صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13

موضوع: آموزش بوت دوگانه ویندوز ۷ و ۸ بدون پارتیشن بندی دوباره (با استفاده از vhd)

ناظم ارشد انجمن
    شاید من بی عیب نباشم اماتوهم نیستی...پس برو وپیش از شمارش اشتباهات من به خطاهای خودت رسیدگی کن
    تشکر تشکر کرده 
    190
    تشکر تشکر شده 
    12,809
    تشکر شده در
    3,688 پست
    حالت من : Relax
    قدرت امتیاز دهی
    11330
    Array

آموزش بوت دوگانه ویندوز ۷ و ۸ بدون پارتیشن بندی دوباره (با استفاده از vhd)

آموزش بوت دوگانه ویندوز ۷ و ۸ بدون پارتیشن بندی دوباره (با استفاده از VHD)

sshot4e8098b57eae0

ایجاد VHD

برای ایجاد VHD، به Run بروید یا با فشار دادن Win+ R وارد محیط Run می شود، تایپ کنید diskmgmt.msc.
    sshot 156وارد قسمت MMC میشوید که مدیریت هارد درایو در قبل نصب به عهده دارد.
    sshot 214
    برای ایجاد یک VHD جدید، بر روی دکمه action در نوارابزار منو کلیک کنید ، Create VHD انتخاب کنید.
    sshot 313
    حالا شما نیاز به یک مکان برای فایلهای VHD دارید، تعیین اندازه فضا باید کمتر از ۲۰ GB باشد. شما باید یک اندازه ثابت برای بهترین عملکرد انتخاب کنید.
    sshot 157
    ویندوز VHD ایجاد میکند، پیشرفت فرآیند این امر را میتوان در نوار وضعیت MMC مشاهده بکنید.
    sshot 412
    پس از اینکه دیسک ایجاد شد آن را در لیست پارتیشن ها در کنسول دیسک میتوان مدیریت کرد. شما می توانید مقداردهی اولیه دیسک از طریق کلیک کردن بر روی آن و انتخاب initialize Disk انجام بدهید.
    sshot 1121
    نوع پارتیشن MBR – Master Boot Record انتخاب و سپس روی Ok کلیک کنید.
    sshot 1171
    زمانی که نوع پارتیشن دیسک داده شد، ما اکنون نیاز برای ساخت حجم واقعی بر روی پارتیشن داریم. برای انجام این کار در فضای سیاه کلیک راست و انتخاب گزینه “New Simple Volume”.
    sshot 510
    یک ویزارد باز خواهد شد، شما فقط می توانید تمام پیش فرض ها بپذیرد تا زمانی که شما به این صفحه برسید. در اینجا تغییر برچسب به ”ویندوز ۸″، و سپس روی next کلیک کنید و پایان.
    sshot 1221
    حالا شما یک فایل جدید VHD دارید که مانند یک هارد درایو واقعی می ماند.
    sshot 1271
    sshot 1321

نصب ویندوز ۸ در VHD

اولین چیزی که شما باید انجام دهید این است PowerShell باز بکنید شما باید به عنوان کاربری administrator وارد ویندوز بشید. منوی Start Menu->All Programs->Accessories->Windows Powershell کلیک راست بر روی میانبر PowerShell ویندوز و انتخاب Administrator به عنوان اجرا کننده.sshot 1421بعد از اجرای PowerShell شما نیاز به تغییر اجرای اسکریپت خواهید داشت. برای انجام این کار شما نیاز به اجرا “Set-ExecutionPolicy RemoteSigned” دارید.sshot 1471 در مرحله بعدی شما نیاز به دانلود اسکریپت از MSDN دارید. برای انتقال آن به ریشه درایو C: به این نکته هم توجه بکنید که اگر شما بخواید میتوانید در جایی دیگر انتقال بدید.
    sshot 15211
    بر روی فایل راست کلیک کنید و Properties را انتخاب کنید. بر روی دکمه unblock درپایین گوشه سمت راست و hand کلیک کنید.
    sshot 710اکنون شما برای سوار کردن به یک فایل ISO نیاز دارید که میتوانید از وب سایت توسعه دهنده ویندوز دریافت بکنید. اگر شما سوار کردن ISO نمیدانید به اینجا مراجعه بکنید.
    تصویر ISO سوئیچ به . در حال حاضر نوع “CD C:\” تبدیل به ریشه درایو. با پنجره PowerShell امکان سوئیچ به ISO image می توان انجام داد. در حال حاظر نوع “CD C:\” که تغییر ریشه درایو است.
    sshot 69حالا دستور زیر را در shell window بنویسید :
    .\Install-WindowsImage.ps1 –WIM J:\Sources\Install.wim –Apply –Index 1 –Destination I:\
    شما باید برای درایو DVD image نصب شده بعد از WIM که با درایو می آید ،درایو مقصد جایگزین کرده ، در اینجا درایو I:\ میباشد که برای VHD که شما در بخش اول این مقاله ایجاد کردید. سپسEnter را فشار دهید.
    sshot 1571
    وقتی که به اتمام برسد به شما اطلاع داده خواهد شد.
    sshot 162اکنون command prompt باز کرده و دستور bcdboot.exe I:\Windows تایپ کنید (با فرض اینکه I : \ درایویست که ویندوز ۸ در آن نصب شده است).
    sshot 1 thumb33در حال حاظر ویندوز خود را بوت کنید، شما با صفحه نمایش سیستم عامل جدید انتخاب روبه رو می شوید.

sshot4e8098b57eae0
    [SIGPIC][/SIGPIC]

2. 10 کاربر مقابل از mehraboOon عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر بخش اموزشی
    !Busy
    تشکر تشکر کرده 
    4,575
    تشکر تشکر شده 
    6,033
    تشکر شده در
    1,280 پست
    حالت من : Khoshhal
    قدرت امتیاز دهی
    1143
    Array
    سلام
    من شخصا قبلاً این روش رو تست کردم و جالب بود!!!

آموزش تصویری رو به صورت pdf می تونید از ضمیمه دانلود کنید!
    فایل های پیوست شده
    کسی رو برای دوست داشتن انتخاب کن که قلب بزرگی داشته باشه!
    تا مجبور نشی به خاطر اينکه تو قلبش وارد بشی خودت را کوچک کنی!

موفق كسی است كه با آجرهايی كه به طرفش پرتاب می شود، يک بنای محكم بسازد!
    اشکی که برای شکست می ریزیم، عرقی است که برای تلاش نریختیم!

4. 13 کاربر مقابل از borhan_3010 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

عضو سایت
    زندگی میگوید اما... باز باید زیست
    تشکر تشکر کرده 
    651
    تشکر تشکر شده 
    707
    تشکر شده در
    164 پست
    قدرت امتیاز دهی
    106
    Array

سلام. منم جاسوس دو جانبه.
    آقا من ویندوز 8 روکنار 7 نصب کردم، بعد ویندوز 8 یه ارور داد و بالا نیومد. تعمیرش کردم و حالا فقط 8 بالا میاد. دیگه خبری از صفحه انتخاب سیستم عامل نیست. خودکار ویندوز 8 اجرا میشه. تو برگ Boot از System Configuration هم فقط ویندوز 8 رو نشون میده. اگه از دوستانی که هنوز فکر نمیکنن من جاسوسم کسی میتونه کمکم کنه یه دنیا ممنونش میشم. برنامه های واجب و کاربردیم همه تو ویندوز 7 هستش.
    ممنون از همه
    ممد

6. 9 کاربر مقابل از Ezaafi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

عضو سایت
    تشکر تشکر کرده 
    651
    تشکر تشکر شده 
    707
    تشکر شده در
    164 پست
    قدرت امتیاز دهی
    106
    Array

کسی نمیتونه راهنماییم کنه؟

8. 4 کاربر مقابل از Ezaafi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

عضو سایت
    تشکر تشکر کرده 
    651
    تشکر تشکر شده 
    707
    تشکر شده در
    164 پست
    قدرت امتیاز دهی
    106
    Array

باشه. از همه ممنون که فکراتون قشنگه. نیما، استاد، برهان (که حتی ادمم نکردش)، حسین و... ولی من یه سه ماهی اینترنتم خاموش بود. خودتونم میدونین که نه دانششو داشتم نه حوصله شو که بخوام برا یکی دیگه خبر ببرم و بیارم. دیدم همه یه جوری شدین، هی میگفتم چرا اون اینجوری شده، چرا این همچین میکنه. اینهمه پرسیدم تو اون جا قبلی چه اتفاقی افتادش یکی مثل مرد (!) پا نشد بگه همچین شد. منم که ساده...
    دوستان خوب خودم، خوبیاتون محاله یادم بره. هنوزم وقتای بیکاری صفحاتی از نوشته ها شما که ذخیره کردم رو میخونم و چیز یاد میگیرم. ولی خب اینجا رو اشتباه کردین.
    جا اینام اینجا نبود که بنویسم ولی خب نه میتونسم پخ بدم نه رو پروفایل بنویسم.
    ضد حال خوردن دردیه به خدا...! مهم نیست داداش. تا همینجاشم خیلی بهتون مدیونم.
    از محمود هم بی نهایت ممنونم. تونستی بهم میل بزن رفیق.
    مخلص همه، ممد

10. 9 کاربر مقابل از Ezaafi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

سلام
    1. دوست محترم ، چه عاملی باعث شده که شما اینگونه فکر کنید؟ من واقعا" دلم میخواست دلیلش را بدانم.
    از طرف دیگر ، ما اینجا میهمان هستیم ، ولی صاحبخانه که همه را به یک چشم و همه را با محبت نگاه میکند
    از چه دلخوری.

2. اما در مورد مشکل ویندوز 8 و 7 ، بنده هنوز واقعا" فرصت امتحان ویندوز 8 را پیدا نکرده ام ولی یک نکته را میدانم
    که ما هر ویندوزی در سیستم نصب کنیم ، این ویندوز بوت سکتور سیستم عامل قبلی را پاک کرده و با مال خودش
    عوض میکند. لذا با این توصیف یک راه این است که شما ویندوز 7 را مجددا" شروع به نصب کرده ولی پس از چند دقیقه
    ری استارت کنید و دی وی دی را در بیاورید. قاعدتا" باید منوی ویندوز 7 بیاید.
    ولی بهر حال اجرای این پیشنهاد ریسک دارد و ریسکش با خود شماست.

3. به همه کاربران توصیه میکنم که اینگونه موارد را قیلا" در سیستم مجازی امتحان و بعد اقدام به نصب در سیستم
    اصلی نمایند.

[SIGPIC][/SIGPIC]

12. 13 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

عضو سایت
    اللهمّ عجّل فی فَرَج مولانا صاحب الزّمان(ص)
    تشکر تشکر کرده 
    2,494
    تشکر تشکر شده 
    1,674
    تشکر شده در
    308 پست
    حالت من : Mashghool
    قدرت امتیاز دهی
    83
    Array

اون دوستمان که سؤالش بی جواب مانده بود فکر کنم به خاطر اینه که هنوز کسی این ویندوز هشت را تست و نصب نکرده.
    البته ایشان هم گویا خیلی عجولند. به هرحال انجمن مثل یاهو مسنجر نیست که به محض نوشتن، جواب بگیری

حالا من میخواستم نظر اساتید را در مورد ویندوز هشت بدونم موقعیتش پیش نمی آمد. فکر کنم اینجا مناسب باشه.
    این ویندوز اخیرا نسخه بتاش منتشر شد. نسخه بتا هم معمولا تا RC و Build تغییر چندانی نمیکنه.
    به نظرتون چطوره؟ خیلیها میگن که رابط کاربری خوبی نداره. به سرنوشت ویستا دچار خواهد شد!!
    نمیدونم لااقل به تست کردنش می ارزه یا نه؟

ممنونم
    19519239374115628242

14. 10 کاربر مقابل از hadi98 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر بخش اموزشی
    !Busy
    تشکر تشکر کرده 
    4,575
    تشکر تشکر شده 
    6,033
    تشکر شده در
    1,280 پست
    قدرت امتیاز دهی
    1143
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Mamad7 نمایش پست ها
    سلام. منم جاسوس دو جانبه.
    آقا من ویندوز 8 روکنار 7 نصب کردم، بعد ویندوز 8 یه ارور داد و بالا نیومد. تعمیرش کردم و حالا فقط 8 بالا میاد. دیگه خبری از صفحه انتخاب سیستم عامل نیست. خودکار ویندوز 8 اجرا میشه. تو برگ Boot از System Configuration هم فقط ویندوز 8 رو نشون میده. اگه از دوستانی که هنوز فکر نمیکنن من جاسوسم کسی میتونه کمکم کنه یه دنیا ممنونش میشم. برنامه های واجب و کاربردیم همه تو ویندوز 7 هستش.
    ممنون از همه
    ممد
    باشه. از همه ممنون که فکراتون قشنگه. نیما، استاد، برهان (که حتی ادمم نکردش)، حسین و... ولی من یه سه ماهی اینترنتم خاموش بود. خودتونم میدونین که نه دانششو داشتم نه حوصله شو که بخوام برا یکی دیگه خبر ببرم و بیارم. دیدم همه یه جوری شدین، هی میگفتم چرا اون اینجوری شده، چرا این همچین میکنه. اینهمه پرسیدم تو اون جا قبلی چه اتفاقی افتادش یکی مثل مرد (!) پا نشد بگه همچین شد. منم که ساده...
    دوستان خوب خودم، خوبیاتون محاله یادم بره. هنوزم وقتای بیکاری صفحاتی از نوشته ها شما که ذخیره کردم رو میخونم و چیز یاد میگیرم. ولی خب اینجا رو اشتباه کردین.
    جا اینام اینجا نبود که بنویسم ولی خب نه میتونسم پخ بدم نه رو پروفایل بنویسم.
    ضد حال خوردن دردیه به خدا...! مهم نیست داداش. تا همینجاشم خیلی بهتون مدیونم.
    از محمود هم بی نهایت ممنونم. تونستی بهم میل بزن رفیق.
    مخلص همه، ممد
    کسی نمیتونه راهنماییم کنه؟
    درود
    اول در مورد سوال ات:
    اگه دقیقاً مطابق اون PDF که ضمیمه کردم قدم به قدم پیش می رفتی ویندوز تو یه هارد مجازی نصب میشد و بعد از اون اون هارد مجازی به بوت اضافه میشد!!
    حالا که می فرمایی ویندوز 7 بالا نمیاد کاری نداره DVD ویندوز 7 رو بذار و همون مرحله اول Repair بزن مطابق شکل زیر:

windows 7 mbr fixK Z 243107 13

اگه انجام دادی و نشد از برنامه EasyBCD رو استفاده کن و ویندوز 7 رو دوباره add کن تو منو بوت و دیفالت رو ویندوز 7 بزن مثل عکس ها:
    لینک دانلود : http://www.softpedia.com/get/System/.../EasyBCD.shtml
    EasyBCD 1
    EasyBCD 3
    EasyBCD 2
    EasyBCD 4

لینک زیر رو هم بخون بد نیست!
    How to Fix Windows 7 When It Fails to Boot

مورد دوم:
    برای جواب گرفتن خیلی عجله داری؟! در عرض 2 ساعت چندبار پست دادی و آخر سر خودت نتیجه گیری کردی!! ما که همیشه آنلاین نیستیم! من تو روز 2-3 بار آنلاین میشم اگه کسی سوالی داشته سعی میکنم جواب بدم! چرا از خودت می دوزی و میبافی؟ من برات تو پروفایل ات یادداشت گذاشتم که شما برای من پیام دوستی فرستادی و لطفاً خودت رو معرفی کن! ولی من جوابی از شما نداشتم! من به دلایلی فقط دوستان و لااقل افراد شناخته شده رو add می کنم و اگه شما اونور هم بودید مطمدئنم نام کاربری تون چیز دیگه ای بوده!!

موردی که هادی گفت به تست کردنش میارزه یا نه؟ : اگه طبق دستورات پیش بری تست کردن ضرر نداره ولی در این مورد ویندوز 8 فکر نمی کنم من تست کردم و چیز چشمگیری ندیدم! یه تغییراتی توی اکسپلورر (که می تونی با برنامه Better Explorer هم تغییرات رو ببینی) و چندجا دیگه و اون قسمت استارت حذف شده و یه سری کاشی اضافه شده که من از اون کاشی های ویندوز 8 هم اصلا خوشم نیومد!!

16. 10 کاربر مقابل از borhan_3010 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

عضو سایت
    اللهمّ عجّل فی فَرَج مولانا صاحب الزّمان(ص)
    تشکر تشکر کرده 
    2,494
    تشکر تشکر شده 
    1,674
    تشکر شده در
    308 پست
    حالت من : Mashghool
    قدرت امتیاز دهی
    83
    Array

به نظر من برنامه EasyBCD در زمینه بوت چندگانه، بی نظیره. اصلا حرف نداره. حتی لینوکس را هم میتونی باهاش داخل بوت کنی.
    خودش هم که رایگانه. بعد حجمش هم از نوع فلفلیه

من حتی برنامه هایی مثل Acronis True Image و ویندوز لایو را هم باهاش در بوت قرار داده ام.
    ویرایش توسط hadi98 : 03-18-2012 در ساعت 07:14 PM
    19519239374115628242

18. 11 کاربر مقابل از hadi98 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر بخش اموزشی
    !Busy
    تشکر تشکر کرده 
    4,575
    تشکر تشکر شده 
    6,033
    تشکر شده در
    1,280 پست
    قدرت امتیاز دهی
    1143
    Array

سلام
    یه موردی هم الان به ذهنم رسید ممکنه پیشفرض بوت سیستم عامل ویندوز 8 باشه و Timeout روی 0 ثانیه باشه که با تغییر این دو فاکتور می تونی بوت ویندوز 7 رو برگردونی ....

20. 9 کاربر مقابل از borhan_3010 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

برچسب ها برای این تاپیک

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)