نحوه ساخت یک CD Player در آموزش مالتی مدیا بیلدر

سلام به همه دوستان عزیز
امروز قصد داریم با یک آموزش ساده نحوه ساخت یک سی دی پلایر که قادر به پخش سی دی های صوتیه با کمترین امکانات و ساده ترین صورت تو ضیح بدیم. در ادامه پاسخ سوالات را میگم.
ما برای این ضبط مون می خواهیم دکمه های Play , Stop , Pause , Forward , Backward و کنترلی برای کاهش و افزایش صدا درست کنیم.
برای اینکار ما از توابعی که مالتی مدیا بیلدر برای سی دی های صوتی تعیین کرده استفاده میکنیم. از میان 4 قسمتی که MMB برای Action ها تعیین کرده ما در این قسمت برای سادگی کار از قسمت Sound Action که گزینه سوم انتخابی می باشد استفاده میکنیم. با کلیک بر روی قسمت Sound Action در کادر باز شده و در قسمت زیرین یعنی Mouse Click On object می توانیم از توابع زیر برای تعیین اکشن ها استفاده کنیم.
CD:PLAYبا نوشتن این فرمان برنامه به پخش فایل صوتی می پردازد.
CD:STOPبرای توقف فرمان پخش از این فرمان استفاده می شود.
CD:FWبرای پخش تراک جلوتر یا بعدی از این فرمان استفاده می شود.
CD:BWبرای پخش تراک عقب تر یا قبلی از این فرمان استفاده میشود.
CD:PLPاین فرمان هم برایپخش و توقف تراک جاری مورد استفاده قرار میگیرد.( PLAY Pause)
CD:TRACK Numberبا این فرمان هم میتونید تعیین کنید که کدوم تراک از سیدی پخش بشه کافیه به جای تراک نامبر نام ترکتون را بنویسید.
تا اینجا تونستیم دکمه های اصلی را طراحی کنیم.
برای کاهش و افزایش صدا هم میتونید از فرمان های زیر استفاده کنید.
VolumeDown()با استفاده از این فرمان در کادر اسکریپنویسی میتو.نید صدا به تدرج کاهش دهید.
VolumeUp("100") برای افزایش صدا تا 100 درصد می تونید از این فرمان در کادر اسکریپ نویسی استفاده کنید.
در فرمان های ولوم می تونید برای ولوم تون یک بازه تعیین کنید مثلا به جای 100 از 80 استفاده کنید در این صورت ماکزیمم صدا تا 80 خواهد بود.
در زیر میتونید یک نمونه از همین کار را که خودم درست کردم دریافت کنید. می تونید یک شکل کلی برای پلایرتون تعیین کنید و سپس با استفاده از Hotspot ها فرمان های بالا را روی شکلتون اعمال کنید.

این نکته را هم اضافه کنم که تمامی فرمان ها را با استفاده از MCI Command ها نیز می توان اعمال نمود.تنها عیبی که پروژه بالا داره چون از این نوع فرمان استفاده نشده پس از اجرای موسیقی فرمان Eject عمل نمی کنه. برای در آوردن سی دی رام من از MCI Command در پروژه بالا استفاده کرده ام برای بستن سی دی رام هم میتونید از فرمان زیر استفاده کنید.
MCICommand("set cdaudio door closed")