صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14

موضوع: چجوری ویندوزمون با برنامه هامون رو روی فلش همراه خودمون داشته باشیم؟

عضو سایت
    ممنون.
    تشکر تشکر کرده 
    264
    تشکر تشکر شده 
    126
    تشکر شده در
    32 پست
    حالت من : Sepasgozar
    قدرت امتیاز دهی
    227
    Array

پیش فرض چجوری ویندوزمون با برنامه هامون رو روی فلش همراه خودمون داشته باشیم؟

سلام خدمت اساتید محترم
    یک سوال داشتم که ممکنه برای خیلی ها دیگه هم جالب باشه

چجوری ویندوزمون رو با نرم افزاراش (به فرض آفیس یا مرورگری و....) و با تنظیمات خودمون رو همراه خودمون رو یک فلش داشته باشیم که مثلا روی یک سیستم دیگه
    با سخت افزار متفاوت دیگه وصل کنیم و از روی فلش بوت کنیم؟؟

البته یک چیزای راجب به ویندوز ها لایو و.... میدونم ولی خب تا اونجای که من متوجه شدم یک محدودیت های داره مثل ویندوز نمیشه همه نرم افزاری روش نصب نمیشه و....
    من میخوام همین ویندوز خودمو با همه نرم افزاراش روی فلش داشته باشم

البته درست رو سیستم دیگه چون سخت افزارش متفاوته بنابرین کارت صداش و کارت گرافیک و یا شبکه و..... ولی باز میخوام بدونم چنین چیزی میشه؟
    ممنون اگه راهنمایی کنید

2. 6 کاربر مقابل از sr7t عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

عضو سایت
    خدا ، وطن ، وظیفه ، صلح ، اتحاد ، امید
    سرزمینی که زخمهای فراوانی از جنگهای پی در پی خورده است
    تشکر تشکر کرده 
    1,535
    تشکر تشکر شده 
    801
    تشکر شده در
    144 پست
    قدرت امتیاز دهی
    394
    Array

پیش فرض پاسخ : چجوری ویندوزمون با برنامه هامون رو روی فلش همراه خودمون داشته باشیم؟

سلام
    بنده خودم یک کاربر مبتدی هستم اما چون یک ویندوز 7 را قبلا روی هارد اکسترنال نصب کرده بودم لذا فقط میخواهم تجربیات خود را به اشتراک گذارم (البته با اجازه استاد "مقصود شیرین زبان" و سایر اساتید و دوستان دیگر)
    ولی باز میخوام بدونم چنین چیزی میشه؟
    ببینید فکر نمیکنم هر ویندوزی روی حافظه های خارجی (هارد اکسترنال و فلش مموری و ... ) قابل نصب باشند . البته این گفته من مربوط به دو یا سه سال قبل میشود لذا ممکن است که الان هر ویندوزی نصب شود . برای اینکه ویندوزت با هر سیستمی سازگار باشد باید وابستگی ویندوز را با کمپیوتر از بین ببرید . فکر میکنم که با یک سری دستورات و اسکریپت میشود که این وابستگی را از بین برد .

ولی خب تا اونجای که من متوجه شدم یک محدودیت های داره مثل ویندوز نمیشه همه نرم افزاری روش نصب نمیشه
    این یکی را قبول ندارم . روی ویندوز من (که روی هارد اکسترنال بود) همه چیز نصب میشد .

تعدادی از مشکلات ویندوز هفتی که من روی هارد اکسترنال نصب کرده بودم عبارت اند از :
    1- سرعت بالا آمدن ویندوز 7 در هارد اکسترنال من حدود 5 دقیقه بود در صورتی که اگر ویندوز 7 را روی هارد اینترنال (داخلی) نصب میکردم سرعت بالا آمدن ویندوز هفت 15 ثانیه بود .
    2 - گاهی وقتها در حین بالا آمدن ویندوز 7 سیستم ریستارت میشد (این مشکل واقعا جدی بود . ) و اصلا به آسانی حل نمیشد . گاهی وقتها هارد اکسترنال را از یک پورت usb در می آوردم و به پورت دیگر میزدم و آنوقت ویندوز بالا می آمد . اما همیشه هم جواب نمیداد .

هیچ وقت خودتان را محدود به وبسایتهای فارسی نکنید . حتما مطالتان را به زبان انگلیسی نیز سرچ کنید

4. 6 کاربر مقابل از h.alipoori عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر انجمن کامپیوتر
    همديگر را دوست داشته باشيم و بهم احترام بگذاريم
    تشکر تشکر کرده 
    3,495
    تشکر تشکر شده 
    3,460
    تشکر شده در
    796 پست
    حالت من : ShadOsarhal
    قدرت امتیاز دهی
    13719
    Array

پیش فرض پاسخ : چجوری ویندوزمون با برنامه هامون رو روی فلش همراه خودمون داشته باشیم؟

سلام

اميدوارم اين مطلب انگليسي بکار شما بياد.

Run Windows 8 or 8.1 directly from a USB drive on any computer -- for free

The Enterprise edition of Windows 8.x has a feature called Windows To Go that lets you create a working version of Microsoft's tiled operating system on a USB memory stick. You can boot into this and be instantly up and running in the new OS from any computer. Which is great -- provided you have the Enterprise edition of the OS and a "certified" USB drive. If you only have the standard version of Windows 8.x then the option isn't available to you.But there is a very easy way you can build a personalized and bootable copy of Windows 8 or 8.1 on a USB drive, for use anywhere. All you need is a USB 3.0 device with at least 13GB capacity (it will run on a USB 2.0 memory stick, but slowly), a copy of Windows 8.x (either an installation disc or an ISO -- you can get the Windows 8.1 ISO by following these instructionsbut you will need a Windows 8.1 key), and a free partitioning program. Here's what you need to do.Firstly download AOMEI Partition Assistant Standard Edition (formerly Home Edition). If you have a Windows 8 or 8.1 installation disc insert it into your DVD drive. If you have an ISO file mount it as a virtual drive using a tool like ImDisk (or similar) or you can burn it to disc -- the choice is yours. The program can't create the
    bootable USB operating system from an unmounted image unfortunately.

win2go creator

Plug the USB drive into your PC. Run AOMEI Partition Assistant and click the Windows To Go Creator link on the left hand side.
    Make sure the correct USB drive is selected (any content on the drive will be wiped during the creation process so this is a vital step), and click Browse. Partition Assistant should identify the Windows 8 installation file it needs (named install.wim) but you can browse for the file manually if it
    .doesn't for some reason. You’ll find it in the \sources folder

win2go2

Click Proceed. The creation process will start. Remember,
    any existing data on the drive will be overwritten so make sure you've backed it up. Depending on the type (and quality) of the USB drive, you might be waiting for a couple of hours or even longer for everything to complete so just leave it to get on with things.

win2go3

When the task is completed, you can boot into the OS from any computer. The first time you run it you'll be prompted to enter your Windows key and will then need to set up Windows as you would any new installation.
    Although it will work like any Windows install, the portable version has some restrictions -- Windows Store isn't available in Windows to Go workspaces, for example.

دوستدار هميشگي شما "eDvArDo"

7n1wj1mlvxoxejezfhye

دلِ هر ايراني كه براي ايران نمي‌تپد، بهتراست نتپد! (پروفسور حسابي)

آيا پاسخ سوالي را بدانم بهتر است، يا اينكه ندانسته از دنيا بروم؟! (ابوريحان بيروني)

پس از سالها جهد و تلاش در كسب علم و معرفت، دانستم كه هيچ ندانستم! (علامه حسن زاده آملي)

6. 6 کاربر مقابل از eDvArDo عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

درود
    مسلم است که داشتن ویندوز کامل و قابل حمل بسیار کارگشا و بدرد بخور است.
    این کار شدنی است و عده ای هم به روش های مختلف موفق به اینکار شده اند. ولی اگر از آن هائی هم که تجربه اینکار
    را داشته اند بپرسید ، خواهید دید که اکثریت ناراضی بوده و یا کاملا" راضی نیستند.

خود من چند سال پیش این کار را با ویندوز xp تجربه کردم ولی هرگزراضی نبودم.
    بهر حال لازم است که نکات زیر را توجه داشته باشید:

__ ساختار ویندوز های xp و ببعد طوری هست که موقع بوت شدن نیاز به بار شدن درایور های هارد دیسک دارند و کلا"
    برای کار با usb ساخته نشده اند و درایور های مربوطه را ندارند.
    __ میشود بروش هائی درایور های مورد نیاز را اضافه کرد ( و نیز تغییراتی در رجستری ایجاد کرد ) تا ویندوز در usb نصب
    شده و اجرا شود ولی در اینصورت هم مشکلاتی خواهیم داشت از جمله:
    *** مدت زمان نصب طولانی خواهد بود
    *** مدت زمان بوت شدن بسیار طولانی خواهد بود فرضا" ممکن است بوت شدن ویندوز حدود 5 دقیقه تا نیم ساعت هم
    طول بکشد.این طول کشیدن در فلاش های معمولی نسبت به هارد های usb بسیار بیشتر بوده و در usb های 2.0
    بیشتر از usb های 3.0 است.

__ ویندوز حاصل در تمام سیستم ها کار نخواهد کرد
    __ ووو.......

بهر حال اگر دوست دارید ادامه دهیم ، حرفی نیست ولی نتیجه ای که بدست خواهد آمد ، کاملا" کارآ نمی باشد

[SIGPIC][/SIGPIC]

8. 7 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

عضو سایت
    ممنون.
    تشکر تشکر کرده 
    264
    تشکر تشکر شده 
    126
    تشکر شده در
    32 پست
    قدرت امتیاز دهی
    227
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط h.alipoori نمایش پست ها
    1- سرعت بالا آمدن ویندوز 7 در هارد اکسترنال من حدود 5 دقیقه بود در صورتی که اگر ویندوز 7 را روی هارد اینترنال (داخلی) نصب میکردم سرعت بالا آمدن ویندوز هفت 15 ثانیه بود .
    .....

ممنون از راهنمایتون.
    این نکته برام جالب بود که گفتید بعضی وقت ها که بالا نمیامد ویندوز هار رو توی پورت یو اس بی دیگه میزدید کار میکرده!
    نکته جالی بود
    بازم واقعا ممنون

10. 3 کاربر مقابل از sr7t عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

عضو سایت
    ممنون.
    تشکر تشکر کرده 
    264
    تشکر تشکر شده 
    126
    تشکر شده در
    32 پست
    قدرت امتیاز دهی
    227
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط eDvArDo نمایش پست ها
    سلام

اميدوارم اين مطلب انگليسي بکار شما بياد.......
    از شما هم خیلی ممنون
    الان میخونم ببینم راجب به چی هست و چی گفته

12. 2 کاربر مقابل از sr7t عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط sr7t نمایش پست ها
    .....
    این نکته برام جالب بود که گفتید بعضی وقت ها که بالا نمیامد ویندوز هار رو توی پورت یو اس بی دیگه میزدید کار میکرده!
    نکته جالی بود
    ......
    علتش این است که اکثر این نوع ویندوز ها معمولا" با پورت usb 2.0 میتوانند کار کنند (بضی از آنها هم با usb 3.0 )
    و کامپیوتر ها معمولا" هم دارای پورت های2.0 و هم دارای پورت های پائین تر از 2.0 هستند.
    لذا زمانی که به پورت قدیمی وصل میکرده کار نمیکرده است.

[SIGPIC][/SIGPIC]

14. 4 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

عضو سایت
    ممنون.
    تشکر تشکر کرده 
    264
    تشکر تشکر شده 
    126
    تشکر شده در
    32 پست
    قدرت امتیاز دهی
    227
    Array

سلام استاد شیرین زبان
    آموزش هاتون و توضیحاتتون واقعا ساده و شیرین و قابل فهمه
    خب پس تا اینجا همه دوستان که تجربه داشتن میگن به درد نمیخوره پس منصرف میشم من فقط ویندوز قابل حمل رو بخاطر نرم افزارا که میتونم روش نصب کنم میخوام چون ابزار سی دی های لایو یا WinPE هست ولی خب رو اونا خیلی از برنامه ها اجرا نمیشه

"بهر حال اگر دوست دارید ادامه دهیم ، حرفی نیست ولی نتیجه ای که بدست خواهد آمد ، کاملا" کارآ نمی باشد"

خب پس فایده نداره اگه که کارا نباشه

فقط یک سوال دیگه داشتم استاد راجب به بکاپ گیری ویندوز
    من میخوام واسه دانشگاهمون رو سیستم هاش (حدود 30 سیستم) روی همشون ویندوز عوض کنم با یک سری نرم افزار مثل (اسکیو ال سرور و ویژوال استادیو و برنامه
    افیس ورد پی دی اف و SPSS و آتوکد و....)

بعد حالا بیچارگی اینجاست که همه سیستم ها با هم سخت افزاراشون فرق میکنه!!!!!

میخوام بدونم اصلا بکاپ گرفتن بدرد میخوره؟؟؟ یعنی مشکل نداره حجمش خیلی بره بالا؟

بعد اگه قبل بکاپ sysprep کنم به نرم افزار مثل اسکیوال آسیب میزنه؟ آخه چون باعث میشه وابستگی سیستم از سخت افزار قطع بشه و اطلاعات یوز رو فکر کنم پاک کنه
    و......
    مثلا فکر کنم گوگل کروم بعد از Sysprep کار نکنه درسته؟

بازم از همه اساتید
    Magsoud و eDvArDo و h.alipoori

ممنونم که اطاعاتتون در اختیار منم گذاشتید

16. 4 کاربر مقابل از sr7t عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

عضو سایت
    خدا ، وطن ، وظیفه ، صلح ، اتحاد ، امید
    سرزمینی که زخمهای فراوانی از جنگهای پی در پی خورده است
    تشکر تشکر کرده 
    1,535
    تشکر تشکر شده 
    801
    تشکر شده در
    144 پست
    قدرت امتیاز دهی
    394
    Array

سلام
    خواهش میکنم
    ببخشید که پریدم وسط حرفها
    نقل قول نوشته اصلی توسط sr7t نمایش پست ها
    پس منصرف میشم
    اصلا این را قبول ندارم . من که دنبالش رفتم حدود دو سه سال پیش بود اما الان شاید خیلی از چیزها تغییر کرده باشد . مثلا همین مطلبی را که جناب ادواردو قرار دادند یک مطلبی است که شاید از تاریخ تولیدش یکسال هم نگذشته باشد و بسا خیلی کارا باشد .

18. 4 کاربر مقابل از h.alipoori عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

درود بر همه عزیزان

دوست گرامی sr7t
    بالا بودن حجم بک آپ اشکالی ندارد . من پیشنهاد میکنم که از مسئولین دانشگاه بخواهید که یک هارد اکسترنال بمنظور
    نگهداری بک آپ ها خریداری و در اختیار شما قرار دهند.
    بهتر است که برای نصب این همه ویندوز با این همه نرم افزار از روشی که در لینک های زیر توضیح داده ام استفاده فرمائید:

Create Windows 7 Ghost image to use on all Computers

Creat XP ghost image working on all computers

=====================
    اما در رابطه با بحث این تاپیک من فکر میکنم که بهتر است لینک زیر را هم مطالعه بفرمائید

ساخت ویندوز های نوع vhd و اجرای آن ها توسط منوی بوت ویندوز 7

[SIGPIC][/SIGPIC]

20. 3 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)