صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 22

موضوع: آموزش ساخت برنامه های Portable به کمک VMWare ThinApps

موسس و مدیر
    نمی‌دانم در کدامین کوچه جستجویت کنم ؟ آسوده بخواب مادر بیمارم
    تشکر تشکر کرده 
    15,753
    تشکر تشکر شده 
    17,227
    تشکر شده در
    4,905 پست
    حالت من : Khoonsard
    قدرت امتیاز دهی
    24982
    Array

آموزش ساخت برنامه های Portable به کمک VMWare ThinApps

به نام یزدان پاک
    سلام دوستان
    در این آموزش میخواهیم نحوه قابل حمل یا پرتابل کردن نرم افزار ها را یاد بگیریم که خودتان بتوانید بدون درد سر برنامه هایتان را به صورت پرتابل درآورده و استفاده کنید.

در مرحله اول به شما پیشنهاد میکنیم که یک ویندوز تمیز برای اینکار نصب کنید.

سپس برنامه Thinstall را از ضمیمه دانلود و نصب کنید:

پس از اجرای برنامه با پنجره زیر مواجه میشوید. بر روی Start کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید:

172d1267076690 pic001

در این مرحله باید درایو ویندوز و درایوی که برنامه مورد نظر را میخواهید در آن نصب کنید ، انتخاب کنید. اگر هر دو یک درایو باشند بهتر است. بقیه گزینه ها را بدون تغییر باقی بگذارید و روی Pre-Install Scan کلیک کنید تا برنامه شروع به جستجوی فایلهای موجود بکند:

173d1267076769 pic002

بعد از اتمام جستجو برنامه مورد نظرتان را در درایوی که در مرحله قبل اتخاب کردید نصب کنید و کرک یا سریال یا پچ و هر گونه تنظیمات دلخواه خود را در برنامه اعمال کنید و برنامه را آماده کرده و از آن خارج شوید. سپس به برنامه Thinstall برگردید و روی Post-Install Scan کلیک کنید:

174d1267076769 pic003

پس از کلیل روی این دکمه برنامه مجددا شروع به جستجو میکند و تغییرات اعمال شده نسبت به جستجوی قبلی را تشخیص داده و لیستی از فایلهای اجرایی که در طول جستجوی اول تا جستجوی دوم ایجاد شده اند را نمایش میدهد. فقط تیک فایل اصلی برنامه را نگه داشته و بقیه تیک ها را غیر فعال کنید و بر روی Continue کلیک کنید. برای مثال ما در این آموزش برنامه IDM رو پرتابل کردیم:

175d1267076769 pic004

در این مرحله محل ذخیره سازی فایلها رو مشخص کنید:

176d1267076769 pic005

و سپس روی Quit کلیک کنید.

حال کار تقریبا تمام شده و فقط کافی است به محل ذخیره سازی فایلها که در مرحله قبل مشخص کردید رفته و فایل Build را اجرا کنید. یک صفحه داس باز شده و تعدادی عملیات انجام داده و سپس بسته میشود. حال فایل پرتابل شما در پوشه Bin که جدیدا ایجاد شده قرار دارد:

177d1267076769 pic008

نکته ای رو لازم میدونم بگم که اگر با برنامه ای که به این طریق پرتابل شده فایلی را مثلا در درایو D ذخیره کنید خواهید دید که فایل در این درایو نیست. در حقیقت این فایل داخل پوشه ای به نام درایو D که برنامه در این مسیر ساخته قرار دارد: (سطر اول در ویندوز XP وسطر دوم در ویندوز Vista و 7)

178d1267076769 pic010

به جای Windows Drive درایوی که ویندوز در آن نصب است و به جای UserName نام کاربری و به جای Program Name نام برنامه قرار دارد. برای دسترسی به این پوشه ها که مخفی هستند میتوانید تا قسمت UserName پیش رفته و Application Data یا AppData را در نوار آدرس تایپ کرده و باز جلو بروید.

(نقل قول از تک دانلود)
    ویرایش توسط borhan_3010 : 04-08-2012 در ساعت 07:20 PM دلیل: تصحیح لینک عکس ها !
    زندگی در بردگی شرمندگی است * معنی آزاد بودن زندگی است
    سر که خم گردد به پای دیگران * بر تن مردان بود بار گران

2. 13 کاربر مقابل از Mohamad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر بخش اموزشی
    !Busy
    تشکر تشکر کرده 
    4,575
    تشکر تشکر شده 
    6,033
    تشکر شده در
    1,280 پست
    حالت من : Khoshhal
    قدرت امتیاز دهی
    1143
    Array

دانلود PDF آموزش پرتابل سازی به کمک VMWare ThinApps

سلام
    من هم قبلاً یه آموزش در مورد پرتابل سازی به کمک VMWare ThinApps نوشتم که PDF اونو اینجا ضمیمه می کنم که دوستان و کاربران عزیز بتونن استفاده کنن.

همچنین تو لینک زیر ویدئوی آموزش نرم​افزار VMWare ThinApps وجود داره (حجم 5 مگ ولی وقتی اکسترکت بشه میشه 250 مگ!) که دیدنش خالی از لطف نیست!

download
    http://www.sharebees.com/o9eskqy4u8va.html

موفق باشید

اضافه شد:
    آموزش بالا مربوط به نسخه قدیمی تر نرم افزار 3.3 هستش! این آموزش نسخه 4 هستش ولی کلیات مشابه هستش ...

اضافه شد 1390/01/21:
    با توجه به اینکه دوستان اظهار داشتند که لینک شاربیس مشکل داره ویدئوی آموزشی ضمیمه پست شد!
    فایل های پیوست شده
    کسی رو برای دوست داشتن انتخاب کن که قلب بزرگی داشته باشه!
    تا مجبور نشی به خاطر اينکه تو قلبش وارد بشی خودت را کوچک کنی!

موفق كسی است كه با آجرهايی كه به طرفش پرتاب می شود، يک بنای محكم بسازد!
    اشکی که برای شکست می ریزیم، عرقی است که برای تلاش نریختیم!

4. 12 کاربر مقابل از borhan_3010 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

عضو سایت
    خدا ، وطن ، وظیفه ، صلح ، اتحاد ، امید
    سرزمینی که زخمهای فراوانی از جنگهای پی در پی خورده است
    تشکر تشکر کرده 
    1,535
    تشکر تشکر شده 
    801
    تشکر شده در
    144 پست
    قدرت امتیاز دهی
    394
    Array

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم صل علی محمد و آل محمد

سلام به همه دوستان

در رابطه با VMWare ThinApps چند تا سوال داشتم :
    1 . در صفحه زیر فرق گزینه اول با گزینه دوم در چیست ؟ (در آموزش ها فقط گفته شده که گزینه اول را انتخاب کنید و هیچ توضیحی درباره هیچ کدام داده نشده است .)2 . همچنین در صفحه زیر فرق گزینه اول و دوم در این است که پس از ساخت برنامه پرتابل شده فایلی با پسوند DAT در کنار برنامه قرار میگیرد . خب حالا فرق گزینه اول و دوم در چیست ؟ آیا اگر گزینه اول یا دوم را انتخاب کنیم دخالتی در سرعت اجرای فایل پرتابل شده دارد ؟
    تجربیاتی که بنده نسبت به گزینه دوم دارم این است که حجم کل نهایی فایل پرتابل شده (فایل exe + فایل DAT) خیلی بیشتر از گزینه دوم است .

3 . از ورژن 4.7 این نرم افزار صفحه زیر به نرم افزار اضافه شده است که منظورش را نفهمیدم .

4 . در صفحه زیر اگر تیک Compress Virtual Package را بزنیم فایل پرتابل شده تا اندازه ای فشرده میشود الان سوال من این است که آیا تیک را بزنیم بهتر است یا تیک را نزنیم ؟
    منظور این است اگر تیک زدن یا نزدن این گزینه دخالتی در سرعت اجرای فایل پرتابل شده دارد ؟

خب سوالام تموم شد چندتا نکته میخام در رابطه با این نرم افزار بگم که بدک نیست بدونید (البته خیلی از شماها میدونید)
    1 . نام قبلی نرم افزار VMWare ThinApps ، نرم افزار Thinstall بوده است .
    2 . برنامه رو که نصب میکنید خودش پرتابله . یعنی پس از اینکه برنامه رو نصب کردید میتونی پوشه نصب رو به هرجایی که دلتون خواست انتقال بدید (اگرچه Unistall برنامه در قسمت Add or Remove Program ویندوز وجود دارد ولی برنامه باز هم پرتابل هست )
    3 . نامی که موقعی که برنامه رو باهاش ریجستر میکنید همان نام در تصویری که قبل از برنامه پرتابل شده ای که توسط شما ساخته شده است به نمایش در می آید .

6. 5 کاربر مقابل از h.alipoori عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر بخش اموزشی
    !Busy
    تشکر تشکر کرده 
    4,575
    تشکر تشکر شده 
    6,033
    تشکر شده در
    1,280 پست
    قدرت امتیاز دهی
    1143
    Array

درود
    اون لینک هایی که گذاشتی مشکل داره:

این فایل پیوست وجود ندارد . ممکن است حذف شده باشد و یا لینک اشتباه وارد کرده باشید...

8. 4 کاربر مقابل از borhan_3010 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

عضو سایت
    تشکر تشکر کرده 
    1,535
    تشکر تشکر شده 
    801
    تشکر شده در
    144 پست
    قدرت امتیاز دهی
    394
    Array

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم صل علی محمد و آل محمد

سلام به همه دوستان

حق با شما بود برهان جان . تو همین pic.p30ask.com آپلود کردم اما نمیدونم چرا اینطوری شد . Loading سایت هم که به آسونی تموم نمیشه .
    برای گیچ نشدن تمام مطالب با عکس را دوباره میذارم .

در رابطه با VMWare ThinApps چند تا سوال داشتم :
    1 . در صفحه زیر فرق گزینه اول با گزینه دوم در چیست ؟ (در آموزش ها فقط گفته شده که گزینه اول را انتخاب کنید و هیچ توضیحی درباره هیچ کدام داده نشده است .)

67994038594457867455

2 . همچنین در صفحه زیر فرق گزینه اول و دوم در این است که پس از ساخت برنامه پرتابل شده فایلی با پسوند DAT در کنار برنامه قرار میگیرد . خب حالا فرق گزینه اول و دوم در چیست ؟ آیا اگر گزینه اول یا دوم را انتخاب کنیم دخالتی در سرعت اجرای فایل پرتابل شده دارد ؟
    تجربیاتی که بنده نسبت به گزینه دوم دارم این است که حجم کل نهایی فایل پرتابل شده (فایل exe + فایل DAT) خیلی بیشتر از گزینه دوم است .
    71841868825640847580

3 . از ورژن 4.7 این نرم افزار صفحه زیر به نرم افزار اضافه شده است که منظورش را نفهمیدم .

32715801661126867983

4 . در صفحه زیر اگر تیک Compress Virtual Package را بزنیم فایل پرتابل شده تا اندازه ای فشرده میشود الان سوال من این است که آیا تیک را بزنیم بهتر است یا تیک را نزنیم ؟
    منظور این است اگر تیک زدن یا نزدن این گزینه دخالتی در سرعت اجرای فایل پرتابل شده دارد ؟
    71841868825640847580

خب سوالام تموم شد چندتا نکته میخام در رابطه با این نرم افزار بگم که بدک نیست بدونید (البته خیلی از شماها میدونید)
    1 . نام قبلی نرم افزار VMWare ThinApps ، نرم افزار Thinstall بوده است .
    2 . برنامه رو که نصب میکنید خودش پرتابله . یعنی پس از اینکه برنامه رو نصب کردید میتونی پوشه نصب رو به هرجایی که دلتون خواست انتقال بدید (اگرچه Unistall برنامه در قسمت Add or Remove Program ویندوز وجود دارد ولی برنامه باز هم پرتابل هست )
    3 . نامی که موقعی که برنامه رو باهاش ریجستر میکنید همان نام در تصویری که قبل از برنامه پرتابل شده ای که توسط شما ساخته شده است به نمایش در می آید .

با سپاس

10. 6 کاربر مقابل از h.alipoori عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر بخش اموزشی
    !Busy
    تشکر تشکر کرده 
    4,575
    تشکر تشکر شده 
    6,033
    تشکر شده در
    1,280 پست
    قدرت امتیاز دهی
    1143
    Array

درود

1- اون گزینه خیلی مهمه که اولی انتخاب شه! گزینه اولی تغییراتی رو که برنامه تو فایل ها میده واقعا اعمال می کنه! ولی گزینه دومی رو اگه انتخاب کنی نغییرات توی فایل ها به صورت مجازی داده میشه! با مثال میگم بیشتر متوجه شی: مثلا برنامه Tag&Reaname رو پرتابل کردی اگه گزینه دوم رو انتخاب کنی تگ فایل های صوتی رو ویرایش می کنی و سیو می کنی ولی وقتی میری توی ویندوز و نگاه می کنی می بینی تغییری اعمال نشده و تغییرات توی خود برنامه و مجازی هستش!

2- در این مورد از تجربه شخصی ام میگم: من به شخصه قبلا خیلی علاقه داشتم تک فایل exe خروجی بگیرم و حتی گاهی هم که برنامه خودش پیشنهاد dat میداد عوض می کردم exe! ولی دیدم اون جاهایی که برنامه پیشنهاد dat داده و من تغییر دادم exe برنامه به درستی اجرا نمیشه یا ارور میده!! پس پیشنهاد من: EXE رو انتخاب کن و جایی که خود برنامه پیشنهاد DAT رو میده قبول کن و تغییر نده ==> خلاصه اون گزینه رو پیش فرض برنامه بذار باشه هر چی که هست

3- این گزینه درواقع با ترکیب نرم افزار VMware Horizon می تونه نرم افزار ها بصورت web base بر روی پورتال horizon انتشار بده:

6a00d8341c328153ef01539306f3ff970b 800wi

حوصله نداشتم بیشتر ترجمه کنم:
    VMware: VMware ThinApp Blog: VMware ThinApp 4.7 – What’s new?

4- من پیشنهاد می کنم تیک گزینه Compress Virtual Package رو بزن موقع ساختن یکم بیشتر وقت میبره ولی حجم خروجی کمتر میشه البته میزان فشردگی بستگی به نرم افزار کم و زیاد داره و همچنین قدرت فشرده سازی اش عمراً به Spoon Studio نمیرسه! ولی تو اجرا من تفاوت محسوس بین نسخه فشرده شده و فشرده نشده ندیدم!

12. 7 کاربر مقابل از borhan_3010 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

عضو سایت
    تشکر تشکر کرده 
    1,535
    تشکر تشکر شده 
    801
    تشکر شده در
    144 پست
    قدرت امتیاز دهی
    394
    Array

سلام
    خیلی ممنون از اینکه واقعا وقت میذاری و به سوالات کاربران پاسخ میدی . واقعا جای تشکر داره .
    از اینکه برنامه Spoon Studio برنامه محشری هست درش شکی نیست اما برنامه ای مانند Nokia Suite رو هرکاری کردم نشد چون که علاوه بر Program Files فایلهایی رو در یه جای دیگه میریزه . با Total Unistall یه اسنپ شات ازش گرفتم اما چون که فایلهایی رو درجایی غیر از Program Files کپی کرد ناتوان در ساخت پرتابل توسط اسپون شدم ولی فکرکنم یه راهی داشته باشه .

14. 6 کاربر مقابل از h.alipoori عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر بخش اموزشی
    !Busy
    تشکر تشکر کرده 
    4,575
    تشکر تشکر شده 
    6,033
    تشکر شده در
    1,280 پست
    قدرت امتیاز دهی
    1143
    Array

درود

خواهش می کنم خوشحالم برات مفید بودند!

گاهی اوقات می بینی یه برنامه رو با spoon نمیتونی پرتابل کنی ولی با thinapp به راحتی پرتابل میشه مثل ACDSee یا برعکس!
    من مایکروسافت آفیس رو با thinapp هرکاری کردم پرتابل نشد ولی با spoon تو ویزاردش به راحتی تونستم پرتابل کنم همچنین Encarta رو کلا Spoon ساپورت بهتری داره و فشرده سازی اش بهتره (من بیشتر می پسندم)
    باید تست کنی تا به بهترین نتیجه برسی! و همیشه آخرین نسخه رو استفاده کن!
    بعضی برنامه هم نمیشه پرتابل اش کرد! یعنی همه چیز خوب پبش میره ولی توی اجرا ارور میده! مثل Solidworks که هرکاری کردم پرتابل نشد!

درموردی که گفتی: برنامه Nokia PC Suite موقع نصب فایل هایی رو جایی غیر از Program Files کپی میکنه این دلیلی نیست که برنامه به خاطرش پرتابل نشه!!! چون این دوتا برنامه پرتابل ساز که بالا گفتم کل درایو ویندوز رو اسنپ شات میگیره و اسکن می کنه!

16. 6 کاربر مقابل از borhan_3010 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

عضو سایت
    زندگی میگوید اما... باز باید زیست
    تشکر تشکر کرده 
    651
    تشکر تشکر شده 
    707
    تشکر شده در
    164 پست
    حالت من : Relax
    قدرت امتیاز دهی
    106
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط borhan_3010 نمایش پست ها
    همچنین تو لینک زیر ویدئوی آموزش نرم​افزار VMWare ThinApps وجود داره (حجم 5 مگ ولی وقتی اکسترکت بشه میشه 250 مگ!) که دیدنش خالی از لطف نیست!
    [
    سلام.
    اول از همه تشکر کنم از برهان و محمد عزیز بابت این آموزش خوب. دیگه مام بد عادت شدیم و هی منتظر آموزشای دست اول هستیم ازتون...
    فقط یه مشکل، موقع دانلود اون فیلمه (که بدجور وسوسه م کرده) ارور میگیرم. کاش بتونین یه جا دیگه م آپش کنین ببینمش...
    قربون همگی

18. 5 کاربر مقابل از Ezaafi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر بخش اموزشی
    !Busy
    تشکر تشکر کرده 
    4,575
    تشکر تشکر شده 
    6,033
    تشکر شده در
    1,280 پست
    قدرت امتیاز دهی
    1143
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Mamad7 نمایش پست ها
    سلام.
    اول از همه تشکر کنم از برهان و محمد عزیز بابت این آموزش خوب. دیگه مام بد عادت شدیم و هی منتظر آموزشای دست اول هستیم ازتون...
    فقط یه مشکل، موقع دانلود اون فیلمه (که بدجور وسوسه م کرده) ارور میگیرم. کاش بتونین یه جا دیگه م آپش کنین ببینمش...
    قربون همگی
    درود
    ویدئوی آموزشی ضمیمه پست دوم شد!
    نمی دونم چرا ولی چند روزه شاربیس مشکل داره؟!

20. 6 کاربر مقابل از borhan_3010 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

برچسب ها برای این تاپیک

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)