نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: امنیت حساب کاربری Gmail در ایران

موسس و مدیر
    نمی‌دانم در کدامین کوچه جستجویت کنم ؟ آسوده بخواب مادر بیمارم
    تشکر تشکر کرده 
    15,753
    تشکر تشکر شده 
    17,227
    تشکر شده در
    4,905 پست
    حالت من : Khoonsard
    قدرت امتیاز دهی
    24982
    Array

امنیت حساب کاربری Gmail در ایران

ما هفته پیش خبردار شدیم که دستبرد اطلاعاتی به یک شرکت هلندی، که در زمینه تایید اعتبار سایتهای اینترنتی فعالیت می‌کند، می‌تواند از نظر امنیتی ارتباطات اینترنتی شما، از جمله Gmail شما، را دچار مشکل کرده باشد. با اینکه سیستمهای اینترنتی Google مورد دستبرد قرار نگرفته‌اند، ما به طور مستقیم با تمامی کاربرانی که در معرض این مشکل قرار گرفته‌اند تماس می‌گیریم و نکات زیر را یادآور می‌شویم چرا که اولویت نخست ما حفاظت از حریم شخصی و امنیت کاربرانمان است.

در حالی که کاربران مرورگر Chrome از این تهدید محافظت می شدند، به همه کاربران در ایران توصیه می‌کنیم که گامهای مشخصی برای تامین امنیت حساب خود بردارند.

1. رمز عبور خود را تغییر دهید. ممکن است در حال حاضر به هنگام ورود به حسابتان از شما خواسته شده باشد که رمز عبورتان را تغییر دهید. اگراینطور نیست، شما می‌توانید آن را از اینجا تغییر دهید.

2. از اعتبار گزینه‌های بازیابی حساب کاربریتان اطمینان حاصل کنید .آدرس ایمیل دوم، شماره تلفنها و سایر اطلاعات می‌توانند، درصورت فراموشی یا سرقت رمز عبورتان، به کمک شما بیایند که دوباره به حسابتان وارد شوید. این گزینه‌ها را از اینجا دوباره بررسی کنید تا مطمئن شوید که درست و به روز هستند.

3. وب سایتها و برنامه‌هایی که مجاز به دسترسی به حساب کاربری شما هستند را چک کنید واجازه دسترسی را از آنهایی که آشنا به نظر نمی‌رسند (یا مشکوک هستند) بگیرید. می‌توانید این لیست را اینجا ببینید.

4. تنظیمات Gmail خود را برای آدرسهای بازارسال (Forward) یا حسابهای کنترل‌کننده مشکوک چک کنید.

5. به هشدارهایی که در مرورگر وب شما نمایش داده می‌شوند به دقت توجه کنید و بدون توجه با کلیک از آنها عبور نکنید.

برای راهکارهای بیشتر در جهت امنیت حساب کاربری خود می‌توانید به http://www.google.com/help/security مراجعه کنید. اگر فکر می‌کنید که حساب کاربری شما مورد دستبرد قرار گرفته است، می‌توانید مراحل بازیابی حساب را ازاینجا شروع کنید.

از توجه شما متشکریم،
    تیم امنیت Google
    زندگی در بردگی شرمندگی است * معنی آزاد بودن زندگی است
    سر که خم گردد به پای دیگران * بر تن مردان بود بار گران

2. 12 کاربر مقابل از Mohamad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

موسس و مدیر
    نمی‌دانم در کدامین کوچه جستجویت کنم ؟ آسوده بخواب مادر بیمارم
    تشکر تشکر کرده 
    15,753
    تشکر تشکر شده 
    17,227
    تشکر شده در
    4,905 پست
    حالت من : Khoonsard
    قدرت امتیاز دهی
    24982
    Array

به نام خدا
    دوستان متن بالا از وبلاگ رسمی گوگل بود و باید بگم هفته قبل گوگل یکی از اکانت های gmail بنده را ساسپند کرد ( p30ask@gmail.com ) و بعد از من خواست پسوورد را تغییر بدم و جالبه که تا پسوورد را تغییر ندادم اجازه ورود بهم نداد و بعد هم که خواستتم دوباره پسوورد قدیمی را بذارم از تنظیمات باز هم قبول نکرد و هشدار امنیتی بهم داد ....
    لذا کلیه دوستانی که اکانت ایمیل از gmail دارند و اطلاعات مهمی دارند بهتر هست که سریعا اقدام به تغییرات پسوورد کنند و باید بگم این هشدار گوگل به بنده در حالی صورت گرفته که هیچ کدام از نرم افزارهای امنیتی روی سیستم بنده که خودتان میدانید تا چه حد مراقب هستم هیچ گونه هشداری ندادند و یک به یک میلیون هم امکان نداره که سیستم و یا پسووردهای بنده لو رفته باشه ولی احتمالا سیستم گوگل چیزی دیده که اینگونه اکانت را بسته بود و بی دلیل نمیتونه باشه .
    مورد بعد اینکه فراموش نکنیم که هفته قبل هم یک گروه چینی سعی در تغییر پسوورد بنده داشت در انجمن شماره یک که خوشبختانه موفق نشده بودند و از مسئولین سرور فعلی در شرکت هاست دی ال بابت امنیت خوب سرورهاشون هم سپاسگذارم .
    متاسفانه بعد از دست رفتن سرور شخصی خودمان متاسفانه امنیت را خودمان تنها در اسکرایپت ها میتونیم تامین کنیم و مشکلات امنیتی سرورها که هکرها میتونند با ریختن شلر بر روی اونها به ما صدمه بزنند واقعا خارج از کنترل هست چنان که مدتی قبل شلری بر روی یکی از مجموعه ها ریخته شد که با وجود اعلام سرور مبنی بر اسکن کامل سرور متاسفانه شلر را مدتی قبل بلاخره خودم کشف کردم و به دوستان هم دادم تا کل سرورشان را پاکسازی کنند ... ( لینک دانلود را در اختیار مدیران قرار دادم ولی به دلایل امنیتی از قرار دادن اون در تاپیک عمومی معذور هستم )
    با امید به تحقق امنیت و آزادی در جهان مجازی
    همگی شاد و پیروز باشید
    زندگی در بردگی شرمندگی است * معنی آزاد بودن زندگی است
    سر که خم گردد به پای دیگران * بر تن مردان بود بار گران

4. 11 کاربر مقابل از Mohamad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

برچسب ها برای این تاپیک

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)