نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: حادثه خونین قطار مسافربری در اسپانیا

ناظم ارشد انجمن
    شاید من بی عیب نباشم اماتوهم نیستی...پس برو وپیش از شمارش اشتباهات من به خطاهای خودت رسیدگی کن
    تشکر تشکر کرده 
    190
    تشکر تشکر شده 
    12,809
    تشکر شده در
    3,688 پست
    حالت من : Relax
    قدرت امتیاز دهی
    11330
    Array

حادثه خونین قطار مسافربری در اسپانیا

حادثه خونین قطار مسافربری در اسپانیا

77 نفر در حادثه ریلی در اسپانیا کشته شدند.

عصر ایران: 77 نفر در حادثه ریلی در اسپانیا کشته شدند.

رویترز گزارش داد، سخنگوی دادگاه عالی منطقه خودمختار گالیسیا در اسپانیا روز پنجشنبه اعلام کرد حداقل 77 نفر در حادثه خروج قطار مسافربری از ریل در این منطقه کشته شدند.

این حادثه زمانی روی داد که قطار مسافری روز چهارشنبه در نزدیکی شهر "سانتیاگو دی کومبوستیلاد" در شمال اسپانیا از ریل خارج شد.

این سخنگو اضافه کرد: 73 نفر در محل حادثه، جان خود را از دست دادند و 4 نفر دیگر از افراد زخمی شده نیز در بیمارستان فوت کردند.

وی افزود: این ارقام و اعداد از تلفات حادثه ریلی در اسپانیا، اولیه است.

184871 724

در اسپانیا، دادگستری مسؤولیت ثبت درگذشت افراد را برعهده دارد.

سخنگوی کابینه منطقه خودمختار گالیسیا اسپانیا هم اعلام کرد در این حادثه حداقل 131 نفر زخمی شده اند که حال 20 نفر از آنها وخیم توصیف شده است.

تلویزیون محلی گالیسیا هم به نقل از شاهدان گزارش داد: دهها جنازه در محل حادثه دیده می شود. تصاویر منتشر شده نشان می دهد تعدادی از واگن های قطار واژگون شده اند و از آنها، دود بلند می شود.

یکی از مسافران قطار هم به این شبکه تلویزیونی گفت: قطار به سرعت حرکت می کرد. به نظرم رسید که قطار در هنگام پیچ، از مسیر راه آهن، خارج و واگن ها یکی پس از دیگری با یکدیگر برخورد کردند.

یک زن هم که در نزدیکی محل حادثه قرار داشت به رادیو محلی گالیسیا توضیح داد: در ابتدا صدای انفجار شنیدم و سپس مشاهده کردم که قطار از ریل خارج می شود.

"ماریانو راخوی" نخست وزیر اسپانیا در نخستین واکنش به این حادثه در صفحه شخصی اش در شبکه اجتماعی تویتر نوشت: می خواهم همدردی خود را با قربانیان حادثه وحشتناک قطار در سانتیاگو اعلام کنم.

[SIGPIC][/SIGPIC]

ناظم ارشد انجمن
    شاید من بی عیب نباشم اماتوهم نیستی...پس برو وپیش از شمارش اشتباهات من به خطاهای خودت رسیدگی کن
    تشکر تشکر کرده 
    190
    تشکر تشکر شده 
    12,809
    تشکر شده در
    3,688 پست
    قدرت امتیاز دهی
    11330
    Array

عکس: حادثه خونین قطار مسافربری در اسپانیا

در حادثه خارج شدن قطار مسافربری از ریل در شمال اسپانیا 77 کشته و 131 زخمی شدند.

عصر ایران: در حادثه خارج شدن قطار مسافربری از ریل در شمال اسپانیا 77 کشته و 131 زخمی شدند.

184893 929

184894 759

184895 228

184896 717

184897 633

184898 695
    [SIGPIC][/SIGPIC]

ناظم ارشد انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    190
    تشکر تشکر شده 
    12,809
    تشکر شده در
    3,688 پست
    قدرت امتیاز دهی
    11330
    Array

تـصاویری از سـانحه مـرگبار قـطار در اسـپانیا

این قطار عصر چهارشنبه ۲۴ ژوئیه (۲ مرداد) در مسیر مادرید به فرول در نزدیکی شهر مذهبی سانتیاگو د کومپوستلا از ریل خارج شد. در زمان وقوع این حادثه حدود ۲۲۰ نفر در قطار بودند. تازه ترین گزارش ها از کشته شدن دست کم 80 نفر و مجروح شدن ۱۴۰ نفر حکایت دارد. حال حدود ۳۶ مجروح وخیم گزارش شده است. ماریانو راخوی، نخست وزیر اسپانیا، در پی سانحه مرگبار قطار سه روز عزای عمومی در این کشور اعلام کرده است.

از این حادثه به عنوان بدترین حادثه قطار در۴۰ سال گذشته در این کشور یاد شده است. آخرین حادثه مهم مرتبط با راه آهن اسپانیا به سال ۱۹۷۲ میلادی برمی‌گردد که در جریان آن ۷۷ نفر در جنوب این کشور کشته شدند. مقامات هنوز درباره دلیل این حادثه اظهار نظری نکرده اند. نخست وزیر اسپانیا گفته است که همزمان با جستجو برای یافتن علت این سانحه تحقیقات قضایی هم در جریان است. رسانه های اسپانیا می گویند احتمالا سرعت این قطار بیش از دو برابر سرعت مجاز بوده است. تحقیقات در مورد علت وقوع این حادثه همچنان ادامه دارد.

بنا به این گزارش، اسپانیا از نظر رعایت مسائل ایمنی خطوط راه آهن سابقه نسبتا خوبی دارد. چراکه این کشور مقادیر هنگفتی را در شبکه راه آهن سرمایه‌گذاری کرده است.

loading
    لطفا تا باز شدن كامل عكسها شكیبا باشید
    در صورتیکه عکسها قابل نمایش نیست، در بالای ایمیل بر روی گزینه Show Images یا Display images below کلیک کنید

001

002

003

004

005

006

007

008

009

010

011

012