صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 35

موضوع: مجموعه آموزش تعمیرات سخت افزار به زبان فارسی + لینک دانلود رایگان فیلم های آموزشی

عضو سایت
    تشکر تشکر کرده 
    652
    تشکر تشکر شده 
    483
    تشکر شده در
    98 پست
    حالت من : Sepasgozar
    قدرت امتیاز دهی
    48
    Array

آموزش تعمیرات کیبرد
    تعمیر کیبرد کار سختی نیست و البته در بعضی از مواقع هم نمی شود تعمیر کرد که در مورد ان توضیح می دهم
    اصولا موس و کیبرد از مدار زیاد پیچیده ای بهر ه نمی برند برای همین خیلی راحت اگر عیب از برد آن باشد می توان تعمیر کرد.
    اگر موس شما موس لپ تاپ است از نوع جمع شونده اصولا این نوع موس ها به خاطر این که زیاد کشیده می شوند و بسته می شوند ممکنه
    سیم ها آن در کابل یو اس بی از وسط قطع شوند اصولا تعداد سیم ها در کابل یو اس بی بی4 عدد است و در بعضی از مواق 5 سیم که سیم
    پنجم به بدنه فیش یو اس بی می خوره. اگر شما هم دقت کنید به داخل فیش یو اس بی 4 عدد باس((گذرگاه)) اتصال را می بیند که براحتی برای این که چک کنید سیم ها قطع نیستند مولتی متر را روی تست بوق بگذارید و بین 2 سر سیم را چک کنید که همان گونه که گفتم 4 عدد سیم را این گونه تست کنید.
    سیم یو اس بی در بازار هست کسانی که در اصفهان هستند می توانند این سیم ها را در خیابان طالقانی پاساژ طالقانی که مر بوط به ابزار های کامپیوتری هست تهیه کنند قیمت آن هم 300 تومان بود. حتی می توانید نوع کابل خودتون را تبدیل به پی اس تو ps2 هم بکنید فرقی ندارد اتصالات و رنگ سیم ها همان ها هستند. پس فکر نکنم تا این جا کسی مشکلی داشته باشه
    دیگر شهر ها هم باید به بازار الکترونیک و مغازه های الکترونیکی که قطعات می فروشند تهیه کنند.
    همچنین من قصد دارم اگر ان شالله چیلتر از روی وب لاگم برداشته بشه یک سری ابزار ها را هم برای فروش بگذارم
    در مورد هیتر و غیره هم خیلی ها صحبت می کنند که از کجا بخرند من در این مورد حر فی نمی زنم چون هیتر بادی در هر شهری پیدا می شه دلیلی نداره که من وب لاگم هیتر هم برای فروش بگذارم
    اصولا ابزار هایی مثل پنس ها و هیتر و مولتی متر ها را بهتره با یک تعمیر کار موبایل گفتگو کنید چون به نظر من تعمیر کار موبایل در هر شهری پیدا می شه کسانی که در اصفهان هستند می تواننند این ابزار ها را از همان پاساژ طا لقانی و یا میدان احمد اباد تهیه کنند
    دیگر شهر ها را من اطلاعی ندارم
    دوست عزیز اگر شما می خواهید کابل یو اس بی موس را عوض کنید این کار خیلی خیلی سااده هست فقط کافیه کابل یو اس بی را بخرید
    و با همان رنگ بندی سیم که داره شما لحیم کاری کنید من قیمت تک فروشی آن را گفتم در حدود 300 تومان هست البته الان هم با وجود گرانی دیگر بیشتر 600 تومان نیست تاکید می کنم حتما از ابزار فروش تعمیرات کامپیوتراین کابل را بخرید چون آن ها کابل یو اس بی مخصوص تعمیرات موس و کیبرد دارند و ارزان تر در می یاد. البته شما می توانید از موبایل فروشی ها هم بخرید و لی آن کابل که از موبایل فروشی ها می خرید را باید با قیمت 4 الی 5 هزار تومان بخرید که اصلا صرفه اقتصادی نداره
    ولی در مورد کیبرد
    وقتی شما کیبرد را باز می کنید شما فقط یک صفحه پلاستیکی می بینید که همان مدار کیبرد است وقتی این صفحه پلاستیکی کثیف بشه ممکنه چند تا از دکمه های کیبرد کار ندهد باید ان صفحه پلا ستیکی را با الکل سفید و پنبه و یا دستمال تمیز پاک کنید تا عیب بر طرف شود
    البته اگر عیب بر طرفغ نشود دیگر نمی شود کاری کرد چون همان گونه که معلوم هست این برد پلاستیکی بسیار آسیب پذیر است و ممکنه
    که در اثر کار زیاد در بعضی از جاهای آن مدار قطع شده باشد اصولا این صفحه پلاستیکی کیبرد در بازار نیسن که بخواهید تعویض کنید
    و هر کیبردی هم صفحه اش با کیبرد دیگرفرق داره و این کار را بسیار دشوار می کنه

2. 6 کاربر مقابل از navidnavid عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

عضو سایت
    تشکر تشکر کرده 
    652
    تشکر تشکر شده 
    483
    تشکر شده در
    98 پست
    قدرت امتیاز دهی
    48
    Array

طرز صحیح تعویض چیپ ( پل شمالی ، جنوبی ، گرافیک ، BGA) بوسیله شابلون
    چیپ را با حرارت معین از زیر و رو گرم کنید . عموما" درجه حرارت مابین 120 تا 160 درجه سلسیوس برای ذوب شدن قلع کافی است.

1
    پس از ذوب شدن پایه ها بوسیله پنس و یا ساکشن مخصوص چیپ را بلند نمایید و از مادر برد جدا کنید.

2
    بوسیله سیم شیلد ( قلع جمع کن ) روی سطح چیپ را کاملا" تمیز کنید و تمامی قلع های بجا مانده از پایه های قبلی را جمع آوری کنید بصورتیکه سطح کاملا" صاف و یک دست باشد . سپس با یک حلال قوی مانند تینر سطح چیپ را از روغن قلع پاک و خشک نمایید.

3سطح چیپ را با یک لایه نازک ازخمیر فلاکس بپوشانید این خمیر کمک میکند در مراحل بعدی توپ های قلع در مکان های خاص به سطح چیپ بچسبند

4
    چیپ را درون گیره مخصوص شابلون قرار دهید
    5شابلون را بر روی گیره مخصوص و در بالای چیپ نصب نمایید.
    6توپ قلع متناسب با چیپ و شابلون را بر روی تمامی نقاط شابلون بریزید و پخش نمایید
    7سوراخ های خالی را بوسیله برس و یا پنس با توپ قلع پر کنید و توپ های اضافی را در یک طرف جمع کنید.

8
    9

10
    11

12

شابلون را به آرامی بلند نمایید. توجه کنید مستقیم به سمت بالا .13
    پس از برداشتن شابلون توپ های قلعی که بوسیله خمیر فلاکس به چیپ چسبیده اند بجا می مانند . چیپ را به آرامی حرارت دهید .توجه کنید فشار هوا بوسیله سیستم های دمنده باعث جابجا شدن توپ های قطع میشود پس یا از زیر حرارت دهید و یا فشار هوای گرم دمنده را ببندیدو فقط با حرارت المنت توپ ها را ذوب نمایید تا به چیپ جوش داده شوند. 14
    15

4. 5 کاربر مقابل از navidnavid عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

عضو سایت
    تشکر تشکر کرده 
    652
    تشکر تشکر شده 
    483
    تشکر شده در
    98 پست
    قدرت امتیاز دهی
    48
    Array

یک راه راحت برای تست سالم بودن مادربرد بدون استفاده از دباگر
    اگر شما می خواهید از سالم بودن مادربرد خودتون اطمینان کسب کنید و تا 96 در صد مطمین شوید که مادربرد سالم هست یا نه.
    می توانید این کار را انجام دهید. اما نکته حتما بوق مادربرد را وصل کرده باشید و یا این که مطمین شوید مادربرد بوق سر خود داره.
    فقط کافیه رم ram را ازاسلات مر بوطه در بیاورید و مادربرد را روشن کنید اگر بوق بایوس را شنیده شد یعنی عملیات post بایوس انجام می شود و قطعات مادربرد چک می شود یعنی مشکلی ندارد ولی اگر بوق سیستم شنیده نشد یعنی مادربرد شما عیب دارد یا ممکنه از بایوس شما باشه و بایوس دچار مشکل شده باشد و یا از چیپ جنوبی مادر برد است و یا سایر قطعات الکترونیکی در مدار که ممکنه سوخته باشه

6. 4 کاربر مقابل از navidnavid عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

عضو سایت
    تشکر تشکر کرده 
    652
    تشکر تشکر شده 
    483
    تشکر شده در
    98 پست
    قدرت امتیاز دهی
    48
    Array

در رابطه با دانلود فیلم ها هم شما می توانید به ادرس زیر مراجعه کنید
    آپارات - ویدیو های نوید صدیقی
    که کانال من در آپارت هست
    و تمامی فیلم هایی که من اپلود کرده ام وخواهم کرد دراینده را در هیمن آدرس دانلود کنید

8. 7 کاربر مقابل از navidnavid عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

عضو سایت
    تشکر تشکر کرده 
    652
    تشکر تشکر شده 
    483
    تشکر شده در
    98 پست
    قدرت امتیاز دهی
    48
    Array

چیپ جنوبی مادر برد تعیین کننده برای نصب درایور ها
    اصولا همه با این شکل روبرو هستند که وقتی ویندوز را عوض می کنید باید در ایور های سیستم را هم نصب کنید مثل صدا- شبکه و غیره
    و ممکنه که سی دی آن کامپیوتر را هم نداشته باشید. اگر شما تعمیر کار هستید روزانه کامپیوتر های زیادی برای شما می آید که طبیعتا باید تمامی کار های آن را از قبیل همین نوع کار ها را هم انجام دهید. برای این کار شما می توانید از سی دی های کالکشن درایور استفاده کنید.
    که البته در بازار هم می فروشند .
    اما در بعضی از مواقع ممکنه دو نوع مادر برد مثلا یکی با مارک gigabyte گیگابایت و یکی با مارک فاکسکون داشته باشید. خوب اگر چیپ جنوبی این دو نوع مادربرد با هم یکی باشه شما می توانید سی دی در ایور ان ها را برای هم استفاده کنید.
    مثلا مادربرد ایسوس داریم با چیپ جنوبی با مارک intel که مر بوط به سال 2012 هست و یک مادربرد دیگر هم داریم با مارک فکسکون که آن هم چیپ جنوبی اینتل intel داره مر بوط به سال 2012 خوب درایور های این دو نوع مادربرد به احتمال 90 در صد به هم دیگر می خورند. می توانید از یک سی دی در ایور ها برای هر دو نوع استفاده کنید

10. 6 کاربر مقابل از navidnavid عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

عضو سایت
    تشکر تشکر کرده 
    652
    تشکر تشکر شده 
    483
    تشکر شده در
    98 پست
    قدرت امتیاز دهی
    48
    Array

چگونه از درایور ها نسخه پشتیبان تهیه کنیم
    برای این کار نرم افزار های زیادی isjkn. اگر ویندوز شما بالا می آید باید قبل از این که ویندوز را عوض کنید با نرم افزارDriver Magician که بر روی سیستمتان نصب می کنید یک بک اپ از درایور های خودتان بگیرید و در درایوری به غیر از ان درایوی که ویندوز را می خواهید عوض کنید بریزید تا بعد از نصب ویندوز بک اپ را توسط آبدیت درایور بر گردانید.
    اما اگر سیستم بالا نیامد
    شما سی دی بوت hiren boot cd ورژن های 10 به بالاتر را داخل سی دی درایور خودتون بگذارید و سی دی را بوت کنید و وارد قسمت ویندوز لایو آن شوید در داخل ویندوز لایو سی دی هیرن شما بر روی آیکون hbrc که در داخل دسکتاپ ان هست کلیک کنید و در ابزار های ان که برای recovery tools هست البته فکر می کنم این گزینه باشه گزینه DoubleDriver را اجرا کنید و حالا نام درایوی که ویندوز روی آن نصب است را به ان بدهید و از درایور های سخت افزاری سیستم یک بک آپ بگیرید و در یک درایو به غیر از درایو ویندوز کپی کنید.

12. 5 کاربر مقابل از navidnavid عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

عضو سایت
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    10
    تشکر شده در
    2 پست
    قدرت امتیاز دهی
    13
    Array

با سلا م به استاد گرامی در تعویض سیم کیبورد که بنفش هست از سیم موس که سبز هست میشه استفاده کرد یا جواب نمیده. با تشکر

14. 5 کاربر مقابل از شهرام36 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

عضو سایت
    تشکر تشکر کرده 
    652
    تشکر تشکر شده 
    483
    تشکر شده در
    98 پست
    قدرت امتیاز دهی
    48
    Array

سلام دوست عزیز
    کابل usb با دیگر کابل های usb فرق ندارد همان گونه که گفتم فرقی نداره که شما بخواهید از کابل usb گوشی موبایل - یا دسته بازی و یا موس و یا کیبرد و یا هر چیز دیگری بخواهید استفاده کنید.
    کابل های usb دارای 4 عدد سیم هستند و در بعضی از موارد 5 عدد سیم. که البته در 95 در صد موارد فقط همین 4 عدد سیم کاردبرد دارد.
    سیم قرمز با ولتاژ +dc 5 ولت
    سیم مشکی که سیم منفی است که آن هم برای برق مورد نیاز یو اس بی هست
    در اصل سیم قرمز و مشکی برق یو اس بی را تامین می کند.
    شما می توانید کابل یو اس بی را به کامپیوتر بزنید و با مولتی متر آن را چک کنید که متوجه می شوید.
    و یا یک چراغ LED کوچک را به این دو سیم متصل کنید می بینید که چراغ روشن می شود.
    پس این دو سیم تامین کننده ولتاژ مورد نیاز هستند
    و 2 سیم با رنگ های سفید و سبز که کار انتقال داده ها را به کامپیوتر و یا هر وسیله ای دیگر مثل گوشی موبایل و یا دوربین دیجیتال و غیره
    به عهده دارد.
    همان گونه که قبلا هم گفته بودم شما داخل پورت USB را که نگاه کنید 4 عدد خط فلزی می بینید یا همان بهتر بگویم 4 عدد گذرگاه به صورت خطی می بینید که وقتی این پورت نر USB را به پورت ماده USB داخل می کنید این 4 عدد اتصال برقرار می شود.
    رنگ بندی این 4 عدد همان سیم هایی هستند که در بالا گفتم.
    در بعضی از مواقع شما اتصال بدنه هم دارید
    یعنی سیم پنجم اگر باشد ممکنه حالا به هر رنگی باشه ولی مشخصه ممکنه با رنگ مشکی باشه ولی قطر سیم با قطر سیم مشکی
    که در بالا ذکر کردم متفاوت باشه و یا به رنگ بنفش هم ممکنه باشه این سیم در اصل به بدنه فلزی پورت نر USB متصل می شود
    من تا به حال ندیدم که در کیبرد و یا موس سیم پنجم وصل باشه ولی جهت اطمینان شما هم نگاهی کنید و مثل روز اول سیم ها را جایگزین کنید
    البته اگر شما جای سیم برق یعنی قرمز و مشکی را درست لحیم کرده باشید و 2 سیم دیگر را به اشتباه لحیم کرده باشید اتفاق خاصی نمی افتد فقط کامپیوتر نمی تواند وسیله را شناسایی کند منظور من اشتباه زدن سیم های داده و بر عکس زدن جای آن ها است
    اگر هنوز در این مورد شک دارید چند تا عکس بگذارید تا من جواب بدهم

16. 6 کاربر مقابل از navidnavid عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر بخش اموزشی
    !Busy
    تشکر تشکر کرده 
    4,575
    تشکر تشکر شده 
    6,033
    تشکر شده در
    1,280 پست
    حالت من : Khoshhal
    قدرت امتیاز دهی
    1143
    Array

درود
    فکر کنم منظور دوستمون از رنگ ها که موس سبز و کیبرد بنفش شکل زیر باشه:

71940468347882786471
    کسی رو برای دوست داشتن انتخاب کن که قلب بزرگی داشته باشه!
    تا مجبور نشی به خاطر اينکه تو قلبش وارد بشی خودت را کوچک کنی!

موفق كسی است كه با آجرهايی كه به طرفش پرتاب می شود، يک بنای محكم بسازد!
    اشکی که برای شکست می ریزیم، عرقی است که برای تلاش نریختیم!

18. 6 کاربر مقابل از borhan_3010 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

عضو سایت
    تشکر تشکر کرده 
    652
    تشکر تشکر شده 
    483
    تشکر شده در
    98 پست
    قدرت امتیاز دهی
    48
    Array

خیلی ممنون از دوست عزیزمان آقا برهان
    اگر واقعا منظور شما همین هست که برهان جان با عکس نشان داده است. بله می شه
    در اصل این پورت ps2 پی اس تو هست رنگ بندی ان هم اگر سبز و بنفش هست فقط به خاطر این است که به صورت دیفالت مادربرد بهتر می تواند این پورن مورد نظر را برای کیبرد و یا موس شناسایی کند
    به هر حال پورت ps2 با دیگر پورت های ps2 هیچ فرقی ندارد اتصالات همان ها هستند

20. 2 کاربر مقابل از navidnavid عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

برچسب ها برای این تاپیک

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)