صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 34

موضوع: ماشین مجازی Qemu وموارد استفاده ان در ویندوز

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

پیش فرض پاسخ : ماشین مجازی Qemu وموارد استفاده ان در ویندوز

تذکر (1)
    ========
    =
    در یکی از پست های اولیه این تاپیک ، بنده گفتم که برای استفاده از برنامه qemu اول یک فایل Batch را اجرا میکنیم و
    سپس بعد از نمودار شدن صفحه اول ، بمدت چند ثانیه اقدامی نمیکنیم تا صفحه اصلی شروع برنامه آغاز شود.

ولی این روش گرچه ممکن است اکثر مواقع درست کار کند ، غلط است.
    علت اینکه بنده موقتا" این روش را توضیح دادم این است که در آن زمان هنوز به مقدار کافی با این برنامه آشنا نبودید و
    توضیح مسئله باعث سردرگمی می شد.
    راه درست استفاده از برنامه پس از اجرای فایل Batch بطریق زیر است:

بعد از اینکه فایل Batch را اجرا کردیم ، همواره با صفحه ای مثل تصویر زیر روبرو می شویم:

gg9rsx0g0u70uggrb8f

ما در این صفحه باید کلید F12 را فشار دهیم تا به منوی برنامه وارد شویم. که با فشار دادن این کلید صفحه ای مثل
    تصویر زیر خواهیم داشت:

rj5fwj5ouenk3xp7cq7w

و اکنون بایستی در شکل بالا یکی از گزینه های 1 تا 3 را انتخاب کنیم. فرضا" اگر در منوی بالا بخواهیم گزینه CD-Rom
    را انتخاب کنیم عددی که در سمت چپ CD-Rom هست یعنی عدد 3 را باید تایپ کنیم. تا برنامه وظیفه اش را دانسته
    و کارش را ادامه دهد.

اجازه بدهید بیشتر شرح دهم. ببینید برنامه qemu بعد از اجرای فایل Batch منتظر میماند که ما از طریق وارد شدن
    به منو ، مشخص کنیم که چکار باید بکند ؟ آیا باید یک فایل Floppy را اجرا کند ؟ یا از یک هارد (Hard Disk) بوت نماید؟
    و یا یک CD-Rom را باید اجرا کند؟

که اگر ما با ورود به منو یکی از این سه گزینه را مشخص کردیم که هیچ ، کارش را دنبال میکند. ولی اگر دید ما وارد منو
    نشدیم و انتخابی نکردیم ، چند ثانیه بعد خودش یکی از سه گزینه را انتخاب کرده و کار را ادامه میدهد.

حال ببینیم که چرا ممکن است در این مرحله اشکال پیش بیاید.

ما زمانیکه میخواهیم یک ایزوی بوتیبل را امتحان کنیم ، بایستی در منو عبارت CD-Rom را انتخاب نمائیم.

زمانیکه فرضا" میخواهیم ویندوز XP نصب شده در داخل فایل XP.img را اجرا کنیم ، باید در داخل منو عبارت Hard Disk
    را انتخاب کنیم. چون ویندوز در حقیقت داخل یک هارد مجازی بنام XP.img نصب شده است.

حال میتوانیم علت پیش آمدن اشکال احتمالی را متوجه شویم. بدینصورت که فرضا" ما میخواهیم یک ایزوی بوتیبل را
    امتحان کنیم ، اگر وارد منو نشده و گزینه CD-Rom را انتخاب نکنیم ، خود برنامه چند ثانیه بعد اتوماتیک یکی از سه گزینه
    را انتخاب خواهد کرد. حالا اگر در این مثال، برنامه اشتباهی بجای CD-Rom گزینه Hard Disk را انتخاب کند ، برنامه
    اجرا نشده و خطا خواهد داد.
    خود من بخاطر تنبلی ، بار ها با این مشکل روبرو شده ام.

تذکر (2)
    =========
    =
    در جلسات قبل برای اینکه پیش آمدن هر گونه اشکال در تست مطالب گفته شده به حداقل برسد ،بنده دستورات را
    بر اساس اینکه پوشه qemu در روت درایو C قرار دارد نوشتم .
    ولی با تذکر دوست ارجمندم eDvArDo در ادامه بحث ، دستورات را طوری خواهم گفت که فرقی نکند که پوشه qemu
    کجا قرار داشته باشد.

=================================

نمایش تمام صفحه اجرای برنامه ها
    ==================

در آزمایش های قبلی دیدیم که ماشین مجازی qemu ، در یک صفحه نسبتا" کوچک باز و اجرا میشود . ولی بسادگی
    میتوان کاری کرد که صفحه اجرائی برنامه تمام صفحه یا اصطلاحا" Full Screen باشد.
    برای اینکار دو راه وجود دارد:

1. به دستوراتی که استفاده کردیم ، عبارت زیر را اضافه کنیم:

کد:
    -full-screen
    برای مثال میتوانیم دستور اجرای ویندوز XP (نصب شده در XP.img) را بصورت زیر بنویسیم:

کد:
    @echo off
    qemu.exe -L . -m 512 -hda XP.img –boot c -full-screen
    با اجرای این دستور صفحه بصورت Full Screen اجرا خواهد شد.

2. ما وقتیکه داخل صفحه برنامه هستیم میتوانیم با فشار باهم سه تا کلید Ctrl Alt f به حالت Full Screen رفته و
    فشار بار دوباره آن ها بحالت صفحه کوچک برگردیم.

میخواستم مطلب را در همین جلسه تمام کنم ولی گویا باید روزی دیگر هم در خدمت شما باشیم.

[SIGPIC][/SIGPIC]

2. 7 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

برقراری ارتباط بین ماشین مجازی qemu و ویندوز
    ==========================

توضیح چگونگی ارتباط بین ماشین مجازی qemu و ویندوز مقداری گیج کننده است.
    بهر حال سعی میکنم در سطور زیر چگونگی برقراری این ارتباط را با ذکر یک مثال ساده و عملی شرح دهم.

در جلسات قبل ویندوز XP را در یک هارد مجازی بنام XP.img نصب کرده و بعد توانستیم با دستور زیر ویندوز مجازی
    نصب شده را اجرا نمائیم»

کد:
    @echo off
    qemu.exe -L . -m 512 -hda XP.img –boot c
    ویندوز مجازی مذکور اجرا شد ولی یک اشکال بزرگ داشتیم و آن اینکه نمیتوانستیم از داخل آن با ویندوز اصلی
    خود ارتباط داشته باشیم.
    یعنی برای مثال نمیتوانستیم فایلی را از داخل ویندوزمان به داخل این ویندوز مجازی اضافه کرده و یا برعکس قادر
    نبودیم از داخل این ویندوز مجازی ، فایلی را به داخل ویندوز اصلی کپی کنیم.

در این مثال قصد داریم که فلاش خود را به کامپیوتر وصل کرده و بعد کاری کنیم که موقع اجرای ویندوز مجازی ،
    بتوانیم به درایو فلاش فوق دسترسی داشته و از داخل آن چیز هائی را به ویندوز مجازی اضافه کرده و یا چیز هائی
    را از داخل ماشین مجازی به داخل فلاش کپی کنیم.

برای برقراری این ارتباط ، ما باید بتوانیم بطریقی به برنامه qemu بگوئیم که باید فلاش را هم باز کند ولی چگونه باید
    این کار را انجام بدهیم؟

ببینید ، فلاش یک نوع هارد دیسک به حساب می آید. برای درک بهتر مطلب به نکته زیر توجه فرمائید:
    من فلاش 4 گیگا بیتی خودم را به کامپیوتر وصل می کنم . حالا اگر در کنترل پنل به قسمت Computer Management
    وارد شوم و سپس در سمت چپ روی گزینه Disk Management کلیک کنم ، در سمت راست اطلاعاتی شبیه تصویر
    زیر خواهم داشت:

dmzv6ca6vxioluefrmq

همانطوریکه در شکل بالا مشاهده میکنید ، فلاش من با نام MAGSOUD دیده می شود.
    در شکل بالا یک مسئله دیگر هم مشخص است و آن اینکه من یک هارد دارم که به چند پارتیشن تقسیم شده و
    سیستم این هارد با چند پارتیشن را هارد 0 یا Disk0 می شناسد.
    و همچنین فلاش را یک هارد دیگر با نام هارد 1 یا Disk1 شناسائی می کند.

بنابر این ما باید به برنامه qemu بگوییم که هارد شماره 1 ما را هم بار کند.

برای این کار دستور گفته شده برای ویندوز مجازی در بالا را ، بصورت زیر تغییر می دهیم:

کد:
    @echo off
    qemu.exe -L . -m 512 -hda XP.img –boot c -hdb \\.\PhysicalDrive1
    حال اگر دستور بالا را اجرا نمائید ، بعد از بالا آمدن ویندوز مجازی ، خواهید دید که فلاش وصل شده به کامپیوتر ،
    توسط ویندوز مجازی قابل دسترسی و استفاده است.

لازم است که در اینجا مختصری دستور بالا را شرح دهم.

دیدیم که ویندوز دیسک های موجود را Disk0 و Disk1 و... می شناسد ، برنامه qemu برخلاف ویندوز ، دیسک ها
    را بترتیب hda ، hdb ، hdc و... غیره می شناسد.
    ما در دستور قبلی با عبارت به برنامه qemu گفته بودیم که XP.img را بعنوان هارد اول (hda-) در نظر گرفته و آن را
    اجرا کند.
    حالا در دستور جدید به برنامه qemu می گوئیم که نه تنها XP.img را بعنوان هارد اول (hda-) بار کند بلکه درایو فلاش
    ما را هم بعنوان هارد دوم (hdb-) بار کند.

تذکر مهم:
    ======

سعی نکنید که درایو اصلی هاردتان را بدینطریق بار کنید ، در مثال بالا دیدیم که ، درایو اصلی هارد از نظر ویندوز Disk0
    حساب می شود.
    Disk0 ویندوز از نظر برنامه qemu عبارت از آدرس PhysicalDrive0 می باشد.

یعنی اگر شما در دستور بالا بجای PhysicalDrive1 از عبارت PhysicalDrive0 استفاده کنید ، برنامه سعی خواهد کرد
    که موقع اجرا ، هارد اصلی شما را هم بار کند که اینکار میتواند باعث مشکلاتی شود.

نکته:
    ===
    =
    اگر بعد از اجرای ویندوز مجازی در مثال بالا ، در داخل ویندوز مجازی ، اطلاعاتی را به داخل فلاش کپی کنید ، اولا" در
    حین استفاده از ماشین مجازی ، درایو فلاش ، در داخل کامپیوتر اصلی در دسترس نخواهد بود و ثانیا" بعد از بستن
    ویندوز مجازی اگر به داخل فلاش مراجعه کنید ، خواهید دید که اطلاعاتی که در داخل ویندوز مجازی به داخل فلاش
    کپی کردید ، موجود نیستند!!!

نگران نباشید. برای دسترسی به اطلاعات کپی شده به داخل فلاش ، لازم است که فلاش را یکبار از کامپیوتر جدا کرده
    و چند لحظه بعد دوباره به کامپیوتر وصل نمائید. این دفعه میتوانید فایل های کپی شده را مشاهده کنید.

================================================== ===
    خیلی جالب است ، اطلاعات بنده در رابطه با قابلیت های برنامه qemu مربوط به چند سال قبل بوده ، و واقعا"
    دانسته هایم در مورد قابلیت های بیشمار این برنامه بسیار بسیار اندک است. لذا تصمیمم براین بود که مطلب
    را در جلسه قبل تمام کرده و بقیه کار را بعهده شما جوان ها بگذارم.
    ولی گویا این رشته سر دراز دارد و از طرف دیگر ، من پیر مرد روز به روز ضعف های جسمانی ام بیشتر و حوصله ام
    کمتر و اخلاق هایم غیر قابل تحمل تر میشود؟!!!
    من که فعلا" خسته شدم ، حتما" شما بیشتر از من خسته شدید. بنابراین ادامه داستان در زمانی دیگر
    ================================================== ===

[SIGPIC][/SIGPIC]

4. 7 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

استفاده از kqemu برای سریع تر کردن برنامه qemu
    ============================
    =
    گرچه ماشین مجازی qemu بدون نصب kqemu هم ، کار نسبتا" قابل قبولی ارایه میدهد ، ولی بهر حال نصب این برنامه
    در کارش خیلی موثر است.
    متاسفانه در رابطه با kqemu هم ورژن های متفاوتی برای لینوکس وجود داشته و لی ورژن های مخصوص ویندوز اندک
    بوده و مقداری کمیاب هستند.
    در حال حاظر که برنامه kqemu مخصوص ویندوز را نصب نکرده اید ، دستور Batch با محتوای زیر را درست کرده و آن را
    با نام فرضا" kqemu.cmd ذخیره کنید:

کد:
    @Echo off
    Net start kqemu
    pause
    حال اگر فایل kqemu.cmd را اجرا کنید با صفحه ای مثل تصویر زیر روبرو خواهید شد:

owahgxzejllzjodjwq5r

در این تصویر نوشته که سرویسی که انتخاب کرده اید ، ناشناس است...

اکنون برنامه kqemu 1.4 0pre1 windows را از پیوست دانلود کرده و آن را از فشردگی درآورده و سپس پوشه kqemu را
    درون پوشه qemu قرار دهید.
    حالا به این پوشه وارد شده و و در داخل آن روی فایل kqemu.inf کلیک راست کرده و روی گزینه install کلیک کنید.
    برنامه در چند لحظه نصب خواهد شد.

اکنون اگر دستور گفته شده در چند سطر قبل را اجرا کنید ، صفحه ای مثل تصویر زیر خواهید دید:

nbt8m5gz517prtdcbik4

همانطور که می بینید ، اعلام کرده که برنامه با موفقیت اجرا شده است.

ما برای اینکه در برنامه qemu از قابلیت سرعت دادن برنامه kqemu استفاده کنیم ، لازم است که در شروع دستور
    Batch دستور زیر را اضافه کنیم:

کد:
    @Echo off
    Net start kqemu
    برای مثال ، قبل از نصب برنامه kqemu ، برای اجرای ویندوز XP نصب شده در داخل هارد مجازی XP.img از دستور زیر
    استفاده میکردیم:

کد:
    @echo off
    ولی بعد از نصب برنامه kqemu میتوانیم دستور زیر را بکار ببریم:

کد:
    @echo off
    Net start kqemu
    موفق باشید.
    فایل های پیوست شده
    • نوع فایل: rar Kqemu.rar (174.7 کیلو بایت)

این فایل 9 بار دانلود شده است .

[SIGPIC][/SIGPIC]

6. 6 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

برنامه ای رایگان بنام Qemu Manager 7.0 وجود دارد که با نصب آن میتوانید از برنامه qemu و قابلیت هایش بصورت
    گرافیکی استفاده نمائید.
    ظاهرا" این برنامه با حجم حدود 7.34 مگا بایت در لینک زیر وجود دارد:

qemu_manager_7.0.exe

نکات پایانی:
    =====
    =
    توضیحات بیشتر از مطالبی که عرض کردم ، واقعا" از دانسته های من بالاتر است.
    من سعی کردم که آنچه با این برنامه تجربه کرده بودم را با ساده ترین روش توضیح دهم.

اکنون شما هستید و ادامه راه اگر علاقمند هستید.
    چون این برنامه قابلیت های خیلی خیلی زیادی دارد. این برنامه میتواند سخت افزار های مختلفی را ( CPU ، کارت صدا
    وو....)بصورت مجازی اجرا کند
    ولی تجربه بنده با این برنامه به مواردیکه در این تاپیک شرح دادم محدود بوده و با سنی که دارم دیگر حوصله ادامه ندارم.

سخن آخر اینکه آخرین ورژن این برنامه را با حجم حدود 54 مگا بایت ،میتوانید از لینک زیر دریافت نمائید که کاملا" با نوعی
    که مطالعه کردیم فرق دارد.

QEMU 1.3.50

موفق باشید

[SIGPIC][/SIGPIC]

8. 6 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

کاربر فعال
    یاد بگیریم وبه دیگران هم یاد بدیم
    تشکر تشکر کرده 
    1,591
    تشکر تشکر شده 
    1,930
    تشکر شده در
    617 پست
    قدرت امتیاز دهی
    6073
    Array

استاد واقعا توضیحات خوب وتکمیلی بود امیدوارم در همه جا وهمه کاری موفق باشید وسایه تون از سرما کم نشه

10. 6 کاربر مقابل از سهند عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

دوست ارجمندمان (سهند) طی پیامی فرمودند که میخواهند ویندوز 7 را در ماشین مجازی QEMU نصب کنند و ادامه
    داده اند که :
    ... با دستوری که دادم برنامه شروع به کار کرده ولی الان مدت 20 دقیقه هست که صفحه زیر نشان داده شده و دیگر
    جلو نمیرود.
    نمیدانم اشکال از دستور است یا علت دیگری دارد.
    38qmberou2loaxwq25

باید نکته مهمی را خدمت دوستانیکه به کار با ماشین مجازی QEMU علاقمندند عرض کنم.
    همانطور که قبلا" هم مختصرا" اشاره کردم ، ماشین مجازی QEMU خیلی قدرتمند و بدرد بخور بوده و استفاده های
    وسیعی دارد. ولی این برنامه برای لینوکس ساخته شده است.

سازندگان این برنامه هیچ نمونه ای برای استفاده از این برنامه با سیستم عامل ویندوز درست نکرده اند.

چند نفر غیر از سازندگان اصلی برنامه ، روی این برنامه کار کرده و هرکدام برنامه های تغییر داده شده خودشان را برای
    کار با ویندوز ارایه کرده اند.
    متاسفانه هم برنامه های ارایه شده توسط هرکدام نایاب هستند و هم راهنمای کار با برنامه های ارایه شده با آن ها
    یا موجود نبوده و یا ناقص هستند.

مطلب دیگر این است که موقع کار با QEMU در ویندوز ، بار کردن ایمیج ها توسط این برنامه خوب کار کرده و سرعت
    قابل قبولی دارد ولی نصب ویندوز در این برنامه بشدت کند و ملال آور است.

در رابطه با نصب ویندوز 7 در این ماشین مجازی ، در جائی خواندم که نصب ویندوز 7 در ماشین مجازی QEMU زمان
    زیادی حدود 12 ساعت طول می کشد!!!!!!!!!

بعد از پیام دوست ارجمندمان ، خودم آخرین ورژن این برنامه با حجم بالای 50 مگا بایت را دانلود کرده و سعی کردم که ویندوز
    7 نوع سبک را (که به اندازه یک سی دی حجم دارد ) ، درون آن نصب کنم.
    بعد از اجرای دستور تا زمانیکه به مرحله انتخاب هارد (تصویر زیر ) برسم ، 7 دقیقه طول کشید:

9yy84i5wkx1mftrpbk2l

و پس از این صفحه تا به مرحله شروع کپی (تصویر زیر ) برسم مدت 4 دقیقه طول کشید:

s5bhuxwnbdi45aaa3gp

و بعد از نیم ساعت انتظار در این صفحه خسته شده و از ادامه کار صرفنظر کردم

بنابراین دیگر تصمیم با خود شماست که ..........

[SIGPIC][/SIGPIC]

12. 6 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر انجمن کامپیوتر
    همديگر را دوست داشته باشيم و بهم احترام بگذاريم
    تشکر تشکر کرده 
    3,495
    تشکر تشکر شده 
    3,460
    تشکر شده در
    796 پست
    حالت من : ShadOsarhal
    قدرت امتیاز دهی
    13719
    Array

سلام

زبان حال سهند جان!

از طلا گشتن پشيمان گشته‌ايم مرحمت فرموده ما را مس کنيد!

استاد شيرين‌زبان، تکي، بي‌همتايي

سپاس
    دوستدار هميشگي شما "eDvArDo"

7n1wj1mlvxoxejezfhye

دلِ هر ايراني كه براي ايران نمي‌تپد، بهتراست نتپد! (پروفسور حسابي)

آيا پاسخ سوالي را بدانم بهتر است، يا اينكه ندانسته از دنيا بروم؟! (ابوريحان بيروني)

پس از سالها جهد و تلاش در كسب علم و معرفت، دانستم كه هيچ ندانستم! (علامه حسن زاده آملي)

14. 5 کاربر مقابل از eDvArDo عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

عضو سایت
    این کاربر شعاری برای خود انتخاب نکرده است
    تشکر تشکر کرده 
    7
    تشکر تشکر شده 
    12
    تشکر شده در
    3 پست
    قدرت امتیاز دهی
    10
    Array

سلام *** من يك ويندوز windowsxpmicro از اينترنت دانلود كردم كه بصورت مجازي داخل سيستم عامل ويندوز به كمك فايل qemu اجرا ميشه. اما من ميخام از طريق بوت با فلش اجرا بشه براي همين با ultraiso ميخاستم فايل windowsxpmicro.img روي فلش رايت كنم اما ultraiso اين ايميج رو نميشناسه و باز نميكنه با نرم افزار winimage8.5 هم تست كردم بازم ايميج را نشناخت *** 1). چطوري ميتونم windowsxpmicro.img روي فلش رايت كنم تا فلش بوتيبل xp داشته باشم؟ البته در محيط ويندوز ميخام اينكارو بكنم چون ليوكس وارد نيستم *** 2). چطوري ميتونم windowsxpmicro.img را ويرايش كنم و بهش برنامه اضافه يا كم كنم؟ آيا نرم افزاري براي اينكار در محيط ويندوز وجود داره؟ *** با تشكر

16. 4 کاربر مقابل از m4n عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

اینکه چگونه میتوان تغییراتی در ویندوز windowsxpmicro.img داد ، کار سختی نیست.

اگر شما این تاپیک را کامل مطالعه و تست فرمائید ، خواهید دید که بنده هم طریقه ساخت ویندوز با فرمت img را توضیح داده ام
    و هم شرح داده ام که چگونه وقتی در این ویندوز هستید بتوانید فرضا" به فلاشی که به کامپیوترتان وصل میکنید دسترسی داشته
    باشید.
    مسلم است که اگر به فلاش دسترسی داشته باشید میتوانید برنامه هائی را از طریق فلاش به آن اضافه کنید.

در مورد بوت از فلاش پیشنهاد میکنم که از ویندوز های نوع ISO استفاده کنید که هم کار با آن ها راحت تر است و هم سریعتر.

[SIGPIC][/SIGPIC]

18. 3 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

عضو سایت
    این کاربر شعاری برای خود انتخاب نکرده است
    تشکر تشکر کرده 
    7
    تشکر تشکر شده 
    12
    تشکر شده در
    3 پست
    قدرت امتیاز دهی
    10
    Array

ممنون از راهنمايي شما من ويندوز xp پرتابل براي فلش بصورت iso پيدا نكردم لينك زيرو پيدا كردم كه در واقع اصلا محيط ويندوز xp نبود و bartpe لينوكس شبه ويندوز بود كه به xp معروف شده http://dl.vatandownload.com/hadi-arj...wnload.com.rar ولي براي ويندوز مجازي xp لينك زيرو پيدا كردم كه خيلي ويندوز كم حجم و خوبي از xp بود ولي حيف كه رو فلش بوت نميشه http://dl2.p30share.biz/special/Micr...day.com%5D.rar آيا فايل iso از ويندوز دوم تو نت هست؟ يعني ويندوز xp بوتيبل فلش كه تركيب با لينوكس نشده باشه هست؟ ليك اول حدود 60مگ و ليك دوم حدود 100 مگ حجمش هست

20. 4 کاربر مقابل از m4n عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)