نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: آموزش بوت کردن از USB (حتی اگر MotherBoard ساپورت نکند!)

موسس و مدیر
    نمی‌دانم در کدامین کوچه جستجویت کنم ؟ آسوده بخواب مادر بیمارم
    تشکر تشکر کرده 
    15,753
    تشکر تشکر شده 
    17,227
    تشکر شده در
    4,905 پست
    حالت من : Khoonsard
    قدرت امتیاز دهی
    24982
    Array

آموزش بوت کردن از USB (حتی اگر MotherBoard ساپورت نکند!)

درود
    این آموزش را تو یک انجمن دیدم گفتم اینجا هم قرار بدم ؛ لازمه ذکر کنم هنوز تست نکردم

5njs0bd6uzn2tn87qra

امروز می خواهیم روشی را به شما آموزش دهیم که بتوانید در هر کامپیوتری با هر مادربوردی که USB به آن وصل می شود، با USB بوت کنید، حتی اگر در Bios، امکان بوت کردن از USB وجود نداشته باشد! با استفاده از همین آموزش می توانید در نرم افزار های مجازی سازی مانند VMware Workstation و VirtualBox هم با USB بوت کنید.
    در این ترفند چه کارهایی انجام می دهیم؟

در این روش از یک برنامه کم حجم و رایگانی به نام Plop Boot Manager استفاده می کنیم. این برنامه این امکان را برای ما فراهم می کند تا بتوانیم از USB بوت کنیم. این برنامه را بر روی CD رایت می کنیم و از طریق CD با آن بوت می کنیم. پس از این که با Plop Boot Manager بوت کردیم، از این به بعد مدیریت بوت سیستم در اختیار این برنامه است و این برنامه امکان بوت از طریق USB را به ما می دهد.

شروع کار

1 - ابتدا برنامه Plop Boot Manager را از یکی از لینک های زیر دانلود کنید. حجم این فایل 2.7 MB است.
    2 - پس از اینکه این فایل را دانلود و Extract کنید، فایل های زیادی را در آن خواهید دید. آنچه که مورد نیاز ماست فایل plpbt.isoاست. تصویر زیر محتویات فایل دانلودی را نشان می دهد.
    cpegldurfnhi9avydxk

باید محتویات درون فایل plpbt.isoرا بر روی CD رایت کنیم. در صورتی که بخواهیم از آن در مجازی ساز های VMware و VirtualBox استفاده کنیم همین فایل ISO کافیست و نیازی به رایت کردن نیست.
    3 – سپس کامپیوتر مورد نظر را با این CD بوت کنید.
    ki8wim66gxw88kv8z1zm

4– اگر USB را تا الان به کامپیوتر وصل نکردید، وصل کنید. پس از این که USB متصل شد، از منویی که در تصویر بالا می بینید، USB را انتخاب کنید و سپس Enter بزنید تا با USB بوت شود.
    5seqsa2hf6oymzzehcm8

به این نکته توجه کنید که حتما باید USB ای که با آن بوت می کنید، Bootable شده باشد، در غیر اینصورت عملیات بوت کردن با USB موفقیت آمیز نخواهد بود!
    خب، به پایان این آموزش رسیدیم. امیدواریم که این آموزش برای شما مفید باشد. در صورتی که دوست دارید از پدیدآوردنده برنامه Plop Boot Manager آقای Elamr Hanlhofer حمایت کنید، می توانید به وب سایت او به آدرس https://www.plop.at سر بزنید و مبلغی را Donate کنید.
    زندگی در بردگی شرمندگی است * معنی آزاد بودن زندگی است
    سر که خم گردد به پای دیگران * بر تن مردان بود بار گران

2. 4 کاربر مقابل از Mohamad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)