صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13

موضوع: پاک کردن ویروس های مخفی win

موسس و مدیر
    نمی‌دانم در کدامین کوچه جستجویت کنم ؟ آسوده بخواب مادر بیمارم
    تشکر تشکر کرده 
    15,753
    تشکر تشکر شده 
    17,227
    تشکر شده در
    4,905 پست
    حالت من : Khoonsard
    قدرت امتیاز دهی
    24982
    Array

پیش فرض پاک کردن ویروس های مخفی win

ویروس های جدید امروزه از هوش بالایی برخوردار هستند و مهم ترین ویژگی آنها این است که به محض ورورد به سیستم قربانی خود را به روشی جالب از دید او و آنتی ویروس او مخفی نگه می دارند به طوری که حتی با آنتی ویروس های قوی مانند Nod32 و Kaspersky نیز قابل رویت و حذف نیستند! همچنین با تعویض ویندوز نیز دردی دوا نمی شود و ویروس ها همچنان به کار خود ادامه می دهند! دلیل این مشکل این است که آنتی ویروس ها اجازه دسترسی به فایل های حفاظت شده سیستمی را ندارند و هنگام جستجو به راحتی از کنار ویروس هایی با مشخصات فایل سیستمی عبور می کنند! این ویروس ها نیز بسیار هوشمندانه برنامه ریزی شده اند به طوری که خود را به صورت فایل های حفاظت شده سیستم عامل در می آورند و بدین صورت خود را مخفی می کنند تا از چنگ آنتی ویروس ها در امان باشند.

اما در این ترفند ما با روشی بسیار ساده این اجازه را به آنتی ویروس ها می دهیم که به فایل های سیستمی نیز دسترسی یابند و آنها را نیز اسکن کند و ویروس های پنهان را کشف و پاک نماید! بنابراین اگر تا به حال سیستم شما حتی یک بار هم ویروسی شده است حتما این ترفند را بخوانید تا از عدم وجود ویروس های مخفی در سیستم خود مطمین شوید!
    در این ترفند ما با فعال کردن قابلیت نمایش فایل های حفاظت شده سیستم عامل این اجازه را به آنتی ویروس ها می دهیم که به فایل های سیستمی نیز دسترسی یابد و آنها را نیز اسکن کند و ویروس های پنهان را کشف و پاک نماید.
    برای این کار:
    ۱- به My computer بروید و در Toolbar گزینه Tools را انتخاب کنید.
    ۲- در منوی Tools گزینه Folder Option را انتخاب نمایید.
    ۳- سپس به سر برگ Veiw بروید.
    ۴- در بخش Hidden files and folders تنظیمات زیر را اعمال کنید:
    الف- گزینه Show hidden files and folders را انتخاب کنید زیرا اکثر ویروس ها Hidden هستند.
    ب- تیک گزینه Hide extensions for known file types را برای نمایش پسوند فایل ها بردارید (پسوند ویروس ها اکثرا exe می باشد)
    ج- تیک گزینه (Hide protected operating system files (Recommended را برای نمایش فایل های حفاظت شده سیستمی بردارید و با اخطاری که می دهد موافقت کنید.
    ۵- سپس Ok را بزنید و از Toolbarخارج شوید.
    ۶- کار تمام است! حالا با خیال راحت با یک آنتی ویروس آپدیت شده ( ترجیحا Nod32 یا Kaspersky ) کل هارد دیسک ، فلش و حافظه های جانبی خود را اسکن کنید تا سیستم خود را از شر این ویروس های مخفی و هوشمند به طور کامل پاک کنید!

ضمنا پس از پایان اسکن و یافتن و پاک کردن ویروس ها دوباره تنظیمات قبلی را به حالت اول برگردانید
    زندگی در بردگی شرمندگی است * معنی آزاد بودن زندگی است
    سر که خم گردد به پای دیگران * بر تن مردان بود بار گران

2. 12 کاربر مقابل از Mohamad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر بخش اموزشی
    تشکر تشکر کرده 
    2,174
    تشکر تشکر شده 
    2,141
    تشکر شده در
    294 پست
    حالت من : Ghafelgir
    قدرت امتیاز دهی
    288
    Array

درود با تشکر از جناب محمد
    اما بنده هم نظری دارم.
    به نظرم در اینجا تا حدی این انتی ویروس ها دست کم گرفته شده اند.
    در واقع اضافه کردن System Hidden Files تاثیری در روند اسکن ما ندارد. این تنها باعث می شود که کاربر بتواند این فایل ها را ببینند. من حتی گاهی اوقات دیده ام که انتی ویروس ها با خراب بودن MFT درایو هم فایل ها را به نحوی تشخیص داده و اسکن می کنند. در واقع انتی ویروس ها سوا از هر نوع تنظیمی در ویندوز شروع به اسکن می کنند و در صورت لزوم هم از Driver Filter استفاده می کنند تا جلوی ویروس های اجرا شده را بگیرند و اجرای هر نوع حرکتی از طرف ان ها را لغو کنند. به همین علت هست که اکثر انتی ویروس ها چندین فایل SYS همراه خود دارند و نصب می کنند.
    البته امیدوارم که بد برداشت نشود! مهم نیت هست!!
    روز خوش

اگه برای بقیه لاتی برای ما شکلات هم نیستی
    1725128855

زندگی شاید آن لبخندی ست، که دریغش کردیم
    زندگی زمزمه پاک حیات ست، میان دو سکوت
    زندگی، خاطره آمدن و رفتن ماست
    لحظه آمدن و رفتن ما، تنهایی ست
    من دلم می خواهد
    قدر این خاطره را دریابیم

سهراب سپهری

من چه سبزم امروز
    و چه اندازه تنم هوشیار است
    نكند اندوهی ‚ سر رسد از پس كوه

چه كسی پشت درختان است ؟
    هیچ می چرد گاوی در كرد
    ظهر تابستان است
    سایه ها می دانند كه چه تابستانی است
    سایه هایی بی لك
    گوشه ای روشن و پاك
    كودكان احساس! جای بازی اینجاست

زندگی خالی نیست
    مهربانی هست سیب هست ایمان هست
    آری تا شقایق هست زندگی باید كرد

در دل من چیزی است مثل یك بیشه نور مثل خواب دم صبح
    و چنان بی تابم كه دلم می خواهد
    بدوم تا ته دشت بروم تا سر كوه
    دورها آوایی است كه مرا می خواند

4. 14 کاربر مقابل از n1ma عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

عضو سایت
    تشکر تشکر کرده 
    993
    تشکر تشکر شده 
    399
    تشکر شده در
    102 پست
    حالت من : Moteajeb
    قدرت امتیاز دهی
    297
    Array

با سلام و ضمن تشکر.
    بله همونطورکه نیما جان گفتند آنتی ویروس ها خودشون پوشه های مخفی رو میگردندو نیازی به تغییر این تنظیمات نیست.
    مثلا وقتی در دیتیلز اسکن آنتی ویروس نگاه میکنم نشون میدهکه داره پوشه های System Volume Information ،‌ $RECYCLE.BIN .... رو جستجو میکنه که اینها تا وقتی اون تنظیمات صورت نگیره دیده نمیشن این ترفند بیشتر مواقعی به درد میخورهکه ویروسی شدیم یعنی فلش یا رممون ویروسی شده با تغییر به این حالت میشه فایل هایی که توسط ویروس مخفی شدن رو دید.
    موفق باشید.

6. 10 کاربر مقابل از Dreamsss2011 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

عضو سایت
    اللهمّ عجّل فی فَرَج مولانا صاحب الزّمان(ص)
    تشکر تشکر کرده 
    2,494
    تشکر تشکر شده 
    1,674
    تشکر شده در
    308 پست
    حالت من : Mashghool
    قدرت امتیاز دهی
    83
    Array

سلام
    یه بار که من به این نیماجان میگفتم که: من بلافاصله بعد از نصب ویندوز؛ اولین کاری که میکنم همین تنظیماتی است که شما گفتید یعنی خارج کردن فایلهای مزبور از حالت مخفی؛
    در جواب به من گفت که الآن دوره مخفی کردن تموم شده
    بعد به یه تکنیک و روشهایی اشاره کرد که یادم نیست و خیلی مبـهم بود. پیامش را هم نتونستم پیداش کنم.
    میخواست بگه که با خارج کردن از حالت مخفی هم نمیشه با اون تکنیک مقابله کرد! نمیدونم منظورش چیه؟!!
    19519239374115628242

8. 11 کاربر مقابل از hadi98 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر بخش اموزشی
    تشکر تشکر کرده 
    2,174
    تشکر تشکر شده 
    2,141
    تشکر شده در
    294 پست
    قدرت امتیاز دهی
    288
    Array

درود
    اقا من کی چنین حرفی زدم چرا حرف تو دهن مردم می گذاری؟!
    ما تکنیکی کار نمی کنیم! تاکتیکی کار می کنیم!
    جدا از شوخی، هیچ نوع تکنیکی رو این ها جواب نمی دهد!! برای اینکه یک ویروس در اکثر مواقع باید یک فایل اجرایی باشد و اگر هم یک فایل اجرایی باشد، انتی ویروس ان را تشخیص می دهد. همین مورد برای ویروس های DLL صادق است. مگر اینکه ویروس به شکل یک فایل دیگر در بیاید که در ان صورت دیگر ویروس نیست (توانایی تخریب را از دست می دهد ) و Header ان هم متفاوت هست و انتی ویروس هم لزومی ندارد که ان را بشناسد!
    ولی حالا یک سرچ بکن شاید پیغام من را پیدا کردی

1725128855

من دلم می خواهد
    قدر این خاطره را دریابیم

سهراب سپهری

من چه سبزم امروز

چه كسی پشت درختان است ؟
    هیچ می چرد گاوی در كرد
    ظهر تابستان است
    سایه هایی بی لك
    گوشه ای روشن و پاك

زندگی خالی نیست

10. 11 کاربر مقابل از n1ma عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

عضو سایت
    :دی
    تشکر تشکر کرده 
    4,525
    تشکر تشکر شده 
    1,770
    تشکر شده در
    321 پست
    حالت من : Khaste
    قدرت امتیاز دهی
    327
    Array

سلام
    من از این روش ظاهر کردن پوشه های مخفی برای نابود کردن ویروس ها استفاده میکرم! البته در روش بدون آنتی ویروس

آخه همه جا که اینترنت پرسرعت وجود نداره ! آنتی ویروس بدون بروز رسانی هم فایده نداره! پس مجبوریم گاهی دستی ویروس را حذف کنیم! که گاهی شدیدا اعصاب داغون کن و طولانیه!

نیما روش اختراع کردی نمیخوای پابلیک کنی؟ نیما از قدیم از این روشها کشف میکرده
    لطفا اگه مطلبی را کپی می کنید منبع را ذکر کنید، با تشکر
    امضااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

12. 11 کاربر مقابل از hossenf عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

عضو سایت
    اللهمّ عجّل فی فَرَج مولانا صاحب الزّمان(ص)
    تشکر تشکر کرده 
    2,494
    تشکر تشکر شده 
    1,674
    تشکر شده در
    308 پست
    حالت من : Mashghool
    قدرت امتیاز دهی
    83
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط n1ma نمایش پست ها
    درود
    اقا من کی چنین حرفی زدم چرا حرف تو دهن مردم می گذاری؟!
    ...
    ولی حالا یک سرچ بکن شاید پیغام من را پیدا کردی

ها
    . پیداش کردم . الآن معلوم میشه که کی تو دهن کی حرف میذاره :دی
    نیما من یادم میاد داشتی به کسپرسکی گیر میدادی و میگفتی در مقابل ویروسها مترسکه و از این قبیل (گوش سیدمصطفی نشنود ها :دی)
    بعد گفتی که کسپرسکی داخل درایوهای دیگه هم چیز میز میریزه نصب میکنه

و من پرسیدم که:
    بعد، جریان این چیز ریختن کسپر توی درایوها دیگه چیه از خودت درآوردی؟ یعنی چی توی درایوها چیزمیز میریزه؟
    من همه فایلهای مخفی را مرئی کرده ام ولی هیچ جیز اضافی نمیبینم که کسپرسکی ریخته باشه! مطمئنی حالت خوبه یا شاید خوفه!4

و تو جواب دادی:

درود
    اوکی
    در مورد کسپر هم دوباره بخون چی نوشتم اینبار دیگه مبهم نبود!!!
    چیز میز هم علاوه بر این که در درایو ها میریزه در رجیستری هم تغییراتی را ایجاد می کند.
    زمان مرئی کردن گذشت!!
    الان با اینجکت کد به اکسپلورر راحت می تونن فایل رو مخفی کنند!
    البته یک روشی هست درستی اش را نمی دانم ولی به نظرم باید از mft درایو استفاده کنه که اگر واقعا بشه که فوق محشره!!
    حتی فکرش رو هم نمیشه کرد که چکار ها با این mft میشه کرد!!
    فعلا!!
    دستم درد گرفت!

خب
    . ما منتظریم آقای مهندس توضیح بده :دی
    ویرایش توسط hadi98 : 04-22-2012 در ساعت 05:49 PM
    19519239374115628242

14. 10 کاربر مقابل از hadi98 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر بخش اموزشی
    تشکر تشکر کرده 
    2,174
    تشکر تشکر شده 
    2,141
    تشکر شده در
    294 پست
    قدرت امتیاز دهی
    288
    Array

درود
    حالا که اینطور هست یک جواب درست و حسابی باید بدهم!
    اول این که این بحثی که ما داشتیم در مورد شیوه های مخفی سازی بود نه این که بگوییم که چطور فایل را از انتی ویروس مخفی کنیم.
    پس بحث به کل تمام هست!
    اما توضیحی اضافه تر راجب حرفی که زده بودم:
    من این حرف را یکبار دیگر در تاپیک n1ma Folderlock تکرار کردم :

و اما ایده هایی که تا بحال برای قفل کردن پوشه ها به ذهن من رسیده اند.

1) همانطور که در صفحه اول اشاره کردم اگر بشود نرم افزار قفل کنی به کمک Inject کردن یک DLL به Explorer بنویسیم. البته این کار نیازمند برنامه نویسی سطح بالایی ست که البته اگر دوستان همت کنند و زبان ++C را تمام کنند می شود یک کار هایی کرد. طی گفتگو هایی که با سازنده نرم افزار Unlocker داشتم قرار شده بود که سورس برنامه را در اختیار من قرار بدهد ( برای این که Unlocker دقیقا از همین روش استفاده می کند ) که البته ایشون بعد از چند روز اومدن و گفتند که سورس برنامه رایگان نیست و بسیار هم گران است!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2) روش دوم استفاده از نام های غیر مجاز است. نام هایی مثل Aux , Con ... هست که ویندوز اجازه ساخت ان ها را به شما نمی دهد. و یا اگر اشتباه نکنم prn هم باشد که اگر ما ان ها را به صورت پسوند قرار دهیم ، هیچ نرم افزاری قادر به خواندن فولدر نیست و اصلا فولدر را نمی ببیند. این دقیقا همان روشی بوده که شرکت پرند در بسته های نرم افزاری خود KING از ان ها استفاده می کند. اگر اشتباه نکنم می گویند که این تغییر نام را در مکینتاش می دهند و وقتی به ویندوز می اورند، فلودر خوانده نمی شود.

3) روش اخر دستکاری در MFT پارتیشن هست!! البته این فقط یک ایده است ولی اگر عملی بشود ...

1) من در مورد Inject کردن هنوز هم سر حرف خودم هستم. این روش توسط بعضی برنامه های مخفی سازی انجام می شود و توسط اینجکت DLL صورت می گیرد.
    روش ضد ان هم فقط Unlock کردن DLL اینجکت شده است که اگر به درستی صورت نگیرد، خرابی هایی را در Explorer در پی دارد.

2) در مورد فولدر های غیر مجاز خیر. این کار عملی نیست. پوشه را می توان قفل کرد ولی مخفی سازی ممکن نیست.
    و این که چطور پرند این فولدر ها را مخفی می کند؟ این کار را توسط رایت فولدر های غیر مجاز و مخفی سازی ان ها توسط Ultra ISO انجام می دهد که ظاهرا تنها در هنگام رایت ممکن است.

پس بگذارید همینجا یک توضیحی راجب Winmend HideFolder بدهم.
    این نرم افزار در واقع در هر درایو فولدری با نام خود می سازد و سپس در ان فولدر چندین فولدر دیگر می سازد تا که به اخرین فولدر یعنی CN می رسیم. این فولدر را نمی توان باز کرد و ویندوز فکر می کند که این فولدر وجود ندارد و این اتفاق دقیقا همان اتفاقی ست که در شبکه ها می افتد وقتی که یوزری که از شبکه خارج می شود و شما داشتید به صورت Remote فایل های ان را جستجو می کردید.
    کلید این کار دست خود نرم افزار WinMend هست. ولی بعد چه کار می کند؟ بعد فولدری که می خواهد مخفی کند را به فولدر CN انتقال می دهد. سپس یک فایل INI در قرار می دهد و می نویسد که این فولدر را از کجا برداشته هست تا که بعدا وقتی می خواهد ان را باز گرداند، ادرس فولدر را داشته باشد. شیوه بدست اوردن پسورد نرم افزار را هم که سید زحمتش را کشیده بود.

3) اما در مورد MFT

من در هر دو پست با شک و شبه در مورد ان صحبت کردم. برای اینکه هنوز مطمئن نیستم. ولی می دانم که انتی ویروس حتی با خراب شدن MFT هم می تواند بعضی فایل ها را بخواند. این رازی از ویندوز هست که هنوز برای من کندذهن برملا نشده هست!

4) روش جدیدی که به ان پی بردم Driver Filter هست. این عبارت را در پست بالای خودم در همین تاپیک برای انتی ویروس به کار بردم ولی اینجا برای مخفی سازی هم استفاده می شود.
    روش کار اجرا یک درایور هست که به کرنل (Kernel) میگوید که فولدر را نمایش ندهد.

برای هر یک از موارد بالا، یک تاپیک و بیشتر هم می توان نوشت ولی افسوس که نه خریدار دارد و نه نویسنده وقت نوشتن را دارد!

سوالی بود در خدمتم
    بدرود

1725128855

من دلم می خواهد
    قدر این خاطره را دریابیم

سهراب سپهری

من چه سبزم امروز

چه كسی پشت درختان است ؟
    هیچ می چرد گاوی در كرد
    ظهر تابستان است
    سایه هایی بی لك
    گوشه ای روشن و پاك

زندگی خالی نیست

16. 10 کاربر مقابل از n1ma عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

بنام دوست

در این تاپیک که مطالعه میکردم ، دیدم که مطالب خوبی داخلش هست ولی بهر دلیل صرفا" به صورت اشاره ، نه توضیح.
    و بعد احساس کردم که یک سری سوالات برای دوستان انجمن پیش آمده که تقریبا" میشود گفت در یک انجمن آموزشی
    بیجواب رها شده.

دوستان ، اینکه ما فایلی یا پوشه ای را مخفی یا مثلا" غیر قابل دیلیت کنیم ، در دنیای بیرون دیگر به افسانه ها پیوسته
    است. چون هر کاربر نیمه واردی هم میتواند این ها را شناسایی و راه مقابله را پیدا کند.
    ویروس نویس ها امروزه از روش هایی استفاده میکنند که من و شما حتی به فکرمان هم نمیرسد.

در اینجا بنده قصد سخنرانی و غیره ندارم و فقط میخواهم یک اصطلاحی را که در پست های این انجمن تکرار شد و مجهول
    ماند را مختصر تعریف کنم تا اول مسئله از مجهول بودن در بیاید.

یکی از راههاییکه ویروس نویس های امروزی برای پنهان کردن فایل خودشان انجام میدهند استفاده از روش Ingect کردن
    کد است.
    یعنی چه؟ میدانیم که فایل اجرایی ویروس ها تا جائیکه بنده اطلاع دارم یک فایل خیلی کم حجم است که فقط از چند
    سطر کد ساخته شده است.
    قبلا" ها ویروس نویس این فایل اجرایی را بعد از ساخت به طریقی وارد سیستم قربانی کرده و اجرا میکرد و آن را مخفی
    می نمود. ولی الان دیگر اینگونه نیست . بصورتی میشود گفت که ویروس نویس اصلا" فایلی در داخل سیستم قربانی
    اضافه نمیکند. لذا لازم نیست که آن را مخفی هم بکند.

پس چکار میکند؟ برای درک مطلب به شرح مختصر زیر با دقت توجه فرمایید:

فرضا" اگر بیاییم کد های موجود در فایل Notepad.exe را توسط یک برنامه ای نگاه کنیم متوجه میشویم که این برنامه
    از فرضا" 100 سطر کد تشکیل شده است. و اگر بیشتر دقت کنیم میبینیم که کد های این فایل جا های خالی هم
    زیاد دارد.

حال دوباره فرض میکنیم که ویروس نویس کدی نوشته که از 10 سطر تشکیل شده و او نمیخواهد این 10 سطر را
    کامپایل کرده و به فایل اجرایی تبدیل کند. بلکه می آید در داخل فایل Notepad.exe که بالا صحبت کردیم ، در قسمت
    خالی ، کد های اجرایی خود را اضافه میکند.

با این کار کد اجرایی ایشان به درون فایل Notepad.exe تزریق یا بقولی Ingect شده است.

حال چه اتفاقی می افتد؟ با این کار اولا" ضد ویروس چون Notepad.exe را ویروس نمیداند لذا کاری به کارش ندارد.
    از طرف دیگر با این کار منبعد هر بار که Notepad.exe اجرا شود ویروس هم یکبار اجرا میشود

اما این Ingect کردن کد دو نوع است استاتیکی و دینامیکی. در نوع استاتیکی کد به اول برنامه Notepad.exe اضافه
    میشود لذا همواره وقتی کاربر برنامه Notepad.exe را اجرا میکند اول ویروس اجرا شده و بعد خود Notepad اجرا
    میشود.
    در نوع دینامیکی برعکس بوده یعنی ویروس بعد از اجرای Notepad اجرا میشود.

من سالیان درازی است که در این قبیل مسائل کار نکرده ام ولی قول میدهم اگر حوصله بکشد در زمانی دیگر مثالی
    از اینگونه را درست و با شرح توضیح دهم.

امیدوارم توانسته باشم مطلب را تا حدودی از مبهم بودن در بیاورم

[SIGPIC][/SIGPIC]

18. 12 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

عضو سایت
    :دی
    تشکر تشکر کرده 
    4,525
    تشکر تشکر شده 
    1,770
    تشکر شده در
    321 پست
    حالت من : Khaste
    قدرت امتیاز دهی
    327
    Array

سلام
    ممنون از توضیحات دوستان

اما بنده با این موضوع که آنتی ویروس به inject گیر نمیده موافق نیستم! نیما هم میگه گیر نمیده اما من فکر میکنم حداقل در مواردی گیر میده، البته فایر وال به خود عمل inject گیر میده(حداقل در مواردی) و در موردی که کد inject شده مخرب شناسایی بشه مطمئنم آنتی واکنش نشون میده،

برای تست فایروالتون هم میتونید به عنوان مثال به لینک زیر برید و CLT را دانلود کنید و تست کنید! البته موارد دیگه هم برای تست وجود دارند،

http://personalfirewall.comodo.com/onlinetest.html
    لطفا اگه مطلبی را کپی می کنید منبع را ذکر کنید، با تشکر
    امضااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

20. 9 کاربر مقابل از hossenf عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)