نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: بيوگرافی مرحوم روح الله داداشی | قوی ترین مرد ایران

کاربر فعال
    تشکر تشکر کرده 
    12,424
    تشکر تشکر شده 
    11,190
    تشکر شده در
    5,632 پست
    قدرت امتیاز دهی
    7107
    Array

بيوگرافی مرحوم روح الله داداشی | قوی ترین مرد ایران

بیوگرافی :روح الله داداشی
    تاریخ تولد:1360

محل تولد:کرج

قد:188

وزن :125 کیلوگرم

مربی :علی داداشی
    تاريخ مرگ : 1390

dadashi3psid1

روح اله درآغاز در رشته کشتی فعالیت میکرد که کم کم به سوی پرورش اندام کشیده شد. در مسابقه قویترین مردان درآبان ماه سال1385 که در سالن سازمان آب تهران برگزار شداز بین 132ورزشکارعنوان سوم را کسب کرد.جوایز او 6سکه بهار آزادی بود.

عنوان های به دست آمده:
    1.قهرمان چند دوره پرورش اندام تهران وکشور
    2.در قسمت قویترین مردان :سوم چهارم واول کشوری در سال 86
    3.در مسابقه مردان آهنین سال 87 ازنظرامتیازبانفردوم مساوی ولی به دلیل یک آیتم کمتر نفر سوم شد.
    4.قهرمان مسابقات مردان آهنین در سالهاي 88 و 89
    5- قهرمان مسابقات قويترين مردان جهان در قشم در سال 89

وی در تاریخ 26 تیر نود با سه نفر دچار درگیری شد و پس از اصابت چندین ضربه چاقو به بدن به علت جراحت زیاد کشته شد. روحش شاد و یادش گرامی باد

d79gibl38tqrm7is3x77

x5lc1ibig9cekrsxpqe5

کاربر فعال
    تشکر تشکر کرده 
    12,424
    تشکر تشکر شده 
    11,190
    تشکر شده در
    5,632 پست
    قدرت امتیاز دهی
    7107
    Array

img 00021
    همشهری سرنخ نوشت:
    خاطرات خوش کودکی
    شاید هیچکس نمیتوانست پیشبینی کند پسر لاغری که در کنار بساطش در خیابان نزدیک خانهشان، آبانجیر خنک میفروخت، چند سال بعد نه تنها بارها مدال طلای قویترین مرد ایران را از آن خود خواهد کرد، بلکه در مسابقات جهانی نیز حرفهای زیادی برای گفتن خواهد داشت. روحالله - پسر بچه چشمآبی با موهای طلایی - هفتمین پسر خانواده داداشی ها بود. او بعد از شش پسر و چهار دختر خانواده به دنیا آمده بود، «برادرم بچه لاغر و رنجوری بود، اما از همان اول عاشق پرورش اندام بود. او عکسها ی ورزشکاران پرورش اندام را تهیه میکرد، سر آنها را قیچی میکرد و سر خودش را جای آنها میگذاشت، او آن زمان اگر چه لاغر بود اما خصلتهای ورزشکاری داشت و من در او چیزی میدیدم که دیگران نمیدیدند؛ به همین دلیل او را وارد ورزش کردم، خانوادهام به شدت با این موضوع مخالف بودند. میگفتند او ضعیف است و نمیتواند از خودش دفاع کند؛ اما برادرم بعد از دو سال ورزش، قهرمان پرورش اندام شد.» اینها را علی داداشی میگوید؛ مردی که هنوز مرگ برادرش را باور ندارد و دلش میخواهد هر آنچه اتفاق افتاده کابوس وحشتناکی باشد که با سپیده صبح روز بعد، مثل تاریکی شب، دست و پایش را جمع کند و دور و دورتر شود اما این کابوس وحشتناک انگار رفتنی نیست؛ «بچه که بودیم کنار خانهمان شتر میآوردند آنها را میکشتند و گوشتشان را پخش می کردند. یک بار روحالله رفته بود و داشت با شتر بازی میکرد که ناگهان یکی از شترها لگد محکمی به او زد و برادرم را چند متر آن طرفتر پرت کرد. گفتم حتماً بلایی سرش آمده، سریع به طرف او دویدم و خودم را به بالای سرش رساندم، صدایش کردم، روحالله با صدای من چشمانش را باز کرد و لبخندی زد.
    مرد جوان با چشمانی پر اشک ، تبسمی میکند و ادامه میدهد:«از روحالله هزار تا خاطره خوش دارم. در یک روز تابستان، روحالله که خیلی خسته بود، رفته بود زیر ماشین یکی از مهمانهایمان و آنجا خوابش برده بود. مهمان ما هم بیخبر از روی او رد شد. وقتی مادرم از ماجرا باخبر شد غوغایی به پا کرد که نگو و نپرس. او را به بیمارستان رساندیم؛ اما آسیبی ندیده بود . خیلی زود او را به خانه آوردیم.»

از دستفروشی تا قهرمانی
    حالا قهرمان رفته است و تنها یاد و خاطره اوست که برای علی که با وجود هفت سال اختلاف سنی با برادر کوچکش، همیشه با او بوده و از او حمایت میکرد، به جا مانده است؛ «به محض تعطیل شدن مدارس و رسیدن تابستان، بساطش را نزدیک خانهمان پهن میکرد و شربت و آبانجیر میفروخت، خدا بیامرز پدرم میگفت پسر جان ما که نیازی به این پول نداریم؛ پس چرا این کار را میکنی؛ اما روحالله گوشش به این حرفها بدهکار نبود و دلش میخواست روی پای خودش باشد. او سختی دستفروشی و تلاش برای فروش جنس در گرمای طاقتفرسای تابستان را چشیده بود؛ به همین دلیل بعد از موفقیتها و کسب وضع مالی نسبتاً خوب، آن روزها را فراموش نکرد و به قول معروف خودش را گم نکرد.»

d79gibl38tqrm7is3x77

x5lc1ibig9cekrsxpqe5

برچسب ها برای این تاپیک

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)