138038127

اگر میخواهید عشق سابقتان را دوباره به رابطه برگردانید چند نکته مهم برایتان داریم که سعی میکنیم با سرعت هرچه تمامتر برایتان بازگو کنیم که زیاد وقتتان را نگیرد.
شاید بد نباشد که اول یک چیزی درمورد خودم بگویم. من عادت داشتم که همیشه اشتباهات بزرگی در روابطم مرتکب شوم... وقتی میخواستم یک نفر را به رابطه برگردانم کارهای افتضاحی میکردم. با گذشت زمان خیلی چیزها یاد گرفتم، موفقیتهای زیادی پیدا کردم و الان سعی میکنم به بقیه دخترها و پسرها هم کمک کنم چطور عشقشان را به رابطه برگرداند.

واقعاً اینقدر وقت نداریم که من همه تاریخچه زندگیم را برایتان تعریف کنم. بهخاطر همین سریع سر اصل مطلب میروم.
الان باید روی یک آمار دقیق و عمده تمرکز کنیم.
کسانیکه در غم و اندوه به هم خوردن رابطهای هستند، گرایش خیلی زیادی دارند که دقیقاً برعکس آنچه که باید بکنند را انجام دهند. به همین خاطر همه تلاشم این است که قبل از اینکه صدمه جبرانناپذیری به رابطهتان بزنید راهنماییتان کنم.
در هر فاجعهای، اولین قدم متوقف کردن خونریزی و بعد حل مشکل است.
رابطه شما هم از این امر مستثنی نیست. ممکن است رابطهتان یک مشکل اساسی داشته باشد که باید برطرف شود اما بعداً هم میتوانیم به آن بپردازیم. الان باید خونریزی را بند بیاوریم.
برنامه این است. میخواهم یک توصیه رک و پوستکنده بکنم.
اولین کاری که باید بکنید این است که دیگر طوری رفتار نکنید که انگار عشقتان از نظر بیولوژیکی دیگر هیچ تمایلی به شما ندارد.
این یعنی ضعیف، منفعل و بیش از حد حرفگوشکن هستید. به دلایل بیولوژیکی و تکاملی که الان نمی توانیم توضیحشان دهیم، زنها دنبال مردهای قویای هستند که بتوانند از آنها محافظت کنند. و مردها بههیچوجه به زنهایی که به آنها اجازه میدهند هرکاری که میخواهند بکنند، احترام نمیگذارند (این یعنی از روی عادت مورد خیانت قرار میگیرید).
میدانم که خیلی سخت است بعد از به هم خوردن رابطه ظاهرتان را طوری نشان دهید که قوی هستید اما این کار واقعاً حیاتی است.
برای متوقف کردن آسیبها خیلی سریع با 10 اشتباه شروع میکنیم:
10 اشتباهی که به طرفتان ثابت میکند تصمیم درستی گرفته است
افرادی که صدمه میبینند معمولاً کسانی هستند که میگویند نمیخواهند بازی کنند. این خیلی بد است. مسئله این است که این بازی انجام میشود چه بدانید که نوبت شماست یا نه. زن و مردها بطور مداوم همدیگر را آزمایش میکنند تا ببینند طرف مقابلشان فرد خوبی برای ادامه دادن رابطه با او است یا نه. اگر نخواهید بازی کنید، از همه چیز دور میافتید. با ترک این 10 اشتباه به خودتان ثابت خواهید کرد که ارزشش را دارید.
اشتباه 1: بیش از حد مهربان بودن و تصور اینکه این عمل باعث میشود برای همه مورد خوبی به حساب بیایید
نباید اینقدر راحت هرچه طرفتان میگوید را گوش دهید و انتظار داشته باشید که رابطهتان عالی باشد.
اینطوری درموردش فکر کنید. در همه داستانهای خوب یک تضاد یا کشمکش وجود دارد، درست است؟ در فیلم جنگ ستارگان هم آدمهای خوب بودند و هم آدمهای بد. این تضادهاست که باعث جالب و جذاب شدن مسائل میشود. و یک رابطه بدون تضاد و کشمکش واقعاً خستهکننده خواهد شد.
خیلی مهربان و خوب بودن یعنی خیلی منفعل، بیاعتماد به خود، مضطرب و قابل پیشبینی هستید. این خستهکننده است.
دوست دارید شعله عشق رابطهتان را روشن کنید؟ یادتان باشد که برای روشن کردن شعله آتش، اصطکاک لازم است. پس روی حرف خودتان بایستید.
اشتباه 2: اینکه بخواهید با دلیل و منطق طرفتان را وادار کنید به رابطه برگردد
نمیتوانید با بحث منطقی رابطهتان را از نو بسازید. شاید بتوانید برای خودتان دلیل و منطق بیاورید اما برای طرف مقابلتان نمیتوانید.
نمیتوانید یک نفر را قانع کنید دوستتان بدارد یا بخواهد که با شما باشد. احساسات به آن طریق عمل نمیکنند.
قلب انسانها واکنشی است نه منطقی. پس بهجای اینکه با بحث منطقی طرفتان را برگردانید، کارهای دیگری هست که میتوانید انجام دهید تا قلب او واکنش دهد.
اشتباه 3: عجز و لابه کردن
امیدوارم که شما اینطوری نباشید...
خیلیها برای نگه داشتن طرفشان دست به عجز و لابه میزنند، "خواهش میکنم نرو، هرکاری که بخواهی برایت میکنم..."
به هیچ وجه اینکار را نکنید! این هیچ شباهتی به یک رابطه عاشقانه ندارد. شاید برای چند وقت طرف مقابل با شما بماند اما همه احترامتان را پیش او از دست خواهید داد.
این یعنی به محض اینکه یک نفر بهتر سر راه طرفتان قرار بگیرد، شما را ترک میکند. هیچوقت برای برگرداندن او التماس نکنید.
اشتباه 4: بمباران کردن طرفتان با گل و هدیه
تابحال شنیدهاید، "عشق من را نمیتونی بخری!"
شاید وقتش شده خوب به این حرف گوش کنید. گل و هدیه برای تشکر یا ابراز عشق هستند، برای شما جذابیت نمیخرند.
درواقع، حتی می تواند تنفرآور هم باشد. اینکار به طرفتان میگوید که فکر میکنید به اندازه کافی خوب نیستید که روی خوبیهای خودتان تکیه کنید. به همین خاطر برای پوشاندن اشکالات خودتان برای او هدیه میخرید. هیچوقت اینکار نکنید، هیچوقت!
اشتباه 5: هر 5 دقیقه یکبار بگویید "دوستت دارم"
افتادن در دام این اشتباه خیلی ساده است، اینکه بخواهید تند تند به طرفتان بگویید که چقدر برایتان ارزش دارد و چقدر دوستش دارید. خیلیوقتها به اشتباه فکر میکنند که هروقت طرف مقابل بفهمد که چقدر دوستش دارید، کمکم از شما دور میشود. این اشتباه است! دلیل دور شدن وی این نیست.
خسته کردن طرفتان با دوستت دارمها چندان کار رمانتیکی نیست. و باوجود آنچه تصور میکنید، اینکه بگویید، "من واقعاً واقعاً دوستت دارم" چیزی نیست که او دوست دارد بشنود.
احساسات قوی شما ممکن است تنها چیزی باشد که طرفتان را از شما دور کرده است، چون نشان میدهد که گدای عشق و محبت هستید.
اشتباه 6: تفاوتهای جنسی را فراموش نکنید
خیلی وقتها افراد نمیتوانند نظر جنسمخالفشان را به خود جلب کنند چون کارهایی میکنند و طوری رفتار میکنند که نظر خودشان و هم جنسانشان را جلب میکند.
منظورم این نیست که شما همجنسباز هستید یا اینطور رفتار میکنید.
منظورم این است که مردها و زنها به چیزهای مختلفی جذب میشوند. نمیتوانید از چیزهایی که برای خودتان جذاب است برای جلب توجه جنس مخالف استفاده کنید.
مثلاً مردها بیشتر جذب ظاهر زنها میشوند درحالیکه برای زنها بیشتر شخصیت مردها مهم است.
این به آن معنی نیست که مردها نباید به ظاهرشان برسند یا زنها نباید سعی کنند آدمهای خوبی باشند. معنی آن این است که باید تلاشتان را بکنید که روی چیزهایی که برای طرفمقابلتان جذاب است بیشتر کار کنید.
اشتباه 7: همه قدرت را به طرفتان بدهید
طوری رفتار نکنید که اگر طرفتان شما را ترک میکند انگار زندگیتان به پایان رسیده است. اینکار همه قدرت را به او میدهد و باعث میشود شما یک بدبخت بیچاره بهنظر برسید که هرکس میتواند راحت دور بیندازدتان. این چیز جالبی نیست و فقط تازمانی ادامه پیدا میکند که یک فرد جدید از راه برسد. اگر میخواهید طرفتان را برگردانید باید احترام خودتان را نگه دارید.
اگر میترسید که احترامتان را نزد او از دست داده باشید، ناراحت نباشید، میتوانید آن احترام را دوباره برگردانید.
اشتباه 8: دام ظاهر و پول
فرهنگ ما طوری است که همه تصور میکنند ظاهر و پول برای همه در درجه اول اهمیت قرار دارد. اما واقعیت امر این است که مردم ما اینقدر کوتهبین نیستند. مخصوصاً وقتی رابطهای نزدیک با طرف مقابل داشته باشید.
ظاهر و پول نمیتوانند پایه و اساس یک رابطه پایدار را بسازند. اینها فقط مثل پرده خانه میمانند که بعد از یک مدت کهنه شده و دل صاحبخانه را میزند.
بعضیها اشتباه کرده و میگویند، "فوقش اینقدر پول از دست میدهم اما باز او را بهدست میآورم."
نه! باید وارد عمل شوید. با کنار گذاشتن 10 اشتباهی که عنوان میکنیم و بعد بهکار بستن نکاتی که در قسمت تکالیف میگوییم، برای برگرداندن عشقتان اقدام کنید.
اشتباه 9: درک اشتباه نشانهها
وقتی طرفمقابلتان میخواهد برای اصلاح اوضاع به شما فرصتی بدهد، یک نشانه وجود دارد. اما باید این نشانهها را درست درک کنید تا دچار اشتباه نشده و بهموقع و طوریکه آنها دوست دارند به آن نشانهها واکنش دهید.
این مورد کمی سخت میشود. اما میتوانید درمورد رفتارهای انسانی مطالعه کنید، مخصوصاً درمورد دینامیکهای مرد و زن و روابط عاشقانه.
وقتی اطلاعاتتان در این زمینه زیاد شد، آنوقت میتوانید با نشان دادن علامتهای خاص خودتان، شروع به تاثیرگذاری و گرفتن کنترل هر رابطهای کنید.
اشتباه 10: کمک نگرفتن
خیلیها با اشتباهات مختلفی که پشتسرهم مرتکب میشوند، رابطهشان بهطور دردناکی بههم میخورد. در اینگوه مواقع اکثر افراد نمیدانند چه باید بکنند. اما برای بهدستآوردن و برگرداندن دوباره طرفتان یک راه درست و یک راه اشتباه وجود دارد.
ممکن است موجب ناراحتی بعضی شود اما اگر وقت بگذارید و کمی درمورد روانشناسی و نیازها و امیال پایهای انسان مطالعه کنید، میتوانید کنترل از دست رفته رابطه را برگردانده و دوباره دل طرفتان را به دست آورید.
اما باید تلاش کنید و این یعنی کمک بگیرید. شما با خواندن این 10 اشتباه قدم اول را برداشتهاید، الان دیر وقتش است که سراغ تکالیفتان بروید.
همین الان دست از همه این اشتباهات برداشته و جلوی صدمه بیشتر را بگیرید...

منبع: mardoman.net