نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: نگاه مبهوت سنجاقک آبی به لنز دوربین /عکس

ناظم ارشد انجمن
    شاید من بی عیب نباشم اماتوهم نیستی...پس برو وپیش از شمارش اشتباهات من به خطاهای خودت رسیدگی کن
    تشکر تشکر کرده 
    190
    تشکر تشکر شده 
    12,809
    تشکر شده در
    3,688 پست
    حالت من : Relax
    قدرت امتیاز دهی
    11330
    Array

نگاه مبهوت سنجاقک آبی به لنز دوربین /عکس

نگاه مبهوت سنجاقک آبی به لنز دوربین /عکس

سنجاقک کوچکی که در لبه یک برگ نشسته است با حالتی مبهوت و سرگشته به لنز دوربین عکاس نگاه می کند.

خبرگزاری مهر: سنجاقک کوچکی که در لبه یک برگ نشسته است با حالتی مبهوت و سرگشته به لنز دوربین عکاس نگاه می کند.

تصویر سنجاقک که به خوبی در این ظاهر طنز آلود خود ثبت شده درحالی که سر خود را می خاراند، تمرکز شدید به وضوح در چشمان درشت و گردش موج می زد.

این تصویر توسط لئونید لوماکو عکاس روسی 40 ساله ثبت شده است. سنجاقک آبی روشن مبهوت عکاس شده و وی در همین میان تمام حرکات سنجاقک را به زیبایی ثبت کرده است.

83979 300

لحظه ای برای جمع کردن افکار سنجاقک طول می کشد؛ این مسئله به وضوح در چشمان وی مشخص است

83980 785

شاید قطرات آب روی سرش باشد که برایش مشکل ایجاد کرده اما به هرصورت این سنجاقک کوچک آبی به نظر گیج و مبهوت می رسد

سنجاقکها دارای آبشش های بزرگ و خارجی هستند که شبیه سه باله در انتهای شکم آنها است.

پس از چندین بار پوست اندازی، سنجاقکهای بالدار بالغ ظاهر می شوند و از مگسها، پشه ها و سایر حشرات تغذیه می کنند.

برخی از گونه های گرمسیری و بزرگتر از سنجاقکها از عنکبوتها نیز تغذیه می کنند، آنها در نزدیکی تار عنکبوتها در انتظار می مانند و ناگهان عنکبوت را از لانه خود بیرون می کشد.

عکاس این تصاویر اظهار داشت: به حرکات سنجاقک در حین عکاسی که بسیار خنده دار بود توجه کردم، این رفتار برای آنها در صبحگاه بسیار عادی است چرا که آنها تلاش می کنند قطرات آبی را که روی سرشان افتاده کنار بزنند.

83981 595

پس از مدتی تلاش و نگاه حیرت انگیز، سنجاقک احساس آسایش می کند
    [SIGPIC][/SIGPIC]

2. کاربر مقابل از mehraboOon عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)