جواني كه متهم است با 13 ضربه چاقو پسرخاله‌اش را به قتل رسانده است در جلسه دادگاه جزييات اين جنايت را شرح داد.

روز 28 دي ماه سال گذشته پيكر خونين جواني بنام برزو به بيمارستان بهارلوي تهران انتقال يافت. اين جوان به دليل اصابت ضربات چاقو به شكم و گردنش دچار خونريزي شديدي شده بود و با مرگ دست و پنجه نرم مي‌كرد. هرچند پزشكان بيمارستان تلاش كردند برزو را از مرگ نجات دهند اما او سرانجام ساعتي بعد روي تخت بيمارستان جان باخت.

با مرگ اين جوان ماموران كلانتري 115 رازي تحقيقات اوليه را در اين خصوص آغاز كردند. بررسي‌ها حاكي از آن بود برزو با ضربات كارد پسرخاله‌اش بنام رشيد به قتل رسيده است. در چنين شرايطي جزييات اين جنايت به بازپرس ويژه قتل پايتخت گزارش شد و ساعتي بعد تحقيقات تخصصي با حضور افسران اداره دهم پليس آگاهي كليد خورد.

متهم به قتل پس از درگيري با برزو گريخته بود و هيچ كس از مخفيگاهش اطلاعي نداشت. با اين حال تجسس‌ها براي يافتن وي ادامه يافت تا اينكه 13 روز بعد كارآگاهان آگاهي پي بردند رشيد به غرب كشور گريخته و در خانه‌يي واقع در شهر كرمانشاه پنهان شده است.

همين سرنخ كافي بود تا وي در عملياتي غافلگير‌كننده دستگير و به تهران منتقل شود. برزو در جريان بازجويي‌هاي اوليه اتهامش را پذيرفت و اعتراف كرد پسرخاله‌اش را با 13 ضربه چاقو به قتل رسانده است. او در ادامه صحنه جنايت را بازسازي كرد و پرونده با صدور قرار مجرميت و كيفرخواست به دادگاه كيفري استان تهران فرستاده شد.
در جلسه محاكمه كه صبح ديروز در شعبه 74 دادگاه كيفري استان تهران به رياست قاضي اصغر عبداللهي برگزار شد ابتدا نماينده دادستان به دفاع از كيفرخواست پرداخت و گفت: رشيد، 26 ساله متهم است در جريان درگيري با پسرخاله‌اش، برزو در خيابان مرزبانيان وي را با 13 ضربه چاقو به قتل رسانده است.

گزارش پزشكي قانوني نشان مي‌دهد اين ضربات به شاهرگ و شكم مقتول اصابت كرده و جان وي را گرفته است. از آنجا كه همه دلايل و شواهد موجود از جمله گزارش پزشكي قانوني، اقرار صريح متهم و گزارش مرجع انتظامي، از بزهكار بودن متهم دلالت دارد به نمايندگي از دادستان تهران خواستار مجازات متهم هستم. سپس نوبت به اولياي دم مقتول رسيد تا خواسته‌شان را مطرح كنند. اولياي دم در چند جمله گفتند خواستار قصاص متهم هستند.

در ادامه به دستور قاضي رشيد متهم به جايگاه آمد تا در برابر اتهام قتل عمد از خود دفاع كند. وقتي او در جايگاه ايستاد با پذيرش اتهامش گفت: من كشتن برزو را قبول دارم. من اين كار را به دليل درگيري كه چند روز قبل با هم داشتيم انجام دادم. وي ادامه داد: من و پسرخاله‌ام روابط خوبي با يكديگر داشتيم. چند روز قبل در خانه بوديم و با هم بازي مي‌كرديم. همه‌چيز خوب بود تا اينكه به دليل يك مساله كوچك با هم درگيري لفظي پيدا كرديم و بازيمان به هم خورد. برزو آن روز به پدرم كه تازه فوت شده فحاشي كرد و من از او كينه به دل گرفتم اما هيچ كاري نكردم.

متهم به قتل در تشريح روز حادثه گفت: آن روز برزو را در كوچه ديدم. او به طرفم حمله كرد و با يكديگر درگير شديم. او در ادامه برايم چاقو كشيد من هم چاقو را از دستش گرفتم و چند ضربه به او زدم. آن زمان عصباني بودم و اختياري از خودم نداشتم. به همين دليل ضربات زيادي به او زدم. بعد هم به كرمانشاه فرار كردم تا دست پليس به من نرسد اما چند روز بعد دستگير شدم. در پايان اظهارات متهم قضات دادگاه ختم جلسه را اعلام كردند.