PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در ساختن پرتابل با Spoon Studio

hadi98
04-24-2012, 10:27 AM
با عرض سلام و خسته نباشید به اساتید عزیزم

هنگام کار با برنامه Sppon Studio برخی مشکلات پیش رویم آمد و از دوست عزیزم، مرد پرتابل:d: => borhan_3010 راهنمایی خواستم که گفت برای استفاده همگانی، در یک تاپیک مطرح کنم:

1- وقتی بهنیه ساز TuneUp Utility را پرتابل کردم تمام شد، خواستم اجراش کنم.
حتما میدونید این TuneUp یک سرویس مخصوص خودش را به بخش Services ویندوز اضافه میکنه که بدون اون، کار نمیکنه؛
اینجا هم در پرتابلش اعلام کرد که باید سرویسش را استارت کنید آیا میخواهید؟
OK را زدم و اعلام کرد که نتوانست!
این یک مشکل.

2- که این از همه مهمتره: پرتابل برخی نرم افزارها حجم بیش از حدّ انتظار و غیرمترقّبه ای به خود میگیرند!
الآن مثلا Auslogics Bosst Speed را پرتابل کردم حجم قابل قبولی دارد=> 40 مگابایت
یا Xilisoft Video Converter 7 که نرم افزار نسبتا سنگینیه و پرتابلش هم حجم قابل قبول حدود صد مگ دارد.
اما یک نرم افزار ساده و سبکی مثل Audio Editor Gold که خودش کمتر از بیست مگابایته پرتابلش حدود دویست و سی مگا بایت میشه!!!!
(این نرم افزار خیلی خوب مخصوص کارهای صوتیه میتونید از اینجا (http://www.softpedia.com/get/Multimedia/Audio/Audio-Editors-Recorders/Audio-Editor-Gold.shtml)دانلود کنید. سریالش هم: AEG8648169)

و یا Nero 9 Lite که رایتر محبوب منه :دی خودش سی مگابایته اما پرتابلش شده دویست و پنجاه مگابایت!!!

به آقابرهان میگفتم که این آخه نمی صرفه که! اگه چند تا پرتابل دیگه بسازم هارددیسکم پر میشه!

قبلاً از راهنماییهایتان متشکرم

borhan_3010
04-24-2012, 11:04 AM
درود

در مورد پرتابل کردن با spoon یه توضیح بدم هرچند خودت هم می دونی اینو:

Spoon میاد تغییرات که تو درایو و رجیستری قبل و بعد از نصب مقایسه می کنه و تغییرات رو ذخیره می کنه!
ممکنه برنامه های مورد نظرت موقع نصب کارهایی بکنن و یه سری فایل (به نظر می رسه) غیرضروری رو ایجاد یا تغییر میدن!
باید خودت دستی بعد از عملیات اسکن دوم و قبل از ایجاد فایل exe غیر ضروری ها رو حذف کنی! ولی باید خیلی دقت کنی که به برنامه اصلی که می خوای پرتابل کنی آسیبی نرسه!! به حجم ها و مسیرها دقت کنی میتونی تشخیص بدی!

مورد بعدی قبل از نصب برنامه ها تو حالت فول فشرده هستند ولی وقتی اونا رو نصب می کنی از حالت فشردگی در میان! مثل همین نرو که خودت مثال زدی! بنابراین این اشکال از Spoon نیست با هر برنامه ای که پرتابل کنی فرقی نمی کنه و وضعیت همینه! (قضیه فایل های اضافی فرق می کنه بالا گفتم).

مورد آخر که Spoon رو در جایگاهی بالاتر از نرم افزارهای این دست قرار میده امکان فشرده سازی قدرتمند اون هستش که باید فعال بشه! که با این کا رحجم خروجی به طرز چشم گیری کاهش پیدا می کنه ، البته برای برنامه های مختلف فرق می کنه ولی حجم رو نزدیک به حجم نصب نشده برنامه می کنه! زمان اجرای برنامه تغییر محسوسی نمی کنه برای برنامه های سنگین شاید 1 ثانیه! ولی فشرده سازی خوفی داره مثلا برای آفیس که من پرتابل کردم: حجم فایل از 1.7 گیگ به 800 مگ کاهش پیدا می کنه یعنی در حد حجم نصب نشده حجم کم شد!

تو تایپیک آموزش پرتابل سازی آفیس 2010 (http://forum.p30ask.com/thread119198.html) بیشتر توضیح دادم:

اون آیتم Compress payload رو تیک بزنید و پیغام صفحه رو OK کنید!

http://www.pic.p30ask.com/images/12574790637439589598.png

hadi98
04-24-2012, 11:19 AM
خیلی ممنونم :from me :خیلی عالی بید :b tash:

...
مورد آخر که Spoon رو در جایگاهی بالاتر از نرم افزارهای این دست قرار میده امکان فشرده سازی قدرتمند اون هستش که باید فعال بشه! که با این کا رحجم خروجی به طرز چشم گیری کاهش پیدا می کنه ، البته برای برنامه های مختلف فرق می کنه ولی حجم رو نزدیک به حجم نصب نشده برنامه می کنه! زمان اجرای برنامه تغییر محسوسی نمی کنه برای برنامه های سنگین شاید 1 ثانیه! ولی فشرده سازی خوفی داره مثلا برای آفیس که من پرتابل کردم: حجم فایل از 1.7 گیگ به 800 مگ کاهش پیدا می کنه یعنی در حد حجم نصب نشده حجم کم شد!
....

عجب. پس چرا اینو تا حالا به من نگفته بودی؟!!:asab7::ch0m::ch0m::ch0m:

:d:
من الآن باید بشینم همه را از اول بسازم!:ashk::ghati: :asabei::ghati:

راستی این TuneUp را خودت پرتابلش کردی؟ به نظرت اینو چیکار باید کنیم؟ کدوم فایلش را حذف کنیم که مشکلش حل بشه؟ugly2

hadi98
04-24-2012, 11:57 AM
من الآن یک مورد جالبی را متوجه شدم:
این وقتی تغییرات را ضبط میکنه حتی والپیپر دسکتاپ که عوض شده بود اونو هم اضافه کرده!!!
بعد، آنتی ویروس هم که نمیدونم اسکنش کرده بود یا آپدیت شده بود اونو هم اضافه کرده بود!ugly4
خلاصه باید مراقب همه چیز بود.

borhan_3010
04-24-2012, 11:58 AM
درود
تو تایپیک آموزش پرتابل سازی آفیس 2010 (http://forum.p30ask.com/thread119198.html) کامل توضیح دادم!! شما افتخار ندادی مطالعه کنی! :ekh2:
نیاز نیست از اول بسازی! فایل recipe.xappl که تو مسیر C:\Users\{Your Name}\Documents\Spoon قرار داره رو با برنامه باز کن و ادامه ماجرا ... (اگه حذف نکرده باشی)
اونجا توضیح دادم قبلش آنتی ویروس و ... غیرفعال کنید!

hadi98
04-24-2012, 12:01 PM
درود
تو تایپیک آموزش پرتابل سازی آفیس 2010 (http://forum.p30ask.com/thread119198.html) کامل توضیح دادم!! شما افتخار ندادی مطالعه کنی! :ekh2:
نیاز نیست از اول بسازی! فایل recipe.xappl که تو مسیر C:\Users\{Your Name}\Documents\Spoon قرار داره رو با برنامه باز کن و ادامه ماجرا ... (اگه حذف نکرده باشی)

آره خب تقصیر از خودم بود. من شوخی کردم که چرا نگفتی. البته من اون روزهایی که این تاپیک ساخت آفیس پرتابل را زده بودید غائب بودم. از قضا امروز موقع جستجو متوجهش شدم.
اون فایل هم نه بابا حذفش که کردم هیچ؛ چند بار هم فرمتش کردم:d:

eDvArDo
04-24-2012, 12:20 PM
سلام به دوستان خوبم

لازم شد منِ کم سواد هم بیام وسط!

با تجربه ای که اندوختم متوجه شدم که همه نرم افزارهارو نمیشه با برنامه های پرتابل ساز، قابل حمل کرد! شاید بخاطر نوع برنامه نویسی ویا عملکرد و در گیر شدنشون با ویندوز ویا موارد دیگه باشه!
من توی پرتابل کردن بعضی نرم افزارها گرفتار شده بودم! یکیش FixCleaner 2.0.4287.701 بود، درست میشد ولی توی کارش ارور میداد! بررسی کردم-خیلی جالب بود- دیدم برنامه یه پوشه دیگه مشابه پوشه خودش در Program Files در Application Data ساخته البته با کمی تفاوت! اون پوشه رو گرفتم کپی کردم و بعد پرتابلش کردم، فکر میکنید چی شد؟! پرتابل شد و درست کار میکرد با این تفاوت که حجم نهایی تقریبا دهها برابر کمتر از مشابه خودش در نت شد! من با 4.8 مگ و تو نت 143 مگ!

پس باید دونست که بعضی از نرم افزارهارو باید بصورت نیمه دستی و نیمه اتوماتیک پرتابل کرد.

سپاس