نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: ساخت یک بنای تاریخی از شیر شتر! + عکس

ناظم ارشد انجمن
    شاید من بی عیب نباشم اماتوهم نیستی...پس برو وپیش از شمارش اشتباهات من به خطاهای خودت رسیدگی کن
    تشکر تشکر کرده 
    190
    تشکر تشکر شده 
    12,809
    تشکر شده در
    3,688 پست
    حالت من : Relax
    قدرت امتیاز دهی
    11330
    Array

ساخت یک بنای تاریخی از شیر شتر! + عکس

ساخت یک بنای تاریخی از شیر شتر! + عکس

در ساخت گنبد جبليه به جاي ‌آب از شير شتر و سفيده تخم مرغ استفاده شده كه مورخان و معماران دليل استحكام بنا را همين امر مي‌دانند.

باشگاه خبرنگاران جوان: "گنبد جبليه" بنايي تاريخي در كرمان است كه براي استحكام آن از شير شتر و تخم مرغ استفاده كرده اند و يكي از مكان هاي گردشگري كرمان محسوب مي‌شود.

گنبد جبليه بناي تاريخي است كه در دامنه كوههاي صاحب الزمان شهر كرمان و در مجاورت جنگل انبوهي از درختان كاج و سرو ؛از عصر ساسانيان تاكنون معماري منحصر به فردش رهگذران را خيره خود ساخته است.

67476 164

اين گنبد 8 ضلعي و 8 در دارد كه در اطراف آن تعبيه شده است سقف گنبد جبليه از آجر ساخته شده و داخل آ ن داراي گچ بري است.

67477 169

در ساخت گنبد جبليه به جاي ‌آب از شير شتر و سفيده تخم مرغ استفاده شده كه مورخان و معماران دليل استحكام بنا را همين امر مي‌دانند.

67478 663

گنبد جبليه در سال 1316 هجري شمسي به ثبت آثار ملي رسيد و در سال 83 پس از مرمت به گنجينه جبليه تبديل شد.

67479 500

جبليه يكي جاذبه هاي گردشگري استان كرمان به حساب مي‌آيد و فضاي سبز و تاريخي آن محل مناسبي براي مسافران نوروزي است.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

2. کاربر مقابل از mehraboOon عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)