نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4
    مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

پیش فرض ساخت دی وی دی ویندوز 7 و 8 اکتیو کننده تمام برند ها

دوست ارجمند (سهند) سوال با مضمون زیر داشتند:

چگونه میتوانیم یک دی وی دی ویندوز 7 درست کنیم که در هر کامپیوتری نصب شود ، مدل کامپیوتر را شناسائی کرده
    و بر اساس مدل کامپیوتر آن را بصورت اوریجینال اکتیو کند.
    برای مثال اگر در کامپیوتری که مدلش کارخانه Dell است نصب شود اگر به قسمت System Properties وارد شویم ،
    ببینیم که دارای لوگو و مشخصات شرکت Dell است.

و من در اینجا روشی را توضیح خواهم داد که ضمن انجام خواسته بالا ، حتی تصویر موجود در Logon و نیز تم ویندوز
    نصب شده نیز تصویر و تم شرکت مذکور باشد

انجام اینکار بسیار ساده است بشرطی که ما اول یک سری فایل های لازم را داشته باشیم.
    از فایل های لازم یکی فایلی هست که باید در زمان لازم اجرا شده و مدل کامپیوتر را شناسائی نموده و سپس براساس
    مدل کامپیوتر آن را اکتیو نماید و لوگو ها و تصاویر لازم را در جای خود قرار دهد.
    دوم تهیه فایل های لازم برای اکتیو کردن انواع برند های مختلف کامپیوتر است. که باید دارای اطلاعات و تصاویر لازم
    برای هر برند کامپیوتر باشد.

در ادامه بحث چگونگی بدست آوردن فایل های لازم برای اینکار و نیز ساخت دی وی دی مربوطه را توضیح خواهم داد.

[SIGPIC][/SIGPIC]

2. 8 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

پیش فرض پاسخ : ساخت دی وی دی ویندوز 7 و 8 اکتیو کننده تمام برند ها

پس از دیدن سوال دوست ارجمندمان ، چون چگونگی انجام کار خاطرم نبود لذا به آرشیوم مراجعه کردم و دیدم فایل
    های لازم را برای کار دارم ولی فایل ها مربوط به اطلاعات سال 2012 بودند.
    با توجه به اینکه احتمال میدادم که ممکن است مجموعه جدیدتری در طی دو سال قبل وجود داشته باشد لذا شروع
    به گشت در صفحات اینترنت کردم.
    خوشبختانه خیلی زود در یکی از صفحات وب به مجموعه ای که برای این کار درسال 2014 درست شده رسیدم.
    مجموعه پیدا شده مختصری بیشتر از 200 مگا بایت حجم داشت و سایت مورد نظر سه تا لینک از سرور های مختلف
    برای دانلود گذاشته بود.
    اولی را دانلود کردم و بعد خواستم که از فشردگی در آورده و مطالعه کنم. ولی متاسفانه فایل فشرده شده خراب
    بود.
    ناچارا" مجددا" از لینک دوم دانلود کردم باز هم خراب بود و همینطور بعد از دانلود حدود یک گیگا بایت از چند سایت مختلف
    با تعدادی فایل فشرده خراب مواجه شده بودم تا اینکه به لینک زیر رسیدم که سالم بود:

Win Vista78.x - 'Multi-OEM' ISO Project SEP 2014

کلیه فایل های مورد نیاز این تاپیک در فایل فشرده موجود در لینک بالا (با حجم تقریبا" 160 مگا بایت) وجود دارند.
    توضیح این که برای درآوردن فایل مذکور از فشردگی نیاز به پسورد خواهید داشت که عبارت از TEAMHACKED است
    که همه حروف، حرف بزرگ هستند.

فایل مذکور را دانلود کرده و از فشردگی در بیاورید و سپس بصورت زیر عمل کنید.
    توضیح اینکه باین مجموعه فایل ها میتوانید هم دی وی دی ویندوز 7 درست کنید و هم دی وی دی ویندوز های 8 و
    8.1 و ویستا ، ولی بنده فقط چگونگی کار را در رابطه با ساخت ویندوز 7 شرح خواهم داد.
    طرز کار برای ویندوز های ویستا و 8 و 8.1 مختصری متفاوت هست.

با مجموعه بالا اطلاعات مربوط به برند های زیر قابل شناسائی هستند:

کد:
    • Acer • Advent • Alienware • AOC • Aquarius • ASRock • Asus • ATcomputers 
    • Bangho • Beko • BenQ • BGH-SA • ByteSpeed • Casper • CCE • chiliGREEN 
    • Compaq • crea • CZC • Dell • Depo • digimix • eMachines • Epson • Equus 
    • Everex • Excimer • EXO • Exper • Extra • Founder • FSC • Fujitsu • Gateway 
    • Genuine • Gericom • Gigabyte • Greatwall • Haier • Hannspree • Hasee • HCL 
    • Hedy • Higrade • HP • Hyrican • IBM • Impression • Infinity • Insys • Intelbras 
    • iQon • Itautec • Jetway • JooyonTech • Kohjinsha • Kouziro • Kraftway • KSystems 
    • Lanix • Lenovo • LG • M&A Technology • Maxdata • Mecer • Medion • Megaware • Mesh 
    • Mitac • Mouse • MSI • NEC • Nokia • Olidata • Onkyo • OQO • Packard Bell 
    • Panasonic • Paradigit • Paragon • Philco • Positivo • PowerSpec • Prolink • qbex 
    • Quanmax • RMplc • Rover • Samsung • SCC • Semp Toshiba • Seneca • Sharp • Sony 
    • Stone • Synnex • Systemax • Targa • Tarox • TCL • Tongfang • Toshiba • Trigem 
    • Twinhead • Velocity • Vestel • Viewsonic • viliv • WD Corporation • Wortmann 
    • xplore • Zoostorm • ZT ~incl. • VirtualBox • VMware
    اگر دقت فرمائید می بینید که نام ماشین های مجازی VirtualBox و VMware هم بین برند های بالا وجود دارند. این
    بدان معنی هست که شما اگر بخواهید برای تست دی ودی اول ویندوز مجازی در دو برنامه بالا نصب کنید ،
    دی وی دی ای که خواهیم ساخت میتواند این ویندوز های مجازی را هم شناسائی و برای هر کدام مثل یک برند
    موجود عمل کند.

برای استفاده از این مجموعه کافی است که از بین فایل های دانلود شده از داخل پوشه $oem$_Win8x_Win7_Vista_ISO_[April-2014]
    فقط پوشه $oem$ را با محتویاتش به داخل پوشه sources درون ایزوی ویندوز 7 اضافه کنید.

با این کار ایزوی ما آماده استفاده خواهد بود ولی فقط اعمال زیر را انجام خواهد داد:

__ برند موجود را شناسائی و اکتیو خواهد کرد.
    __ لوگوی برند شناخته شده و اطلاعات مربوطه را در صفحه System Properties نشان خواهد داد.

اگر همین برایتان کافی است که هیچ ولی اگر میخواهید که ضمن انجام کار های بالا تصویر Logon و تم Desktop
    هم براساس برند موجود فرق کند باید قبل از اضافه کردن پوشه $oem$ به ایزوی ویندوز 7 عمل زیر را هم انجام دهید.

داخل فایل های دانلود شده ، داخل پوشه $oem$_Win8x_Win7_Vista_ISO_[April-2014] فایلی بنام Force_Theme_[readme].txt
    وجود دارد.شما باید یک کپی از این فایل را داخل تک تک پوشه های هربرند قرار دهید.
    یعنی شما باید یک کپی از فایل Force_Theme_[readme].txt در داخل تمام پوشه های موجود در محل زیر اضافه کنید:

کد:
    $oem$\$$\Setup\scripts\OEM's
    من برای آزمایش دی وی دی آن را در ماشین مجازی Oracle VirtualBox تست کردم و در انتها صفحات زیر را داشتم

تم دسکتاپ

fkyu17bj88yvjf7df4g

تصویر Logon

6pavguhm52e8844nqlou

تصویر System Properties

d50mawssvhvj04mhqj3u

تذکرات لازم
    =======

__ اگر بهر علتی دی وی دی نتواند برند کامپیوتری را تشخیص دهد ، آن را برند Acer حساب خواهد کرد.
    __ بایاس کامپیوتری که در آن ویندوز نصب می شود برای ویندوز 7 باید نوع slic 2.1 باشد که این خودش
    بحثی جداگانه هست و خودش تاپیک مستقلی نیاز دارد. بهر حال در اکثریت کامپیوتر ها مشکلی نخواهید
    داشت.

موفق باشید.

[SIGPIC][/SIGPIC]

4. 6 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

کاربر فعال
    یاد بگیریم وبه دیگران هم یاد بدیم
    تشکر تشکر کرده 
    1,591
    تشکر تشکر شده 
    1,930
    تشکر شده در
    617 پست
    قدرت امتیاز دهی
    6073
    Array

استاد من در داخل Scripts یه فایلی به نام SetupComplete دارم که برخی دستورات برای نصب برنامه ها و در اخرش یه دستور برای اکتیو ویندوز دارم حالا اگر این فایلهایی که شما گفتید رو کپی کنم یه مشکل بوجود میاد واون هم اینکه فایل SetupComplete و OOBE (داخل اون فایلهایی که شما گفتید کپی کنیم ) چطور باید اجرا شوند که اول فایل SetupComplete کارش تموم بشه بعد OOBE شروع بکار کرده وهم ویندوز رو اکتیو کنه وهم بگراند وبقیه چیزهایی که در پست بالا گفتید رو انجام بده وتموم بشه

6. 2 کاربر مقابل از سهند عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

سهند عزیز
    اشکالی ندارد که فایل های SetupComplete.cmd و OOBE.cmd در کنار هم باشند.
    تا جائیکه یادم می آید برنامه نصب ویندوز 7 وقتی این دو تا فایل را در کنار هم ببیند ، اول فایل OOBE.cmd و سپس
    فایل SetupComplete.cmd را اجرا خواهد کرد.

فقط فراموش نکنید که باید دستور اکتیویت کردن موجود در فایل SetupComplete.cmd را باید حذف نمائید چون دیگر
    فایل OOBE.cmd این کار را خواهد کرد

[SIGPIC][/SIGPIC]

8. 4 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)