صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 13 , از مجموع 13

موضوع: سوالاتی در مورد رجیستری

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

پیش فرض پاسخ : سوالاتی در مورد رجیستری

اینگونه در نظز بگیر که از یک کامپیوتر چند نفر با نام های کاربری مختلف استفاده میکنند. حالا هرکدام از این
    کاربران وارد رجستری بشوند، اطلاعاتی که در آدرس HKEY_CURRENT_USER ببینند عبارت از اطلاعات
    تنظیمات خود آن کار بر است.
    این اطلاعات برای هر کاربر فرق دارد.

قسمت HKEY_CURRENT_USER در حقیقت دارای قسمتی از اطلاعات موجود در HKEY_LOCAL_MACHINE
    می باشد.
    یعنی قسمت HKEY_LOCAL_MACHINE دارای تنظیمات همه کاربرانی هست که از این ویندوز استفاده
    می کنند.

اینترنت اکسپلوریر های 10 و 11 بیشتر تنظیمات را (نه همه تنظیمات) در رحستری در محل زیر نگهداری میکنند:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer

اگر بخواهید میتوانید تنظیمات خود را توسط خود اینترنت اکسپلوریر ذخیره کرده و بعد آن را در کامپیوتر دیگر
    اعمال کنید. بدینصورت که اینترنت اکسپلوریر زا اجرا کرده و در منوی File گزینه Import and Export را انتخاب
    کرده و سپس مشحصه های مورد نظرتان را انتخاب و در انتها با انتخاب Export to a file آن را جائی ذخیره نمائید.

بعدا" در کامپیوتر دیگر میتوانید با اجرای اینترنت اکسپلوریر و رفتن به منوی منوی File و انتخاب گزینه های
    لازم تنظیمات ذخیره شده را اعمال کنید.

[SIGPIC][/SIGPIC]

2. 2 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

کاربر فعال
    یاد بگیریم وبه دیگران هم یاد بدیم
    تشکر تشکر کرده 
    1,591
    تشکر تشکر شده 
    1,930
    تشکر شده در
    617 پست
    قدرت امتیاز دهی
    6073
    Array

استاد یه سوالی داشتم
    من یه فایل رجیستری دارم که برای اینکه این فایل رجیستری رو اجرا کنم به دسترسی یا owner ship یاز دارم تا این فایل رو ادغام کنم ودر حالت عادی امکانپذیر نیست

روشی که من بکار بردم این بود اول این فایل رجیستری وتبدیل به فایل bat کردم حالا میخوام توسط همین فایل قبل دستورات رجیستری اول دسترسی یا owner ship رو به این کلید بدم بعد پشت سر اون رجیستری اعمال بشه اما این در اینجا دسترسی دادن به کلید رجیستری رو توسط فایل bat نتونستم درست کنم

استاد اگه ممکنه این مورد رو توضیح دید ممنون میشم اعمال دسترسی به کلیدهای رجیستری به وسیله bat file

4. 2 کاربر مقابل از سهند عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

جواب دادن به اين سوال مقداري سخت بوده و نياز به بحث گسترده اي دارد. بهرحال اميدوارم كه مثال زير
    بتواند رفع مشكل كند.
    براي انجام مثال زير لازم است كه فايل SetACL.exe را در كنار فايل Batch داشته باشي.
    با مختصر گشت در اينترنت ميتواني اين برنامه را دانلود كني. توضيح اينكه پس از دانلود برنامه در داخل فايل
    زيپ دانلود شده هم نوع 32 بيتي و هم نوع 64 بيتي را خواهي داشت كه شما بايد نوع مورد نظرتان را به كنار
    فايل Batch كپي كنيد.

فرض كنيم كه ميخواهيم ownership را براي كليد رجستري زير بدست بياوريم:

کد:
       HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{679f85cb-0220-4080-b29b-5540cc05aab6}\ShellFolder
    براي انجام اين كار بايد دو سطر دستور زير اجرا شوند:

کد:
      SetACL.exe -on "HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{679f85cb-0220-4080-b29b-5540cc05aab6}\ShellFolder" -ot reg -actn setowner -ownr "n:Administrators"
      SetACL.exe -on "HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{679f85cb-0220-4080-b29b-5540cc05aab6}\ShellFolder" -ot reg -actn ace -ace "n:Administrators;p:full"
    توجه داشته باشيد كه شما بايد در دو سطر دستور بالا بجاي آدرس رجستري موجود بين علايم " " آدرس
    رجستري مورد نظر خود را قرار دهيد.

[SIGPIC][/SIGPIC]

6. 2 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)