نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: تلگرام یک جایگزین متن باز و آزاد

مدیر انجمن کامپیوتر
    انصاف - اعتدال - بردباری - احتیاط
    تشکر تشکر کرده 
    1,847
    تشکر تشکر شده 
    872
    تشکر شده در
    223 پست
    قدرت امتیاز دهی
    8156
    Array

پیش فرض تلگرام یک جایگزین متن باز و آزاد

درود

حتما تا به حال برای شما پیش آمده که مسنجر یاهو را برای چت استفاده کرده باشید یا اگر یکی از انواع گوشی های هوشمند را
    داشته باشید حتما با وایبر و واتس آپ و انواع و اقسام برنامه های چت آشنایی دارید . این برنامه ها اکثرا دارای امکانات خوبی و مشابهی برای چت کردن ، فرستادن
    تصویر و ویدئو هستند ولی به جرات میگویم تعداد انگشت شماری از آنها به امنیت و حریم خصوصی کاربرها اهمیت میدهند .
    در پست های زیر قصد داشتم جایگزین هایی برای فیسبوک و توییتر معرفی کنم که هدفشان احترام به حریم خصوصی کاربران و شفافبت داشتن در حفظ اطلاعات کاربر است .
    http://ariadl.ir/showthread.php?t=170235&goto=newpost
    http://ariadl.ir/showthread.php?t=170233&goto=newpost
    ----------------------------------------------------------------------
    در این پست قصد معرفی یک جایگزین برای تمام انواع برنامه های چت را دارم : تلگرام
    چه دلیلی داره که این همه برنامه چت مختلف در گوشی داشته باشیم در حالیکه تلگرام متن باز و آزاد ارائه شده و از امنیت بسیار خوبی برخوردار است .
    برای استفاده نیاز به یک گوشی هوشمند اندرویدی یا ios یا ویندوزفونی دارید تا بتوانید با شماره تلفن برنامه را فعال کنید .
    بعد از فعال شدن برنامه میتوانید نسخه دسکتاپ مخصوص لینوکس ، مک و یا ویندوز آنرا هم برای سیستم خود نصب کنید تا راحت تر با دوستانتان چت کنید .
    مصرف ترافیک برنامه بسیار پایین و مقرون به صرفه است . بنده پس از یک ماه استفاده تنها ۱۵ مگابایت بابت چت کردن با تلگرام مصرف کردم که واقعا عالی بود .
    از آنجا که پیام ها بر روی سروری ذخیره نمیشوند سرعت و امنیت بالاتری دارد .
    پس از تجربه شخصی که ضعف وایبر برایم بوجود آورد به دوستانم گفتم هرکه با من کار دارد در تلگرام هستم و تمام برنامه های چت را پاک کردم . با تشکر از جادی عزیز .

یه تعداد ضعف و قوت این برنامه رو در زیر برای دوستان لیست کردم تا ببینید نه تنها چیزی از دست نمیدهید بلکه کلی چیز هم بدست می آورید :

اول بدیهاش:
    ۱- با تلگرام نمیتونیم تماس صوتی یا تصویری برقرار کنیم. به نظر من این یک ضعف محسوب میشه و امیدوارم در آینده حد اقل بتونیم باهاش تماس صوتی برقرار کنیم.

حالا خوبیهاش:
    ۱- کم حجم. سریع و سبک. مصرف پایین انرژی. بر خلاف وایبر که مثل خرس میفتاد روی باتری گوشی.
    ۲- این برنامه تقریبا اوپن سورس هست و کم کم کاملا اوپن سورس خواهد شد.
    ۳- برای سیستم عامل های مختلف اپلیکیشن داره.
    ۴- امکان برقراری secret chats بین دو نفر و تعیین زمان حذف خودکار پیام در اون مکالمه. مثلا تنظیم میکنیم بعد از ۵ ثانیه پیامی که فرستادیم از توی گوشی خودمون و فرد مقابل حذف بشه.
    ۵- امکان قرار دادن تصویر برای گروه
    ۶- امکان ارسال هر نوع فایل با هر نوع سایز. مثلا میتونید فایل های پاورپوینت، pdf، مقاله علمی، موزیک، فیلم بدون محدودیت حجم، فایل فشرده، حتی اپلیکیشن های گوشیتون و ...
    ۷- وقتی فیلمی چیزی با تلگرام میفرستید، یه notification میاد و مقدار پیشرفت آپلود رو نشون میده!
    ۸- میشه بهش گفت وقتی با اینترنت سیم کارت یا وای فای وصل شدیم چه نوع فایل هایی رو اتوماتیک دانلود بکنه یا نکنه.
    ۹- برای مکالمه های مختلف (چه گروه، چه دو نفره) میتونید ترکیب های مختلف notification داشته باشید. مثلا یه گروه یا یه چت دو نفره صدای خاص خودش رو داشته باشه. یه گروه سایلنت باشه، یه گروه فقط ویبره بزنه و ...
    ۱۰- یه چیزی داره به نام broadcast . این یعنی یک پیام رو به چندین نفر میتونید بفرستید (حد اکثر ۱۰۰ نفر) بدون اینکه گروهی تشکیل بشه. یعنی هر نفر پیام شما رو به طور جدا دریافت میکنه.
    ۱۱- تلگرام شماره شما رو به کسانی که شما یا اونها در لیست contactهای گوشیتون نیستین نشون نمیده. بنابراین لازم نیست نگران باشید که شماره شما رو افراد غریبه ی گروه میبینن!
    ۱۲- امکان تعریف username وجود داره. و شما به جای اینکه شمارتون رو به یه نفر بدید و بگید که با شما در تلگرام در ارتباط باشه، میتونید این username رو بهش بدید. همین قضیه برای ساختن گروه های اجتماعی خیلی کمک کننده است. شما یه یوزرنیم میدید و از بقیه میخواید که برای عضویت در اون گروه به اون یوزرنیم پیام بفرستن. و بعد شما اونها رو با یوزرنیم خودشون توی گروه مورد نظرتون اضافه میکنید. بدون اینکه کسی از شماره تلفن کسی باخبر بشه!
    ۱۳- پولی نیست! و مثل واتس اپ محدودیت استفاده ی رایگان یک ساله نداره.

با تشکر از امین عزیز
    ------------------------------------------------------------------

تلگرام رو به دو صورت میشه استفاده کرد برای دعوت دوستان :
    ۱ - از لیست شماره های سیم کارت برای دوستاتون دعوت بفرستید تا اونها هم با دانلود برنامه و فعال کردنش بتونن باهاتون چت کنن .
    ۲ - اگه دوست نداشتین شماره تلفن خودتون رو به کسی بدین تا از اون طریق توی تلگرام پیداتون کنه به جاش یک یوزر (نام کاربری) توی برنامه درست کنید و یوزرتون رو به اون شخص
    بدین تا به لیست دوستاتون اضاقه بشه .

و هیچان انگیز ترین قسمتش اینه که یه بنده خدایی اومده برنامه ای نوشته تا بشه تلگرام رو توی لینوکس از طریق ترمینال اجرا کرد که خب معلومه وقتی توی ترمینال اجرا بشه با ظاهر متنی
    و گیگی طرف هستیم که کساییکه سرشون برای اینکارها درد میکنه میتونن اون رو هم تجربه کنن .

-----------------------------------------------------------------

ببخشید اگه طولانی شد و سرتون رو درد آوردم در زیر سایت اصلی تلگرام هست برای دانلود نسخه های مختلف ( از توی گوگل پلی هم میشه دانلودش کرد برای اندروید ) :
    https://telegram.org/

این هم همون برنامه تلگرام منتها تحت ترمینال برای لینوکس :
    https://github.com/vysheng/tg

آزاد باشید و دیگران رو در آزادی خود شریک کنید .
    It is a good viewpoint to see the world as a dream
    When you have somethings like a nightmare , you will wake up and tell yourself that it was only a dream
    It is said that the world we live in is not a bit different from this

----------------------------------------
    Tout est pardonné

2. 3 کاربر مقابل از @ref عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)