اتهامات سنگين مامور قلابي
در زندان ياد گرفتم كه چگونه از زنان اخاذي كنم. چون خرج عمل شيشه‌ام بالا بود پس از آزادي تصميم به باج‌گيري از زنان گرفتم. با اتومبيل برادرم و با پوشيدن لباس هايي كه شك كسي را بر نيانگيزد زنان تنها را شناسايي و با جعل عنوان مامور وارد منزل آنها شده و آنها را مورد اذيت و آزار قرار مي‌دادم و اموال گرانقيمت‌شان را هم با خود مي بردم.
تهران امروز: پرونده مردي كه با عناوين مختلف از جمله مامورسازمان آب و شهرداري وارد خانه زنان تنها شده و آنها را مورد تعرض قرار مي داد امروز به طور غيرعلني در شعبه 75 دادگاه كيفري استان تهران مورد بررسي قرار خواهد گرفت.
به گزارش خبرنگار تهران امروز پروژه دستگيري عليرضا متهم 26 ساله اين پرونده كه كلكسيوني از جرايم مختلف را در پرونده خود دارد وقتي كليد خورد كه زني به نام «م» به پليس آگاهي اسلام‌شهر مراجعه كرده و با حالتي شوكه به افسر كشيك از آنچه كه بر سرش آمده بود خبر داده و گفت: امروز صبح در خانه تنها بودم كه زنگ خانه به صدا درآمد.
وقتي پرسيدم چه كسي است با صداي مرد جواني روبه‌رو شدم كه خود را مامور سازمان آب معرفي مي كرد و مي گفت براي ثبت ميزان آب مصرفي منزلم آمده است.در را كه باز كردم اين مرد وارد خانه شده و همزمان با نگاه كردن كنتور چيزهايي را روي كاغذي كه همراهش بود نوشت. وي لحظاتي بعد در حالي كه من منتظر بودم از خانه ام خارج شود به سوي من حمله كرده و مرا به اتاق برده و پس از بستن دهانم با تهديد به قتل به من تعرض كرد. مرد خبيث سپس آدرس طلا و جواهرات و پول هاي داخل منزل را از من پرسيد و آنها را برداشت. او كه وانمود مي‌كرد همدستي هم دارد وقتي از اتاق خارج مي شد به همدست خودگفت اگر اين زن از اتاق بيرون آمد او را با چاقو بزن. براي همين هم من تا چند ساعت جرات نمي‌كردم از اتاق بيرون بيايم ولي چند ساعتي كه گذشت و ديدم هيچ صدايي از بيرون نمي‌آيد مشكوك شده و پس از بيرون آمدن از اتاق فهميدم وي همدستي نداشته و براي فريب من با فردي خيالي صحبت مي كرده است.
همسايه ها مي گويند او با يك پژو 405 از آنجا گريخته است.
با اين شكايت بلافاصله پرونده اي براي اين جنايت تشكيل شده و در ابتدا تصوير متهم توسط قرباني حادثه چهره نگاري شده و در اختيار ماموران گشت پليس قرار گرفت.
چند روزي از اين ماجرا نگذشته بود كه اين بار زني ديگر به پليس اسلامشهر مراجعه كرده و شكايتي را عليه يك مرد متعرض طرح كرد.
«ف» به افسر پرونده گفت: امروز در خانه تنها بودم كه زنگ خانه به صدا درآمد. مردي كه خود را مامور شهرداري معرفي كرد وارد خانه شده و به بهانه متر كردن منزل به من نزديك شده و با تهديد به كشتن به من تعرض كرد. وي سپس تلفن همراهم را برداشته و از آنجا فرار كرد. همسايه ها او را ديده اند كه با يك پژو سفيدرنگ از آنجا فرار كرده است.
اين زن پس از مشاهده تصوير بازسازي شده عليرضا وي را همان مردي دانست كه وي را مورد اذيت و آزار قرار داده است.
ماموران پليس بلافاصله رديابي گوشي تلفن همراه اين زن را آغاز كرده و به اين نتيجه رسيدند كه متهم پس از دور انداختن سيم كارت تلفن اين زن ، سيم‌كارت ديگري را جايگزين آن كرده است اما اين هم باعث نشد كه وي از دست قانون درامان بماند چرا كه كارآگاهان با رديابي جغرافيايي گوشي سرقتي موفق به شناسايي خانه عليرضا شدند.
ماموران پليس پس از بررسي سوابق عليرضا دريافتند كه با مجرم خطرناكي روبه‌رو هستند. آنها خود را در مقابل پرونده يكي از پرخلاف ترين مجرمان استان تهران ديدند كه پيش از اين جرايمي چون قتل عمد ، ضرب و جرح ، حمل مهمات جنگي و‌... را در كارنامه كيفري خود دارد .
اين متهم كه علاوه بر داشتن 13 فقره سابقه كيفري از خدمت سربازي نيز فرار كرده بود در نوجواني پسري را كشته ولي خانواده مقتول به جواني وي رحم كرده و از خون او گذشته بودند. عليرضا اما پس از تحمل چند سال زندان خلاف هاي خود را با سرقت هاي كوچك آغاز كرده و مدتي بعد نيز به شيشه اعتياد پيدا كرده بود.
ماموران پليس براي دستگيري متهم نه با لباس قانون بلكه با ظاهري معمولي و در قالب دو نفر از دوستان عليرضا به در خانه وي رفتند و چون عليرضا در خانه نبود به تعارف خانواده وي داخل شده و منتظر وي نشستند.
چند ساعت بعد وقتي عليرضا رسيد و متوجه ترفند پليس براي دستگيري اش شد بدون اينكه فرصتي براي فرار پيدا كند با دستبند راهي پليس آگاهي شد.
متهم در جلسات متعدد بازجويي با اعتراف به اينكه در قالب مامور سازمان هاي خدماتي دولتي وارد خانه هاي مردم شده و زنان تنها را مورد اذيت و آزار قرار مي داده است با كيفرخواست تجاوز به عنف و سرقت بااستفاده از زور روانه دادگاه كيفري شد.
متهم گفت : در زندان ياد گرفتم كه چگونه از زنان اخاذي كنم. چون خرج عمل شيشه‌ام بالا بود پس از آزادي تصميم به باج‌گيري از زنان گرفتم. با اتومبيل برادرم و با پوشيدن لباس هايي كه شك كسي را بر نيانگيزد زنان تنها را شناسايي و با جعل عنوان مامور وارد منزل آنها شده و آنها را مورد اذيت و آزار قرار مي‌دادم و اموال گرانقيمت‌شان را هم با خود مي بردم.
در حالي كه هر دو قرباني اين حادثه پس از روبه‌رو شدن با متهم وي را همان مردي دانستند كه به آنها تعرض كرده است. دو زن ديگر نيز به پليس مراجعه كرده و از اذيت و آزار خود توسط يك مامورقلابي خبر دادند .
با توجه به نشاني هايي كه اين خانم ها از متهم مي دادند آنها نيز با اين مرد مواجه و تصديق كردند كه مرد متجاوز كسي جز عليرضا نيست.
متهم با اتهام سنگين 4 فقره تجاوز به عنف روانه شعبه 75 دادگاه كيفري استان شده بود اما پس از قرار گرفتن مقابل قضات مدعي شد فقط اموال اين خانم ها را سرقت كرده و شاكيان به ميل خود تن به رابطه شيطاني با وي داده اند.
وي گفت اقرارهايش در اداره آگاهي را تحت فشار عنوان كرده و هيچ كدام از آنها صحت ندارد. اين ادعا به سرعت از سوي شاكيان رد شده و آنها متهم را دروغگويي خواندند كه براي فرار از دست مجازات، واقعيتي را كه قبلا به آن اقرار كرده كتمان مي كند.
متهم قرار است امروز هم بارديگر درحضور قضات شعبه 75 دادگاه كيفري حاضر شده و از خود در مقابل اتهاماتش دفاع كند.