مرد جواني كه تصور مي‌كرد شوهرخواهرش به يكي دیگر از خواهرانش نظر سوء دارد دست به قتل او زد و در دادگاه كيفري استان فارس محاكمه شد.

مرد جوان كه چهار سال قبل شوهرخواهرش را به ضرب گلوله به قتل رسانده و جسدش را به آتش كشيده بود وقتي در جايگاه حاضر شد، گفت براي جلوگيري از آبروريزي كه شوهرخواهرش به بار آورده بود او را به قتل رساند.

در ابتداي جلسه محاكمه نماينده دادستان شيراز كه در شعبه 5 دادگاه كيفري‌ استان فارس حاضر شده ‌بود، گفت متهم حاضر در جلسه دادگاه كه 36 ساله و اهل شيراز است چهار سال قبل مردي جوان را كه شوهرخواهرش بود به قتل رساند. ماموران بعد از تحقيقات فراواني كه انجام شد و پس از ماه‌ها موفق شدند متهم را بازداشت كنند. بعد از آن پليس موفق شد سلاحي را كه متهم با آن دست به قتل زده بود را به دست آورد و اكنون مدارك درخصوص اثبات اتهام متهم كافي است. او در مورد جزييات قتل گفت: آن‌طور كه بررسي‌هاي ما نشان داده، متهم به شوهرخواهرش مظنون شده و از آنجايي كه تصور مي‌كرده او نسبت به يكي ديگر از خواهرانش نظر سوء دارد، داماد جوان را به قتل رسانده و بعد جسدش را به آتش كشيده‌است. نماينده دادستان شيراز گفت: با توجه به مدارك موجود درخواست مجازات متهم را دارم. در ادامه، اولياي‌دم مقتول در جايگاه حاضر شدند و براي متهم درخواست صدور حكم قصاص كردند. بعد از اولياي دم متهم به دفاع از خودش پرداخت و گفت: اتهام قتل را قبول دارم. من شوهرخواهرم را كشتم اما بايد بگويم كاري كرده‌بود كه نمي‌توانستم از آن بگذرم.

اين مرد جزييات ماجرا را اين طور توضيح داد: وقتي دامادمان با خواهرم ازدواج كرد، زندگي خوبي داشتند تا اينكه چند ماه قبل از قتل متوجه شديم آنها با هم اختلاف پيدا كرده‌اند. خواهرم از دست شوهرش گله داشت اما ما سعي مي‌كرديم در اين ماجرا دخالت نكنيم تا آنها با هم كنار بيايند. اما شوهرخواهرم كوتاه نمي‌آمد و حتي خواهرم را كتك هم مي‌زد. با اين حال ما راضي به طلاق نبوديم تا اينكه من متوجه چيزي شدم كه آزارم مي‌داد. دامادمان كاري كرده‌بود كه نمي‌توانستيم تحمل كنيم. او به خواهر ديگرمان نظر داشت و اين موضوع را اعضاي خانواده فهميده‌بودند البته تا آن زمان قرار بر قتل او نبود. من زماني ديگر نتوانستم موضوع را تحمل كنم كه متوجه شدم اين موضوع در كوچه‌وخيابان هم پيچيده‌است. مردم مرتب به من مي‌گفتند دامادتان با يكي از خواهرانت ازدواج كرده و با ديگري هم رابطه دارد اين حرف‌ها باعث شده بود، آرام و قرار نداشته باشم. در نهايت تصميم گرفتم شوهرخواهرم را بكشم تا بتوانم دوباره سرم را بالا بگيرم.

با نقشه قبلي سلاحي تهيه كردم و بعد با شوهرخواهرم قرار گذاشتم. ما خارج از خانه با هم قرار گذاشته‌ بوديم. وقتي شوهرخواهرم آمد او را با شليك گلوله به قتل رساندم. سپس تصميم گرفتم، جسدش را به آتش بكشم بنزين روي او ريختم اما خيلي زود آن را خاموش كردم چون نمي‌خواستم جسد به طور كامل بسوزد و شناسايي نشود.

متهم ادامه‌داد: من در شرايط بسيار بدي بودم و نمي‌دانستم بايد با اين بي‌آبرويي چه كنم. خواهرانم در مورد اين مساله گناهي نداشتند آن خواهرم كه همسر مقتول بود خيلي تحت فشار بود اما ما اصرار داشتيم به زندگي‌اش با مقتول ادامه دهد تا بي‌آبرو نشويم اما مقتول، كاري كرد كه من مجبور شدم دست به اين كار بزنم. در ادامه وكيل مدافع متهم در جايگاه حاضر شد و با بيان اينكه متهم با تصور مهدورالدم بودن، دست به قتل زده ‌است، خواستار تبرئه موكلش از قتل عمد شد. با اخذ آخرين دفاع از متهم هيات قضات براي صدور راي دادگاه وارد شورشدند.