نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: هشدار نسبت به خطرات استراتژی اینترنتی جدید مخابرات علیه کاربران ایرانی

موسس و مدیر
    نمی‌دانم در کدامین کوچه جستجویت کنم ؟ آسوده بخواب مادر بیمارم
    تشکر تشکر کرده 
    15,753
    تشکر تشکر شده 
    17,227
    تشکر شده در
    4,905 پست
    حالت من : Khoonsard
    قدرت امتیاز دهی
    24982
    Array

پیش فرض هشدار نسبت به خطرات استراتژی اینترنتی جدید مخابرات علیه کاربران ایرانی

درود
    در سایت مخابرات ایران فراخوانی درج شده است که در آن از متخصصان شبکه و پروژه های Caching server برای همکاری دعوت به عمل آمده است. در این فراخوان آمده است: {لینک} بدینوسیله اعلام می دارد معاونت شبکه شرکت مخابرات ایران به منظور افزایش سرعت دسترسی کاربران به اینترنت و بالا بردن سطح رضایت مندی ایشان مطالعه و استقرار پروِژه caching server را در شبکه دیتای سراسر کشور آغاز نموده است.لذا از تمام افراد حقیقی و حقوقی دارای تخصص و تجربه در زمینه شبکه دعوت بعمل می آورد سوابق و مستندات کاری خود را بهمراه شرح کامل تجربیات مرتبط با پروژه حداکثر تا تاریخ 30/8/92 به نشانی network@tci.ir ارسال نمایید.
    زندگی در بردگی شرمندگی است * معنی آزاد بودن زندگی است
    سر که خم گردد به پای دیگران * بر تن مردان بود بار گران

2. 3 کاربر مقابل از Mohamad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

موسس و مدیر
    نمی‌دانم در کدامین کوچه جستجویت کنم ؟ آسوده بخواب مادر بیمارم
    تشکر تشکر کرده 
    15,753
    تشکر تشکر شده 
    17,227
    تشکر شده در
    4,905 پست
    حالت من : Khoonsard
    قدرت امتیاز دهی
    24982
    Array

برای کاربرانی که نمی دانند "کش سرور" چیست باید بگویم در معنای ساده تعریف سرورهای ذخیره سازی روی شبکه و وب است تا به جای اینکه کاربر از فلان وب سرور مستقیما اطلاعات را کسب کند، از سرورهایی که قبلا این کار را انجام داده اند اطلاعات را بگیرد. خوب من یادم هست زمانی که اینترنت کم بود و گران، شرکتهای اینترنتی دایال آپ برای باز شدن صفحه یاهو و آلتاویستای آن زمان "کش سرور" راه اندازی کرده تا بدون رفتن روی اینترنت سود بیشتری کنند و کاربر هم با سرعت بهتری به اطلاعات مورد نظر دسترسی پیدا کند.
    تا اینجا سود دو جانبه بود. اما حالا که سال 1392 است و نه 1377! این داستان آنهم در سطح ملی و توسط استراتژیست های نابغه در مخابرات سوال برانگیز است. همان زمان در صدا و سیما این پروژه راه اندازی شد و کاربران سازمان دائما شکایت می کردند که فلانی وارد آدرس ایمیل ما شده و یا ما ایمیل یاهو را باز کردیم و رفتیم داخل ایمیل فلانی! این یک نمونه از مشکلاتی بود که آن زمان با آن دست به گریبان بودیم (حدود 1200 کاربر) و در نهایت مشکلات آنقدر زیاد شد که عطایش را به لقایش بخشیدیم. پیاده کردن "کش سرور" در سطح ملی می تواند فاجعه آمیز باشد و به عنوان مثال ناگهان خبری روی سایتهای آنلاین منتشر می شود (سایتهای خبری و شبکه های اجتماعی) و تا "کش سرور" بخواهد آن را لود کند خبر می سوزد و یا مثلا اس اس ال فلان بانک مشکل داشته باشد و کاربران وارد اکانت های بانکی یکدیگر شوند. یا در حال خرید کارت شارژ هستید و با اطلاعات نفر قبلی به طور ناگهانی وارد سیستم پرداخت می شوید و ...
    البته چند وقتی است که کاربران مخابرات از نداشتن اینترنت واقعی در رنج و عذابند که علاوه بر سوئیچ کردن های شبها و پنج شنبه، جمعه ها روی شبکه ملی، می توانیم آزمایش "کش سرورها" و وارد مدار شدن آنها را در برخی شهرها تحت شبکه مخابرات حس کنیم. نابغه های مخابرات بدلیل اینکه استراتژی های دهه قبل را یدک می کشند بد نیست معایب "کش سرور" را در زیر بخوانند تا اینقدر خود را آلت دست مدیران ارشد نابغه تر از خود نکنند:
    • slower performance if the resource isn't found in the cache
    • being given a stale copy of a resource when an uptodate copy is needed
    • resources sometimes getting mangled/lost on route
    • sharing an access point to the web increasing risks to service
    • proxy server access logs invading the privacy of users
    • proxy intermediary confusing logging and access control by subscription services
    زندگی در بردگی شرمندگی است * معنی آزاد بودن زندگی است
    سر که خم گردد به پای دیگران * بر تن مردان بود بار گران

4. 3 کاربر مقابل از Mohamad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر فنی سایت
    سکوت!!
    تشکر تشکر کرده 
    1,701
    تشکر تشکر شده 
    1,704
    تشکر شده در
    347 پست
    حالت من : Khaste
    قدرت امتیاز دهی
    1167
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط ADmIn نمایش پست ها
    برای کاربرانی که نمی دانند "کش سرور" چیست باید بگویم در معنای ساده تعریف سرورهای ذخیره سازی روی شبکه و وب است تا به جای اینکه کاربر از فلان وب سرور مستقیما اطلاعات را کسب کند، از سرورهایی که قبلا این کار را انجام داده اند اطلاعات را بگیرد. خوب من یادم هست زمانی که اینترنت کم بود و گران، شرکتهای اینترنتی دایال آپ برای باز شدن صفحه یاهو و آلتاویستای آن زمان "کش سرور" راه اندازی کرده تا بدون رفتن روی اینترنت سود بیشتری کنند و کاربر هم با سرعت بهتری به اطلاعات مورد نظر دسترسی پیدا کند.
    تا اینجا سود دو جانبه بود. اما حالا که سال 1392 است و نه 1377! این داستان آنهم در سطح ملی و توسط استراتژیست های نابغه در مخابرات سوال برانگیز است. همان زمان در صدا و سیما این پروژه راه اندازی شد و کاربران سازمان دائما شکایت می کردند که فلانی وارد آدرس ایمیل ما شده و یا ما ایمیل یاهو را باز کردیم و رفتیم داخل ایمیل فلانی! این یک نمونه از مشکلاتی بود که آن زمان با آن دست به گریبان بودیم (حدود 1200 کاربر) و در نهایت مشکلات آنقدر زیاد شد که عطایش را به لقایش بخشیدیم. پیاده کردن "کش سرور" در سطح ملی می تواند فاجعه آمیز باشد و به عنوان مثال ناگهان خبری روی سایتهای آنلاین منتشر می شود (سایتهای خبری و شبکه های اجتماعی) و تا "کش سرور" بخواهد آن را لود کند خبر می سوزد و یا مثلا اس اس ال فلان بانک مشکل داشته باشد و کاربران وارد اکانت های بانکی یکدیگر شوند. یا در حال خرید کارت شارژ هستید و با اطلاعات نفر قبلی به طور ناگهانی وارد سیستم پرداخت می شوید و ...
    البته چند وقتی است که کاربران مخابرات از نداشتن اینترنت واقعی در رنج و عذابند که علاوه بر سوئیچ کردن های شبها و پنج شنبه، جمعه ها روی شبکه ملی، می توانیم آزمایش "کش سرورها" و وارد مدار شدن آنها را در برخی شهرها تحت شبکه مخابرات حس کنیم. نابغه های مخابرات بدلیل اینکه استراتژی های دهه قبل را یدک می کشند بد نیست معایب "کش سرور" را در زیر بخوانند تا اینقدر خود را آلت دست مدیران ارشد نابغه تر از خود نکنند:
    • slower performance if the resource isn't found in the cache
    • being given a stale copy of a resource when an uptodate copy is needed
    • resources sometimes getting mangled/lost on route
    • sharing an access point to the web increasing risks to service
    • proxy server access logs invading the privacy of users
    • proxy intermediary confusing logging and access control by subscription services

درود بر شما و سپاس به خاطر این احساس مسئولیت و البته توضیحات

متاسفانه همیشه پاک کردن صورت مسئله بهترین راه برای حل مسئله بوده و اگر جیبی برخی افراد از این موضوع پر شود که چه بهتر

مثالش مقایسه سرعت اینترنت ایران با کشورهای پیشرفته (حالا اصلاً پیشرفته هیچی کشورهای جهان سوم و چهارم و ...) یا مقایسه قیمت و کیفیت خودرو و هزار مثال از این دست
    جاودانه شوید

imagephptypesigpicampuserid6ampdateline1278104663

من تـمــام هـستـی ام را در نـبـرد بـا سـرنوشت، در تهـاجـم با زمـان آتـش زدم، کـشتـم
    من بـهــار عـشـق را دیـدم ولـی بـاور نکــردم، یک کـلام در جــزوه هـایـم هیـچ نـنوشـتـم
    من ز مـقصد ها پی مقصـود هـای پوچ افتـادم، تا تمام خـوب ها رفتند و خوبی ماند در یادم
    من به عـشـق منتـظر بـودن، هـمـه صبر قـرارم رفت، بهـارم رفت، عـشقم مرد، یارم رفت

6. کاربر مقابل از Ahmadreza_b عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)