صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15

موضوع: ساخت برنامه های پرتابل (Portable ) روش (2)

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

پیش فرض ساخت برنامه های پرتابل (Portable ) روش (2)

سلام
    در آموزش قبلی با یک روش خیلی ساده و عملی ساخت برنامه های پرتابل آشنا شدیم.اشکال آن آموزش این است
    که فقط تعداد محدودی از برنامه ها را میتوانیم با آن روش پرتابل کنیم. بصورت دیگر با روش مذکور فقط برنامه هایی
    را میتوان پرتابل کرد که دارای ویژگی های زیر باشند:
    __ برنامه هاییکه در حین نصب ، همه فایل های مورد نیاز را در یک پوشه قرار میدهند.
    __ برنامه هاییکه در حین نصب تغییراتی در رجستری ایجاد نمیکنند.
    __ برنامه هاییکه نیاز به سریال و غیره ندارند.

در مورد برنامه های دیگر که هم تغییراتی در رجستری ایجاد میکنند و هم فایل های خود را در محل های متفاوتی
    قرار میدهند و همچنین برنامه هاییکه نیاز به سریال یا کرک دارند باید از روش های دیگری استفاده کنیم که اگر
    عمری باقی باشد و نیز این نوع مطالب مورد علاقه کاربران و اعضای محترم انجمن باشد ،در سری های بعدی
    توضیحات کافی عرض خواهم کرد.

امروز با روشی دیگر از پرتابل کردن آشنا میشویم که بهیچوجه اشکالات بالا را ندارد و تقریبا" با این روش میشود
    هر نوع برنامه ای را پرتابل کرد.ولی در اینجا هم وارد جزئیات کار پرتابل کردن نشده و از برنامه ای بنام Cameyo
    برای اینکار استفاده میکنم.
    برنامه Cameyo برنامه ای کم حجم و رایگان بوده و کار با آن خیلی راحت است. احتمالا" بعضی از دوستان قبلا"
    با برنامه ThinApp آشنا بوده و یا با آن کار کرده اند .این برنامه نیز تقریبا" مثل برنامه 5000 دلاری ThinApp کار
    میکند.
    تذکر اینکه بایستی از برنامه Cameyo داخل ویندوز مجازی استفاده نمایید.این بنا به گفته سازنده است و بنده
    دلیلش را نمیدانم.. و در ضمن یک نکته را فراموش نکنید که معمولا" برنامه هاییکه داخل ویندوز 7 نوع 64 بیتی
    به پرتابل تبدیل میشوند، معمولا" در ویندوز های 32 بیتی قابل استفاده نیستند لذا بهتر است برنامه های خود
    را در ویندوز 32 بیتی تبدیل فرمایید.
    ------------------------
    در آموزش امروز روش پرتابل کردن برنامه رایگان ولی واقعا" کارا و مفید Auslogics Disk Defrag free 3.3.1.2 را
    با استفاده از برنامه Cameyo یاد خواهیم گرفت. توضیحا" عرض کنم که برنامه رایگان Auslogics Disk Defrag یک
    برنامه خیلی خوب و سریع برای دیفراگ کردن هارد میباشد که این ورژن محصول سال 2012 بوده و میتواند با همه
    ویندوز های Windows 7 ، Vista ، 2003، XP (هر دو نوع 32 بیتی و 64 بیتی) کار کند.

اگر مایلید که همگام با بنده جلو بروید اول برنامه های زیر را دانلود فرمایید:
    Auslogics Disk Defrag free 3.3.1.2 حجم 4.89 مگا بایت
    http://dw.com.com/redir?edId=3&siteId=4&oId=3000-2094_4- 10567503&ontId=2094_4&spi=d38ed884ad038b147e378435 905bd3e7&lop=link&tag=tdw_dltext&ltype=dl_dlnow&pi d=1 2417659&mfgId=6267754&merId=6267754&pguid=T03yhwoO YI0AAGKtUOEAAAA9&destUrl=http%3A%2F% 2Fdownload.cnet.com%2F3001-2094_4-10567503.html%3Fspi%3Dd38ed884ad038b147e378435905b d3e7%26part%3Ddl- 6267754

Cameyo-1.7.634.exe نوع پرتابل بهمراه نمونه ساخته شده همین آموزش به حجم 9.34 مگا بایت
    Cameyo+ example.rar

مراحل کار:
    -------------
    1. برنامه ماشین مجازی دلخواه خود را (VirtualBox یا VMWare یا VirtualPC و یا هر نوع دلخواه ) را که داخلش
    ویندوزی نصب شده اجرا کنید.
    2.فایل نصب برنامه Auslogics Disk Defrag و نیز فایل Cameyo-1.7.634.exe را به داخل ویندوز مجازی منتقل کنید
    3.حال برنامه Cameyo-1.7.634.exe را اجرا کنید صفحه ای مثل شکل زیر ظاهر خواهد شد.
    37893041477782861028.png

4. روی گزینه Capture Installation کلیک کنید. برنامه شروع به کار کرده و وضعیت فعلی سیستم را قبل از نصب
    برنامه Auslogics Disk Defrag حفظ میکند.و در انتهای کارش تصویری مثل شکل زیر در سمت راست پایین دسکتاپ
    نشان میدهد
    10146380751067171847.png

5. برنامه را بهمان حال رها کرده و اکنون برنامه برنامه Auslogics Disk Defrag را بطور نرمال نصب کنید تا کامل نصب
    شود.و سپس در تصویر بالا روی کلید Install Done کلیک کنید.برنامه مجددا" شروع بکار کرده و تغییرات انجام یافته
    در حین نصب را پیدا کرده و سپس فایل پرتابل مربوطه را درست نموده و بعد مثل شکل زیر محل قرار گرفتن فایل
    را به شما نشان میدهد.
    75214586968976120239.png

فایل ساخته شده پرتابل بوده و در هر کامپیوتری که ویندوز دارد کار خواهد کرد.
    ویرایش توسط Magsoud : 02-29-2012 در ساعت 09:14 PM

2. 14 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

سلام
    بدینوسیله از دوست ارجمندم برهان جان عذر خواهی میکنم.
    من درست چند ثانیه قبل متوجه شدم که قبلا" شما هم آموزشی (آموزش کامل نه مثل بنده آموزش مختصر)
    در مورد این برنامه داشته اید.
    بسیار متاسفم و معذرت میخواهم
    http://forum.p30ask.com/thread105598.html

4. 13 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر بخش اموزشی
    !Busy
    تشکر تشکر کرده 
    4,575
    تشکر تشکر شده 
    6,033
    تشکر شده در
    1,280 پست
    حالت من : Khoshhal
    قدرت امتیاز دهی
    1143
    Array

سلام
    با تشکر از جناب شیرین زبان برای آموزش های خیلی خوب و مفیدی که میذارین!

نه استاد آموزش بنده مربوط به سایت همین برنامه اس که آنلاین پرتابل می کنه با آموزش شما متفاوت هست شما آموزش خود برنامه رو گذاشتین.
    سایت این برنامه یه قسمتی داره که می تونی آنلاین برنامه ها رو پرتابل کنی! یعنی لینک مستقیم برنامه رو میدی و خود برنامه پرتابل شده رو تحویل میده!!
    کسی رو برای دوست داشتن انتخاب کن که قلب بزرگی داشته باشه!
    تا مجبور نشی به خاطر اينکه تو قلبش وارد بشی خودت را کوچک کنی!

موفق كسی است كه با آجرهايی كه به طرفش پرتاب می شود، يک بنای محكم بسازد!
    اشکی که برای شکست می ریزیم، عرقی است که برای تلاش نریختیم!

6. 12 کاربر مقابل از borhan_3010 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط borhan_3010 نمایش پست ها
    ........
    ............یعنی لینک مستقیم برنامه رو میدی و خود برنامه پرتابل شده رو تحویل میده!!
    سلام
    با عذر خواهی مجدد
    برهان جان توجه داشته باش که ساخت آنلاین این برنامه محدودیت هایی هم دارد از جمله:
    __ حداکثر ماهی 6 برنامه را میتوانی استفاده کنی.
    __ فقط برنامه هایی را میتواند پرتابل کند که یا سایلنت نصب شوند و یا کلید سایلنت کننده را برایشان مشخص کنید.

8. 16 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر بخش اموزشی
    !Busy
    تشکر تشکر کرده 
    4,575
    تشکر تشکر شده 
    6,033
    تشکر شده در
    1,280 پست
    حالت من : Khoshhal
    قدرت امتیاز دهی
    1143
    Array

سلام
    تو رو خدا این جور حرف نزنین من دارم آب میشم
    درسته اونجا هم نوشتم که ضعیفه و کاربرد زیادی نداره ...
    ولی خوب به هر حال گفتم بذار آموزش اش باشه تو سایت های دیگه نیومده بود
    کسی رو برای دوست داشتن انتخاب کن که قلب بزرگی داشته باشه!
    تا مجبور نشی به خاطر اينکه تو قلبش وارد بشی خودت را کوچک کنی!

موفق كسی است كه با آجرهايی كه به طرفش پرتاب می شود، يک بنای محكم بسازد!
    اشکی که برای شکست می ریزیم، عرقی است که برای تلاش نریختیم!

10. 14 کاربر مقابل از borhan_3010 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

سلام
    اینکه ما به همت اشخاصی مثل جنابعالی اینگونه آموزش ها را به زبان فارسی داریم ، یک نعمت است.
    متاسفانه در مملکت ما کمتر اشخاصی پیدا میشوند که دانسته هایشان را به دیگران یاد بدهند.
    لذا بنده ، هم شخص شما را عزیز میدارم و هم آموزش های بدون مزد و مواجب شما را با ارزش میدانم.
    حداقل من میدانم یک آموزش چقدر وقت میبرد و از طرفی همت میخواهد که در اختیار بقیه قرار داده شود.

12. 15 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر بخش اموزشی
    تشکر تشکر کرده 
    2,174
    تشکر تشکر شده 
    2,141
    تشکر شده در
    294 پست
    حالت من : Ghafelgir
    قدرت امتیاز دهی
    288
    Array
    درود
    با تشکر از استاد عزیز و برهان خان
    اگر مشکل نباشه می خواستم این نرم افزار را نقد کنم! امیدوارم بد برداشت نشه مهم نیت هست!
    یکی از خوبی های این نرم افزار رابط کاربری خوب و محیط کاربر پسند ان در نسخه بتا هست و دیگر این که پس از ساخت Package می توان تنظیمات متفاوتی را در ان اعمال کرد و از این نظر بسیار عالی ست!!
    از مشکلات این نرم افزار می توان به سرعت پایین ان در ساخت Snapshot و اسکن ان اشاره کرد! که خوب زمان زیادی را می طلبد. یکی از اشکالات اموزش بالا این هست که از Customize پیکیج استفاده نشده است. به این علت که در ویندوز بعضی از فایل ها اشتراکی استفاده می شوند و ممکن نرم افزار های نصب شده در ویندوز تان، تغییراتی را در رجیستری ایجاد کنند که وارد این پیکیج می شود! و خوب باید ان را از فایل نهایی حذف کنید.
    یک مورد دیگر ضعف ان در فشرده سازی پیکیج هست که از فشرده سازی پایینی برخوردار هست
    یک مشکل که من به ان برخوردم این بود که پس از پک کردن نرم افزاری مثل Resource Hacker، فایل پرتابل شده به خوبی اجرا می شد ولی پس از حذف ان از ویندوز، اررور می داد!! به نوعی نرم افزار پرتابل نشده بود و فقط دارای ادرس هایی برای اجرای فایل EXE بود یا حداقل من اینطور فکر می کنم. ولی نمی دونم این مشکل از خود نرم افزار هست و یا نسخه ی بتای ان، ولی من نتوانستم با ان نرم افزاری را پرتابل کنم. اگر بنده را راهنمایی کنید ممنون می شوم!!

مرسی
    ویرایش توسط n1ma : 03-01-2012 در ساعت 12:56 PM

14. 10 کاربر مقابل از n1ma عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

سلام
    نیما جان ، اولا" باید بگویم از نظر بنده اگر نقدی نباشد پیشرفتی هم نخواهد بود، لذا نباید نگران این مورد باشی.
    اما در مورد برنامه لازم است نکات زیر را به عرض برسانم:
    __ آموزش اول و این آموزش صرفا" برای کاربران عمومی در نظر گرفته شده که میخواهند آسان و سریع به نتیجه برسند
    __ در آموزش (و یا در آموزش های) بعدی ، سعی خواهم کرد که مطلب را در حد دانسته ها و تجربیات خودم بشکافم و
    با هم برنامه های پرتابل بدون نقص که نه ولی قابل قبول بسازیم.
    __ حقیقتش خود بنده از برنامه Cameyo راضی نیستم و میشود گفت خوشم نمی آید چون نواقص زیاد دارد، مخصوصا"
    ویژگی تغییر دادن برنامه ساخته شده، که میتواند ویژگی فوق العاده ای باشد ، در خیلی موارد عمل نمیکند و نیز برای
    عمل کردن نیاز به frame work 3.5 دارد. و بعلت اشکالات این بخش است که در موردش صحبتی نکردم.

در ضمن توجه داشته باش که محتوای فایل پرتابل ساخته شده با این برنامه را با سون زیپ میتوانی ببینی و نیز
    برنامه فایل های خود را برای اجرا در آدرس زیر میریزد:
    \user name\Application Data \VOS \.....
    ویرایش توسط Magsoud : 03-01-2012 در ساعت 01:40 PM

[SIGPIC][/SIGPIC]

16. 11 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

عضو سایت
    اللهمّ عجّل فی فَرَج مولانا صاحب الزّمان(ص)
    تشکر تشکر کرده 
    2,494
    تشکر تشکر شده 
    1,674
    تشکر شده در
    308 پست
    حالت من : Mashghool
    قدرت امتیاز دهی
    83
    Array
    سلام خسته نباشید
    به نظر اساتید عزیزم، آیا این نرم افزار خوب و قدرتمند است یا Spoon Studio ؟
    19519239374115628242

18. 3 کاربر مقابل از hadi98 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر انجمن کامپیوتر
    همديگر را دوست داشته باشيم و بهم احترام بگذاريم
    تشکر تشکر کرده 
    3,495
    تشکر تشکر شده 
    3,460
    تشکر شده در
    796 پست
    حالت من : ShadOsarhal
    قدرت امتیاز دهی
    13719
    Array

سلام به دوستان خوبم

در درجه نخست از دوستان عزیز و شایسته ام بویژه استاد شیرین زبان، تشکر و قدردانی میکنم.
    منم سال گذشته با این نرم افزار پرتابل ساز آشنا شدم و آموزشی هم درباره اون نوشتم (در انجمن دیگر). در ذیل بخشی را برایتان آوردم:
    .
    .
    .
    ..... بعد از اینکه دکمه Captuure app رو زدی و سیستمت اسکن شد- این منو جمع میشه و یه منوی کوچیک در حالت Standby در گوشه راست و پایین مونیتور میاد. حالا باید نرم‌افزار مورد نظررو نصب کنی و بعد دکمه تایید standby رو بزنی تا اسکن دوباره تغییرات‌رو پیدا کنه و خودش خودکار فایل نهایی‌رو میده و COMOYO بسته میشه.
    خوب تا ایینجا که مثل نرم‌افزارهای مشابه بود ولی راحتر! چون معمولاً همه سیستمها برنامه‌های پنهانی درحال اجرا دارند (مثل آنتی‌ویروس- مترجم بابیلون و ...) حجم فایل پرتابل شده زیاد میشه! حالا باید دوباره COMOYO رو باز کنی و گزینه Edit app رو بزنی! فایل پرتابل‌رو که با پسوند Comoyo و virtual از دکمه Browse existing app در منوی Package Editor باز میکنی و در قسمت زبانه Files پوشه‌ها‌رو باز بکن و هر پوشه بغیر از نرم‌افزار مورد نظررو با ضربدر قرمز بالای منو پاک بکن. و در آخر گزینه File منو (نه زبانه Files ) رو بزن و با نام دلخواه Save as کن. یادت باشه Save as !
    تموم شد- حاصل کا نرم‌افزار پرتابل شده و کم‌حجم و سالم! نوش جان!

5cx19a515scfiffyiphv

0vazkbulgkxndzo9kdfa

d04h9c6qgxdq0ctswbqa

اما در جواب دوست عزیزم آقا هادی، باید آقا برهان که استاد استفاده از Spoon Studio هستند، نظر بدهند. ولی پرواضح و مبرهن است که نرم افزار Spoon Studio بسیار قویتر-کارامدتر- با گزینه های ویرایشی بیشتری نسبت به Cameyo هست! ولی نرم افزار VMware ThinApp قابل مقایسه با spoon studio خواهد بود.

سپاس
    دوستدار هميشگي شما "eDvArDo"

7n1wj1mlvxoxejezfhye

دلِ هر ايراني كه براي ايران نمي‌تپد، بهتراست نتپد! (پروفسور حسابي)

آيا پاسخ سوالي را بدانم بهتر است، يا اينكه ندانسته از دنيا بروم؟! (ابوريحان بيروني)

پس از سالها جهد و تلاش در كسب علم و معرفت، دانستم كه هيچ ندانستم! (علامه حسن زاده آملي)

20. 5 کاربر مقابل از eDvArDo عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)