نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: معرفی مراجع یادگیری زبان ++c ( منابع آموزش ++c از پایه تا پیشرفته)

عضو سایت
    :دی
    تشکر تشکر کرده 
    4,525
    تشکر تشکر شده 
    1,770
    تشکر شده در
    321 پست
    حالت من : Khaste
    قدرت امتیاز دهی
    327
    Array

معرفی مراجع یادگیری زبان ++c ( منابع آموزش ++c از پایه تا پیشرفته)

سلام
    خب دوستان همونجوری که از عنوان تاپیک مشخصه، منابعی که برای یادگیری زبان برنامه نویسی ++c میتونه مفید باشه معرفی میکنیم.

من از بچگی عاشق ++c بودم :دی (اما تا الان یاد نگرفتم :دی تازه دارم یاد می گیرم)

بنده چند منبع را که خودم میشناسم معرفی میکنم، انشالا هر کدام از دوستان که منابع دیگری میشناسه معرفی کنه، البته مثل همیشه قوانینی هم قرار میدم که انشالا مثل همیشه رعایت میشه :دی

1.همونجور که عنوان کردم "منابع" و نگفتم "کتاب" ، پس دوستان هر منبعی که میدونن میتونه برای یادگیری یا تمرین مفید باشه معرفی کنن.(سایت، کتاب، فیلم و ...) تاپیک معرفیه! پس حتما لازم نیست کتاب یا منبعی معرفی بشه که امکان دانلودش باشه، مثلا ممکنه فلان کتاب خیلی خوب باشه و من خوندم، حالا به شما هم معرفی میکنم که برید بخرید بخونید!

2.در این تاپیک فقط منابع مربوط به ++c معرفی میشن نه دیگر زبان ها، البته چون برخی میگن برای یادگیری زبان ++c خوبه که اول c یاد بگیرید معرفی محدود منابع c اشکالی نداره(من این قضیه رو قبول ندارم! از همون ++c شروع کنید)

3.اینجا تاپیک سوال و جواب نیست بلکه تاپیک "معرفی" هستش! پس لطفا سوالاتی مثل "چه کتابی بهتره" "کدوم منبع را پیشنهاد میکنید" و ... مطرح نکنید.

4.دوستان سعی کنند منابعی را معرفی کنن که یا خودشون استفاده کردن و میدونن خوبه، یا حداقل از کسی شنیدن که خیلی خوبه؛ نه این که هرچی کتاب در مورد ++c هست را اینجا بنویسید! درضمن خوبه که یه توضیح کوچیک هم بدین.

با تشکر

ویرایش توسط hossenf : 03-08-2012 در ساعت 03:28 PM

2. 10 کاربر مقابل از hossenf عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

عضو سایت
    تشکر تشکر کرده 
    4,525
    تشکر تشکر شده 
    1,770
    تشکر شده در
    321 پست
    قدرت امتیاز دهی
    327
    Array

پیش فرض کتاب های مفید!

من چندتا کتاب که دیدم و شنیدم و تا حدودی خوندمو معرفی میکنم! البته بنده هنوز در مرحله یادگیری مقدماتی هستم، اما به هرحال برای من مفید بودن اینا،

البته در مورد کتاب های ترجمه مشکلی که هست اینه که گاهی خیلی دیر به روز میشن! مثلا میبینیم ویرایش 10 یک کتاب اومده! اما همچنان ترجمه ویرایش 5 چاپ میشه!

1.بنده شخصا کتاب "برنامه نویسی شیئ گرا با ++C" نوشته "رابرت.دبلیو لیفور" که توسط مهندس "حسین ابراهیم زاده قلزم" ترجمه شده را تا حدودی خوندم، واقعا کتاب خوبیه، البته من ویرایش سوم این کتاب را خوندم، ویرایش چهارم این کتاب هم موجوده ( البته نمیدونم این ترجمه ای که در حال حاضر منتشر میشه ویرایش سومه یا چهارم، اما فکر کنم همون سومه!!)

این کتاب کمی قدیمیه (ویرایش چهارم 2001)، اما بهر حال بازم میتونه مفید باشه، و حداقل بر اساس اولین استاندارد ++C یعنی ISO/IEC 14882:1998 نوشته شده! ( سه تا استاندارد دیگه داشتیم 2003 ، 2007 و 2011)
    نسخه انگلیسی این کتاب برای دانلود موجوده اما نسخه ترجمه فارسی را میتونید از انتشارات سیمای دانش بخرید! انتشارات سیمای دانش

2. کتاب C++ How to Program یا همون "چگونه با ++C برنامه بنویسیم" برادران دیتل، این کتاب خیلی معروف و محبوبه، در حال حاضر ویرایش هشتم این کتاب موجوده، ترجمه های زیادی هم موجوده، البته نمیدونم آخرین ترجمه های چاپ شده مربوط به کدام ویرایشن!!
    برای دانلود، ترجمه ویرایش 5 در انجمن موجوده، ترجمه نسخه های دیگر (در صورت وجود) را باید بخرید، که افراد مختلف ترجمه کردن، نسخه انگلیسی هم هر نسخه ای را خواستید برای دانلود موجوده!
    ترجمه "حسین ابراهیم زاده قلزم" روان و خوبه،
    این کتاب برای افراد مبتدی که پیش زمینه و اطلاعی از برنامه نویسی ندارند توصیه نمیشه، اما برای پیشرفت در ادامه کار حتما مطالعه کنید!

3.کتاب دیگه ای که من در موردش زیاد شندیم "برنامه نویسی به زبان ‎C++" عین‌الله جعفرنژاد قمی، در مورد کتاب های آقای قمی بحث زیاده! من کتابهاشو تاحالا نخوندم و نمیتونم نظر بدم ؛ اما خیلی ها میگن بدرد نمیخوره! مشکل داره و ... اما به هر حال ترفدارانی هم داره، و از اون گذشته یکی از منابع مهم دانشگاهیه.

در کل فکر میکنم همون کتاب C++ How to Program برادران دیتل یکی از بهترین انتخاب ها باشه، اگه زبانتون خوبه که بهترین انتخاب همون زبان اصلیه، اما اگه میخواین ترجمه بگیرین تحقیق کنید که یه ترجمه خوب بگیرین.
    ویرایش توسط hossenf : 03-19-2012 در ساعت 03:04 AM دلیل: تکمیل مطلب

4. 9 کاربر مقابل از hossenf عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

کاربر فعال
    تشکر تشکر کرده 
    4,164
    تشکر تشکر شده 
    1,919
    تشکر شده در
    442 پست
    قدرت امتیاز دهی
    6857
    Array

با سلام به سایت زیر مراجعه کنید خالی از لطف نیست این سایت مرجع تخصصی برنامه نویسی است وبیشتر مطالب آن به صورت فارسی و ویدیویی با حجم کم(البته فشرده گی بالا) می باشد. امیدوارم مورد پسند دوستان باشد.
    http://www.ehsanavr.com

موضوع سایت:
    آموزش برنامه نویسی(پروژه،کتاب،فیلم،نرم افزار)،الکترونیک،میکروکنت لر،رباتیک
    ویرایش توسط Mahm00d : 03-05-2012 در ساعت 01:32 AM
    1374524712291

6. 8 کاربر مقابل از Mahm00d عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

عضو سایت
    تشکر تشکر کرده 
    4,525
    تشکر تشکر شده 
    1,770
    تشکر شده در
    321 پست
    قدرت امتیاز دهی
    327
    Array

پیش فرض فیلم های آموزشی

دوست خوبمون mnxxmahmood سایت خوبی را برای دانلود فیل های آمزشی معرفی کرد.

بنده شخصا فیلم های آموزشی دکتر کیارش بازرگان را پیشنهاد میکنم، در واقع این ویدیو ها یک دوره آموزشی در دانشگاه صنعتی اصفهان بودن، بسیار ساده و خوب هستن ، و نسبتا کامل( البته برای یادگیری اولیه!)

میتونید از لینک زیر دریافت کنید، یا در گوگل سرچ کنید تا شاید با حجم کمتر موجود باشه.

C/C++ Programming Videos

37 درس با لینک مستقیم،

این ویدویو ها قدیمی نیستن (سال 86-87) اما متاسفانه از برخی موارد خیلی قدیمی استفاده میکنه! البته این به این معنی نیست که برای یاد گیری خوب نیست، خیلی هم مفیده، اما ممکنه اول کار مخصوصا اگه هیچ آشنایی نداشته باشید به مشکل بخورید،
    به عنوان مثال از ++visual C نسبتا قدیمی استفاده میکنه، که شما هم بهتره از همون نسخه استفاده کنید!(مقداری برخی چیز ها تغییر کردن که اگه آشنایی نداشته باشید ممکنه اول براتون مشکل پیش بیاره! )
    فکر کنم ++visual C نسخه 5 یا 6 باشه!(مربوط به سال های قبل از 2000-2001) به هر حال بگردید پیدا میشه، و اگه با ++visual C نسخه های جدیدتر کار کردید و به مشکل خوردید، مطرح کنید تا جای که بتونم کمکتون میکنم.

به هر حا هم C و هم ++C هست! ولی خوبه.

ویرایش توسط hossenf : 03-08-2012 در ساعت 02:52 PM

8. 7 کاربر مقابل از hossenf عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

کاربر فعال
    تشکر تشکر کرده 
    4,164
    تشکر تشکر شده 
    1,919
    تشکر شده در
    442 پست
    قدرت امتیاز دهی
    6857
    Array

با سلام دوستان به سایت زیر هم سربزنید که یکی از دوستان قبلا به بنده معرفی کردند امیدوارم مورد پسند تان باشد
    برنامه نویس
    1374524712291

10. 6 کاربر مقابل از Mahm00d عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

عضو سایت
    تشکر تشکر کرده 
    4,525
    تشکر تشکر شده 
    1,770
    تشکر شده در
    321 پست
    قدرت امتیاز دهی
    327
    Array

پیش فرض سایت های مفید

من چند مورد سایت که میتونه مفید باشه معرفی میکنم.
    یکی از مسائلی که میتونه در یادگیری تمام زبان های برنامه نویسی کمک کنه دیدن مثال ها و پروژه های انجام شده مختلفه ، بیشتر سایتهای معرفی شده هم دارای مثال های مختلف و متنوع هستند،
    البته اکثرا مثال ها ساده و قابل فهم هستند!
    حتما دوستان میدونن که اگه بخوان پروژه های پیشرفته را ببینند میتونن به سایت sourceforge برن و سورس برنامه های اپن سورس را دانلود کنند، اما قطعا برای افراد تازه کار اصلا گزینه مفیدی نیست!

1. سایتی برای یافتن ده ها مثال و پروژه برنامه نویسی به زبان های مختلف!(البته ممکنه ساختار برخی مثال ها کمی غیر استاندارد باشه که اگه تازه کار باشید شاید به مشکل بخورید!)

Happy Codings - Programming Sample Code Source Code Search Engine, Example Codes

2. توی این سایت میتونید تعدادی مثال برای ++C پیدا کنید.
    Vernon S. Brown | C++ Code | VSBrown.com

3.ارائه مثال های متفاوت از برنامه نویسی با ++C و C

C/C++ Example Code

4.باز هم نمونه برنامه های نوشته شده به زبان ++C

XML-RPC for C and C++: Example Code

5.باز هم نمونه برنامه های نوشته شده به زبان های C و ++C

https://www.cs.indiana.edu/~sabry/te...ode/index.html

6.اینجام میتونید چند مثال به زبان ++C را ببینید

C++ Programming

7.این هم سایت مفیدی برای یادگیری و مخصوصا مثال های متنوع زبان ++C هست

C programming.com - Learn C and C++ Programming - Cprogramming.com

8.اگه زبان انگلیسیتون خوب بااشه این سایت برای یادگیری خیلی خوبه و همچنین داریا مثالهای خوبی هم هست

Learn C++

9.این سایت هم میتونه مفید باشه، البته توضیحات کوتاهی داده!

Learn Programming

10. این سایت رو یکی دیگه از دوستان هم در تاپیکی معرفی کرده بود، سایت خیلی خیلی مفیدی میتونه باشه.

http://www.cplusplus.com

لطفا اگه مطلبی را کپی می کنید منبع را ذکر کنید، با تشکر
    امضااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

12. 5 کاربر مقابل از hossenf عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

کاربر فعال
    آنچه مرا نابود نکند قدرتمندم می سازد
    تشکر تشکر کرده 
    1,445
    تشکر تشکر شده 
    1,928
    تشکر شده در
    525 پست
    حالت من : Ghamgin
    قدرت امتیاز دهی
    456
    Array

دوستان اگه سراغ دارید منبعی برای برنامه نویسی واسه سخت افزار و درایور ها معرفی کنید

مر30
    طا اتلاع صانوی هالم حیچ خوب نیثط !

14. کاربر مقابل از turk عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

عضو سایت
    تشکر تشکر کرده 
    4,525
    تشکر تشکر شده 
    1,770
    تشکر شده در
    321 پست
    قدرت امتیاز دهی
    327
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط turk نمایش پست ها
    دوستان اگه سراغ دارید منبعی برای برنامه نویسی واسه سخت افزار و درایور ها معرفی کنید

مر30
    دوست عزیز، نباید اینجا اینو میپرسید!
    بند زیاد اطلاعی ندارم، اما برای سخت افزار بهترین زبان ها ++C , C و assembly هستند!
    فکر هم نکنم منبع فارسی که تخصصی توضیح داده باشه پیدا کنی!
    لینک زیر را هم ببین
    Programming - Hardware
    لطفا اگه مطلبی را کپی می کنید منبع را ذکر کنید، با تشکر
    امضااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

16. 7 کاربر مقابل از hossenf عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)