نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7
    مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

پیش فرض تغییر دادن تصویر زمینه نصب ویندوز 7

در طول نصب ویندوز 7 اوریجینال همواره تصویر ثابت زیر را بعنوان تصویر زمینه ( Background Picture) خواهید دید:

hsc800u4q6s5zt0wiym

ولی ما میتوانیم کاری کنیم که هنگام نصب ویندوز ، بجای تصویر فوق نه تنها تصویر دلخواه ما دیده شود بلکه میتوانیم
    تغییراتی بدهیم که بجای یک تصویر ثابت ، در لحظات مختلف نصب ، تصاویر مختلفی دیده شوند.
    برای انجام این کار لازم است که سطور زیر را با دقت مطالعه نمائید.

موقع نصب ویندوز 7 اول صفحه ای دیده میشود که در آن عبارت Windows is loading files را دیده و سپس لوگوی ویندوز
    را مشاهده میکنیم. و بعد از لوگو منوئی ظاهر میشود که در بک گراند این منو تصویر بالا را مشاهده میکنیم.
    و در ادامه نصب فقط همین تصویر را در پشت زمینه خواهیم دید.
    ولی نکته جالب اینجاست که این تصویر که ما می بینیم ،فقط یک تصویر نیست بلکه در حقیقت چندین تصویر در جا های
    مختلف هستند که برنامه نصب در زمان های مختلف یکی از این تصاویر را نشان میدهد. فقط مسئله در اینجاست که
    این چند تصویر که در چند جای مختلف دی وی دی ویندوز قرار دارند همگی مشابه هم هستند.

با شرح بالا معلوم است که ما اگر بفهمیم که برنامه نصب در هر زمان کدام فایل تصویری را و از کجا اجرا میکند ، میتوانیم
    کاری کنیم که در مراحل مختلف نصب تصاویر متفاوتی دیده شوند.

همانطور که قبلا" عرض کردم ، در طول حدود 20 روز گذشته درد مداوم و 24 ساعته در بدنم امانم را بریده و فعلا" هر کاری
    میکنم نمیتوانم درد را از رو ببرم.
    لذا بیشتر از این توان ادامه نوشتن مطلب را نداشته و در زمان دیگر مطلب را دنبال خواهم کرد (خانواده و دکتر ها عقیده دارند
    که جهت مشخص شدن علت درد باید در بیمارستان مجهزی بستری شوم و امیدوارم که قبل از بستری شدن اجباری
    بتوانم مطلب را تمام کنم)

[SIGPIC][/SIGPIC]

2. 7 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

پیش فرض پاسخ : تغییر دادن تصویر زمینه نصب ویندوز 7

بعد از اینکه در هنگام نصب ویندوز 7 لوگوی ویندوز را دیدیم ، برنامه نصب بترتیب زیر از تصاویری که در جا های مختلفی
    در دی وی دی ویندوز قرار گرفته اند ، بعنوان تصویر زمینه استفاده میکند:

1. در این مرحله از نصب در حقیقت فایل boot.wim در حال اجرا هست (نه فایل install.wim).در این زمان برنامه نصب
    در داخل فایل boot.wim به درون پوشه Windows\System32 وارد شده و سپس تصویر setup.bmp موجود در اینجا را
    بعنوان تصویر پشت زمینه نصب نشان میدهد.
    بنابر این ما اگر بخواهیم در این زمان تصویر دیگری بجای تصویر setup.bmp دیده شود باید فایل boot.wim را باز کرده و
    سپس وارد پوشه Windows\System32 شده و بعد تصویر setup.bmp موجود در اینجا را با تصویر دلخواه خود عوض کنیم.

توجه داشته باشید که موقعیکه فایل boot.wim را باز کنید با محتوائی شبیه تصویر زیر روبرو خواهید شد:

ufbre2dv6ljwzb0gs6oi

که شما باید مطابق شکل بالا وارد پوشه 2 شده و در داخل آن دنبال پوشه Windows\System32 و تصویر setup.bmp
    بگردید.

من در این مرحله بجای فایل تصویر setup.bmp اوریجینال فایل زیر را با همان نام و فرمت قرار دادم:

y38kfx3aarx2linp7lc

2. پس از انتخاب های لازم ، مراحل نصب شروع خواهد شد. از این لحظه ببعد ، برنامه نصب دیگر فایل setup.BMP را
    بعنوان پس زمینه نشان نداده بلکه این دفعه در داخل فایل Boot.wim وارد پوشه sources شده و فایل تصویری با نام
    background.bmp را بعنوان پس زمینه نشان می دهد.
    یعنی اگر بخواهید این تصویر را عوض کنید باید با شرحی که در بالا دادم اول وارد پوشه 2 شده و سپس در داخل پوشه
    sources فایل background.bmp را عوض کنید که بنده تصویر زیر را برای این محل درست کردم:

v9tkfwuuze5k3mjidyn9

ادامه دارد

[SIGPIC][/SIGPIC]

4. 5 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

کاربر فعال
    یاد بگیریم وبه دیگران هم یاد بدیم
    تشکر تشکر کرده 
    1,591
    تشکر تشکر شده 
    1,930
    تشکر شده در
    617 پست
    قدرت امتیاز دهی
    6073
    Array

بنابر این ما اگر بخواهیم در این زمان تصویر دیگری بجای تصویر setup.bmp دیده شود باید فایل boot.wim را باز کرده و
    سپس وارد پوشه Windows\System32 شده و بعد تصویر setup.bmp موجود در اینجا را با تصویر دلخواه خود عوض کنیم.

استاد نحوه باز کردن boot.wim عین mount کردن فایل install.wim میباشد یا طریق دیگه ای دارد

6. 3 کاربر مقابل از سهند عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

بله دقیقا" مثل هم هستند

[SIGPIC][/SIGPIC]

8. 4 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

3. در ادامه مراحل نصب ، برنامه نصب برای پس زمینه از دو تا تصویر در داخل یک فایل استفاده میکند.
    بدین صورت که برنامه نصب در داخل فایل boot.wim وارد پوشه sources شده و در داخل این پوشه فایل spwizimg.dll
    را باز کرده و از داخل این فایل تصویر شماره 517 یا 518 را بعنوان پس زمینه نشان میدهد.
    برای درک بیشتر به شرح زیر توجه کنید:

اگر فایل boot.wim را همانطور که قبلا" توضیح دادم باز کرده و سپس درون پوشه 2 وارد پوشه sources شوید ، درون
    آن در بین فایل های موجود فایلی بنام spwizimg.dll خواهید دید.
    حال اگر این فایل را توسط برنامه های مخصوص مثل Resource hacker باز کنید ، پنجره ای شبیه تصویر زیر خواهید دید
    در این پنجره مطابق شکل روی علامت + در کنار پوشه Bitmap کلیک کنید تا محتوایش دیده شود.

2d8xtehpz4c9rqe9xwoc

خواهید دید که زیر پوشه Bitmap پوشه های متعددی نشان داده میشوند. حال اگر مطابق شکل زیر پوشه های شماره
    517 و 518 را باز کنید خواهید دید که داخل آن ها دو تا تصویر مثل هم وجود دارد.

h22fap93pw457pcwfjim

برنامه نصب بسته به نوع سیستم شما در این زمان تصویر شماره 517 یا 518 را بعنوان پس زمینه نشان خواهد داد.
    بنابر این اگر شما بخواهید در این مرحله از نصب بجای تصویری که نشان داده میشود ،تصویر دلخواه خودتان را داشته
    باشید باید این دو تا تصویر داخل فایل spwizimg.dll را با تصاویر دلخواه خود عوض کنید.

تصایری که بنده در ویندوز خودم گذاشتم باعث میشود که این مرحله از نصب بصورت های زیر دیده شوند:

2o8p718j3he2z8lign3

hf8qxwudgvhj4m0tjosq

4. در ادامه نصب مجددا" برنامه نصب برگشته و دوباره تصویر Windows\System32\setup.bmp را که در جلسه قبل در
    موردش صحبت کردیم را بعنوان پس زمینه نشان می دهد.

بعد از این مرحله از نصب ، کامپیوتر ری استارت میشود و ادامه نصب به بعد از ری استارت موکول می شود.

5. بعد از ری استارت دیگر فایل Boot.wim اجرا نشده بلکه فایل install.wim اجرا می شود.
    در این زمان برنامه نصب تصویر background.bmp را از درون فایل install.wim داخل پوشه Windows\System32\oobe
    بعنوان پس زمینه نشان میدهد که میتوانید عوضش کنید.من شکل زیر را قرار دادم

hy0i7pgevns35ywv4npx

6. در مرحله بعد ، برنامه نصب فایل spwizimg.dll را در درون install.wim داخل پوشه Windows\System32 باز کرده
    و دقیقا" همانطوری که قبلا" در سطور بالا توضیح دادم یکی از دو تا تصویر 517 یا 518 را بعنوان پس زمینه نشان میدهد
    من تصویر زیر را برای این مرحله استفاده کردم:

5m8c2l1kdjdpdy14agd

7. بعد از این مرحله دوباره فایل Windows\System32\oobe\background.bmp بعنوان پس زمینه نشان داده شده و
    سپس کامپیوتر دومین ری استارت را انجام میدهد.

8. بعد از ری استارت دوم ، دیگر عمل نصب تمام شده و سیستم تنظیمات لازم را انجام میدهد تا بالا بیاید.

میشود در این مرحله هم تصاویری که بعنوان پس زمینه نشان داده میشوند را عوض کرد برای مثال:

44kflsibdhkmhfvqbzxi

و یا تصویر Logon

1ut7ym3xkae49vo6mpq

و یا تصویر دسکتاپ که برای من بصورت زیر است:

jloilfsukqh1dg42kiqv

و یا حتی لوگوی شروع ویندوز:

zkofneekvyp3wdufn740

موفق باشید

[SIGPIC][/SIGPIC]

10. 6 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

کاربر فعال
    یاد بگیریم وبه دیگران هم یاد بدیم
    تشکر تشکر کرده 
    1,591
    تشکر تشکر شده 
    1,930
    تشکر شده در
    617 پست
    قدرت امتیاز دهی
    6073
    Array

استاد با ویرایش فایل install.wim میشد نرم افزار بهش اضافه کرد یا درایور بهش اضافه کرد اپدیت بهش اضافه کرد وخیلی چیزای دیگه
    من میخواستم بدونم فایل boot.wim رو وقتی بخواهیم ویرایش کنیم چه امکاناتی در اختیار ما میگذارد یکی رو شما در این تاپیک توضیح دادید میخواستم ببینم ایا امکانات دیگه ای هم برای ویرایش دارد یا نه

12. کاربر مقابل از سهند عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

فایل Boot.wim دارای دو تا ایمیج است یکی برای نصب ویندوز و دیگری برای Recovery

گاهی لازم است که درایور هائی به فایل Boot.wim اضافه شود که بتواند در کامپیوتر های مختلف کار کند.
    معمولا" اضافه کردن درایور های Mass Storage و Chipset ضروری بوده ولی گاها" لازم میشود که درایور های
    دیگری هم اضافه شوند.

[SIGPIC][/SIGPIC]

14. 4 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)