.

حالا فایل Ghost.bif را با برنامه WinImage باز کرده و بعد عوض اینکه 2.88 انتخاب کنی گزینه
    Import format from image file را انتخاب کن

در صفحه ایکه باز میشود فایلی را که از فشردگی درآوردی انتخاب کن
    سپس نامی برای فایل جدید انتخاب کن.
    برنامه WinImage فایلی با پسوند IMA و با نامی که خودت انتخاب کرده ای درست خواهد کرد
    که همان فایل Ghost.bif ولی با پسوند IMA است که 54.8 مگا بایت جا دارد

[SIGPIC][/SIGPIC]

16. 7 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

درود

ظاهرا" این غرفه مشتری ندارد.خریداران ، اکثریت دنبال غذا های آماده مصرف میگردند و دیگر بندرت کسی دنبال این
    است که خودش حرکتی بکند.
    تا این وضعیت هست که هست ، ما همواره مصرف کننده خواهیم ماند.
    با این وضعیت حقمان هست که همواره مصرف کننده بمانیم و سازنده ها هر آشغالی را بزک کرده و و بعنوان نوع
    جدید ، بار ها و بار ها به ما...........

بگذریم.من با تمام غم و غصه هائی که دارم حداقل وجدانم در آرامش کامل است.
    مفت نخوردم ، خیانت نکردم ، زمان را به بطالت از دست ندادم ، در حد توان خود تلاش کردم ، یاد گرفتم و یاد گرفته هایم
    را بدون منت در اختیار هر که که خواست قرار دادم.

ولی گویا ، زمان ، زمان این کار ها نیست. اگر عوض اینکه مفت کامپیوتر های آشنایان را تعمیر کنی ، عوض اینکه
    بی منت وقت گذاشته و تجربیاتت را انتشار دهی ، یک آگهی بزنی و کار تعمیراتی انجام دهی و پول های کلان و
    مفت از مردم بگیری ، بیشتر برایت ارزش قائل میشوند و بیشتر تحویلت میگیرند.
    =============================
    =================
    ------------
    بقولم عمل میکنم و تاپیک را با طراحی یک سی دی مالتی بوت تکمیل کرده و بپایان میرسانم.
    این ایزو ادامه روشی هست که توضیح داده شد با این فرق که در آن ما در موقع بوت منوئی با چند گزینه خواهیم
    داشت که با انتخاب هر گزینه کار مربوطه انجام خواهد گرفت:

من در فایل های توضیح داده شده تغییراتی دادم که بتواند اینکار را انجام دهد
    ایزوی ساخته شده را از لینک زیر دانلود کرده و تست کنید
    http://www.mediafire.com/download/ry...MultiGhost.rar
    موقع بوت صفحه زیر را خواهیم داشت:

3nig2il52y543fnnpxm

مطمئنا" دوستانی که مطلب را مستمر دنبال کردند با مختصر بررسی ، خواهند فهمید که من چه تغییراتی در فایل های
    قبلی داده ام.

[SIGPIC][/SIGPIC]

18. 8 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر انجمن کامپیوتر
    تشکر تشکر کرده 
    1,847
    تشکر تشکر شده 
    872
    تشکر شده در
    223 پست
    قدرت امتیاز دهی
    8156
    Array

درود
    استاد دیروز فایلی که دادید را نگاه کردم ولی حقیقتش بیشتر گیج شدم به خاطر فایل kernel.sys . این طور که فهمیدم ایزو مربوط به داس است .
    ولی با اینکه فایل کرنل خودش 54 مگ حجم دارد وقتی با برنامه win image بررسی کردم دیدم دقیقاً به همان اندازه 54 مگ فضای خالی وجود دارد .
    زیاد جستجو کردم ولی هر چه میگردم گوگل چیزی که میخواهم را در مورد بوت نمیدهد و نتایج نشان میدهد دارم اشتباه جستجو میکنم .
    ولی دیشب بالاخره با برنامه winimage و از طریق select custom image format با دستکاری گزینه توانستم ایمیج هایی با حجم 6 مگ و بعد 340 مگ بسازم .
    البته سوال در مورد فایل شما همچنان پا برجاست و تنها با مقایسه مشخصات با فایل شما توانستم اینکار را بکنم .

20. 6 کاربر مقابل از @ref عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)