صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 34 , از مجموع 34

موضوع: آموزش گام به گام پريمير

ناظم ارشد انجمن
    شاید من بی عیب نباشم اماتوهم نیستی...پس برو وپیش از شمارش اشتباهات من به خطاهای خودت رسیدگی کن
    تشکر تشکر کرده 
    190
    تشکر تشکر شده 
    12,809
    تشکر شده در
    3,688 پست
    حالت من : Relax
    قدرت امتیاز دهی
    11330
    Array

اضافه کردن افکت به تصویرها (Adding Video Effects)

یکی دیگر از قابلیتهای نرم افزار Adobe Premiere Pro 2 ، اضافه کردن افکتهای تصویری و جابجایی این افکتها در هر قسمت از فیلم می باشد و این امکان را می دهد که هر جای تصویر بخواهیم ، این افکتها را فعال یا غیر فعال کنیم .

در پنجره ی Project در قسمت New Item گزینه ی Sequence را انتخاب می کنیم .

هنگامی که پنجره ی New Sequence باز شد ، اسم Video Track را برای آن انتخاب کرده و تعداد آن را 2 می گذاریم . در پوشه ی Audio ، گزینه ی Stereo را روی 2 قرار می دهیم .

با کلیک OK ، پنجره ی Sequence جدید باز می شود . مجددا در پنجره ی Project کلیک راست کرده و گزینه ی New Bin را انتخاب می کنیم .

با ایجاد پوشه ی جدید ، اسم آن را Video Effect گذاشته و وارد آن می شویم . در این پوشه دو New Bin ساخته که اولی را Movie نامگذاری کرده و دومی را Sound . کلیک Up را در پنجره ی Project زده و وارد پوشه ی Movie می شویم . فیلمهای موجود را کپی کرده (قبلا قرار داده بودیم) ، از پنجره ی Movie خارج و در پوشه ی Video Effect وارد قسمت Movie می شویم و تمام فیلمهایی را که کپی کرده ایم را پیست می کنیم . مجددا دو بار کلیک Up را زده و این بار وارد پوشه ی Audio شده و موزیک های موجود را کپی کرده و وارد پوشه ی Video Effect شده و گزینه ی Sound را باز کرده ، صداها را در آن پیست می کنیم . فیلم ها را به صورت Automate to sequence وارد تایم لاین می کنیم .
    صداهای فیلمهای وارد شده در تایم لاین را حذف و موزیک های کپی شده در پوشه ی Sound را وارد Audio 1 می کنیم .
    [SIGPIC][/SIGPIC]

ناظم ارشد انجمن
    شاید من بی عیب نباشم اماتوهم نیستی...پس برو وپیش از شمارش اشتباهات من به خطاهای خودت رسیدگی کن
    تشکر تشکر کرده 
    190
    تشکر تشکر شده 
    12,809
    تشکر شده در
    3,688 پست
    قدرت امتیاز دهی
    11330
    Array

امروز مي خوام پنجره Effect Controls را توضيح بدم وسپس طريقه Fade کردن ابتدا و انتهای موزیک از طریق اين پنجره را توضيح خواهم داد

اين پنجره براي مديريت افكت هاي بكار رفته در كليپ ها استفاده ميشود .افكت هايي كه به كليپ ها اعمال مي شوند ميتوانيد از طريق اين پنجره آنها را تنظيم كرده مثل مخفي كردن و حذف كردن افكت ها

اين پنجره علاوه بر اطلاعاتي كه در خصوص افكت ها ارائه ميدهد كنترل بر روي آيتم هاي motion و trancparency را فراهم ميكنه
    براي فعال نمودن اين پنجره كافيه كه بر روي ان در بالاي صفحه بر نامه كليك كنيد .

6ly7kgl

اگر اين پنجره نمايان نبود از منوي window گزينه show effect controls را انتخاب كنيد تا اين پنجره نمايان گردد.

نكته: براي اينكه تنظيمات اين پنجره نمايان شود بايد يك كليپ يا عكس يا صدا را در تايم لاين قرار بدهيد

de8abt

قسمت 1

شما در اين قسمت كه با شماره 1 نمايان كردم مي توانيد با كليك كردن بروي مثلث كوچك اين قسمت را نمايان كنيد
    در واقع شما يا كليك كردن بر روي toggle animation(ساعت كوچك ) تمام تغييرات را ثبت خواهيد كرد و مي توانيد كي فريم بسازيد
    هر افكتي كه اضافه ميكنيد داري toggle animationمي باشد وشما بايد با كليك كردن بر روي آن را فعال كنيد تا تغييرات افكت شما ثبت شود

قسمت 2

شما مي توايند با كليك كردن بر اين قسمت كي فريم جديد بسازيد

قسمت 3

در اين قسمت تنظيمات هر كي فريم را ميتوانيد تنظيم كنيد

دربخش position مي توانيد تصوير را بصورت عمودي وافقي حركت دهيد

در بخش scale مي توانيد تصوير را يزگ وكوچك كنيد

در بخش rotation ميتوانيد تصوير را بچرخانيد

نكته : چناچه بروي دكمه كه با شماره 4 مشخص شده كليك كنيد تمام افكت ها و تنظيمها بصورت محو در خواهد آمد

برای Fade کردن ابتدا و انتهای موزیک از طریق Keyframe گذاری در پنجره ی Keyframe Control به این صورت عمل می کنیم :

وارد پنجره ی Effect Controls شده و کلید Show / Hide Timeline View را زده و پنجره ی Keyframe Control باز می شود . Cti را در ابتدای موزیک قرار داده و کلید Add / Remove Keyframe در گزینه ی Level را زده ، Cti را 2 ثانیه به جلو برده و مجددا" کلید Add / Remove Keyframe را می زنیم .

برای 2 ثانیه ی پایانی این فیلم نیز روش قبلی را انجام می دهیم .

گزینه ی Level را باز کرده ، قسمت Keyframe های خطی ، اولین Keyframe را گرفته و به سمت پائین می کشیم . آخرین Keyframe هم به این صورت به پائین می کشید .
    همان گونه که مشاهده کردید ، حالت Fade هم در پنجره ی Effect Control و هم در پنجره ی Timeline قابل اجراست .
    [SIGPIC][/SIGPIC]

ناظم ارشد انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    190
    تشکر تشکر شده 
    12,809
    تشکر شده در
    3,688 پست
    قدرت امتیاز دهی
    11330
    Array

پنجره manager project :

اين پنجره جهت saveكردن يك پروژه استفاده ميشود ولي نه saveمعمولي

درواقع امتيازي كه اين پنجره نسبت به پنجره save برنامه دارد اين است كه ميتوانيم كل پروژه را save كنيم
    همانطور كه ميدانيد وقتي در برنامه پريمير تعداد زيادي عكس وفيلم راوارد كنيم اين فايلها بصورت لينك در برنامه ظاهر خواهند شد ولي در همان مكان روي درايو خود قرار دارن ودر جايي ذخيره نمي شوند

فرض كنيد كه شما بخواهيد يك پروژه را بصورت كامل از يك كامپيوتر به كامپيوتر ديگري انتقال دهيد در اين صورت اگر شما در برنامه از فايلهايي استفاده كرده باشيد كه در جاهاي مختلف برروي هارد شما قرار داشته باشند شما نمي توانيد همه آنها را با حفظ لينك در برنامه انتقال دهيد .ولي بااين روش اينكار امكان پذير است

ابتدا از منوي project پنجره
    manager project را باز نماييد
    اين پنجره جهت خارج كردن فايلهايي است كه در پنجره تايم لاين مورد استفاده قرار مي گيرد كه اين فايلها شامل فايلهاي تصويري وصوتي وعكس مي باشند

طبق شكل زير

2m6l9hv

گزينه 1يك پروژه جديد Trimme ايجاد ميكند

گزينه 2براي جمع آوري وكپي فايلها صوتي وتصويري به محل جديد مورد استفاده قرار ميگيرد

گزينه 3 كليپ هاي ناشناخته وغير مورد استفاده را از برنامه بيرون ميكند

گزينه 4جهت اينكه فايلهايي كه در پروژه اصلي وجود دارند ولي بصورت آف لاين هستند در پروژه ذخيره شده نمايان نشوند مورد استفاده قرار مي گيريد

درقسمت options يا عمليات مربوط به انتخاب هاي موجود براي دوگزينه كادر اول مي باشد

گزينه 5 تعداد فریم هایی را که باید قبل از نقطه ی ورود و بعد از نقطه ی خروجی هر کلیپ باقی بمانند مشخص کنید . این فریم ها برای تدوین و ویرایش دقیق تر کلیپ ها بسیار مفید خواهند بود .

گزينه 6فايلهاي داخل پوشه Adobe Premiere Pro Preview Files را هم ذخيره خواهد كرد

گزينه 7 پرژه شامل فايلهاي مطابق با صوت ميباشد

گزينه 8 نامگذاري مجدد فايلها به فايل دسته اي

در قسمت projectdestination شما مسير پروژه مقصد را با دكمه browserمشخص خواهيد كرد

در قسمت disk space شما فضاي ديسك و اندازه پروژه اصلي و اندازه پروژه مونتاژ شده را با زدن دكمه calculate محاسبه خواهيد كرد در واقع حجم كل كارهاي انجام شده در نرم افزار پريمير را محاسبه ميكند كه چه مقدار خواهد بود

با ok كردن دراين پنجره و وارد شدن به محلي كه اين فايلها را كپي كرده ايم مشاهد مي كنيم كه غير از فايلهاي صوتي وتصويري وعكس ها يك فايل پروژه اي نيز ذخيره شده است

[SIGPIC][/SIGPIC]

ناظم ارشد انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    190
    تشکر تشکر شده 
    12,809
    تشکر شده در
    3,688 پست
    قدرت امتیاز دهی
    11330
    Array

فرمت هايي كه توسط نسخه pro2 پشتيباني ميشوند :

جهت import

ASF
    Type 2 AVI
    MPEG, MPE, MPG, M2V
    QuickTime (MOV; requires QuickTime player)
    DLX
    Windows Media File (WMV)
    Animated GIF
    Filmstrip (FLM)

فرمت هايimage

Adobe Illustrator (AI)
    Adobe Photoshop (PSD)
    Bitmap (BMP, DIB, RLE)
    EPS
    GIF
    ICO
    JPEG, JPE, JPG, JFIF