صفحه 8 از 10 نخستنخست ... 45678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 98

موضوع: معرفی100 بازی برتر 2011

بازیهای کامپیوتری
    تشکر تشکر کرده 
    3,517
    تشکر تشکر شده 
    1,373
    تشکر شده در
    627 پست
    قدرت امتیاز دهی
    946
    Array

MotorStorm: Apocalypse/28

files articles  746499285Bw500h281mresizeByMaxSize5D

سازنده : Evolution Studios
    ناشر : Sony Computer Entertainment
    تاریخ انتشار : Q2, 2011
    PS3
    نسخه اول MotorStorm یکی از عناوینی بود که چند ماه بعد از عرضه PS3 وارد بازار شد و با وجود مشکلاتی که داشت توانست به موفقیت نسبتا خوبی دست یابد، این بازی نمونه کامل یک Arcade Racing به حساب می آید که با وجود گیم پلی ساده و جذاب خود از عمق کافی برخوردار می باشد. تنها مشکل شماره اول کوتاه بودن مسیرها و تنوع کم مسابقات بود که این مشکل در قسمت دوم برطرف شد. حال سومین شماره از این سری در راه است و قصد دارد دوباره هیجان را به خانه های شما بیاورد! همانند برخی بازی های چند سال اخیر وقایع این بازی در یک دنیای آخرالزمانی به وقوع می پیوندد. محیط های بازی به دلیل وقوع زلزله و دیگر عوامل قابل تخریب بوده و در طول هر مسابقه شاهد تخریب ساختمان ها، پل ها و دیگر بناهای موجود در بازی خواهیم بود و ممکن است به دلیل این تخریب ها مسیر یک مسابقه به طور کامل عوض شود. هیجان مسابقات به شدت بالا بوده و به لطف فیزیک قدرتمند بازی شاهد وقوع اتفاقات جالبی در طول مسابقات خواهیم بود. تعداد اتومبیل ها نسبت به قبل افزایش یافته و تنوع مسیرها نیز بالا می باشد. این بازی جزء اولین بازی های PS3 است که از تکنولوژی 3D استفاده می کند و به نظر می آید در این زمینه حرف های زیادی برای گفتن خواهد داشت. سال آینده بازی های Racing زیادی به بازار عرضه می شوند و این بازی رقابت سختی با دیگر عناوین خواهد داشت، ولی به لطف گیم پلی متفاوت و هیجان بالای بازی بدون شک طرفداران این بازی از تجربه کردن آن لذت کافی را خواهند برد.

آریا : با اینکه هیچ کدوم از نسخه های قبلی MS رو بازی نکردم , ولی فضای طبیعی و خارج از شهر رو بیشتر دوست داشتم!
    برهان : آخرالزمان رو اگه سه بعدی بازی کنیم باید جالب باشه. بد نیست مسیرهای دررو سال 2012 رو پیدا کنیم.
    فردین : به شخصه هیچ لذتی از این سری نبردم.
    ماکان : هرچند به بازی‌های این سبک علاقه‌ای ندارم اما مجذوب تم آخرالزمانی این عنوان شدم! خدا رو چه دیدید، شاید منم این عنوان رو خریدم و بازی کردم!
    حمید : فیلم 2012 را به سبک ریسینگ تصور کنید ! Black Rock Studio یک ترکیب جالب با Split/Second معرفی کرد که Evolution آن را به نهایت خود برده. بی صبرانه منتظر این بازی هستم.
    محمد : یکی از جذابترین Racing های سال آینده که با توجه به اضافه شدن عناصر تخریب پذیری پتانسیل تبدیل شدن به بهترین بازی سری را داره.
    محمد حسین : بعد از بازی کردن عنوان های درجه یک Codemasters بازی کردن ریسنگ آرکید کمی سخته ، ریسینگ هایی که اکثر اوقات باید گاز رو فشار داد و بعضی از کنترلر ها هم مثل کنترلر 360 و تریگر هایی که خون رو توی انگشت جمع می کنه واقعا اعصاب خورد کن میشن. تنها آرکیدی که توی این نسل بازی کردم و ازش لذت بردم همین بازی بود. نماهای کارت پستالی و هیجان سرسام آور و فیزیک وحشتناک MotorStorm چیزی بود که منو عاشق خودش کرد.در ضمن قابلیت پخش موسیقی های دلخواه این تجربه رو چند برابر لذت بخش تر می کرد. حسابش رو بکنید که در حال رانندگی با 200 تا سرعت، یه Buggyجلوی صورتتون بترکه و درست لاستیکش از مقابل چشمای شما با شدت به عمق دره پرتاب بشه و تازه شما در حال فرود اومدن از یه پرش 100 متری بر روی لب دره باشید که در نمای اون یک خورشید زیبا محیط رو روشن کرده و صدای موتوری که هن و هنش حکم چاشنی رو برای موسیقی پس زمینه داره و حالا قابلیت 3 بعدی هم به همه این ها اضافه کنید، جدا سکانس کم نظیری که فقط نظیرش رو تو این بازی میشه پیدا کرد. شماره جدید با ایده آخرالزمان و نابودی ساختمان ها و محیط شهری می تونه این تجربه رو چند برابر جذاب تر بکنه.
    مرتضی : بازی بینظیری خواهد بود! گِــــل و طبیعت بازی نقطه عطفی خواهد بود.
    67301655420186181910

Click here to chat with morteza6006

بازیهای کامپیوتری
    تشکر تشکر کرده 
    3,517
    تشکر تشکر شده 
    1,373
    تشکر شده در
    627 پست
    قدرت امتیاز دهی
    946
    Array

Star Wars: The Old Republic/27

files articles  63042275Bw500h281mresizeByMaxSize5D

سازنده : BioWare
    ناشر : Electronic Arts
    تاریخ انتشار : 2011
    PC
    Star Wars: The Old Republic را می توان به نوعی دنباله بازی زیبای Knights of the Old Republic دانست. بازی ای که نه تنها از نگاه اکثر بازیکنان بهترین Star Wars صنعت بازی محسوب می شود , بلکه یکی از برترین بازی های نسل پیش نیز به حساب می آید. The Old Republic نخستین بار در سال 2008 معرفی شد و از آن زمان به بعد همواره یکی از بازی های درخشان نمایشگاه های مختلف بوده است. این بازی MMORPG به بازیکنان امکان انتخاب بین دو گروه متضاد را می دهد. نیروهای خیر یا The Galactic Republic و نیروهای شر یا همان The Sith Empire . هر گروه به بخش های مختلف تقسیم شده و این تقسیم بندی به کلاس های متفاوت منتهی می شود. 8 کلاس بازی که بازیکنان می توانند از بین آن ها ماهیت کاراکتر خود را انتخاب کنند به این صورت هستند : Bounty Hunter , Sith Warrior , Imperial Agent و Sith Inquisitor برای The Sith Empire و Trooper , Smuggler , Jedi Knight و Jedi Consular برای The Galactic Empire . هرکدام از این کلاس ها داستان مخصوص به خود را داشته و در عین حال در داستانی کلی سهیم هستند. The Old Republic از بعضی جهات با سایر MMO ها متفاوت است. اولین مورد به کاورگیری در این بازی برمی گردد که این روزها در هر بازی ای مشاهده شده و اکنون به دنیای بازیهای آنلاین هم کشیده شده است ! مورد بزرگتر به عدم محدودیت بازیکن در انتخاب قابلیت ها مرتبط است. برخلاف اکثر بازی های این سبک , شما برای بدست آوردن قابلیت هایی چون Healer , Tank , Melee Drops و ... نیاز به انتخاب کلاس مخصوصی ندارید و می توانید با هر کلاسی به قابلیت های دلخواه خود برسید. البته هر کلاس برای یک قابلیت مناسب تر خواهد بود ولی به لطف امکانات شخصی سازی فراوان بازی , محدودیتی در این زمینه نخواهید داشت. در The Old Republic کوچکترین رفتارها و عملکردهای بازیکن در پیشرفت داستان و عکس العمل NPC ها تآثیر داشته و BioWare قصد ایجاد تجربه ای پر رنگ تر از سایر MMO ها را در این زمینه دارد. همچنین برای همه کاراکترها و از جمله کاراکتر اصلی هر بازیکن , به صورت کامل دیالوگ نویسی و صداگذاری انجام شده و این دیالوگ ها حالتی مانند دیگر شاهکار BioWare یعنی سری Mass Effect دارند. بازیکن توانایی برقراری ارتباط با NPC های مختلفی را دارد ولی اگر اکثر بخش های بازی را با NPC های مشترک و کم تعداد انجام دهد , داستانی پر پیچ و خم تر و منسجم تر را تجربه خواهد کرد. برای کامل تر شدن تجربه بازی تعداد زیادی سیاره که بعضی از آن ها برای علاقه مندان سری Star Wars آشنا هستند (مانند Tatooine , Coruscant و ...) هم در بازی گنجانده شده و حتی توانایی مسافرت بین این سیارات هم به بازیکن سپرده شده است ! وقایع The Old Republic حدودآ 300 سال بعد از داستان KOTOR و 3500 سال پیش از داستان سری فیلم های Star Wars اتفاق می افتد و بازی از نظر بصری هم نسبت به سبک خود زیبا به نظر می رسد. Star Wars: The Old Republic حداقل طبق دیده ها و شنیده ها می تواند رقیب سرسختی برای World of Warcraft و البته MMO ـی بعدی Blizzard باشد. تنها زمان می تواند نشان دهد که بالاخره بازی ای در سبک MMO توان شکست Blizzard را دارد یا خیر !

آریا : به شدت به موفقیت این بازی امید دارم! خودمم خیلی دوست دارم امتحانش کنم!
    بابک : یکی از رقیب های جدی World of Warcraft همین بازی است و Bioware هم در این چند سال اخیر نشان داده که استودیو بسیار توانایی است. این بازی که یکی از پرهزینه ترین بازیهای ساخته شده تا به حال هم هست، فکر میکنم به موفقیت های خوبی دست پیدا میکنه.
    محمد : از قدیم گفتند هر چه از BioWare رسد نیکوست! BioWare هر کجا قدم گذاشته شاهکار خلق کرده، باید دید در زمینه MMO چه کار میکنه.
    مرتضی : به قول معروف بایوویر بازی بد دست ملت نمیده.
    67301655420186181910

بازیهای کامپیوتری
    تشکر تشکر کرده 
    3,517
    تشکر تشکر شده 
    1,373
    تشکر شده در
    627 پست
    قدرت امتیاز دهی
    946
    Array

Tomb Raider/26

files articles  457436265Bw500h281mresizeByMaxSize5D

سازنده : Crystal Dynamics
    ناشر : Square Enix
    PC , X360 , PS3
    متاسفانه در این چند وقته آنقدر Reboot بد و نا به جا دیده‌ و خصوصا Devil may Cry و دانته جدید آن به ما شوک داده است که حتی شنیدن شایعه Reboot شدن یک فرنچایز قدیمی نیز طرفداران آن مجموعه را به کلی ناامید و دلسرد خواهد ساخت اما خوشبختانه خبر Reboot شدن سری Tomb Raider و شروعی دوباره برای لارا و ماجراجویی‌هایش به لطف مهارت و استعداد شرکت تحسین شده Crystal Dynamics و نیز این واقعیت که سری قدیمی Tomb Raider به آخر خط خود رسیده است و ادامه دادن آن تنها تکرار مکررات است علاوه‌بر اینکه به هیچ وجه دوست داران این مجموعه را ناامید نکرده است, بلکه همه آن‌ها را نیز سر ذوق آورده است!
    فصل جدید ماجراجویی‌های لارا کرفت جدید ما در جزیره‌ای ناشناخته و مرموز رقم خواهد خورد که قهرمان ما پس از یک حادثه وحشتناک و نابود شدن کشتی مسافرتی اش ناخواسته در آن گام نهاده و وارد ماجرا‌های خطیر آن می‌شود. لارا کرفت جدید داستان این بار برخلاف گذشته دیگر نه یک باستان شناس ماهر و چیره دست بلکه یک جوان خام و بی‌تجربه است که در طول داستان به آرامی تبدیل به یک قهرمان واقعی خواهد شد. البته این بدان معنی نیست که لارا جدید دیگر قادر به اجرای حرکات آکروباتیک و بالا رفتن از دیوار راست نخواهد بود!
    سیستم پلتفرمینگ و عبور از موانع یکی از مواردی است که در بازی جدید کاملا در اجرا و پیاده سازی آن تجدید نظر شده است به طوری که طبق صحبت‌های سازندگان همه چیز قرار است در این بخش از بازی از نو چیده و پیاده سازی شود. بخش‌های مبارزه‌ای و اکشن بازی نیز در این تغییرات گسترده بی‌نصیب نمانده و یک دست اساسی به سر و گوش آن کشیده است! سیستم هدف گیری خودکار در بازی جدید به کلی حذف و همانند دیگر بازی‌های مطرح روز سیستم هدف گیری آزاد جایگزین آن شده است. از دیگر تغییرات این بخش می‌توان به افزوده شدن سلاح‌های جدید نظیر چاقو و تیر و کمان به لیست تجهیزات لارا نام برد که در کنار پیستول‌های معروف سری قطعا اکشن بازی را جذاب‌تر از قبل خواهند ساخت.
    در آخر باید گفت Tomb Raider جدید آغازی بسیار متفاوت و جذاب برای لارا کرفت و سفرهای خطرناک اوست که به لطف ایجاد تغییرات فراوان چه در بخش داستانی و چه در گیم‌پلی مجموعه به راحتی خواهد توانست در کنار اضافه شدن خشونت و جدی‌تر شدن فضای بازی نظر مثبت گیمرها و منتقدین را به خود جلب کند. سال آینده شاهد رقابت بزرگ و سرسختی میان دو اثر برتر این ژانر یعنی Tomb Raider و Uncharted 3: Drake's Deception خواهیم بود که قطعا نتیجه آن دو – هیچ به نفع گیمرهاست!

آریا : فکر کنم تنها گیمر ایرانی باشم که از اولین نسخه TR تا امروز کلهم 2 ساعت هم این سری رو بازی نکردم! ولی نسخه جدید یه کمی نظرم رو جلب کرده!
    بابک :سری Tomb Raider با اینکه عالی بود و یکی از پرطرفدارترین بازیهای معمایی به حساب می آمد، اما این اواخر به ورطه تکرار افتاده بود CD .کار درستی کرد که این سری را کاملا Reboot کرد. از تغییرات جدید راضی هستم و امید دارم بازی خوبی میشه.
    فردین : یک ریبوت درست و حسابی برای این سری لازم بود.
    ماکان : Tomb Raider از آن دسته از عناوینی هست که واقعا به ته خط خودش رسیده بود و به یک ریبوت اساسی نیاز داشت! شخصا نظرم به همه چیز بازی جدید CD مثبت هست! امیدوارم لارا با بازی جدید خودش به دوران اوج برگرده!
    محمد : بازگشت دوباره TR و لارا، خبر فوق العاده ای برای من بود. فقط امیدوارم بازی به گیم پلی شماره های قبل خودش وفادار باشه و سعی کنه از نکات مثبت اون ها استفاده کنه، نه اینکه بخواهد از بازی های موفق این سبک تقلید کنه.
    محمد حسین : همیشه عاشق ماجراجویی های لارا در معابد و بنای های عظیم باستانی بودم. این شماره با وجود تغییرات بسیار خوبی که کرده امید زیادی بهش دارم. امیدوارم که CD به وعده هاش عمل کنه.
    هنگامه : استودیو Crystal Dynamics به غیر از Underworld نشان داد استودیو لایقی برای سری Tomb Raider است. این شماره که یک Reboot هم هست تمام ایرادها و المانهای قدیمی قبل را پاک کرده و به روز تر شده. احتمال می دهم خیلی شبیه به Uncharted خواهد شد.
    67301655420186181910

بازیهای کامپیوتری
    تشکر تشکر کرده 
    3,517
    تشکر تشکر شده 
    1,373
    تشکر شده در
    627 پست
    قدرت امتیاز دهی
    946
    Array

The Legend of Zelda: Skyward Sword/25

files articles  119581255Bw500h281mresizeByMaxSize5D

سازنده : Nintendo EAD
    ناشر : Nintendo
    Wii
    هرچند سری محبوب Zelda و قهرمان دوست داشتنی آن لینک (Link) در میان گیمرهای ایرانی چندان شناخته شده نیست اما باید اعتراف کرد اصولا ژانر Action Adventure با این نام بزرگ پیوند خورده است و هروقت خبری از شماره‌ای جدید از این عنوان شود باید یقین داشت که بار دیگر با یکی از بهترین و تاثیر گذارترین عناوین این سبک روبرو خواهیم بود.
    این بار فصلی جدید از افسانه‌های هزار رنگ قهرمان ما لینک در سرزمین Skyloft که در آن سوی ابرها قرار دارد اتفاق می‌افتد. یعنی جایی که لینک جوان ما در آن متولد شده و بدون خبر داشتن از سرنوشت افسانه‌ای خود زندگی آرامی را به سر می‌برد. متاسفانه با مخفی‌ کاری‌هایی که نینتندو و میاموتو درباره ی داستان بازی به راه انداخته‌اند, از این جا به بعد داستان چندان مشخص نیست اما این طور که به نظر می‌رسد لینک جوان ما برای بدست آوردن شمشیر افسانه ای خود Skyward راهی سرزمین شیطانی Hyrule شده و یک دردسر حسابی برای خود به راه خواهد انداخت!
    SS به طور کامل از MP پشتیبانی کرده و با توجه به ادعای سازندگان قرار است تبدیل به یکی از خوش دست ترین عناوین کنسول Wii که به زیبایی قابلیت‌های آن را به نمایش درخواهد آورد شود. در رابطه با گیم‌پلی SS باید گفت همه چیز عالی است! از بخش‌های اکشن گرفته تا معماهای بی‌نظیر آن که حتی تماشای آن‌ها در نمایش‌های بازی نیز از بسیاری از بازی‌های روز جذاب‌تر است! در مجموع باید گفت Skyward Sword علاوه‌بر اینکه یکی از بزرگ ترین و بهترین عناوین سال آینده خواهد بود، قطعا یکی از بهترین بازی‌های این نسل نیز به شمار خواهد رفت. راستی داشت بهترین بخش بازی یادم می‌رفت، خبری که قطعا با شنیدن آن از شدت هیجان بالا و پایین خواهید پرید! بالاخره قارچ‌های بزرگ و سبز رنگ سری در بازی جدید بازگشته‌اند!

بابک : نمایش E3ـش زیاد من را راضی نکرد، ولی تا حالا کدام نسخه از سری زلدا بد بوده که این بخواد دومیش باشه؟
    فردین : اصلا از این کاراکتر خوشم نمیاد!
    ماکان : من هم مثل بسیاری از گیمرهای دنیا معتقدم بازهم میاموتو موفق به خلق یک شاهکار شده!
    محمد : این بازی یکی از معدود بازی هایی هست که منو ترغیب به خرید Wii میکنه.
    محمد حسین : هنوز هم باورم نمیشه که من 80 ساعت Twilight Princess بازی کردم! جدا اصلا ادم احساس نمی کنه که زمان در حال گذره وقتی که سرگرم بازی کردن زلدا هست. نینتندو نشون داده که اصلا بلد نیست بازی فوق العاده نسازه. زلدا که جای خود داره. نمایش های بازی و استفاده کامل از MotionPlus جالب بود. باید دید که دقیقا توی مغز این میاموتو چی میگذره. مطمئنا چیزهای زیادی این بازی داره که تابحال هیچ کدومشون نمایش داده نشده.
    67301655420186181910

بازیهای کامپیوتری
    تشکر تشکر کرده 
    3,517
    تشکر تشکر شده 
    1,373
    تشکر شده در
    627 پست
    قدرت امتیاز دهی
    946
    Array

Duke Nukem Forever/24

files articles  620069245Bw500h281mresizeByMaxSize5D

سازنده : Gearbox Software
    ناشر : 2K Games
    PC , X360 , PS3
    شاه بزرگ بار دیگر پا به دنیای گیم می گذارد! King Duke قرار است این بار در عنوان Duke Nukem Forever ظاهر شود و دل همه را شاد کند و ما را به دوران گذشته که خود را با نسخه های قبلی این سری سرگرم می کردیم، بازگرداند. این عنوان توسط دو استودیوی 3D Realms و GearBox Software ساخته می شود (3D Realms از سال 2009 جای خود را به Gearbox Software داد) و نشر آن نیز توسط 2K Games انجام می گیرد. اولین نمایش کامل این عنوان پس از سال ها تآخیر در نمایشگاه PAX 2010 انجام شد ولی تاریخ عرضه ی معینی نیز برای آن در نظر گرفته نشد، ولی پیش بینی می شود که بازی در سال آینده عرضه شود. این عنوان کوچک این بار با قابلیت های بزرگی آمده تا بتواند بار دیگر به دوران اوج خود بازگردد. یکی از قابلیت های بازی 3D بودن آن است که طبق گفته ی سازندگان با بکارگیری این قابلیت می توانیم Duke را در خانه هایمان ملاقات کنیم! طبق برخی گفته های رندی پیچفرد مدیر عامل Gearbox، بازی از گیم پلی روان و بسیار زیبایی برخوردار است که درخور سری Duke می باشد. گیم پلی بازی بسیار زیبا و جذاب بوده و از المان های فراوانی برای دادن جو طنزآمیز به آن استفاده شده است و از نظر بصری نیز می توانیم انتظار عنوانی زیبا را داشته باشیم. این عنوان برای PC، PS3 و XBox360 منتشر می گردد. مسلما" Duke Nukem Forever میتواند یکی از بهترین عناوین سال 2011 باشد که برای دریافت این مرتبه باید رقبای بسیاری را در سبک خود پشت سر بگذارد.

آریا : نمایشی که مدتی پیش از بازی پخش شد , فوق العاده بود! امید زیادی به DNF دارم!
    احسان : امیدوارم این بازی به رکورد زنی پایان بدهد و خاطرات طرفداران نسخه 3D خودش را زنده کند.
    بابک : بالاخره بعد از 13 سال (!) و شکستن رکورد مدت زمان ساخت بازی داره منتشر میشه. ولی با این حال فکر نکنم بازی بدی از آب دربیاد.
    حمیدرضا : امید بسیاری به این عنوان دارم و مطمئن هستم بار دیگر بتواند خاطرات ما را که با عناوین قبلی این سری داشتیم زنده کند!
    فردین : بشدت منتظر بازگشت دوک بی رحم هستیم. نمایش های اخیر خبر از یک عنوان زیبا و در خور نام دوک رو داره.
    کسری : بازگشت پادشاه به گود. بهترین FPS سال آینده بدون شک و نامزد GOTY از دید من !!
    ماکان : شخصا این عنوان هیچ جذابیتی برام نداره اما خیلی منتظر هستم ببینم این بازی بعد از این همه ماجرا و تاخیر چی برای طرفدارانش ترتیب داده!
    محمد : اینکه واقعا قراره Duke Nukem منتشر بشه هنوز برام غیر قابل باوره! به شخصه هیچ امیدی به بازی نداشتم ولی با توجه به اینکه Gearbox سازنده بازی هست حداقل میشه انتظار یک بازی خوب را داشت.
    محمد حسین : خبر انتشار دوک مثل خبر زنده شدن یه مرده می مونه. تقریبا داشت این بازی به یه نمونه مشهور از تاخیر و در نهایت کنسل شدن بازی هایی که زمان زیادی در حال ساخته شدن هستن تبدیل می شد ولی Gearbox Software ناگهان خبر ساخت و در نهایت انتشار بازی رو داد. همین تاخیر ها کلی به شهرت بازی اضافه کرده و حالا همه به شکلی منتظر هستن تا ببینن این آشی که چندین سال توسط چند آشپز دست به دست شده، می خواد چی ازش دربیاد.
    مرتضی : بازگشت دوک!
    67301655420186181910

بازیهای کامپیوتری
    تشکر تشکر کرده 
    3,517
    تشکر تشکر شده 
    1,373
    تشکر شده در
    627 پست
    قدرت امتیاز دهی
    946
    Array

23/ Tom Clancy`s Ghost Recon: Future Soldier

files articles  776184235Bw500h281mresizeByMaxSize5D

سازنده : Ubisoft Paris
    ناشر : Ubisoft
    PC , X360 , PS3 , Wii , DS , PSP
    یکی از زیباترین بازی های سبک Tactical Shooter این نسل , بازی به یاد ماندنی Ghost Recon: Advanced Warfighter بود که با گیم پلی و گرافیک به یاد ماندنی , بازیکن های زیادی را جذب سری Ghost Recon کرد. اینک پس از مدت زمانی نسبتآ طولانی نسخه جدید این سری بازگشته و این بار بازیکن را در نقش سربازی از آینده قرار می دهد. حوادث Future Soldier در آینده ای نه چندان دور رخ می دهد. زمانی که یک گروه تروریستی فرا مرزی کار خود را از اشغال روسیه آغاز کرده و رفته رفته تا آسیا و خاورمیانه و همچنین نروژ پیش می روند. بازیکن کنترل تیم چهار نفره ای از Ghost های زبده را برعهده می گیرد و به وسیله امکانات فوق پیشرفته خود به مبارزه با تروریست ها می رود. بازی اکثرآ از زاویه سوم شخص دنبال می شود ولی در موارد معدودی چون کاورگیری , برای افزایش دید و دقت بیشتر به زاویه اول شخص تغییر می یابد. البته کاورگیری به این سادگی هم نبوده و امکان تخریب اکثر سنگرها وجود داشته و بازیکن باید به صورت مداوم از سنگری به سنگر دیگر حرکت کند. شاید یکی از مهم ترین ویژگی های بازی که با نام آن نیز همخوانی دارد , استفاده از ویژگی Optical Camouflage باشد. شما تنها با فشار یک دکمه می توانید نامریی شده و دشمنان را غافلگیر کنید ! شاید جالب باشد که بدانید این تکنولوژی در حال حاضر هم در واقعیت امکان پذیر است اما در مراحل بسیار ابتدایی خود بوده و مشکلات آن بیشتر از فواید آن است. در Future Soldier مانند نسخه های قبلی توانایی کنترل Drone ها (وسایل جاسوسی پرنده) را نیز خواهید داشت و تکنولوژی در زمین و آسمان به پشتیبانی از شما مشغول است. جدیدترین نسخه Ghost Recon در کنار گیم پلی حرفه ای و متنوع خود , از جلوه های بصری زیبا و واقع گرایانه ای نیز استفاده کرده و می تواند بار دیگر دوست داران سبک Tactical Shooter را به تجربه ای متفاوت دعوت کند.

آریا : Advanced Warfighter جزو اون دسته از بازی هایی بود که تا پیش از تجربه ـشون فکر میکردم اصلآ با روحیه من سازگار نیست! ولی بازی کردم و در دم عاشقش شدم! نسخه دومش هم فوق العاده بود و میشه روی Future Soldier هم حساب زیادی باز کرد.
    بابک : شماره قبلی که بازی خوبی بود ولی یه سری مشکلات کوچک هم داشت. امیدوارم یوبی سافت هم بتونه در بازار پررونق شوترها سهمی برای خودش به دست بیاره!
    برهان : یکی از بهترین بازی های اکشن که در آن چاشنی های تاکتیکی نیز گنجانده شده است این سری بود که این بار ما را به دل جنگ های نوین و سربازان آینده خواهد برد.
    حمیدرضا : عنوان فوق العاده از سوی یوبی سافت که قطعا پتانسیل تبدیل شدن به یکی از بهترین عناوین اکشن سال 2011 را داراست. اکشن بازی بسیار سریع می باشد و اسلحه های آن نیز بسیار متنوع اند.
    حمید : بازگشت یکی از زیبا ترین سری های Tom Clancy این بار تاکتیکی تر و پیشرفته تر از قبل است. منتظر ارواح هستیم.
    فردین : با شماره های قبلی این سری نتونستم زیاد ارتباط برقرار کنم اما با توجه به نمایش جدید این بازی در E3 واقعا بهش امیدوارم شدم.
    کسری : نمایش e3 بازی فوق العاده بود و تنها بازی نسل است که به خوبی دو ژانر FPS و TPS را در یک بازی تاکتیکال مخلوط کرده است. با توجه به تاخیر های متعدد می توان به بازی امید بسیار داشت.
    محمد : باز هم یک تاکتیکال شوتر عالی که در این بازار مملو از شوترهای خالص، می تونه تجربه متفاوتی باشه.GR تو این نسل فوق العاده بوده، امیدوارم این موفقیتش ادامه پیدا کنه.
    محمد حسین : زمان این رسیده که یوبی هم با صورت به زمین بخوره. تقریبا اکثر Franchise های این کمپانی در حال نزول هستن. این بازی هم به نظر میرسه به دام اکشن و سطحی سازی بازی های افتاده و قرار هست مخاطبین جدیدی نسبت به خودش جذب کنه! جمله ای که امروزه زیاد شنیده میشه و برای طرفداران قدیمی نشان شومی به حساب میاد. بهرحال امیدوارم که من اشتباه کرده باشم و این اتفاق برای این بازی نیفته.
    مرتضی : معنی استراتژی رو توی این بازی میشه فهمید!
    67301655420186181910

بازیهای کامپیوتری
    تشکر تشکر کرده 
    3,517
    تشکر تشکر شده 
    1,373
    تشکر شده در
    627 پست
    قدرت امتیاز دهی
    946
    Array

Resistance 3/22

files articles  527680225Bw500h281mresizeByMaxSize5D

سازنده : Insomniac Games
    ناشر : Sony Computer Entertainment
    تاریخ انتشار : September 6, 2011
    PS3
    متاسفانه هرچقدر Uncharted 2 و قهرمان آن "نیت" توانستند موفق عمل کرده و انواع و اقسام جوایز را از عموم سایت‌ها درو کنند Resistance 2 و "نیت" کایمرا کش آن موفق به پسرفت شده و توانستند حرص طرفداران را درآورند! اما Insomniac که از گذشته بر سر ساخت عناوین AAA انحصاری با شرکت Naughty Dog رقابت داشته (در نسل قبل این شرکت با سری R&C رقابتی تنگاتنگی را با سری Jak & Daxter داشته و به عقیده بسیاری از گیمرها و منتقدین توانست با R&C3: Up Your Arsenal رقیب خود J&D3 را شکست دهد) و اصولا در مقابل ND کم نخواهد آورد(!) آمده است تا با R3 اشتباهات گذشته را جبران و با خلق یک عنوان خوش ساخت دیگر همه چیز را دوباره از نو شروع کند.
    اولین گام Ins برای خلق یک شاهکار وارد کردن Joseph Capelli به عنوان شخصیت اصلی بازی به R3 است. اکنون چهار سال از ماجراهای R2 گذشته است و جوزف کپلی نیز خسته‌تر از همیشه با ظاهری درمانده و ریش درآورده(!) به همراه خانواده خود در خفا زندگی می‌کند. هرچند به نظر می‌رسد جوزف زندگی آرامی را برای خود ترتیب داده است اما بعد از گذشت این چندین سال نیز نتوانسته خود را به خاطر اتفاقات تلخ پایانی بازی قبلی بخشیده و در آرزوی انتقام از Chimera ها در انتظار فرصتی مناسب برای حمله‌ای دوباره است....
    میادین جنگ R3 خونین و وسیع‌تر از آن چیزی هستند که در ذهن دارید. نوع جدیدی از دشمنان که تشنه خون انسان‌ها هستند، اسلحه‌های جدید و مخرب (این مورد در حیطه تخصصی Ins است!)، جت پک و ... تنها گوشه‌ای از سورپرایز سازندگان برای گیمرهاست که تاکنون حضور آن‌ها در بازی تایید شده است. گرافیک بازی نیز در این سال‌ها به خوبی ارتقا یافته و هرچند از لحاظ فنی به Uncharted 3 و یا Killzone 3 نمی‌رسد اما بدون شک حرف‌های بسیار زیادی برای گفتن داشته و کمتر عنوانی در سال جاری توان رقابت با آن را خواهد داشت.
    طبق گفته سازندگان طراحی و ساخت R3 از مدت‌ها پیش و به سبک همیشگی Ins قبل از اتمام ساخت شماره قبلی بازی آغاز شده است و در طول این سال‌ها تیم اصلی Ins تمام تلاش خود را بر روی بازی جدید متمرکز کرده‌اند تا در نهایت با عنوانی کم نقص کنسول PS3 و مخاطبین خود را غافلگیر کنند. باید دید این عنوان در سال آینده در مقابل KZ3 و خصوصا رقیب دیرینه خود ND و شاهکار جدید آن‌ها Uncharted 3: Drake's Deception چگونه ظاهر خواهد شد!

برهان : مقاومت در برابر موجوداتی که سال ها است انسان ها را در تنگنا قرار داده اند. این بار انسان ها می خواهند با قدرت بازگردند و خاک خود را بازپس گیرند.
    حمید : هیچ وقت با دنیای Resistance ارتباط برقرار نکرده ام ولی این شماره دقیقا طوری است که اشکالات قبل را بر طرف می کند. داستان خیلی بهتر و شخصی تر شده. شما دیگر یک ارتشی نیستید و در نقش یک شهروند باید از دست کایمراها نجات پیدا کنید.
    فردین : با توجه به نمایش هاش میتونم بگم خیلی پیشرفت داشته نسبت به قبل. فکر کنم کم کم باید برم به سمتش.
    کسری : من هیچ وقت متوجه نشدم سری Resistance چه جذابیتی می تواند داشته باشد ؟ از نظر من یکی از خشک ترین بازی های PS3 همین عنوان است.
    ماکان : شماره دوم بازی که چندان جالب نبود اما گویا تد پرایس و Insomniac بسیار تلاش کردن بازی جدید این سری را به اوج برگردونه.
    محمد : بازی پیشرفت خیلی زیادی نسبت به نسخه دوم نداشته و مطمئن نیستم بتونه موفقیت دو بازی قبلی را تکرار کنه.
    محمد حسین : سونی امسال قراره با بازی های اختصاصیش زمین رو بتر***ه! این هم یدونه دیگه از همین بازی هاست که با افکت های جدیدی که از برادران دیگرش در کمپ بازی سازی سونی قرض گرفته می خواد بگه که می شه با محیط های بزرگ و شلوغ باز هم گرافیک بالایی داشت. بهرحال مقاومت جدید در برابر Chimeraها قراره ترسناک تر و بهتر از قبل باشه.
    مرتضی : گرافیک توی نسخه دوم خیلی بهبود یافته بود. توی نسخه سوم اگر باز روی سلاحهای بینظیر و عجیب غریب جدید تری به همراه داستان هیجان بر انگیزش تمرکز کنند بنظرم عالی میشه.
    67301655420186181910

بازیهای کامپیوتری
    تشکر تشکر کرده 
    3,517
    تشکر تشکر شده 
    1,373
    تشکر شده در
    627 پست
    قدرت امتیاز دهی
    946
    Array

21/DiRT 3

files articles  916728215Bw500h281mresizeByMaxSize5D

سازنده : Codemasters Southam
    ناشر : Codemasters
    PC , X360 , PS3
    شرکت Codemasters که یکی از سازنده های مطرح Racing می باشد، چند سال پیش بازی DiRT را روانه بازار کرد که مورد استقبال دوستداران بازی های Racing قرار گرفت. سبک خاص بازی و مسابقات رالی باعث جذابیت بالای بازی شده بود. نسخه دوم بازی نیز 2 سال پیش عرضه شد که با وجود کیفیت بالایی که داشت به دلیل دور شدن از ویژگی های شبیه سازی نسخه اول و نزدیک شدن به عناوین آرکید، طرفداران بازی را آنچنان راضی نکرد. حال شماره سوم در راه است و قصد دارد دوباره خود را در ردیف بزرگان Racing قرار دهد. به نظر می آید این شماره قصد دارد همانند قسمت اول بیشتر بر روی عناصر شبیه سازی کار کند و ترکیب مناسبی از شبیه ساز و آرکید ارائه دهد. در این شماره شاهد تغییرات آب و هوایی خواهیم بود و مسابقات مختلفی در هوای آفتابی، بارانی و برفی انجام می پذیرد. تنوع مسیرها بیشتر از قبل شده و تنوع اتومبیل ها نیز بالا می باشد، همچنین شاهد حضور اتومبیل های قدیمی در بازی خواهیم بود. بازی در زمینه گرافیک پیشرفت قابل توجهی داشته و باید منتظر یکی از زیباترین Racing های این نسل باشیم. سومین شماره از سری DiRT بر روی PC، X360 و PS3 عرضه خواهد شد و بدون شک یکی از بهترین Racing های سال 2011 به شمار می آید.

آریا : هر دو نسخه Dirt رو دوست داشتم ولی نسخه دوم زیادی آسون شده بود! امیدوارم این یکی بیشتر به اولین نسخه نزدیک بشه و البته باز هم امیدوارم Grid 2 رو هم هرچه زودتر ببینیم!
    بابک : Dirt محبوب ترین ریسینگ این نسل من هستش. به شدت منتظر Dirt 3 هستم.
    فردین : با توجه به شماره های قبلی می تونیم منتظر یه عنوان ناب دیگه باشیم.
    محمد : دوست دارم بازی بیشتر شبیه به نسخه اول باشه تا نسخه دوم، ولی هر اتفاقی بیفته مطمئن هستم با یک Racing عالی طرف هستیم.
    محمد حسین : یه عنوان عالی دیگه از Codmasters. اکثر افرادی که بازی رو از جلو دیدن ازش تعریف کردن. تردید ندارم که این عنوان هم با ویژگی تغییرات آب و هوایی می تونه یه نمره عالی دیگه در کارنامه CM ثبت کنه. فقط یه چیزی باید از سازنده ها پرسید: Grid 2 چی شد؟
    67301655420186181910

بازیهای کامپیوتری
    تشکر تشکر کرده 
    3,517
    تشکر تشکر شده 
    1,373
    تشکر شده در
    627 پست
    قدرت امتیاز دهی
    946
    Array

Bulletstorm/20

files articles  471771205Bw500h281mresizeByMaxSize5D

سازنده : People Can Fly / Epic Games
    ناشر : Electronic Arts
    تاریخ انتشار : February 22, 2011
    PC , X360 , PS3
    با عرضه سالیانه Call of Duty و بازیهایی نظیر Battlefield: Bad Company و Medal of Honor اغراق نیست اگر بگوییم این نسل، نسل شوترهای نظامی است! خیلی ها دیگر از این نوع شوترها خسته شده و به دنبال عناوینی کلاسیک تر و متفاوت تر هستند. Bulletstorm این رویا را به واقعیت تبدیل می کند. این بازی توسط خالقان Painkiller ،استودیو لهستانی People Can Fly (زیر مجموعه Epic Games) ساخته می شود.
    داستان بازی در آینده رخ می دهد، گروهی به نام Dead Echo که از سربازان مزدور ویژه تشکیل شده اند متوجه می شوند که در جای درستی کار نمی کنند. Grayson Hunt (شخصیت اول بازی) و Ishi Sato بعد از خیانت به فرمانده گروه در نهایت به مکانی دور در کهکشان تبعید می شوند. چند سال بعد از تبعید، شما باید کنترل Grayson Hunt را در دست بگیرید که حالا تبدیل به یک دزد فضایی شده است. بعد از اتفاقاتی او و دوستش Sato روی سیاره ای زیبا سقوط میکنند. اما به زودی متوجه می شوند که در این سیاره ظاهرا زیبا توسط هزاران موجود خونخوار و زامبی مانند محاصره شده اند. این دو با هم تصمیم می گیرند تا از این سیاره فرار کرده و از کسی که آنها را به اینجا فرستاده انتقام بگیرند.
    گیم پلی Bulletstorm فانتزی و بسیار سریع و متنوع است. از حرکاتی مانند لگد زدن و تکل رفتن (!) که بگذریم با تنوع بسیار زیاد اسلحه ها مواجه میشویم که حتی از تریلرها هم کاملا مشهود است. بعضی سلاح های بازی به شکل غیر عادی بزرگ هستند! اما بخش اصلی گیم پلی بازی به Skillshot ها بر میگردند. Skillshot در واقع روش کشتن دشمن است. شما هر چقدر خلاقانه تر و عجیب تر دشمنان را بکشید، امتیاز بیشتری می گیرید و در نتیجه سلاح ها و حرکات بیشتری را Unlock می کنید. این موضوع به شدت تنوع بازی را افزایش می دهد.
    گرافیک بازی به لطف آخرین آپگرید موتور Unreal Engine 3.0 بسیار زیبا به نظر می رسد و بر خلاف اکثر بازیهای این موتور، Bulletstorm رنگ های شادتر و زنده تری دارد (احتمالا Epic Games با این بازی می خواهد این موضوع را هم ثابت کند!).
    Bulletstorm در روز 22 فوریه توسط EA برای 3 پلتفرم PC, X360 و PS3 منتشر خواهد شد.

آریا : یادش بخیر چه خاطراتی با Painkiller داشتیم. بازی ای که دیگه شبیهش رو هیچ وقت ندیدم و شاید بعد از مدت ها Bulletstorm بتونه دوباره خاطرات اون رو زنده کنه! تنها مشکلی که با بازی دارم , استفاده کردن تبلیغاتی از Epic Games و کلیفی هست به طوری که افراد ناآشنا با Painkiller فکر میکنن Bulletstorm دست پخت کلیفی هست!!!
    بابک : بالاخره یه شوتر درست و حسابی و سریع تو این نسل داره میاد! از اون طرف هم که سازندگان Painkiller و همینطور Epic Games پشتش هستند، مطمئنا بازی فوق العاده ای میشود.
    حمیدرضا : سازنده های بازی یعنی دو استودیوی Epic و PCF با بکار گیری نوآوری های بسیار در گیم پلی و گرافیک این عنوان سعی دارند عنوانی را خلق کنند که هیچ گونه نقصی نداشته باشد. شدیدا برای عرضه این عنوان لحظه شماری می کنم.
    فردین : یاد لگد های Duke میوفتم.
    کسری : زمانی بازار پر از بازی های R&G جذاب بود اما امروزه دیگر خبری از آنها نداریم. در نبود بازی های R&G وجود آثار جدید از تیم سازنده Painkiller واقعا غنیمت است.
    محمد : یکی از جالب ترین شوترهای سال آینده که با سیستم مبارزات منحصر به فرد خودش میتوانه به یک شوتر متفاوت و موفق تبدیل بشه.
    محمد حسین : Painkiller بازی بدی نبود ولی نبود داستان درست و حسابی و یه گیم پلی تکراری باعث می شد که از یه عنوان متوسط پا رو فراتر نذاره. ولی با همکار کلیفی و نمایش های بسیار خوب بازی مشخصه که این دفعه People Can Fly بازی بهتری رو برای عرضه آماده کرده.
    مرتضی : پــــیپــِــل کَـــــن فلـــــای!
    67301655420186181910

بازیهای کامپیوتری
    تشکر تشکر کرده 
    3,517
    تشکر تشکر شده 
    1,373
    تشکر شده در
    627 پست
    قدرت امتیاز دهی
    946
    Array

Rage/19

files articles  814284195Bw500h281mresizeByMaxSize5D

سازنده : id Software
    ناشر : Bethesda Softworks
    تاریخ انتشار : September 13, 2011
    PC , X360 , PS3 , iOS
    یکی از بازیهای بزرگ 2011 جدیدترین اثر id Software و جان کارمک مشهور است. داستان Rage در آینده ای آخر الزمانی اتفاق می افتد. شهاب سنگ 99942 Apophis (که البته واقعا هم وجود دارد!) به زمین برخورد می کند و تقریبا تمام مردم از بین می روند و تعداد خیلی کمی برای زنده ماندن تلاش می کنند. شما نیز یکی از افراد باقی مانده هستید. دشمنان شما موجودات جهش یافته و خونخواری هستند که البته به گفته id از اواسط بازی قضیه کمی متفاوت خواهد شد! با اینکه Rage یک بازی اکشن اول شخص است، اما بخش قابل توجهی از گیم پلی بازی را ماشین سواری و Racing تشکیل داده است. به علت محیط های باز و بزرگ بازی، شما با ماشین های جنگی کوچک می توانید به مبارزه با موجودات جهش یافته رفته و ماموریت های خود را انجام دهید. بخش Racing بازی چیزی شبیه به Motorstorm, Burnout و Twisted Metal است. در بخش شوتر اول شخص بازی نیز کمی المان های RPG استفاده شده است (البته به صورت محدود، مثلا وجود سیستم Inventory ، انواع خشاب ها برای هر اسلحه، ارتقا ماشین ها و ...). اما Rage اولین بازی است که از موتور بسیار قدرتمند id Tech 5 استفاده خواهد کرد. جان کارمک که یکی از نوابغ مطلق صنعت بازی در زمینه برنامه نویسی به حساب می آید و نقش اصلی در پیشرفت تکنیکی بازیها داشته، در آخرین موتور خود از تکنولوژی های کاملا جدید و منحصر به فردی استفاده کرده که باعث میشود Rage علاوه بر یک بازی جذاب، به Tech Demo این موتور نیز تبدیل شود. یکی از قابلیت های این موتور تکنیکی به نام MegaTexture است که در آن می توان تعداد نامحدودی تکستچر را تنها در یک واحد Memory استفاده کرد (حجم اصلی Texture ها در دیسک بازی ذخیره می شود). به همین دلیل نسخه X360 و PC بازی در دو یا سه DVD عرضه خواهد شد. در نتیجه این موتور بسیار بسیار کمتر از موتورهای دیگر RAM کنسول را اشغال کرده و بازدهی بالاتر می رود (به عنوان مثال Rage با گرافیک عالی و محیط های بزرگ روی 60 فریم ثابت اجرا می شود!!). Rage بی شک یکی از بازی های پر حرف و حدیث 2011 خواهد بود.

آریا : هرچند مشکلاتی با بازی دارم و مخصوصآ طراحی مراحلش زیاد به دلم ننشسته , ولی مگه میشه از بازی های ساخته شده توسط جان کارمک کبیر گذشت ؟! گرافیک بازی با وجود فوق العاده بودن شاید در نگاه اول از بعضی بازی ها ضعیف تر باشه ولی وقتی کنار عدد 60 فریم بر ثانیه قرارش میدیم , اوضاع تغییر میکنه! و البته باید اقرار کنم که بیشتر از اینکه منتظر Rage باشم, منتظر این هستم که بازی عرضه بشه تا اولین تریلرها و گیم پلی های Doom 4 رو ببینم!
    احسان : نهایت خلاقیت و ابتکار های بی پایان جان کارمک را وقتی با ابزار مناسب و امکانات کافی ترکیب کنیم این بازی ظاهر میشود.
    بابک : شدیدا در انتظارم جدیدترین شاهکار جان کارمک را تجربه کنم.
    حمیدرضا : تلفیق دو سبک Driving و اکشن در یک عنوان می تواند بسیار جالب باشد. گیم پلی این عنوان بسیار سریع و طاقت فرساست. در بازی چند ماشین وجود دارد که بسیار عجیب و غریب هستند و میتوانید مسیر بین دو ماموریت را با آنها طی کنید. من به این عنوان امید زیادی دارم و برای عرضه اش لحظه ها را شمارش می کنم!
    حمید : گرافیک خیره کننده و دنیای وسیع، Rage را به یکی از بزرگترین FPS های سال 2011 تبدیل می کند.
    فردین : 60 فریم بر ثانیه اونم برای بازی ای به سبک Rage کار هر کسی نیست!
    محمد : با اینکه گرافیک بازی فوق العاده هست ولی تا حالا از گیم پلی بازی خوشم نیومده. البته جان کارمک کارش را به خوبی بلده ولی بعید می دونم بازی واسه من خیلی جالب توجه باشه.
    محمد حسین : به کارمک همه PC بازها اطمینان دارن ولی دوست دارم این عنوان چیزی فراتر از Doom 3 باشه که اون زمان هم وضعیتی مشابه این بازی رو داشت.
    مرتضی : این همه کشش دادن ببینیم چی از آب درمیاد!
    67301655420186181910

صفحه 8 از 10 نخستنخست ... 45678910 آخرینآخرین

برچسب ها برای این تاپیک

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)