صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 49 , از مجموع 49

موضوع: نحوه ی سفارشی سازی ویندوز های لایو؟؟؟

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط borhan_3010 نمایش پست ها
    ... من یه ویندوز 7 لایو سبک با حجم 160 مگ از توی هایرن بوت ویرایش نسخه 2 پیدا کردم....تو این هفته سعی میکنم یه لپ تاپ جدید گیر بیارم روش تست کنم ببینم هارد رو شناسایی میکنه یا نه
    برهات جان ویندوز های بعد از ایکس پی همه میتوانند هارد را ببینند و مشکل محدودیت ایکس پی را ندارند.
    لذا قاعدتا" نباید مشکلی داشته باشد

[SIGPIC][/SIGPIC]

2. 8 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

کاربر فعال
    تشکر تشکر کرده 
    4,164
    تشکر تشکر شده 
    1,919
    تشکر شده در
    442 پست
    قدرت امتیاز دهی
    6857
    Array

درود بر همه علاقمندان ویندوز لایو

خبر اول اینکه من یه ویندوز 7 لایو سبک با حجم 160 مگ از توی هایرن بوت ویرایش نسخه 2 پیدا کردم و خوشبختانه برنامه های قابل اجرا توی لایو اکس پی همه توی این ویندوز قابل استفاده اس!
    تو این هفته سعی میکنم یه لپ تاپ جدید گیر بیارم روش تست کنم ببینم هارد رو شناسایی میکنه یا نه؟
    اگه بتونیم درایور کارت صدا و گرافیک رو بهش اضافه کنیم تمومه!

من قبلا خیلی علاقه داشتم که برنامه های دلخواه ام رو به فایل wim اضافه کنم اما نظرم عوض شده
    به نظر من به جای اضافه کردن برنامه های دلخواه به wim اونا رو تو یه پوشه داخل پوشه HBCD به صورت مجزا قرار بدیم بهتره اما چرا:
    1- ججم فایل wim پایین میمونه و سرعت بالا اومدن ویندوز لایو تو سیستم های قدیمی پایین و اعصاب خورد کن نمیشه
    2- دردسر ویرایش های خسته کننده ویندوز لایو و فایل wim رو نداریم
    3- برنامه ها رو می تونیم تو ویندوز واقعی یا ویندوز لایوهای دیگه در صورت وجود استفاده کنیم
    4- به راحتی تو خود ویندوز واقعی میتونین اونا رو کم و زیاد و ویرایش و آپدیت کنیم

راستی یه خبر جالب دیگه دارم براتون دارم:
    امروز روی ابزارهای لایو مثل Active Boot و Live Boot و یکی دوتا مجموعه تحت ویندوز دیگه کار کردم و تونستم برنامه های داخل اونا رو بیرون بکشم و توی ویندوز لایو خودم اجرا کنم! ;-)
    فقط مجموعه Active یه کلید رجیستری برای اکتیو شدن برنامه هاش داره که اونو هم به دست آوردم. اگه کسی علاقه داشت اعلام کنه قرار میدم
    جهت اطلاع علاقمندان میتونین فایل iso همین مجموعه هارو با 7zip باز کنین و توی source فایل wim رو با دبل کلیک توی همون 7zip باز کنین و program files اش رو اکسترکت کنین و باهاش کار کنین حالشو ببرین

پاینده باشین

Send from Galaxy Siii using Tapatalk 4
    سلام

برهان جان ممنونم خیلی خوشحال تر شدم ....
    برهان جان اگر می شد می فهمیدیم که هایرن چگونه این ویندوز لایو سبک رو ساخته عالی می شد چون خودمان یکی عین آن همراه با برنامه های دلخواه می ساختیم که لذت بیشتری دارد ضمنا نیازی به آپلود نبود
    (اگر خواستی آپلود کنی لطفا اون برنامه هایی که در تاپیکی که شما زحمتش رو کشیدی من پیشنهاد داده بودم بهش اضافه کن و برامون آپلود کن )
    راستی ویندوز لایو که استاد زحمت کشیدند و آموزش دادند با لایو که شما قرار دادین کمی متفاوت است یعنی از نظر تعداد فایل و پسوند هایی که در آن وجود دارد!!!
    من فکر می کردم شاید بشود نام فایل ها ی شما را به نام های فایل های ویندوز لایوی که با استفاده از برنامه ی WinBuilder ساخته شده است تغییر نام دهیم و ویندوز لایو شما به راحتی بوتیبل شود!؟

در مورد اضافه کردن فایل به پوشه ی HBCD لطف کن به صورت عملی توضیح بده .

در مورد خبر جالب دومی که دادی من که خیلی حال کردم پس اگر میشه فایل ها رو قرار بده همچنین باز در خواست دارم که به صورت عملی توضیح دهی چگونه این فایل ها رو استخراج کردی؟؟؟
    .................

راستی استاد شیرن زبان منتظر ادمه مبحث باشیم دیگه؟؟؟
    "در مقابل برنامه های دیگری هستند که ما با یادگیری طرز کار آن ها میتوانیم CD یا DVD هایی، حتی با برنامه های
    لینوکسی و ویندوزی در کنار هم را بسازیم مثل برنامه های :
    grub
    grub4dos
    syslinux
    IsoLinux
    Easyboot
    BCDW"
    &
    "اما نظر بنده:
    بیائیم و چگونگی ساخت دی وی دی هایی را یاد بگیریم که مالتی بوت باشند و تمام نیاز های ما حتی ویندوز های لایو
    مختلف را داخل خودشان داشته باشند
    و دارای منوئی باشند که ما انتخاب کنیم کدام نرم افزار اجرا شود.
    "
    استاد خیلی عالی تر می شود این مباحث شیرین رو آموزش دهید.
    1374524712291

4. 7 کاربر مقابل از Mahm00d عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر بخش اموزشی
    !Busy
    تشکر تشکر کرده 
    4,575
    تشکر تشکر شده 
    6,033
    تشکر شده در
    1,280 پست
    حالت من : Khoshhal
    قدرت امتیاز دهی
    1143
    Array

قبلا یه ویندوز 7 لایو یادمه درست کردیم ولی حجمش نزدیک 300 مگ شد جالبه این یکی 160 مگه
    متاسفانه امکان اسکریپت نویسی براش نیست چون ساخته شده، اگه کسی بخواد برنامه هایی که دوست داره رو بهش اضافه کنه میتونه فایل wim رو ویرایش کنه که به نظر من از اسکریپت نوشتن و زمان زیادی که برای ساخت ویندوز لایو تو winbuilder صرف میشه آسون تره
    شخصا مینی اکس پی رو بیشتر می پسندم چون کم حجم تره
    برنامه هایی که گفتی رو بجز eady bcd بقیه قابل اضافه شدن هستن
    برای اضافه کردن فایل بدون ویرایش wim هم دوتا راه وجود داره: میشه فایل رو مثل هایرن بوت با 7zip فشرده کرد که حجمش کم بشه و با یه دستور cmd اونو باز کرد و اجرا کرد مستقیم
    یه راه دوم هم اینه که با spoon studio برنامه رو به صورت تک فایل فشرده exe درآورد که من این راه رو آسون تر و جذاب تر میدونم
    روش استخراج برنامه های توی دیگر ویندوز لایو هارو هم گفتم فایل iso رو با 7zip باز کن و یه فایل wim توی پوشه source هستش اونو با 7zip باز کنی چندتا پوشه هست که معمولا برنامه توی program files اش میتونی پیدا کنی به حجم ها دقت کن شاید یه لایو بوت فایل هاشو یه جا دیگه گذاشته باشه یا حتی میتونی کاا فایل های exe رو توش سرچ کنی و خیلی کارای دیگه ...

کسی رو برای دوست داشتن انتخاب کن که قلب بزرگی داشته باشه!
    تا مجبور نشی به خاطر اينکه تو قلبش وارد بشی خودت را کوچک کنی!

موفق كسی است كه با آجرهايی كه به طرفش پرتاب می شود، يک بنای محكم بسازد!
    اشکی که برای شکست می ریزیم، عرقی است که برای تلاش نریختیم!

6. 7 کاربر مقابل از borhan_3010 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

کاربر فعال
    تشکر تشکر کرده 
    4,164
    تشکر تشکر شده 
    1,919
    تشکر شده در
    442 پست
    قدرت امتیاز دهی
    6857
    Array

.........................

برنامه هایی که گفتی رو بجز eady bcd بقیه قابل اضافه شدن هستن
    برای اضافه کردن فایل بدون ویرایش wim هم دوتا راه وجود داره: میشه فایل رو مثل هایرن بوت با 7zip فشرده کرد که حجمش کم بشه و با یه دستور cmd اونو باز کرد و اجرا کرد مستقیم

یه راه دوم هم اینه که با spoon studio برنامه رو به صورت تک فایل فشرده exe درآورد که من این راه رو آسون تر و جذاب تر میدونم

..........................................

سلام
    ممنونم برهان جان...
    با توجه به نوشته ی شما و درک خودم من دو فایل زیر رو در مینی ویندوز لایوی که شما آپلود کردی پیدا کردم XpDrvLAN.7z و XpCustomize.cmd ...
    آیا منظور شما همین دو فایل هستند؟؟؟
    میشه شما یک نمونه عملی یک برنامه رو به این ویندوز اضافه کنی و دستور cmd رو بنویسی

در مورد روش دومی که گفتین برنامه پرتابل تک فایل exe رو باید کجا اضافه کنیم؟؟؟

تشکر...

راستی من ویندوز لایوی که با winbuider ساختم همچنین ویندوز لایوی که شما آپلود کردی را در لپ تاپ خودم تست کردم اما بالا نیامد و با این پیغام مواجه شدم.
    اگر بشه کلا مشکل بالا نیامدن ویندوز اکس پی های لایو رو در لپ تاپ های جدید حل کرد واقعا عالی میشه...

1374524712291

8. 7 کاربر مقابل از Mahm00d عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

درود
    1. من نمیدانم که شما چگونه تست می کنید ، اگر با ماشین مجازی تست میکنی احتمالا" ماشین مجازی مورد استفاده شما
    جواب نمیدهد.
    بار ها شده که یک ماشین مجازی نمیتواند اجرا کند ولی ماشین مجازی دیگر جواب میدهد لذا پیشنهاد میکنم که با ماشین مجازی
    دیگری هم تست کنی. چون به عقیده من ، اشکال از سیستم شما باید باشد نه از برنامه ای که ساخته شد.

2. احساس میکنم که مطالبی که در مورد محدودیت های ویندوز xp گفتم ، مقداری گیج کننده بوده. لذا سعی میکنم در این یکی
    دو روزه در تاپیک دیگری در مورد محدودیت های مورد بحث بیشتر و واضح تر صحبت کنم

3. در مورد ساخت مالتی بوت ، اگر عمری بود بعد ها بحث میکنیم

[SIGPIC][/SIGPIC]

10. 9 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

کاربر فعال
    تشکر تشکر کرده 
    4,164
    تشکر تشکر شده 
    1,919
    تشکر شده در
    442 پست
    قدرت امتیاز دهی
    6857
    Array

سلام

تشکر استاد گرامی...
    من در ماشین مجازی ویندوز لایو ساخته شده رو چک کردم و هیچ مشکلی نداشت.

عکس تستی که در پست قبل گذاشتم مربوط به لپ تاپ خودم است من ویندوز لایو ساخته شده رو از طریق فلش مموری بوت کردم و بعد از اینکه اون عکس ماشین برای بارگذاری ویندوز می یاد در اون لحظه با blue screen مواجه شدم که عکسی از آن در پست پیشین قرار دادم.
    1374524712291

12. 8 کاربر مقابل از Mahm00d عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر بخش اموزشی
    !Busy
    تشکر تشکر کرده 
    4,575
    تشکر تشکر شده 
    6,033
    تشکر شده در
    1,280 پست
    حالت من : Khoshhal
    قدرت امتیاز دهی
    1143
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahm00d نمایش پست ها
    سلام
    ممنونم برهان جان...
    با توجه به نوشته ی شما و درک خودم من دو فایل زیر رو در مینی ویندوز لایوی که شما آپلود کردی پیدا کردم XpDrvLAN.7z و XpCustomize.cmd ...
    آیا منظور شما همین دو فایل هستند؟؟؟
    میشه شما یک نمونه عملی یک برنامه رو به این ویندوز اضافه کنی و دستور cmd رو بنویسی

در مورد روش دومی که گفتین برنامه پرتابل تک فایل exe رو باید کجا اضافه کنیم؟؟؟

تشکر...

راستی من ویندوز لایوی که با winbuider ساختم همچنین ویندوز لایوی که شما آپلود کردی را در لپ تاپ خودم تست کردم اما بالا نیامد و با این پیغام مواجه شدم.
    اگر بشه کلا مشکل بالا نیامدن ویندوز اکس پی های لایو رو در لپ تاپ های جدید حل کرد واقعا عالی میشه...

بلی مشابه اون فایل که درایور لن هستش
    چند نمونه فایل cmd اش رو دارم (تا آخر هفته امکان آپلود ندارم، خواستی آخر هفته یادم بنداز) که به فایل فشرده دستور استخراج و اجرای برنامه رو میده
    فایل دومی رو هم میشه رو فلش داشت و مستقیم از my computer میتونی بری فلش ات و اجرا کنی
    البته میشه به wim هم اضلفه اش کرد ...

کسی رو برای دوست داشتن انتخاب کن که قلب بزرگی داشته باشه!
    تا مجبور نشی به خاطر اينکه تو قلبش وارد بشی خودت را کوچک کنی!

موفق كسی است كه با آجرهايی كه به طرفش پرتاب می شود، يک بنای محكم بسازد!
    اشکی که برای شکست می ریزیم، عرقی است که برای تلاش نریختیم!

14. 7 کاربر مقابل از borhan_3010 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

نکته ای در رابطه با پروژه ایکه بحث کردیم یادم رفت که در زیر توضیح میدهم

در انتهای کار داخل پوشه ISO بغیر از فایل ایزو پوشه دیگری بنام HddBoot خواهید دید که میشود محتوای آن را توسط فلاش
    استفاده کنید
    ویا مستقیما" از روی هارد بدون نیاز به سی دی یا فلاش ،بتوانید این ویندوز لایو را اجرا کنید

البته روش استفاده در ویندوز 7 و XP مختصری متفاوت است
    با این کار مطابق شکل های زیر در منوی بوت ویندوز 7 و یا ویندوز XP گزینه ای برای انتخاب و اجرای Mini XP خواهید داشت

منوی بوت XP

kbwqxojxdr2hvasu1gyk

منوی بوت ویندوز 7

ab2av9qpr46k0t2irnc

[SIGPIC][/SIGPIC]

16. 7 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

دوستانی که از ویندوز xp استفاده میکنند و میخواهند این ویندوز لایو را از روی هارد اجرا کنند
    توجه داشته باشند که بخاطر ساختار ویندوز xp باید تغییر کوچکی در فایل های ساخته شده
    بدهند و گرنه ویندوزشان بوت نخواهد شد.

صرفا" جهت اطلاع

[SIGPIC][/SIGPIC]

18. 9 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)