نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: ستاره زن امسال کیست؟ با نقش اول های زن سریالهای رمضان + عکس

عضو سایت
    گاه برای ساختن باید ویران کرد، گاه برای داشتن باید گذشت ، و گاه در اوج تمنا باید نخواست!
    تشکر تشکر کرده 
    3,527
    تشکر تشکر شده 
    5,275
    تشکر شده در
    3,184 پست
    حالت من : Akhmoo
    قدرت امتیاز دهی
    4452
    Array

ستاره زن امسال کیست؟ با نقش اول های زن سریالهای رمضان + عکس

setareh zan2

سريال‌هاي ماه رمضاني ديگر بعد از چند سال تبديل به بخشي ثابت و جدا نشدني از ماه رمضان شده‌اند. اکثر شهروندان هر کجا که باشند، با عجله خود را براي افطار به خانه مي‌رسانند؛ نه براي اين‌که حتما روزه‌شان را در خانه باز کنند، بلکه براي اين‌که به پخش سريال‌هاي ويژه اين ماه برسند.

i24126 setarehzan
    سريال‌هاي ماه رمضاني ديگر بعد از چند سال تبديل به بخشي ثابت و جدا نشدني از ماه رمضان شده‌اند. اکثر شهروندان هر کجا که باشند، با عجله خود را براي افطار به خانه مي‌رسانند؛ نه براي اين‌که حتما روزه‌شان را در خانه باز کنند، بلکه براي اين‌که به پخش سريال‌هاي ويژه اين ماه برسند. در طول اين سال‌ها مجموعه‌هاي زيادي ساخته و پخش شده. بعضي‌ها به سرعت فراموش شده‌اند و بعضي ديگر هرگز از يادها نخواهند رفت. بخش فراموش‌نشدني از سريال‌هايي مانند «او يک فرشته بود»، «ميوه ممنوعه»، «روز حسرت» و... شخصيت‌هاي زن ماندگار آنها هستند؛ شخصيت‌هايي مانند فرشته با بازي بهاره افشاري در «او يک فرشته بود» (که شش سال قبل پای شیطان را به تلویزیون باز کرد). يا چرا از «دينا»ي «صاحبدلان» با بازي باران کوثري نگوييم. باران کوثری با این سریال که اولین سریالش هم بود، به یک‌باره مخاطبانی فراگیرتر از مدیوم سینما پیدا کرد. نمي‌توان از عاشقانه حسن فتحي (ميوه ممنوعه) صحبت کرد و «هستي» با بازي خوب هانيه توسلي را ناديده گرفت. مرجانه گلچين، دختر مظلوم سریال «آیینه» در دهه شصت با «بزنگاه» برگشت. او که در سریال رمضانی سال قبل (زیرزمین) هم بازی کوتاهی داشت، ناگهان در این سریال وجوه طنزش را نشان داد و همه را شگفت‌زده کرد. پارسال تقابل وحشتناک امین تارخ و آتنه فقیه‌نصیری بر سر ازدواج فرزندان‌شان (که از قضا دخترعمو و پسرعمو هم بودند) تکان‌دهنده بود. او نشان داد که دیگرلیلی (آن دختر بازیگوش در سریال «خانه سبز») نیست و محمدمهدی عسگرپور هم توانست این پتانسیل را آزاد کند. بسيار نقش‌هاي به‌ياد‌‌ماندني ديگر هم در اين سال‌ها داشتيم که با شروع هر رمضان به ياد مردم مي‌آيند. به سراغ ستارگاني که قرار است اين ماه رمضان وارد زندگي ما بشوند، رفتيم.
    -------------------------------------------------

خاطره اسدی
    برای اولین‌بار در تلویزیون
    خاطره اسدی این روزها دارد اولین حضور تلویزیونی‌اش را تجربه می‌کند از بخت‌یاری او است که این اولین تجربه‌اش در جعبه جادویی در کنار بازیگران بزرگی مانند مسعود رایگان و فریبا کوثری برای سریال ویژه ماه مبارک رمضان است تجربه ثابت کرده سریال‌های مناسبتی ماه رمضان پربیننده‌ترین از دیگر سریال‌های تلویزیون هستند:
    * این روزها در حال تجربه اولین کار تلویزیونی‌تان هستید، کمی از این تجربه جدید بگویید؟
    به‌نظرم کار در تلویزیون چندان فرقی با سینما ندارد. تنها فرقی که دارد مخاطبش بسیار بیشتر از سینما است. چون حتی پرفروش‌ترین فیلم‌ها در سینما، چند درصد بیشتر از مردم جامعه مخاطب آن نیستند. این مساله مخاطب درباره سریال‌های ماه‌رمضان تشدید هم می‌شود.
    * چه شد اصلا کار تلویزیونی قبول کردید؟
    هیچ‌وقت بدم نمی‌آمد از اینکه برای تلویزیون بازی کنم و همیشه منتظر بودم نقشی، با کارگردان و تیمی فوق‌العاده به من پیشنهاد بشود، ولی تا امسال که با آقای بهرامیان همکاری کردم تا به حال پیش نیامده بود. وقتی رفتم با آقای بهرامیان صحبت کنم مطمئن بودم این نقش برای من است هی تو دلم می‌گفتم آره این نقش مال من است چون عقیده دارم هر پیامی تو به کائنات بفرستی و همان جواب را می‌گیری و خدا را شکر درست شد.

در سه سال 15 سال بزرگ شدم
    خاطره اسدی در روزهای عکاسی، کمک زیادی کرد و پای ماجرا بود. با وجودی که به دلیل بازی در سریال و کم‌خوابی لاغر شده بود و پای راستش هم به شدت درد می‌کرد. با این حال خاطره مثل بقیه دخترها بی‌ادا و بی‌تکلف در عکاسی و مصاحبه کمک زیادی به ما کرد. او همان‌طوری هست که می‌شناختیمش.
    * یکی از مشکلات شما بازیگرها گاهی ممکن است این باشد که از کا ر خودتان راضی نیستید، چیزی که حتی ممکن است شما را افسرده کند. با این جور مسائل چه طور کنار می‌آیی؟
    خب، این‌ها تا پارسال بود. سال گذشته یکسری اتفاق‌هایی برای من افتاد و بعد از آن نشستم برای خودم برنامه‌ریزی کردم و به این نتیجه رسیدم به جای آرمان‌گرایی باید واقع‌گرا باشم و بهتر است در زمان حال و شرایط فعلی‌ بهترین انتخاب را بکنم. بر همین اساس سال گذشته کار طنز آخرین سرقت را بازی کردم که البته فکر می‌کنم کار خیلی خوبی بود و شک و ناراحتی برای قبولش نداشتم. اما به هر حال سعی کردم که واقع‌بین باشم و خیلی هم سخت نگیرم.
    * فکر می‌کنید این واقع‌گرایید پذیرفتن زندگی در زمان حال اثر بالا رفتن سن هم هست؟
    خیلی. من به جرأت می‌توانم بگویم از سه سال پیش تا الان از نظر روحی و فکری انگار 15سال بزرگتر شدم. سن که بالا می‌رود نگاه آدم به زندگی و حتی سبک زندگی تغییر می‌کند. راه‌ها و روش‌های دیگری را برای رسیدن به اهداف‌مان پیدا می‌کنیم.
    * رسیدن به اهداف امروز به جز دقت در انتخاب‌هایت دیگر چه مراقبت‌هایی از خودت می‌کردی؟
    وقتی به زندگی هدفمند نگاه کنی و برای آینده برنامه داشته باشی قطعا کارهایی برای رسیدن به اهدافت انجام می‌دهی. من هم می‌خواهم بازیگری موفق باشم پس مطالعه می‌کنم،‌ فیلم می‌بینم، ورزش می‌کنم و از پوستم مراقبت می‌کنم و به سلامتی و تغذیه‌ام توجه دارم ... یعنی همه این‌ها در زندگی من هست. باورتان می‌شود حتی الان که به شدت درگیر کار «اگر فردا بیاید»هستم ورزش هم می‌کنم هر وقت بخوابم صبح نیم‌ساعت زودتر بیدار می‌شوم و ورزش می‌کنم. چون به نظرم ورزش جدای اینکه برای سلامت و کارم واجب است باعث نشاط و سرحالی‌ام می‌شود.

متولد ماه مهر
    شاید شما هم مثل ما نمی‌دانستید متولدین مهرماه، چقدر در انتخاب‌هایشان صفر و صدی هستند. اما خاطره اسدی که یک مهرماهی واقعی است از این خصوصیت متولدین ماه مهر پرده برداشت:
    * وقتی برای این کار رفتی می‌دانستی این سریال ویژه ماه مبارک رمضان است. چه احساسی داشتی از اینکه در یک کار خاص معنوی حضور داشتی؟
    اینکه به هر حال کار فضای معنوی داشت و می‌دانستم با باورها و اعتقادات مخاطب ارتباط برقرار خواهد کرد خیلی تحت تأثیر قرارداد. بعد هم بیشترین سریال‌هایی که در طول سال دیده می‌شوند سریال‌های مناسبتی هستند به خصوص سریال‌های ماه مبارک رمضان.
    * بین آخرین کارت تا این سریال نزدیک هشت ماه فاصله افتاده چرا اینقدر با فاصله کار می‌کنی؟
    بله، من از آبان گذشته تا این سریال «اگر فردا بیاید» کار نکردم و در همین زمان چند کار تلویزیونی و سینمایی را رد کردم.
    * دقیقا سوالم همین است چرا اینقدر کم کار هستی؟
    هیچ وقت به اینکه خیلی دیده شوم و رقابت کنم و ... فکر نکردم و برایم مهم نبوده. شهرت اولویت آخرم است. مشکلی که من در شروع کارم داشتم این بود که خیلی آرمان‌گرا بودم، حالا نمی‌دانم علتش چه می‌تواند باشد شاید تأثیر ماه تولدم است.
    * متولد چه ماهی هستید؟
    مهر. مهری‌ها حد وسط هیچ چیز را نمی‌خواهند یا صد یا صفر. یعنی ترجیح می‌دهم اگر یک چیزی قرار است در بهترین حالتش نباشد کلا نباشد. خب، دوکار اولم، دیشب باباتو دیدم آیدا و تقاطع، باعث شد این وسواس و سخت‌گیری‌ام بیشتر شود. چون دو تا نقش خیلی خوب بود برای هر دو در شروع کارم کاندید سیمرغ شدم. طبیعی است فکر کردم که خب کارهای بعدی‌ام باید از آنها خیلی بهتر باشد و من هی باید بالاتر بروم، به جای اینکه در جا بزنم یا حتی پایین‌تر بیایم. اعتقاد دیگر هم دارم که همیشه هم گفتم، هنرمند در هر شاخه هنری، در اثرش باید قسمتی از روح خودش را بگذارد و همان روحی که به کار می‌دهد باعث تفاوت در کیفیت و تأثیرگذاری اثر می‌شود.
    ------------------------------------------
    شبنم قلی خانی
    افطار با ربنای شجریان
    * شبنم قلی‌خانی از فضای معنوی سریال‌های ماه رمضان و علاقه‌اش به ربنای شجریان می‌گوید:
    یکی از ویژگی‌های این کار این است که کار در حال ضبط است و قسمت‌های اول در حال پخش، این خیلی به پیشرفت همه کمک می‌کند. حتی از شب‌هایی که تیزر تبلیغات کار در تلویزیون پخش شده همه بچه‌ها به تکاپو افتادند، گریم، لباس و بازیگرها همه سعی می‌کنند نواقص خود را برطرف کنند و از حس و حال ماه رمضان هم که بگویم خیلی خوب است. همه ناخودآگاه معنوی‌تر می‌شوند و فضا یک‌جورایی معنوی می‌شود. افطار کردن با گروه، شنیدن ربنای شجریان. کلام استاد شجریان (ربنا) انرژی خاصی به من می‌دهد. چون پشت این صدا یک استاد است و یک دنیا تجربه و انرژی. ماه رمضان همیشه کودکی‌ام را تداعی می‌کند، مادرم و روزه گرفتن و سفره افطاری.

5 کیلومتر تا بهشت
    * شبنم قلی‌خانی که پیش از این هم تجربه حضور در سریال‌های ماه رمضان را داشته از همکاری دوباره‌اش با علیرضا افخمی به پردیس می‌گوید:
    در سریال پنج کیلومتر تا بهشت علیرضا افخمی نقش آیدا، دختر داریوش فرهنگ و پردیس افکاری را دارم. این نقش، دختری است که روحیات و اعتقاداتش با خانواده فرق دارد. یک رابطه عاطفی با پسری برقرار می‌کند. در طول داستان برای این پسر، مهدی سلوکی اتفاقی می‌افتد که همه خانواده درگیر مسائل او می‌شوند.

ناخود آگاه عالی است
    علیرضا افخمی مخاطب عام را خوب می‌شناسد، تمام دیالوگ‌هایی را که می‌نویسد و صحنه‌هایی را که می‌سازد از دل جامعه است، هر قشری را کامل می‌شناسد و عینا نشان می‌دهد. راجع به این کار هم خیلی تحقیق کردند.این سریال در مورد خواب دیدن و تعبیرهای گوناگون خواب است. پس با تحقیق کامل به ساخت آن مشغول شدند. بازی با داریوش فرهنگ که خودشان هم کارگردان هستند، ناخودآگاه خیلی عالی است. ایشان خیلی همراه هستند.

غیر از بازیگری
    در دانشگاه بازیگری تدریس می‌کنم و فیلم کوتاه می‌سازم. داستان کوتاه می‌نویسم. در سایتی که دارم داستان‌ها و مطلب‌های خودم را می‌گذارم. با دوستان نقد فیلم انجام می‌دهیم و فیلم می‌بینیم. من پشت سر هم بازی نمی‌کنم چون می‌ترسم اینطوری بازیگری از دست برود. باید بعد از هر کار دو سه ماه خودم را ریکاوری کنم. به خودم و همسرم برسم. سفر برویم و باز مطالعه کنم و یاد بگیرم. دغدغه اصلی‌ام بازی کردن نیست.
    ----------------------------------------------
    رزیتا غفاری

بزرگترین دغدغه‌ام حفظ سلامت جسمی‌ام است. برای همین خیلی در این زمینه از خودم مراقبت می‌کنم. خب می‌دانید تصویر تلویزیون خیلی با واقعیت متفاوت است. برای همین همیشه باید از خودت مراقبت کنی یا حداقل درگیری فکر‌ی‌اش را در این‌باره داری.اهل ورزش هم هستم، من مربی اسکی‌ام. اما خب اسکی یکی فصلی دارد و نمی‌تواند به عنوان ورزش همیشه باشد برای همین سعی می‌کنم با شنا و اسکی روی آب همیشه ورزش را در برنامه‌ام داشته باشم. ما بازیگران باید مراقب سلامتمان باشیم.

اولین شب آفتابی
    * رزیتا غفاری خاطرات زیادی از کارهای مناسبتی دارد. او به پردیس می‌گوید:
    اولین کار مناسبتی من، شب آفتابی بود که در ماه محرم پخش می‌شد. آن کار خیلی بیننده داشت. یعنی طیف وسیعی از مردم شب آفتابی را می‌دیدند. یادم می‌آید همان زمان با آقای بیضایی کار می‌کردم. ایشان به من گفتند من اصلا سریال نگاه نمی‌کنم اما این سریال را دنبال می‌کنم. شب آفتابی بیننده عام هم خیلی داشت. یعنی طیف متفاوتی از مردم این سریال را می‌دیدند. حتی بعضی از فقرای خیابان هم سر پخش آن سریال دور من را می‌گرفتند و راجع به آن صحبت می‌کردند. یکی مثل من سریال دیگری بود که در ماه رمضان پخش می‌شد. آن هم سریال خیلی خوبی بود.

این دختر مهمست
    در سه قسمت اصلی سریال سی امین روز فکر نمی‌کنید که نقش من، نقش خیلی مهمی باشد. وقتی خودم سه قسمت را می‌خواندم بیشتر شبیه نقش حاشیه‌ای بود اما بعد شما متوجه می‌شوید که هم داستان حول محور این دختر می‌گذرد. یعنی بعد از قسمت چهارم، پنجم چنین چیزی نمود پیدا می‌کند. یعنی در واقع این نقش، نقش اول مثبت این کار است.

سبب من
    * اگر دوست دارید بدانید چه شد که سیما تیرانداز به جای ستاره اسکندری در سریال سی‌امین روز آمد، صحبت‌های رزیتا غفاری را با پردیس را بخوانید:
    فیلمبرداری کار را شروع کردیم. فیلمنامه هفتگی به دست ما می‌رسید. اواسط کار بود که آقای شیخ‌طادی کمی مشکل پیدا کردند و رفتند، بعد آقای افشار آمدند.
    خب من قبلا با آقای افشار روزهای زیبا را کار کرده بودم برای همین با کار ایشان آشنا بودم اما به هر حال کار متفاوت شد. پیش از این با خانم تیرانداز مسابقه همکاری نداشتم. ما تقریبا هم دوره هستیم هر چند ایشان کمی از من قدیمی‌تر هستند و سابقه‌کاری بیشتری دارند. البته اول خانم ستاره اسکندری جای خانم تیرانداز بودند اما کناره‌گیری کردند.داستان سریال مربوط به فرشته خدا می‌شود. یک فرشته مددی؟ کار سال پیش ساخته شد. پارسال سریال دیگری که در آن هم باز فرشته خدا بود پخش می‌شد. برای همین کار ما پخش نشد.

هر نقش سرانجامی دارد
    * رزیتا غفاری آنقدر تجربه کار در تلویزیون را دارد که دیگر کافی است فیلمنامه را بخواند تا بفهمد این کار به قول معروف گل می‌کند یا نه. او در این باره می‌گوید:
    ماجرای همکاری من با این سریال برای ماه رمضان امسال به علاقه‌ام به کارهای آقای شیخ‌طادی برمی‌گردد. قبلا هم با ایشان زیاد کار کرده بودم. ایشان با من تماس گرفتند و گفتند کار جدیدی برای ماه رمضان گرفته‌اند. چون همسرم کار طراحی و چهره‌پردازی می‌کند. وقتی پیشنهاد این سریال به من داده نشد هنوز فیلمنامه‌ای نوشته نشده بود، فقط سه قسمت از این سریال را نوشته بودند. به هر حال بعد از خواندن این همه فیلمنامه در این همه سال دیگر دستم آمده که در فیلمنامه چه خصوصیاتی دارد. این دیگر یک موضوع حسی است و می‌توانم بفهمم هر نقش چه سرانجامی خواهد داشت.
    ------------------------------------------
    نفیسه روشن

نقش اول یا دهم، هیچ فرقی نمی‌کند
    * شاید راست می گویند قدیمی ها که هیچ دویی نیست که سه نشود. نفیسه روشن امسال بازی در سومین سریال ماه رمضانی اش را تجربه می کند. او در این باره به پردیس می گوید:
    «اولین باری که در سریال ماه رمضانی حضور داشتم سال 86 سریال اغما بود. سال بعد از آن هم «مثل هیچ کس» را به کارگردانی آقای برزیده کار کردم. امسال هم وقتی آقای افخمی از من دعوت کردند با اینکه سر کار دیگری هم بودم، نتوانستم دعوتشان را رد کنم و پذیرفتم.
    من سال ها قبل که کارم را تازه شروع کرده بودم در سریال تب سرد ایشان حضور داشتم. و خیلی خاطره خوبی از همکاری با آقای افخمی داشتم و دارم. فیلمنامه‌های ایشان را دوست دارم چرا که متن هایشان سنگین و وزین است. تجربه ثابت کرده مردم هم همیشه کارهای ایشان را پسندیده اند و استقبال کردند.
    حضور در تب سرد به من که آن موقع بازیگری تازه کار بودم, خیلی کمک کرد. سر کار اغما هم که بودیم بازنویسی نهایی فیلمنامه را ایشان انجام داده بودند. بنابراین همانطور که گفتم از آنجا که سبک کارشان را از قبل می شناختم، وقتی برای این کار از من دعوت کردند، باور نمی کنید بدون چون و چرا رفتم. هیچ سوالی نپرسیدم.
    نه، پرسیدم طول نقش چقدر است و نه، پرسیدم نقش اول است یا دهم. حتی ایشان به عهده خودم گذاشته بودند که با توجه به اینکه سر کار دیگری هم هستم سر این کار بیایم یا نه. هرچقدر فکر کردم دیدم امکان رد کردن وجود ندارد و پذیرفتم. خدا را شکر از این انتخاب هم راضی هستم و مثل همیشه از کار کردن با ایشان لذت بردم و کار یاد گرفتم. امیدوار هستم مخاطبان هم این کار را دوست داشته باشند.

رمضان را خیلی دوست دارم
    اما بیشترین چیزی که در این ماه به من می چسبد و از آن لذت می برم دعای ربنا است. نمی توانم بگویم چقدر لحظه اذان و دعای ربنای آن را دوست دارم. حتی در ماه های دیگر هم هروقت دعای ربنا را می شنوم ناخودآگاه یاد ماه رمضان می افتم.
    البته رمضان پر از چیزهای دوست داشتنی دیگر هم هست، مثل میهمانی های شیرین افطار. هرچقدر درگیر کار باشم و اگر وقت نکنم به هیچ کدام از این میهمانی ها برسم، افطاری خانه مادرم بزرگم را می روم.
    ادامه دارد...
    مجله پردیس / برترینها
    [دل خوش از آنیم که حج میرویم؟ ..]
    غافل از آنیم که کج میرویم

[SIGPIC][/SIGPIC]

2. 2 کاربر مقابل از shirin71 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

ناظم ارشد انجمن
    شاید من بی عیب نباشم اماتوهم نیستی...پس برو وپیش از شمارش اشتباهات من به خطاهای خودت رسیدگی کن
    تشکر تشکر کرده 
    190
    تشکر تشکر شده 
    12,809
    تشکر شده در
    3,688 پست
    حالت من : Relax
    قدرت امتیاز دهی
    11330
    Array

ستاره زن امسال کیست؟

همراه با نقش اول های زن سریال های ماه رمضان/ قسمت دوم
    افطار با ستاره ها
    r t kh l t kh
    سريال‌هاي ماه رمضاني ديگر بعد از چند سال تبديل به بخشي ثابت و جدا نشدني از ماه رمضان شده‌اند. اکثر شهروندان هر کجا که باشند، با عجله خود را براي افطار به خانه مي‌رسانند؛ نه براي اين‌که حتما روزه‌شان را در خانه باز کنند، بلکه براي اين‌که به پخش سريال‌هاي ويژه اين ماه برسند.
    r b kh l b kh

25295 200

سريال‌هاي ماه رمضاني ديگر بعد از چند سال تبديل به بخشي ثابت و جدا نشدني از ماه رمضان شده‌اند. اکثر شهروندان هر کجا که باشند، با عجله خود را براي افطار به خانه مي‌رسانند؛ نه براي اين‌که حتما روزه‌شان را در خانه باز کنند، بلکه براي اين‌که به پخش سريال‌هاي ويژه اين ماه برسند. در طول اين سال‌ها مجموعه‌هاي زيادي ساخته و پخش شده. بعضي‌ها به سرعت فراموش شده‌اند و بعضي ديگر هرگز از يادها نخواهند رفت. بخش فراموش‌نشدني از سريال‌هايي مانند «او يک فرشته بود»، «ميوه ممنوعه»، «روز حسرت» و... شخصيت‌هاي زن ماندگار آنها هستند؛ شخصيت‌هايي مانند فرشته با بازي بهاره افشاري در «او يک فرشته بود» (که شش سال قبل پای شیطان را به تلویزیون باز کرد). يا چرا از «دينا»ي «صاحبدلان» با بازي باران کوثري نگوييم. باران کوثری با این سریال که اولین سریالش هم بود، به یک‌باره مخاطبانی فراگیرتر از مدیوم سینما پیدا کرد. نمي‌توان از عاشقانه حسن فتحي (ميوه ممنوعه) صحبت کرد و «هستي» با بازي خوب هانيه توسلي را ناديده گرفت. مرجانه گلچين، دختر مظلوم سریال «آیینه» در دهه شصت با «بزنگاه» برگشت. او که در سریال رمضانی سال قبل (زیرزمین) هم بازی کوتاهی داشت، ناگهان در این سریال وجوه طنزش را نشان داد و همه را شگفت‌زده کرد. پارسال تقابل وحشتناک امین تارخ و آتنه فقیه‌نصیری بر سر ازدواج فرزندان‌شان (که از قضا دخترعمو و پسرعمو هم بودند) تکان‌دهنده بود. او نشان داد که دیگرلیلی (آن دختر بازیگوش در سریال «خانه سبز») نیست و محمدمهدی عسگرپور هم توانست این پتانسیل را آزاد کند. بسيار نقش‌هاي به‌ياد‌‌ماندني ديگر هم در اين سال‌ها داشتيم که با شروع هر رمضان به ياد مردم مي‌آيند. به سراغ ستارگاني که قرار است اين ماه رمضان وارد زندگي ما بشوند، رفتيم.

خاطره اسدی

25296 671

دست از غصه خوردن برمی‌دارم

خاطره اسدی خیلی وقت است با پذیرفتن نظم طبیعت و عدالت خداوند و مراقبت از خود به آرامش زیادی رسیده است. او اجازه نمی‌دهد غم و قصه روحش را فرسوده کند:

• بیا کمی بیشتر از این مراقبت‌ها صحبت کنیم. شاید در زندگی این روزهای ما کمتر وقت می‌کنیم از روح و جسم‌مان مراقبت کنیم.

بله، فکر می‌کنم مخصوصا ما درون و روح‌مان را فراموش کردیم. من یک کاری که تازگی‌ها تمرین کردم و سعی می‌کنم انجام بدهم این است که چیزهایی که اذیتم می‌کنند را سریع کنار می‌گذرام و فراموش می‌کنم. قبلا اینطور نبودم ولی الان به راحتی این کار را می‌کنم یعنی شده من برای مسأله‌ای یک ربع حرص خوردم و گریه کردم و ... اما یک ربع بعد تمام شده و واقعا فراموشش کردم. چون اگر قرار باشد این زمان ناراحتی و غصه خوردن برای چیزی که اذیت‌مان می‌کند طولانی بشود در طول سال‌ها از درون فرسوده می‌شویم و این ناخودآگاه در چهره و بازی و همه چیز بازیگر اثر می‌گذارد. من روی این بخش از درونم خیلی کار کردم.

• چطور این باور را ملکه ذهن‌ات کردی یعنی مرتب به خودت گفتی من باید فراموش کنم؟

اصلا نمی‌دانم چه جوری اتفاق افتاد فقط می‌دانم تا 3سال پیش اینطوری نبودم. آن موقع وقتی ناراحتی پیش می‌آمد بسیار شکسته و داغان می‌شدم بعد یک روز با خودم فکر کردم چرا من مثل همه مردم زندگی‌ام را نکنم و مرتب برای هر چیزی غصه نخورم. می‌دانم که کائنات هست و آفریده‌گاری وجود دارد که نظم و عدالت را برای همه حفظ می‌کند. هر اتفاقی هم بی‌افتد به خداوند می‌سپرم.

حلیم مهربون و سحرهای عجاب‌انگیز

با خاطره اسدی از هر دری صحبت کردیم، حتی از حلیم مهربون. او درباره عشقش به ماه رمضان و خاطرات شیرینش از این ماه می‌گوید:

• ماه رمضان برای شما چه معنایی دارد؟

من تا 2سال پیش که مجبور نبودم به خاطر تیروئیدم قرص بخورم روزه می‌گرفتم، خیلی خوب بود. همیشه منتظر این هستم که افطار بشود و دعا بکنم.
    صبح‌ها به عشق نماز و دعای صبح از خواب بیدار می‌شدم. ماه رمضان و روزه‌داری هم هیجان‌انگیز است و هم آرامش‌بخش.
    مخصوصا سحرها، اصلا نمی‌دانم نماز صبح با همه نمازها فرق دارد و حسی عجاب‌انگیز دارد. ماه رمضان با همه آن نمادهای نوستالژیکش به شهر رنگ و بوی دیگری می‌دهد از ربنای شجریان و اذان مرحوم موذن‌زاده تا حلیم و آش و ... من همیشه یاد پدربزرگ مرحومم و دعا خواندن‌های نزدیک افطارش می‌افتم.

• از این خوراکی‌های ماه رمضان به کدام خیلی علاقه دارید؟

حلیم، فقط حلیم، عاشقش هستم. با آن روغن حیوانی، دارچین، شکر و ... حلیم به نظر من مهربان‌ترین و دوست‌داشتنی‌ترین خوراکی است که در هر روز سال می‌توان خورد، اما در ماه رمضان مزه دیگری دارد.

همه تجربیات دوست‌داشتنی من

خاطره اسدی دوست دارد تجربه کند. دوست دارد متفاوت باشد. او سبک زندگی‌اش را تغییر داده و به پردیس از این علایق متفاوت می‌گوید:

• چون شما بازیگر هستید تصمیم دارید سبک زندگی متفاوتی داشته باشید و کارهایی مثل خلبانی، تیراندازی و سوارکاری ... را تجربه کنید؟

خیلی به حرفه‌ام مربوط نمی‌شود من از بچه‌گی همین‌طور بودم و بالا و پایین می‌پریدم. مادر و پدرم از دست من کلافه شده برای اینکه مثلا کلاس سفالگری می‌رفتم 2ماه نشده رها می‌کردم و کلاس مثلا پیانو می‌رفتم و همینطور هر روز در حال یاد گرفتن یک چیزی بودم. کسب تجربه‌های جدید را همیشه دوست دارم.

• از این همه تجربه کردن نمی‌ترسید. فکر نمی‌کنید شاید بیست سال دیگر از این راه پشیمان بشوید؟

نه نمی‌ترسم چون برنامه بیست سال دیگرم را از الان نمی‌دانم.

• پس یکی دیگر از ویژگی‌های متولدین مهرماه این است که اهل حساب و کتاب نیستند؟ بیمه و بازنشستگی این چیزها فکر نمی‌کنید؟

نه اصلا، آدم افسرده می‌شود بخواهد به این چیزها فکر کند برای همین هیچ وقت به این مسائل فکر نمی‌کنم.

• سه تا اصل مهم و غیرقابل تغییر زندگی خاطره اسدی چیست؟

صداقت، محبت و آرامش.

در فاصله دو نقطه

بازیگر فیلم‌های هفت دقیقه تا پاییز، برف روی شیروانی داغ و...از روزهای کم‌کاری‌اش می‌گوید:

• در این فاصله‌های طولانی که بین فیلم‌هایت، بی‌کار هستی افسرده نمی‌شوی؟

نه من کلی پیشنهاد کار هم در آن زمان داشتم. 2تا سریال، 2تا سینمایی و 4،3 تا تله فیلم رد کردم. بیکاری اصلا اذیتم نمی‌کند. سعی می‌کنم در آن زمان سرم را با ده‌ها کار دیگر گرم کنم.

• چه کارهایی؟

نقاشی می‌کنم، یک دوره‌ای پیانو می‌زدم که متأسفانه ول کردم، گاهی عکاسی می‌کنم. سعی می‌کنم هر فیلمی که ندیده باشم را ببینم. اتفاقا برنامه شلوغی دارم. یک کارهایی را هم دوست دارم و می‌خواهم شروع کنم شاید در کارم هم کمکم کند. مثلا می‌خواهم بروم تیراندازی، خلبانی و سوارکاری یاد بگیرم که ان‌شاالله بعد از این کار ماه رمضان می‌روم. خیلی دوست دارم چیزهای جدید را تجربه کنم.

• بلافاصله بعد از این کار کار دیگری قبول می‌کنید؟

اگر خوب باشد و قلقلکم بدهد حتما قبول می‌کنم. به این نتیجه رسیدم نباید هر فرصت خوبی را از دست داد.

• تا حالا شده کاری را رد کنید و بعد کار ساخته بشود و پشیمان بشوید که چرا آن را رد کردید؟

نه خدا را شکر تا حالا پیش نیامده اما برعکسش شده کاری را فکر کردم خوب است و قبول کردم بعد پشیمان شدم.

شبنم قلی خانی

25297 941

زن خانه با تمام عشق

• شبنم قلی‌خانی هم مثل هر زن جوان دیگری به جز بازیگری دغدغه‌های دیگری هم دارد. او متاهل است و بعد از چند سال زندگی مشترک، این روزها به بچه‌دار شدن خیلی فکر می‌کند:

تمام تلاشم را می‌کنم که به زندگی خصوصی‌ام لطمه نزنم و تمام زندگی‌ام کار نباشد. ولی هر زنی حتی پزشک، بازیگر، مهندس باید زن بودن را نیز به یاد داشته باشد و خانه و خانواده را هم مدیریت کند. سبک زندگی‌ها عوض شده و تکنولوژی جای همه چیز را گرفته. وقتی خودمان را با مادرهایمان مقایسه می‌کنم یک نفر کار می‌کرد و همه مصرف‌کننده بودند، زن خانه با تمام عشق به کارها می‌رسید و این برایش کافی بود. نمی‌توانم این روزها را بار زندگی قبل مقایسه کنم.

نمی‌توانم بگویم الان بهتر است یا قبل اما زن‌ها این روزها هم به خانه می‌رسند هم به کارهایشان در خارج از خانه. آن هم به شکل خوب و ایده‌آل.

شاید نسل بعد از ما به گونه دیگری زندگی کنند که با زندگی امروز ما اصلا قابل مقایسه نباشد. زمانی بچه‌دار می‌شوم که خیلی از خود گذشته باشم و بتوانم مسوولیت‌پذیر باشم.

خیلی از جوان‌ها از بچه‌دار شدن می‌ترسند. کسانی که در سطح اجتماعی پایین هستند تعداد زیاد بچه‌دارند اما نسل تحصیلکرده و روشنفکر دیگر مثل گذشته سه، چهار بچه نمی‌خواهند.

بازیگران و دنیای کوچک حسادت و دشمنی

شبنم قلی‌خانی خیلی شبیه به تصویری است که از او در ذهن داریم. یک بازیگر مهربان و مسئول. کسی که حالا با این سریال رمضانی یکی دو ماه روی صفحات اول مجلات خودنمایی خواهد کرد. با این حال او دغدغه‌های دیگری هم دارد:

درست زندگی کنم. عشق و محبت نقش اساسی در زندگی‌ام را دارد. ما کار می‌کنیم که درست زندگی کنیم. بعضی از همکارها فقط کار می‌کنند که این باعث می‌شود از زندگی اصلی بازبمانند. خوب بودن را فراموش می‌کنند. بخل و کینه وجودشان را می‌گیرد و همیشه در حال حسادت و دشمنی هستند. این یعنی که درست زندگی کردن را فراموش کرده‌ایم. نباید اجازه بدهیم روحمان فرسوده شود و فقط عمر را بگذرانیم. بازیگر باید بنویسد و بخواند و به روز باشد. من که با ساخت فیلم کوتاه دنیایی دارم.

رزیتا غفاری

25298 696

من را از کارهایی که نکرده‌ام بشناسید

آنهایی که رزیتا غفاری را می‌شناسند خلق و خو و منش‌اش را بسیار دوست می‌دارند. رزیتا غفاری که در این جمع یکی از قدیمی‌ترین‌هاست، درباره اینکه خیلی آدم پرکاری نیست،‌ حرف‌های جالبی می‌زند. اینکه او برای خودش مقیاسی دارد و پای موضوع کیفیت می‌ایستد. غفاری که از کار خودش در سریال امسال راضی است انتظار دارد نقش او بعد از مدتی دوری از تلویزیون خوب دیده شود.

فکر می‌کنم از این سریال در ماه رمضان به شدت استقبال شود. از نظر من ویژگی این کار محتوای متفاوت آن است. خب من متن سریال‌ها خیلی اهمیت می‌دهم.

یادم می‌آید با آقای قاسم جعفری در یک کار همکاری داشتم. بعد از آن هر چه ایشان پیشنهاد دادند من نتوانستم در آن کار شرکت کنم. بعد ایشان به من گفتند چرا اینقدر کار رد می‌کنی؟ مگر رزیتا غفاری چقدر کار کرده که اینطور کارهای مختلف را رد می‌کند. حدود 10سال پیش بود.

من به ایشان گفتم آقای جعفری من را از کارهایی که کرده‌ام نشناسید من را از کارهایی که نکرده‌ام بشناسید. وقتی کار نمی‌کنم، زن خانه هستم. وقتم را کنار خانواده‌ام می‌گذرانم. سعی می‌کنم به دخترم برسم و کنار همسرم باشم. خب من و همسرم همکار هم هستیم برای همین همیشه حرف برای گفتن داریم.

یادش به خیر آن سفره باشکوه

• خاطرات ماه رمضان و شیرینی افطاری‌های دورهمی برای رزیتا غفاری فراموش نشدنی‌است. او درباره حس و حال این روزهایش می‌گوید:

وقتی کار معنوی است و به مناسبت خاصی فیلمبرداری می‌شود حس و حال خاصی هم برای من به عنوان بازیگر دارد.خیلی پیش آمده که در خود ماه رمضان هم سر کار بوده‌ام. اصلا اذیت نمی‌شدم که هیچ بلکه خیلی هم تجربه خوبی بود. افطاری‌ها دور هم بودیم.

یادم هست سریال یکی مثل من بود کار آقای شاه‌محمدی. اینقدر ایشان و آقای سعادتیان به عنوان تهیه‌کننده دست و دلباز بودند که نمی‌توانم توصیف کنم.

یادم هست بچه‌های فیلمبرداری خسته می‌شدند خب به هر حال کار سخت بود. بعد یک سفره باشکوه سر افطار برای بچه‌ها می‌انداختند که واقعا جالب بود. همین دور هم افطار کردن و دعا خواندن واقعا لذتبخش بود.

خانواده همسرم خیلی دوست دارند که برنامه میهمانی‌های ماه رمضان همیشه به راه باشد. برای همین به بهانه افطاری همیشه دور هم جمع می‌شویم. حلیم و زولبیای ماه رمضان واقعا متفاوت از همیشه است. من عاشق حلیم با شکر و دارچین هستم...

راز زولبیا و بامیه رمضان هم فقط مخصوص همین ایام است. شیرینی‌ای که در هیچ دوره‌ای از سال به چشم نمی‌آید.

نفیسه روشن

25299 313

ویژگی نقش فاطمه در سریال پنج کیلومتر تا بهشت متفاوت بودن آن است. عادت کرده ایم همیشه دخترهایی که مذهبی هستند و رشته های مذهبی می خوانند، آدم های آرام و محجوبی باشند. اما فاطمه در عین اینکه مومن و نجیب است و ریشه های اعتقادی قوی ای دارد، دختر شر و شیطانی هم هست، خیلی شیطون. من این شیطینت هایش را دوست دارم و برایم جالب است. البته من هم پرجنب و جوش و شیطون هستم.

من یک مناسبتی‌ام!

• سریال اغما بود که نام نفیسه روشن را به عنوان یک بازیگر سر زبان‌ها انداخت. جالب است که بدانید نفیسه روشن ید طولایی در بازی کردن سریال‌های مناسبتی دارد و تا به حال سه سریال مخصوص ماه رمضان و دو سریال نوروزی را از سر گذرانده است. با او در همین باره حرف زدیم. و او گنجه خاطراتش را برای ما باز کرد.

سریال مناسبتی ماه رمضان ویژگی های خاص خودشان را دارند. من سریال اغما و مثل هیچ کس را در ماه رمضان را داشتم. بعد از آن دو سریال برای عید نوروز کار کردم، دارا و ندار به کارگردانی مسعود ده نمکی و ماه عسل کار شاهد احمدلو.

همینطور دو تا سریال شبانه داشتم یکی ساختمان 85 و قفسی برای پرواز بوده. اما اینقدر که سریال های ماه رمضان دیده می شوند دیگر مجموعه ها مثل سریال های نوروز و یا سریال های شبانه معمولی، دیده نمی شوند. مردم سریال های ماه رمضان را خیلی دوست دارند. این هم بخش اصلی و مهمش به باورها و اعتقادات جامعه برمی گردد.

ایرانی ها مردمی عاطفی و پایبند به اخلاقیات هستند، بنابراین اکثرا از داستان هایی که محورشان روایت انسانی و دینی است، استقبال می کنند و به آنها احساس تعلق خاطر دارند.

افطار هم مراسمی است که معمولا خانواده، فامیل، دوست و آشنا برای آن دور هم جمع می شوند. آنها لذت می برند در این دوره همی ها سریال های ماه رمضان را هم تماشا کنند.

گویی که شخصیت های این مجموعه ها برای یک ماه جزو خانواده های مردم می شوند.

بزرگترین دغدغه‌ام حفظ سلامت جسمی‌ام است. برای همین خیلی در این زمینه از خودم مراقبت می‌کنم. خب می‌دانید تصویر تلویزیون خیلی با واقعیت متفاوت است. برای همین همیشه باید از خودت مراقبت کنی یا حداقل درگیری فکر‌ی‌اش را در این‌باره داری.اهل ورزش هم هستم، من مربی اسکی‌ام. اما خب اسکی یکی فصلی دارد و نمی‌تواند به عنوان ورزش همیشه باشد برای همین سعی می‌کنم با شنا و اسکی روی آب همیشه ورزش را در برنامه‌ام داشته باشم. ما بازیگران باید مراقب سلامتمان باشیم.

افطاری های به یاد ماندنی

• اگر دوست دارید بیشتر از حال و هوای پشت دوربین سریال های ماه رمضان بدانید، حتما حرف های نفیسه روشن را در این باره را بخوانید:

آماده سازی هر سریال تلویزیونی برای 31 قسمت چندین ماه وقت می برد. ما همین کار را از فروردین ماه شروع کردیم و قطعا تا آخر ماه رمضان فیلمبرداری آن ادامه خواهد داشت.طبیعی است همه گروه فشار و استرس زیادی را در این مدت تحمل می کنند. بچه ها خیلی خسته می شوند ولی همین که پخش کار شروع می شود و همزمان با ادامه آن هر شب نتیجه ماه ها زحمت و فعالیت شان را می بینند، خستگی از تنشان در می رود.یادم هست سر کار سریال اغما که بودیم، وقت افطار همه دور هم جمع می شدیم و همزمان با صرف افطار بعد از اذان پخش کارمان را هم تجربه می کنیم. خیلی خوب بود و حسابی به همه مان می چسبید. یکی از خوبی هایش این بود که ایرادات کارمان را متوجه می شدیم و می توانستیم خودمان را تصحیح کنیم. به هرحال پربیننده ترین سریال های تلویزیون، سریال های ماه رمضان هستند چون حتی در نوروز مردم اکثرا به سفر می روند مخاطبان کمتری از آن استقبال می کنند.

اختصاصی مجله اینترنتی برترین ها Bartarinha.ir
    [SIGPIC][/SIGPIC]

برچسب ها برای این تاپیک

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)