صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 27

موضوع: درخواست کتاب آموزشی برای برنامه نویسی

عضو سایت
    زندگی میگوید اما... باز باید زیست
    تشکر تشکر کرده 
    651
    تشکر تشکر شده 
    707
    تشکر شده در
    164 پست
    حالت من : Relax
    قدرت امتیاز دهی
    106
    Array

پیش فرض درخواست کتاب آموزشی برای برنامه نویسی

سلام به همه دوستان خوبم. حال همگی روبراه باشه ایشالا.
    اول که ممنون دارین اینجا رو میخونین! آخه وقتی اسم من باشه همه میدونن که دیگه خبری از آموزش و کمک و ... این جور چیزها نیستش و فقط سوال دارم و درخواست شرمندم به جان خودم.
    چند وقت پیش مصرانه خواستم شروع کنم به یادگیری برنامه نویسی. چند تا کتاب گرفتم که بخونم و یاد بگیرم و ببینم شروعش چه جوریه. ولی از بس کله م گیج رفتش و نفهمیدم چی به چیه بی خیال شدم!! (پس معلوم میشه مصرانه دنبالش نبودم!) یه اتفاق ناگوار هم تو خونواده نذاشت سفت و سخت برم دنبالش.
    مقدمه طویل رو نوشتم که بگم بعضی کتابها به درد مبتدی ها نمیخوره! توشون جوری مینویسن انگار که ما چند تا برنامه حرفه ای ساختیم، حالا واسه قدرتمندتر کردن برنامه هامون رفتیم سراغ این کتاب!
    حالا از دوستان خوبم تقاضا دارم که کتابی (کتابها دیگه بهتر!) رو معرفی کنن که برای یه مبتدی نوشته شده باشه. که مفهوم و پایه های برنامه نویسی رو یاد بده. حداقل آشنا کنه. یا مثلاً فرق هر زبانی رو با زبان دیگه بهمون بگه که همچین گیج نزنیم! به هر حال اگه کسی آدرسی از اینجور کتابها داشت و اینجا بذاره، بی نهایت ازش ممنون میشم.
    و کتاب تنها رو خوندن میتونه با سخت کوشی خودمون ما رو به نتیجه برسونه؟ یا باید کلاسی هم رفت؟
    و یه سوال: اسکریپت نویسی چه جوریه؟ کسی که مثلاً زبان سی پلاس پلاس رو بدونه اسکریپت رو هم راحت مینویسه؟ به هم ربط داره؟
    دیگه باس ببخشین اگه زیاد نوشتم و همیشه جریانم اینه!! چند وقتیه با خودم مشغولم که چرا خدا از همون روز اول نذاشت حرفه ای باشم! اکه هی...!!
    همه تونو دوست دارم، فراوون
    [SIGPIC][/SIGPIC]

2. 9 کاربر مقابل از Ezaafi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

بنام دوست

دوست عزیز من، متاسفانه آن مسئله اصلی که در بطن نوشته هات گفتی حقیقت دارد .

90 % کتابهایی که برای برنامه نویسی در صفحات اینترنت پیدا میکنیم و همینطور تقریبا" همه کتابهای ترجمه شده
    موجود در بازار ایران، نه تنها نمیتوانند به مطالعه کننده برنامه نویسی یاد دهند، بلکه بیشتر باعث فرار و زدگی کاربر
    از برنامه نویسی میشوند.

درد دیگر این است که آموزشگاه های ما هم چیزی بیشتر ارایه نداده و فقط بفکر گرفتن پول بیشتر با عناوین مختلف
    هستند.یک دلیل اینکه تحقیق کنید و ببینید که آیا فقط به اندازه تعداد کلاس های آموزشی گذاشته شده، برنامه نویس
    در کل کشور داریم؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!

سال ها پیش که تقریبا" تازه با کامپیوتر اخت شده بودم و هنوز بهترین و قوی ترین زبان ها زبان های معمولی مثل
    Basic استفاده میشدند و تازگی ها زبان Visul Basic هم ارایه شده بود ، تصمیم گرفتم که زبان Visul Basic یاد بگیرم
    که هم جدید بود و هم بقول شما ها با کلاس.

کتاب ترجمه شده مربوطه را گرفتم و سعی کردم بفهمم ، چیزی نفهمیدم!!! گفتم بروم یک کلاس و در آن جا حتما" یاد
    میگیرم!!

در آن زمان ماهیانه 16000 تومان حقوق می گرفتم ؟!!!!!!!! در نزدیکی های فلکه صادقیه تهران به مرکز آموزشی ای
    مراجعه کردم و خواستم ثبت نام بکنم.

سرتان را با حرف های خودم بدرد نیاورم ، بعد از 3 جلسه هرکدام سه ربعی ولی با ساعت معلم سه جلسه یک ساعته
    مبلغ 33000 تومان از بنده گرفتند (بیش از مجموع حقوق دو ماه کارم ) و بعد فرار کردم.

آخه معلم هم دقیقا" همان مطالبی را بلغور میکرد که بنده در کتاب ترجمه شده خوانده بودم و نمیدانستم یعنی چه. و
    بیشتر از آن نمیدانست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

================
    __ یک سری مطالب هستند که کاربر بایستی قبلا" با آن ها آشنا بشود و بعد برنامه نویسی را شروع کند.و گرنه اکثریت
    کاربران چیزی نفهمیده و از خیر آن خواهند گذشت.

__ پس از یاد گیری موارد بالا ، باید مرجعی باشد و در آن انواع زبان های برنامه نویسی و موارد مصرف آن ها و نیز محاسن
    و معایب آن ها گفته شود. تا کاربر بر اساس آن اطلاعات و بر اساس علایق و یا اهداف خود یکی از این زبان ها را انتخاب
    نماید. ولی همچنین چیزی حداقل در مملکت ما نیست و کاربر بر اساس معروف بودن یا جدید تر بودن یک زبان بخصوص
    شروع میکند، نه براساس علایق و اهداف درست.

__ بگذریم . انگار در اینموارد نیز در این انجمن ، خودم باید راه جدیدی شروع کنم!!!!!!!!!!

[SIGPIC][/SIGPIC]

4. 9 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

عضو سایت
    :دی
    تشکر تشکر کرده 
    4,525
    تشکر تشکر شده 
    1,770
    تشکر شده در
    321 پست
    حالت من : Khaste
    قدرت امتیاز دهی
    327
    Array

سلام

1. باید قبول کرد که برنامه نویسی کار سختیه!

2.کتاب های ترجمه شده اکثرا مشکل دارن! یکی این که اصلا بروز نیستند! مورد دیگه این که گاها کامل نیستن(قسمت هایی توسط مترجم محترم حذف شده!) و مورد دیگه اینکه همه منابع را نمیشه فارسی گیر آورد و ترجمه ها هم خیلی وقت ها زیاد روان نیستن.

3. بهترین مرجع یادگیری برنامه نویسی منابع زبان اصلی هستند، اما خب با منابع فارسی هم میشه کار کرد!

4.برای برنامه نویسی نیاز به پیش نیاز هایی هست که بدون آنها شروع سخته! اما غیرممکن نیست، البته در هر صورت پیش نیازهایی لازمه!

5.سوال شما زیاد درست نیست، چون باید اول مشخص کنید هدف شما از برنامه نویسی چیه؟ علاقه؟ کنجکاوی؟ هک؟ پول در آوردن؟ و ...، بعد از این ببینید میخواین توی چه زمینه ای یاد بگیرید! فقط برای ویندوز؟ یا برای همه سیستم عامل ها، برنامه نویسی وب؟ برنامه نویسی موبایل؟ و ....

موارد بالارو که مشخص کردید، بعدش میشه در مورد زبانی که میتونه برای شما مناسب باشه بحث کرد، و بتونید یک زبان خوب را انتخاب کنید،

بعد از انتخاب زبان میشه منابعی را که بر اساس زبان مورد نظر برای هدف شما مناسبه معرفی کرد.
    لطفا اگه مطلبی را کپی می کنید منبع را ذکر کنید، با تشکر
    امضااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

6. 9 کاربر مقابل از hossenf عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

عضو سایت
    تشکر تشکر کرده 
    651
    تشکر تشکر شده 
    707
    تشکر شده در
    164 پست
    قدرت امتیاز دهی
    106
    Array

سلام
    ممنون از دوستان خوبم
    جناب شیرین زبان دقیقاً فرمایششون همونی بود که خودم باهاش درگیرم. مشکلات اینچنینی و...
    و درباره مطالب حسین جان:
    1- برنامه نویسی عمرا واسه من سخت باشه!! منو نترسون که رقیبت نشم!!
    2- کتابهای مرجع اصلی هم گنگن به جان خودم. آدمو میپیچونه. همونی که گفتم فکر میکنن همه مادرزدای برنامه نویسن و اومدن اینجا تفرجی یه نیگا به کتابم بندازن!
    3- پیش نیازهاش چیه؟ همین کلید جواب سوالمه!
    4- چرا سوالم درست نیست؟ مخلص کلام اینکه میخوام بدونم یه مبتدی علاقمند به برنامه نویسی از کجا و چه زبان و چه جور منابعی استفاده کنه. انگیزه هم پول نیست!! کلاً با چرک و کثیفی میونه خوبی ندارم. مخصوصاً از نوع کف دستش!! انگیزم علاقمندی شدید و کنجکاوی هستش. و البته اگه بشه تو همه سیستم عاملا، اگه زورم نرسه فقط ویندوز!
    کلی اینکه میخوام با کمک استفاده از تجارب حرفه ای هایی امثال جنابعالی و بقیه بدونم از چی شروع کنم بهتره. از چه زبانی و چه منابعی. بعد که شروع کردم، بقیه ش رو خودم میرم! به جان خودم!! طبیعیه که وقتی با یه زبان آشنا بشم، میتونم گلیم خودمو تو زبانهای دیگه هم راحتتر از آب دربیارم!
    خب موارد مورد نیازم مشخص شد؟!
    حالا دیگه وقتشه راهنمایی کنین! آخه قول دادین!!

با تشکر
    [SIGPIC][/SIGPIC]

8. 9 کاربر مقابل از Ezaafi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

بنام دوست

یکی دو روز صبر کن ، بزار من هم یک مقدار کم حوصله ام ، سر حوصله بیایم و سعی میکنم یک مقداری
    در مورد پیش نیاز های اصلی صحبت کنم .
    حالا که تقریبا" یک نیمچه جنب و جوش آموزشی در انجمن شکل گرفته ، سعی میکنیم همه دست بدست
    هم داده و خودمان بخودمان کمک کنیم.

[SIGPIC][/SIGPIC]

10. 9 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

عضو سایت
    تشکر تشکر کرده 
    1,955
    تشکر تشکر شده 
    613
    تشکر شده در
    120 پست
    حالت من : Sepasgozar
    قدرت امتیاز دهی
    194
    Array

حالا به چه زبانی علاقه داری که یاد بگیری؟
    برنامه نویسی چیزی نداره، تمام زبان ها رو میشه در چند دستور خلاصه کرد، مثل If while for do while و یکی دوتای دیگه، یه مقدار هم باید راجع به تابع ها بدونی و پارامتر و مقدار بازگشتی که اینم چیزی نیست،

شما ساده ترین کتاب رو هم که بخونی برات سخت خواهد بود، چون می خوای با خوندن یاد بگیری در حالی که برنامه نویسی رو با عمل کردن باید یاد گرفت، کتاب فقط راهنماست.
    برنامه نویسی بیشتر به مهارت برنامه نویس در پیاده کردن نقشه ذهنش به کد برمیگرده،

در کل این که حسین گفت برنامه نویسی کار سختی هست رو من از اون دید قبول ندارم، اگه سخت بود که مثل نقل و نبات برنامه نویس تو کوچه خیابون ریخته نبود.
    دلیل اینکه من خودم برنامه نویسی رو به صورت حرفه ای دنبال نمیکنم اینه که شما باید حتما اونو به سرانجام برسونی و یه شرکتی یا یک فعالیتی رو شروع کنی وگرنه عمرتو هدر دادی،
    مسئله دیگه هم اینه که مسئولیتش بالاست، یعنی اولا باید پشتیبانی از نرم افزارت داشته باشی و بعد هم اگه نرم افزارت گاف داد مسئولیت رو قبول کنی و خسارت بدی.
    ولی منکر این هم نیستم که برنامه نویس ها همین طور پول میگیرن و ملت رو پیاده میکنن.
    خودم یه دوست دارم که 3 سال از من کوچکتره و یه نرم افزار نوشته که تو قوه قضائیه در سه استان داره استفاده میشه، همین آقا شاید تا الآن 100 تومن از این راه در آورده باشه.
    ولی اینم باید قبول کرد که دیگه عمرش رو برای این کار گذاشته و شب و روز و خواب و خوراکش شده برنامه نوشتن.

شما تا سه چهار کتاب در این باره نخونی و یکی دو ماه رو برای نوشتن برنامه کنار نگذاری چیزی یاد نمیگیری،
    باید برای این کار هزینه بدی و اون چیزی نیست چون وقت و عمرت رو.
    The only LIMITATION is IMAGINATION
    این شگفت‌انگیزترین توصیه را به خاطر بسپار هر چند که همیشه به آن عمل کردن، سخت‌ترین کار است.
    به خاطر داشته باش که مهم نیست مشکلت چیست، کجاست و برای چه کسی پیش آمده. کسی که در این میان می‌تواند مشکل را حل کند فقط و فقط تو هستی. و تنها کاری که باید بکنی این است که "خودت را وادار کنی که به جای تمرکز روی مشکل روی اتفاق خوش‌آیندی که آرزو داری به جای آن ظاهر شود، تمرکز کنی." "Charles F. Haanel"
    78384179285940810083

12. 9 کاربر مقابل از H_F_G عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر بخش اموزشی
    تشکر تشکر کرده 
    2,174
    تشکر تشکر شده 
    2,141
    تشکر شده در
    294 پست
    حالت من : Ghafelgir
    قدرت امتیاز دهی
    288
    Array

سلام اقا محمد
    اساتید نظراتشان را گفتند. من فقط اضافه می کنم.
    من تابستان پارسال می خواستم زبان C++ یادبگیرم و بالای 10 نوع مختلف کتاب دانلود کردم (فکر کنم هرچی کتاب تو نت بود رو گرفتم ). اما بعد از یک مدت دیدم برام جذابیتی نداره. چیز زیادی یاد نگرفتم و اخرش اون رو کنار گذاشتم.
    تا این که سر یک بحث و اینا از خط فرمان شروع کردم! طی چند ماه گذشته اکثر مطالب مربوط به خط فرمان را مطالعه کردم و اخر هم Folderlock را نوشتم. می دانی برای چی انقدر وقت صرف کردم؟! برای اینکه جوگیر شدم البته باید بخاطر ان از جناب شیرین زبان خیلی ممنون باشم چون این باعث شد که روال کار دستم بیاد و با الگوریتم ها اشنا شدم. پس از یاد گرفتن خط فرمان یادگیری اسکریپت هایی که NSIS و AutoIt خیلی ساده شد و الان فکر می کنم که برای C++ اماده باشم.
    بقول معروف در این حالت Switch کردن به زبان های دیگر برات اسون میشه. از هرجا شروع کنی مهم نیست.
    پس شما به چند چیز نیاز داری
    1) روحیه قوی داشته باشی. روحیه که بتونه به جلو هلت بده.
    2) زبانت خوب باشه.
    3) وقت بذاری
    4) جا نزنی! این خیلی مهمه.
    5) وقتی دستوری رو یادمیگیری سعی کن باهاش ور بری سعی کن تو اون محیط برنامه نویسی یا IDE کد های مختلفی بنویسی و تست کنی. در گوگل راجب کد ها سرچ کنی. لازم نیست همیشه از صفر شروع کنی. کامل کردن کار های دیگران هم خیلی کمکت می کنه. در اخر هم اگر کدت مشکل داشت، Debug کردن ............... ببخشید زدم تو خاکی. خوب بسه

ولی باز میگم، یک نفر باید باشه که تشویقت کنه یا خودت علاقه زیادی داشته باشی تا یادبیگیری. وگرنه هرچقدر هم سخت و نامفهوم باشه باز می شه باهاش کنار اومد.
    بدرود

اگه برای بقیه لاتی برای ما شکلات هم نیستی
    1725128855

زندگی شاید آن لبخندی ست، که دریغش کردیم
    زندگی زمزمه پاک حیات ست، میان دو سکوت
    زندگی، خاطره آمدن و رفتن ماست
    لحظه آمدن و رفتن ما، تنهایی ست
    من دلم می خواهد
    قدر این خاطره را دریابیم

سهراب سپهری

من چه سبزم امروز
    و چه اندازه تنم هوشیار است
    نكند اندوهی ‚ سر رسد از پس كوه

چه كسی پشت درختان است ؟
    هیچ می چرد گاوی در كرد
    ظهر تابستان است
    سایه ها می دانند كه چه تابستانی است
    سایه هایی بی لك
    گوشه ای روشن و پاك
    كودكان احساس! جای بازی اینجاست

زندگی خالی نیست
    مهربانی هست سیب هست ایمان هست
    آری تا شقایق هست زندگی باید كرد

در دل من چیزی است مثل یك بیشه نور مثل خواب دم صبح
    و چنان بی تابم كه دلم می خواهد
    بدوم تا ته دشت بروم تا سر كوه
    دورها آوایی است كه مرا می خواند

14. 9 کاربر مقابل از n1ma عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

عضو سایت
    تشکر تشکر کرده 
    651
    تشکر تشکر شده 
    707
    تشکر شده در
    164 پست
    قدرت امتیاز دهی
    106
    Array

ممنون از جناب شیرین زبان. منتظر میمونم!
    خب داداش حمید همچین ترسوندمون که ما بی خیال شدیم. برنامه نویسی به چه درد میخوره؟!!! بریم به زندگی عادیمون برسیم!!!
    آقا، من اصلاً به حرفه ای شدنش هنو فکرم نکردم. (و نخواهم کرد احتمالاً) از رو علاقه میخوام برنامه نویسی یاد بگیرم. و بنده کی گفتم که فقط میخوام کتاب بخونم؟! آقا کار عملی در هر حدی از عهده ش برمیام! فقط گفتم این کلاسا رو نرم که به قول فرمایش جناب شیرین زبان پولمو هدر ندم! نمیخوام رو تخت لم بدم و کتابو بخونم (در حال خوردن آب طالبی!) و بعد پاشم بگم: هورا!! منم برنامه نویس حرفه ای شدم. حالا وقتشه برم به گیتس بگم استخدامم کنه!!!
    حسین فکر کنم نخواست رقیبش بشم واسه همین گفت سخته!
    به زبان خاصی علاقه ندارم! من کلاً نمیدونم فرق زبانها چیه. مبتدی، آماتور. ناواردم داداش! نمیدونم به کدومش علاقه دارم! برا همین این موضوع رو راه انداختم که مشورتی کرده باشم. با امثال شماها که تجربه دارید. مثلاً روز اول شما میدونستی به کدوم زبان علاقه داری؟ نه! منم الان نمیدونم!!
    یه خط مونده به آخر نوشته هاتون، دقیقا همون سوال منه! کدوم کتابا رو بخونم؟! مشکلم همینه! میخوام کتاب و منبعی گیرم بیاد، ولی نمیدونم کدوم بهتره.
    و در آخر ممنون بابت ارائه نظراتتون. منتظر میمونم بیشتر کمکم کنین. چون دیگه کاری رو که شروع کنم، ول کنش نیستم جون تو!
    میخوامت
    [SIGPIC][/SIGPIC]

16. 9 کاربر مقابل از Ezaafi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

عضو سایت
    تشکر تشکر کرده 
    1,955
    تشکر تشکر شده 
    613
    تشکر شده در
    120 پست
    حالت من : Sepasgozar
    قدرت امتیاز دهی
    194
    Array

فکر کنم بهتره از Batch شروع کنی، که همون Command Prompt ویندوز هست.
    The only LIMITATION is IMAGINATION
    این شگفت‌انگیزترین توصیه را به خاطر بسپار هر چند که همیشه به آن عمل کردن، سخت‌ترین کار است.
    به خاطر داشته باش که مهم نیست مشکلت چیست، کجاست و برای چه کسی پیش آمده. کسی که در این میان می‌تواند مشکل را حل کند فقط و فقط تو هستی. و تنها کاری که باید بکنی این است که "خودت را وادار کنی که به جای تمرکز روی مشکل روی اتفاق خوش‌آیندی که آرزو داری به جای آن ظاهر شود، تمرکز کنی." "Charles F. Haanel"
    78384179285940810083

18. 7 کاربر مقابل از H_F_G عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

عضو سایت
    تشکر تشکر کرده 
    651
    تشکر تشکر شده 
    707
    تشکر شده در
    164 پست
    قدرت امتیاز دهی
    106
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط n1ma نمایش پست ها

شما به چند چیز نیاز داری
    1) روحیه قوی داشته باشی. روحیه که بتونه به جلو هلت بده.
    2) زبانت خوب باشه.
    3) وقت بذاری
    4) جا نزنی! این خیلی مهمه.
    سلام از ماست آقا نیما. مرسی بابت راهنمایی و کمکت.
    اون 4 تا خصیصه رو عجیب دارم!! وقت هم دیگه ازاد آزادم. راحت میتونم باهاش ور برم. من یه اخلاقم اینه که وقتی گیر بدم به یه چیزی تا تهش میرم!
    خب یه جورایی پیشنهاد دادی به کتاب بند نباشم و یا از خط فرمان شروع کنم؟ همین خط فرمانم برام کلی سواله! اصلاً به هیچ جای کامپیوتر وارد نیستم و میخوام برنامه نویسی هم یاد بگیرم!!
    من کلاً گیج شدم که از چی شروع کنم و راهنمام چی باشه!
    قربون همگی
    [SIGPIC][/SIGPIC]

20. 7 کاربر مقابل از Ezaafi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)