نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: هفته سیزدهم بوندس لیگا آلمان

عضو سایت
    تشکر تشکر کرده 
    3,398
    تشکر تشکر شده 
    3,122
    تشکر شده در
    1,393 پست
    قدرت امتیاز دهی
    1664
    Array

هفته سیزدهم بوندس لیگا آلمان

00026823
    در هفته سيزدهم رقابت هاي ليگ دسته اول باشگاهي آلمان «بوندس ليگا» تب فوتبال با تقابل بايرن مونيخ و دورتموند به اوج مي‌رسد.
    پس از وقفه ای یک هفته ای که به سبب برگزاری مسابقات ملی بوجود آمد، پیکارهای باشگاهی ژرمن ها با انجام مسابقات این هفته از روز جمعه (امروز) با مصاف کایزرس‌لاترن و بایرلورکوزن از سر گرفته خواهد شد.
    فردا نیز شش دیدار انجام خواهد شد که بی شک کانون توجه همه دوستداران به مصافی خواهد بود که در ورزشگاه آلیانس آره نا میان بایرن مونیخ و بورسیادورتموند انجام می شود. در یک سوی میدان سرخ پوشان مونیخی به عنوان اصلی ترین مدعی فتح مقام نخست با بیشترین افتخار در رده باشگاهی پذیرای دورتموند زردپوش خواهند شد که فصل قبل با هدایت یورگن کلوپ، مربی جوان و نوگرا خویش به مقام نخست رسید.
    در شرایط کنونی بایرن با ۲۸ امتیاز صدرنشین است. دورتموند نیز با ۵ امتیاز کمتر خود را به رده دوم جدول رسانده است.
    در این تاریخ همچنین در فرایبورگ، تیم این شهر میزبان هرتابرلین خواهد شد. نورنبرگ بار سفر به شهر گیلزن کرشن خواهد بست تا با آبی های شالکه دیدار کند. از طرفی هانوفر نیز میهمان یاران اشکان دژاگه در تیم ولفسبورگ خواهد شد.
    در دو دیدار دیگر کلن در خانه می ماند تا با ماینس مصاف دهد. وردربرمن نیز در خانه بورسیامونشن گلادباخ حضور خواهد یافت.
    imagephptypesigpicampuserid140ampdateline1327832920

تا بهشت راهی نیست ...

خدایا!!! درک من را از خودت و از خودم بیشتر کن

خوشبختي ما در سه جمله است :
    تجربه از ديروز
    استفاده از امروز
    اميد به فردا
    ولي ما با سه جمله ديگر زندگي مان را تباه مي کنيم :
    حسرت ديروز
    اتلاف امروز
    ترس از فردا

عضو سایت
    تشکر تشکر کرده 
    3,398
    تشکر تشکر شده 
    3,122
    تشکر شده در
    1,393 پست
    قدرت امتیاز دهی
    1664
    Array
    يواخيم لو،تماشاگر ويژه ديداربايرن ودورتموند

00033140

به نقل از کیکر، یواخیم لو که هفته گذشته تیمش موفق شد در ورزشگاه هامبورگ هلند را 3 بر صفر شکست دهد، فرداشب در ورزشگاه آلیانس آره نا شهر مونیخ به عنوان تماشاگر ویژه حضور خواهد یافت.
    علت این امر تماشای بازی حساس بایرن مقابل بورسیادورتموند خواهد بود. جدالی که به باور برخی از تحلیل گران فینالی زودهنگام در لیگ باشگاهی آلمان محسوب می شود. زیرا بایرن با در اختیار داشتن شمار زیادی از ملی پوشان اکنون با ۲۸ امتیاز صدرنشین بوده و به عنوان جدی ترین مدعی فتح مقام قهرمانی به حساب می آید.
    از طرفی بورسیادورتموند نیز شمار زیادی از ملی پوشان جوان این کشور را به خود اختصاص داده و فصل گذشته نیز به مقام نخست رسیده است.
    حساسیت های زیاد این دیدار سبب شده تا "لو" اعلام کند می خواهد از نزدیک بازی را تماشا کند.
    او حتی در چند مصاحبه آرزو کرده مقابل بایرن کاملا با نشاط، شاهد حضور دورتموندی اوج گرفته و بدون مشکل باشد.

تا بهشت راهی نیست ...

تجربه از ديروز
    استفاده از امروز
    اميد به فردا
    حسرت ديروز
    اتلاف امروز
    ترس از فردا

عضو سایت
    تشکر تشکر کرده 
    3,398
    تشکر تشکر شده 
    3,122
    تشکر شده در
    1,393 پست
    قدرت امتیاز دهی
    1664
    Array

ناگفته‌های 2 ملی‌پوش آلمانی از نبرد سرخ و زرد

در شرایطی که تب فوتبال باشگاهی در کشور آلمان فردا با انجام دیدار بایرن و دورتموند به عنوان تقابل جدی ترین مدعی قهرمانی با قهرمان فصل گذشته به اوج خواهد رسید، نشریه کیکر در گفت و گویی مشترک و اختصاصی با توماس مولر و ماتس هوملس، بازیکنان جوان این دو تیم صحبت کرد.
    در این گفت وگو مولر که روز سه شنبه گذشته در جدال آلمان و هلند یکی از سه گل پیروزی بخش تیمش را زد، اظهار داشت: ما از رویارویی با دورتموند فقط دنبال کسب برد هستیم. با کسب چنین موفقیتی تازه می خواهیم عملکرد خود را در بازی‌های خانگی تقویت کنیم.
    دلم نمی خواهد از بازی در مونیخ بدون امتیاز به خانه بازگردم. پس تحت هیچ شرایط نمی گذاریم بازنده شویم.
    هوملس نیز که در اواخر مصاف با نارنجی پوشان هلندی به میدان آمد، در این مصاحبه در مورد دوئل با بایرن گفت: دلم نمی خواهد از بازی در مونیخ بدون امتیاز به خانه بازگردیم. پس تحت هیچ شرایط نمی گذاریم بازنده شویم.

گزیده این مصاحبه به شرح زیر است:
    *آقایان هوملس و مولر، روز شنبه با انجام دوئل بایرن و دورتموند، آیا قرار است قهرمان جدید و احتمالی بوندس لیگا به استقبال از مدافع عنوان قهرمانی برود؟
    هوملس: اوضاع به گونه‌ای است که چنین موضوعی به ذهن می رسد.
    مولر: من می گویم معنای پنچ امتیاز برتری ما چیست؟ به هرحال این موضوع در اذهان اکنون وجود دارد.

*دورتموندی ها از همان ابتدای فصل می گفتند بایرن نقش مدعی کسب عنوان قهرمانی را دارد. این رفتار عقلانی بود؟
    هوملس: چنین حرکتی از طرف ما به مثابه یک استراتژی نبود. بلکه اعتقاد واقعی بود. آن هم وقتی می بینیم که باشگاهی مثل بایرن چه پول زیادی در اختیار دارد.
    مولر: برای ما هم فرقی نمی کند که مثل قبل از شروع مسابقات فصل، 17 نفر از 18 مربی تیم های لیگ بگویند بایرن قهرمان می شود. چون به آنچه کارمان است، بپردازیم.

*مولر در ماه اوت گفت دورتموند آن سایه توفانی را دیگر ندارد. حق با او بود؟
    هوملس: بی شک همین‌گونه بود. وقتی اول فصل اوضاع خوب شکل نگرفت، همه از بحران در تیم حرف زدند. اما اکنون داریم نشان می دهیم واقعا بر اوضاع مسلط هستیم. معنای این حرف آن است که می توانیم در ادامه رقابت تنگاتنگ با بایرن ، حتی آنها را نیز شکست دهیم. مطمئنا این حرف خود را نیز عملی خواهیم کرد.

*آیا دورتموند اولین رقیب بایرن در راه قهرمانی است؟
    مولر: آنها از یکپارچگی برخوردارند. از نقطه نظر فنی نیز قوی هستند. در دو سال گذشته نقش فوق العاده ای یافتند. برای ما در مونیخ مثل روز روشن است دورتموند به عنوان بزرگترین تعقیب کننده ما باقی خواهد ماند.

*رقبا مقابل بورسیادورتموند، قهرمان فصل قبل جدی و باانگیزه ترند یا مقابل بایرن ؟
    هوملس: آنها تحت هر شرایطی مقابل بایرنی ها با انگیزه ترند. اما این وضعیت به طور کلی نسبی است.
    مولر: از زمانی که من در این سیاره فوتبالی هستم، همه در تقابل با بایرن بوده اند.

*آیا بورسیادورتموند قهرمان بخشی از یک مقطع باشد؟
    هوملس: با بایرن در درازمدت رقابت کردن امری بس دشوار است. به خصوص از لحاظ مالی دشوار است.
    آن رقم سرمایه گذاری که از تابستان تاکنون در بایرن اختصاص یافته با رقمی که در دورتموند از سال 2003 تاکنون سرمایه گذاری شده ، اصلا قابل قیاس نیست.

*دورتموند قبلا بیشتر خرج می کرد...هوملس: ... اما ما قبلا نیز ارقام سنگینی نداشتیم.
    مولر: به نظرم اکنون بورسیادورتموند از لحاظ مالی و فنی تا حدودی وضعیت با ثباتی دارد.

*فصل قبل بورسیادورتموند در پایان فصل با کسب مقام نخست و 10 امتیاز برتری نسبت به بایرن به کارش خاتمه داد. چرا از آن زمان به بعد مونیخی ها روی تلافی آن با 15 امتیاز فاصله شرط بستند؟
    هوملس: درست پس از تعطیلات تابستانی آنها کاملا قوی شدند. در حالی‌که ما دچار یک افت کوتاه مدت و کوچک شدیم. اکنون 5 امتیاز فاصله امتیاز است . زیرا مونیخی ها مقابل اکثر رقبا عالی کار کرده اند.

* فکر نمی کنید سیاست خرید بازیکن مونیخی ها بهتر بوده؟
    هوملس: ما بهترین بازیکنان را استخدام کرده ایم و به امتیازات مثبتی هم رسیدیم. این نکته با توجه به امکانات مالی مان حائز اهمیت است. واقعیت این است نقل وانتقالاتی حدود 20 میلیون یورو مثل جذب مانوئل نویر را ما نمی توانیم انجام دهیم.
    مولر: ... ضمن آنکه تا به حال سیاست خرید بازیکن ما امسال کاملا جواب داده است.

*شما دو نفر در شرایطی که اولی هوینس ، رئیس بایرن بحث جذب ماریو گوتسه را مطرح می کند، نام این بازیکن جوان را در فهرست آینده بایرن می بینید؟
    هوملس: من تا همین حد می فهمم که ماریو از نظر بایرنی ها یک بازیکن خارق العاده است.
    مولر: من هم چیزی نمی گویم که تا باعث شعله ورشدن جنگ بر سر این بازیکن نشوم.

*آقای هوملس، شما قراردادی تا سال 2014 با بورسیادورتموند دارید. و شما آقای مولر نیز قراردادتان با مونیخی ها تا سال 2015 است. درست بود که چنین قراردادهای طولانی را بستید؟
    مولر: فکر می کنم داشتن یک قرارداد طولانی مدت باعث اطمینان و امنیت می شود.
    هوملس: باور من چنین نیست.
    مولر: از آنجایی که بایرن تیمی صرفا آموزشی و زیربنایی نیست و تازه همیشه هم صدرنشین است، بد نیست که شما در آن قراردادی طولانی داشته باشید.

*راستی شما دو نفر از چه زمانی با هم آشنا شده اید؟
    مولر: از زمانی که در تیم جوانان بازی می کردیم.
    هوملس: آن موقع من دفاع راست بودم و تا نزدیک دو متر به پرواز درمی آمدم.

* فصل قبل دورتموندی ها مقابل بایرن 3 بر یک برنده شدند. این نتیجه اکنون تاثیری هم بر بازی آینده دارد؟
    مولر: روی من که نه. بازی 3 بر یک شد چون ماتس روی گل سوم با ضربه سر گلزنی کرد. آن نتیجه ما را به فکر وادار کرد.
    هوملس: به خاطر آن نتیجه بایرنی ها دنبال انتقام گیری از ما هستند.

*فکر می کنید فاصله ۵ امتیازی بایرن و دورتموند در بالای جدول چه تاثیری در استراتژی تاکتیکی بازی روز شنبه بگذارد؟
    هوملس: وقتی می بینیم قدرت لازمه را برای کسب نتیجه در این بازی داریم، با تمام قوا برای دسترسی به سه امتیاز خواهیم جنگید. البته می دانیم با بایرن روی زمین نمی توانیم خوب مقابله کنیم. از این رو آرایشی عمدتا دفاعی به خود خواهیم گرفت. چرا که در مونیخ کسب یک امتیاز نتیجه‌‌ای رضایت‌بخش خواهد بود.
    مولر: فکر نکنم آرایش تاکتیکی گسترده‌ای برای این مصاف داشته باشیم.

*درصورتی که بایرن برنده بازی شود و فاصله اش بازهم با تیم دوم بیشتر شود، آیا لیگ خسته‌کننده تر نخواهد شد؟
    مولر: در صورتی که برنده شویم و فاصله امتیاز به ۸ افزایش یابد، آن‌وقت هفته‌ها خواهد گذشت تا بلکه تیمی به بایرن نزدیک شود.آن‌وقت در فصل زمستان خواهیم توانست دراین باره نظر صریحی داده و بگوییم که لیگ واقعا خسته کننده شده است یا خیر.

*این دوئل برای شما دو نفر واقعا یک دیدار عادی است یا این که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده؟
    مولر: یک دیدار خاص از کار روزمره مان است. بدیهی است آنها قهرمان بوندس لیگا هستند و ما نیز بایرن نام داریم. از این جهت یک مصاف ویژه برای مان محسوب می شود.
    هوملس: به نظرم یک دیدار رقابتی میان دو حریف سنتی است

*با چه نتیجه‌ای هردو موافق هستید؟
    مولر: نمی دانم. ما که فقط دنبال کسب برد هستیم
    هوملس: من هم دلم نمی خواهد بدون امتیاز به خانه بازگردم. پس تحت هیچ شرایط نمی گذاریم بازنده شویم.
    مولر: ماتس باید بداند که می خواهیم همچنان بیلان بازی‌های خانگی خود را تقویت کنیم.
    هوملس: ما هم نمی گذاریم چنین اتفاقی افتد.
    ترجمه:محمدرضا سروش

تا بهشت راهی نیست ...

تجربه از ديروز
    استفاده از امروز
    اميد به فردا
    حسرت ديروز
    اتلاف امروز
    ترس از فردا