نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: درخواست نرم افزار پارتیشن بندی با قابلیت خاص

کاربر فعال
    آنچه مرا نابود نکند قدرتمندم می سازد
    تشکر تشکر کرده 
    1,445
    تشکر تشکر شده 
    1,928
    تشکر شده در
    525 پست
    حالت من : Ghamgin
    قدرت امتیاز دهی
    456
    Array

پیش فرض درخواست نرم افزار پارتیشن بندی با قابلیت خاص

با سلام

نیاز به نرم افزاری جهت پارتیشن بندی دارم که دارای قابلیت زیر باشه :

1) امکان ایجاد پارتیشن بصورت سکتور تا سکتور رو داشته باشه.
    2) بتونه مورد فوق رو در دیسک دینامیک انجام بده.

توضیح : آپشن مورد نظرم دقیقا شبیه ویژگی ارائه شده در حالت پارتیشن بندی پیشرفته ی برنامه ی partition guru هستش که امکان ایجاد یک پارتیشن از سکتور شماره xxxxx تا سکتور شماره yyyyy رو فراهم میکنه با این تفاوت که بتونه این کار رو در دیسک دینامیک و نه بیسیک انچام بده.

دوستان اگر موردی سراغ دارند لطف کنند و معرفی بفرمایند.
    طا اتلاع صانوی هالم حیچ خوب نیثط !

2. 5 کاربر مقابل از turk عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر انجمن کامپیوتر
    همديگر را دوست داشته باشيم و بهم احترام بگذاريم
    تشکر تشکر کرده 
    3,495
    تشکر تشکر شده 
    3,460
    تشکر شده در
    796 پست
    حالت من : ShadOsarhal
    قدرت امتیاز دهی
    13719
    Array

پیش فرض پاسخ : درخواست نرم افزار پارتیشن بندی با قابلیت خاص

سلام

آقا ترک، اين نرم‌افزار که معرفي ميکنم شايسته هست و خواسته‌هاي شمارو برآورده ميکنه.

MiniTool Partition Wizard Professional 8.1.1 ابزاریست که به وسیله آن به راحتی کاربر می تواند پارتیشن های را مدیریت کند ؛ حجم دو پارتیشن را یکی کند یا این که آن ها را از حالت داینامیک به حالت ایستا با حجم ثابت تبدیل کند. کار با این نرم افزار به سبب طراحی گرافیکی اش بسیار ساده و آسان است و تنها کمی دقت نیاز است تا مبادا اطلاعات از بین روند.
    مخفی کردن یا نمایش دادن پارتیشن های مخفی هم بخش دیگری از قابلیت های کلیدی این نرم افزار را تشکیل می دهد. سرعت بسیار مناسب در عملکردها و حجم مناسب تر نسبت به قابلیت ها دو مورد مهم برای کاربران حرفه ای تلقی می شوند. MiniTool Partition Wizard با انواع استانداردها سازگاری داشته و می تواند علاوه بر نسخه های مختلف ویندوز از پارتیشن های موجود در سیستم عامل لینوکس هم پشتیبانی کند.

قابلیت های نرم افزار MiniTool Partition Wizard :

• تغییر سایز پارتیشن ها
    • تبدیل از حالت داینامیک به حالت ایستا
    • پشتیبانی از انواع استانداردها در مورد هارددیسک ها
    • عدم نیاز به راه انداری دوباره سیستم برای تغییر پارتیشن ها
    • سرعت بسیار مناسب نرم افزار
    • ریکاوری پارتیشن های قبلی
    • سازگار با پارتیشن های موجود در لینوکس
    • پشتیبانی از حالت Raid برای هارددیسک ها
    • پشتیبانی همزمان از 32 هارددیسک مجزا
    • تغییر سایز و جابجایی پارتیشن بدون از دست دادن اطلاعات
    • ایجاد، فرمت و پاک کردن پارتیشن
    • تبدیل فرمت پارتیشن از FAT به NTFS
    • پنهان سازی برچسب درایو و پارتیشن فعال
    • ریکاوری پارتیشن
    • ریکاوری هارد دیسک
    • پشتیبانی از دیسک و پارتیشن های بزرگتر از 2TB
    • تغییر سایز کلاستر بدون از دست دادن داده
    • بازسازی MBR

Features

• Convert NTFS to FAT. New!
    • Change Font. New!
    • Convert MBR Disk to GPT Disk. New!
    • Convert GPT Disk to MBR Disk. New!
    • Copy Dynamic disk volume. New!
    • Copy UEFI boot disk.
    • Convert GPT-style Dynamic Disk to Basic.
    • Move Boot/System volume for Dynamic Disk.
    • Fully support UEFI boot.
    • Extend partition with one step.
    • Split one partition into two safely.
    • FULLY Support 4096-byte-sector-based hard drive.
    • Align all partitions or align a specified partition to optimize hard drive performance.
    • Resize/Move Partition: Easily resize/move partition without data loss.
    • Create, Format, Delete Partition.
    • Convert Partition format from FAT to NTFS.
    • Hide and Unhide Partitions, set active partition, label drive letter.
    • Merge Partition.
    • Hot Extend Partition without reboot.
    • Change cluster size without data loss.
    • Support Linux Ext2, Ext3, Ext4.
    • Full support Windows Dynamic Disk Volume.
    • Partition Copy: Copy entire partition to unallocated space with high performance file-by-file. moving technology. Backup or move data without any data loss.
    • Partition Recovery: Scan disk to restore deleted or damaged partitions.
    • Hard Disk Copy: Copy an entire disk to a different diskquickly and easily with data clone technology. Backup disk data without data loss.
    • Support Windows 32/64 bit Operating Systems.
    • Visually demonstrate your disk/partition configuration to preview changes before apply.
    • Support RAID.
    • Support single disks or partitions larger than 2 TB
    • Support up to 32 hard disks within one system.
    • Set partition as primary.
    • Set partition as logical.
    • Rebuild MBR.
    • Convert Dynamic Disk to Basic Disk.
    • Disk Surface Test.
    • Partition Surface Test.
    • Change Partition Serial Number.
    • Change Partition Type ID.

دانلود: MiniTool Partition Wizard Professional 8.1 Portable

سپاس
    دوستدار هميشگي شما "eDvArDo"

7n1wj1mlvxoxejezfhye

دلِ هر ايراني كه براي ايران نمي‌تپد، بهتراست نتپد! (پروفسور حسابي)

آيا پاسخ سوالي را بدانم بهتر است، يا اينكه ندانسته از دنيا بروم؟! (ابوريحان بيروني)

پس از سالها جهد و تلاش در كسب علم و معرفت، دانستم كه هيچ ندانستم! (علامه حسن زاده آملي)

4. 5 کاربر مقابل از eDvArDo عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر انجمن کامپیوتر
    همديگر را دوست داشته باشيم و بهم احترام بگذاريم
    تشکر تشکر کرده 
    3,495
    تشکر تشکر شده 
    3,460
    تشکر شده در
    796 پست
    حالت من : ShadOsarhal
    قدرت امتیاز دهی
    13719
    Array

سلام

اينا هم هست!

نرم افزار مدیریت دیسک های دینامیک | AOMEI Dynamic Disk Manager Pro 1.2.0.0

Aomei Dynamic Disk Manager نرم افزاری قدرتمند و کارآمد برای مدیریت دیسک ها و درایوهای داینامیک در محیط های ویندوز مجازی و فیزیکی می باشد. این نرم افزار دارای امکاناتی برای ساخت، حذف و فرمت حجم هارد دیسک های داینامیک، تغییر سایز دیسک داینامیک، کاهش حجم داینامیک، جا به جایی حجم درایوها، توسعه حجم سیستم داینامیک، اضافه کردن درایو به دیسک های RAID، حذف درایو از دیسک های RAID و تبدیل دیسک داینامیک به دیسک های پایه برای ویندوزهای 7، Vista،XP، 2000 و ویندوزهای سرور 2000/2003/2008 می باشد.دیسک های داینامیک فقط از ویندوز 2000 به بعد قابل شناسایی می باشند.
    AOMEI20Dynamic20Disk20Manager20Pro201 2 0 02
    امکانات نرم افزار Aomei Dynamic Disk Manager :

• - ساخت، حذف و فرمت حجم تمامی انواع دیسک های داینامیک به سادگی تمام.
    • - تغییر سایز دیسک داینامیک بدون از دست دادن اطلاعات برای کارآیی بهتر کامپیوتر.
    • - توسعه حجم سیستم داینامیک برای حل مشکل "کمبود فضا روی درایو C".
    • - کاهش حجم داینامیک برای خالی کردن مقداری فضای تخصیص نیافته برای استفاده در آینده.
    • - تغییر لیبل حجم برای تشخیص ساده تر.
    • - تبدیل فرمت دیسک داینامیک به دیسک پایه بدون از دست دادن اطلاعات.
    • - تبدیل فرمت دیسک پایه به دیسک داینامیک با نهایت امنیت و سرعت.
    • - تبدیل فرمت دیسک GPT به دیسک MBR و تضمین بی نقص بودن اطلاعات.
    • - تبدیل فرمت دیسک MBR به دیسک GPT برای حجم های بالاتر از 2 ترابایت.
    • - دادن مقدار اولیه به دیسک به عنوان MBR یا GPT.
    • - با استفاده از Wizard ساخت حجم می توانید به سادگی تنظیمات دیسک داینامیک را انجام دهید.
    • - اضافه کردن درایو به RAID برای گسترش ظرفیت و کارآیی بهتر خواندن و نوشتن اطلاعات.
    • - استفاده از Wizard جا به جایی حجم قطعه جهت انتقال حجم داینامیک به دیسک های دیگر.

در ضمن اينطور فهميدم اکثر نرم افزارها توي اين زمينه همچين توانايي‌هايي دارند!

مثلاً

To resize dynamic volume, please refer to How to resize dynamic volume?To convert to basic disk, please refer to How to convert simple volume or mirrored volume to basic disk?.And for Copy Wizard to copy dynamic disk and then resize partition, follow instructions below:Choose right edition of EaseUS Partition Master and install it. After that, launch EaseUS Partition Master.

Select Wizard -> Copy dynamic volume

copy dynamic volume 1

Follow the steps below to copy dynamic volume and resize the volume: (In this case, suppose you want to copy and resize the system volume.)
    1. The initial hard drive configuration.You may find that the free space of system C: volume
    is not enough and needs to be extended.
    computer management1 b

2. Extend the volume by using Disk Management tool.
    computer management2 b

A box pops up and indicates that the volume cannot be extended, because it is the system volume.
    computer management3 b

3. Then you may turn to EaseUS Partition Master. Run this program, and then start "Wizard" > "Copy dynamic volume" or click "Copy dynamic volume" on the left panel.
    4. EaseUS Partition Master will list all existing volumes. Select the system volume C: and click "Next".
    copy dynamic volume 2

5. The program automatically checks the volume to make copy operation faster and smoother.
    copy dynamic volume 3

6. Choose an unallocated space on a basic disk and click "Next".
    copy dynamic volume 4

7. Edit the destination partition, you can drag the borderline to resize partition or drag the central place to move the
    partition.

copy dynamic volume 5

8. Click "Finish", the operation will be added to "Pending Operations" panel on the main window.
    Attention: If the dynamic disk you copy is not the system volume, ticking box in step 9 is not a must while step 10 and step 11 can be ignored.9. Click "Apply" button and tick the check-box in the pop-up window.

apply changes

10. After rebooting and completing the operation, EaseUS Partition Master will shut down the computer automatically.
    11. Replace the source dynamic disk that contains the system volume with the destination basic disk, and then boot the computer. (You may see the copy of C: partition has been extended.)

computer management4 b

12. Convert the basic disk back to dynamic.
    computer management5 b

13. You may see that the volume has been extended successfully in the Disk Management tool.
    computer management6 b

For different volume types, the situations are different when converting basic disk back to dynamic:

Simple VolumeAfter the Simple Volume being copied or converted to basic disk and resized on a basic disk, you can convert the basic partition back to Simple Volume in Disk Management without difficulty.Mirrored VolumeIf you want to convert the Mirrored Volume back after being copied and resized on the basic disk, you can convert it to Simple Volume in Disk Management first, then adding mirror with another dynamic disk.Striped/Spanned/RAID5 VolumeIf you want to convert them back to dynamic volumes after being copied and resized on the basic disk, these volumes should be converted to Simple Volume or Mirrored Volume.
    دوستدار هميشگي شما "eDvArDo"

7n1wj1mlvxoxejezfhye

دلِ هر ايراني كه براي ايران نمي‌تپد، بهتراست نتپد! (پروفسور حسابي)

آيا پاسخ سوالي را بدانم بهتر است، يا اينكه ندانسته از دنيا بروم؟! (ابوريحان بيروني)

پس از سالها جهد و تلاش در كسب علم و معرفت، دانستم كه هيچ ندانستم! (علامه حسن زاده آملي)

6. 5 کاربر مقابل از eDvArDo عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

کاربر فعال
    تشکر تشکر کرده 
    1,445
    تشکر تشکر شده 
    1,928
    تشکر شده در
    525 پست
    قدرت امتیاز دهی
    456
    Array

eDvArDo عزیز ضمن تشکر از توجه شما

در خصوص نرم افزارهایی که معرفی شدند باید عرض کنم که هر دو نرم افزار مدعی تبدیل هاردهای دینامیک به بیسیک بدون از دست دادن دیتا هستند و البته مورد دوم را نسخه ی دمو را از سایت سازنده اش دانلود کرده و امتحان کرده بودم که متاسفانه حتی قادر به شناسایی هارد دینامیک هم نشد و نرم افزار اول را امتحان نکرده ام

اما مساله ی اصلی این است که هیچ یک از این دو قابلیت پارتیشن بندی ( یا به عبارتی ایجاد والیوم ) به حالت سکتور تا سکتور را ندارند ، امکانی که همانطور که قبلا هم اشاره کردم در نرم افزار partition Guru موجود است اما فقط برای بیسیک کار می دهد و البته خود این برنامه هم مدعی تبدیل دینامیک به بیسیک هست.

بنده به دلیل شرایطی که دارم و به دلیل ریسک هایی که در تبدیل به بیسیک وجود دارد قصد تغییر دینامیک به بیسیک ندارم ، چون هارد شدیدا پر است و نرم افزار های تبدیل برای عملکرد مناسب به فضای کافی نیازمندند و تضمینی هم ارائه نمی کنند و نیز دیتا ها رو اصلا نمیشه روش ریسک کرد ،

حقیقتش این مورد در ارتباط با مساله ای است که قبلا در اینجا طرح کرده بودم
    بنده از اول هارد رو بیسیک گرفته بودم و بعدا در طی مراحلی و مسائلی که پیش آمد نمی دونم کی و چطور دینامیک شده
    با همه ی این تفاسیر بنده به دنبال برنامه ای برای پارتیشن بندی با قابلیت ذکر شده در دیسکهای دینامیک هستم

8. 5 کاربر مقابل از turk عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

کاربر فعال
    تشکر تشکر کرده 
    4,164
    تشکر تشکر شده 
    1,919
    تشکر شده در
    442 پست
    قدرت امتیاز دهی
    6857
    Array

سلام
    دوست گرامی turk
    لطف می کنی در مورد پارتیشن بندی در حالت سکتور تا سکتور توضیح دهی که چه نیازی به این حالت داری و این حالت چه مزیت هایی دارد؟؟؟

من زمانی که تازه لپ تاپ گرفته بودم خواستم از طریق خود ویندوز پارتیشن ها رو افزایش دهم بعد دیسک من داینامیک شد!

در مورد تبدیل دیسک داینامیک به بیسیک من به راحتی تونستم با نرم افزار Acronis disk director این کار رو انجام بدم.
    این کار به سرعت انجام می شود و فکر می کنم به حجم اطلاعات بستگی نداشته باشد؟!!
    1374524712291

10. 6 کاربر مقابل از Mahm00d عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

کاربر فعال
    تشکر تشکر کرده 
    1,445
    تشکر تشکر شده 
    1,928
    تشکر شده در
    525 پست
    قدرت امتیاز دهی
    456
    Array

سکتور تا سکتور مزیتش برا من در اینه که می تونم دو تا پارتیشنی رو که به اف فنا رفته اند با دونستن سکتور آغازین و پایانی هر کدوم دوباره ایجاد کنم و به دیتا های اونها که کد شده هستند و بدون نرم افزار خاصی نمی شه اونها رو دید (truecrypt) دسترسی پیدا کنم

این که دیسک میجر ویندوز گند میزنه به همه چی شدیدا تایید میشه .... اسیدی.

تجارب ناخوشایند قبلی بنده و مجموعه شرایطی که گفتم باعث میشه که از تبدیل دینامیک به بیسیک تا زمانی که نشه هارد رو کاملا یه جای دیگه خالی کرد خودداری کنم

به حجم اطلاعات شاید ربط نداشته باشه اما به فضای خالی روی دیسک 1000 درصد ربط داره اگر در نظر بگیریم که کاربرد اصلی دیسک دینامیک زمانی هست که دو تا هارد رو با هم مشترک می بندیم که سرعت رو زیاد کنیم و در این حالت ممکنه نصف یه فایل در یه دیسک باشه و یه نصفه دیگه تو اون یکی دیسک اونوقت به حسایت قضیه میشه پی برد ...

به هر صورت قضیه تبدیل به بیسیک فعلا منتفی هستش

-----------------------------------------------------------------------------
    حل شد ...

امروز متخصصان داخلی به حول و قوه ی قلمی موفق به حل این مساله شدند و دهان آمریکای جنایتکار را پارکت کردند .

با امدادهای غیبی لینوکس موفق به انجام این فریضه ی مهم شدیم
    زنده باد لینوکس ، زنده باد دیسک زنده

هرچی دیسک منیجر ویندور متخصص در گند زدن به هارد هست لینوکس با parted چنان قدرتی رو در اختیار شما قرار می ده که اگر ویندوز 7 را در دست راست شما و 8 را در دست چپ شما و ایکس پی را در جیب شما قرار دهند باز هم این قدرت را نخواهید داشت
    کد:
    parted
    print
    unit S
    mkpart logical xxxxx yyyy
    ویرایش توسط turk : 05-25-2014 در ساعت 07:05 PM

12. 6 کاربر مقابل از turk عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)