صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 49

موضوع: /باmwc2011/

ناظم ارشد انجمن
    شاید من بی عیب نباشم اماتوهم نیستی...پس برو وپیش از شمارش اشتباهات من به خطاهای خودت رسیدگی کن
    تشکر تشکر کرده 
    190
    تشکر تشکر شده 
    12,809
    تشکر شده در
    3,688 پست
    حالت من : Relax
    قدرت امتیاز دهی
    11330
    Array

/باmwc2011/ نسخه آندرویید موبایل کسپرسکی رونمایی میشود
    آزمایشگاه کسپرسکی، شرکت پیشرو در ارائه راه حل های امنیت اطلاعات اعلام کرد کنگره جهانی موبایل ۲۰۱۰ در بارسلونای اسپانیا شاهد رونمایی از نسخه سازگار با آندرویید نرم افزار امنیتی موبایل کسپرسکی خواهد بود.
    به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از روابط عمومی کسپرسکی در ایران، غرفه شرکت کسپرسکی در بارسلونای اسپانیا از ۱۴ تا ۱۷ فوریه ارائه کننده راهکارهای امنیتی برای تلفن های همراه خواهد بود.
    طی این کنگره، نسخه ۹ آنتی ویروس موبایل کسپرسکی که از سکوهای آندرویید و بلکبری پشتیبانی میکند، تواناییهای خود در زمینه حفاظت از تلفنهای همراه هوشمند در برابر انواع بدافزارها و تهدیدات را به نمایش خواهد گذاشت.
    همچنین در این مراسم، یوجین کسپرسکی مدیرعامل شرکت در یک نشست خبری، از نسخه جدید نرمافزار رونمایی خواهد کرد و درخصوص تهدیدات آتی دنیای تلفنهای همراه سخنرانی خواهد کرد.
    در بخش دیگری از کنگره نیز وینسنت دیاز، تحلیلگر ارشد تهدیدات سخنرانی خواهد کرد و از برنامههای آتی شرکت کسپرسکی در زمینه ارائه راهکارهای ویژه اپراتورهای تلفن همراه خواهد گفت.

[SIGPIC][/SIGPIC]

ناظم ارشد انجمن
    شاید من بی عیب نباشم اماتوهم نیستی...پس برو وپیش از شمارش اشتباهات من به خطاهای خودت رسیدگی کن
    تشکر تشکر کرده 
    190
    تشکر تشکر شده 
    12,809
    تشکر شده در
    3,688 پست
    قدرت امتیاز دهی
    11330
    Array

/با MWC2011/ معرفی نخستین پردازنده 4 هستهای برای تلفنهای همراه
    ICTna.ir- در حالی که کاربران و تولیدکنندگان تلفنهمراه از عرضه نخستین گوشیهای هوشمند مبتنی بر پردازندههای دوهستهای بسیار خرسند هستند، شرکت Qualcomm در "کنگره جهانی تلفنهمراه"(MWC 2011) نخستین پردازنده چهارهستهای تلفنهای همراه را به نمایش گذاشت.
    به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) این پردازنده که Snapdragon APQ8064 نام دارد، بر اساس میکروساختار 28 نانومتری Krait ساخته شده است و سرعت آن میتواند به 5/2 گیگاهرتز برسد.
    با توجه به اینکه هر یک از هستههای پردازشگر در این پردازنده توان کمتری نسبت به مدل کنونی دارند، میزان مصرف انرژی نیز در این محصول 25 درصد از نخستین پردازندههای Snapdragon کمتر است.
    این پردازنده جدید برای نسل آتی گوشیهای هوشمند و رایانههای لوحی طراحی شده است. افزایش تعداد هستههای پردازشگر و بالا رفتن سرعت پردازنده باعث تسریع در باز شدن برنامهها و اجرای همزمان چند برنامه بدون بروز مشکل خواهد شد که این فرآیند در کنار داشتن یک پردازنده گرافیکی خوب میتواند تلفنهمراه را به رایانه قابلحمل تبدیل کند.
    روی این تراشه موبایلی 4 هستهای پردازنده گرافیکی Adreno A320 نصب شده است. از مهمترین قابلیتهایی که پردازنده APQ8064 شامل میشود میتوان به سیستم ارتباطات کوتاهبرد NFC، شبکه بیسیم Wi-Fi، بلوتوث، گیرنده ماهوارهای GPS، رادیو FM و قابلیت پشتیبانی از دوربینهای دیجیتالی تا 20 مگاپیکسل اشاره کرد.

[SIGPIC][/SIGPIC]

ناظم ارشد انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    190
    تشکر تشکر شده 
    12,809
    تشکر شده در
    3,688 پست
    قدرت امتیاز دهی
    11330
    Array

/با MWC2011/ آغاز عصر دستگاههای الکترونیکی سه بعدی جیبی در کنگره جهانی موبایل کنگره جهانی موبایل همانند سالهای گذشته در شهر بارسلونای اسپانیا گشایش یافت در این کنگره برای اولین بار از دستگاههای الکترونیکی سه بعدی جیبی بدون عینک رونمایی شد.

به گزارش مهر، عصر دستگاههای سه بعدی جیبی بدون عینک آغاز شد و سرانجام دنیای تبلتها به کنگره جهانی موبایل راه یافت کنگره جهانی موبایل (MWC 2011) از عصر روز دوشنبه 14 فوریه همانند سالهای گذشته در شهر بارسلونای اسپانیا آغاز به کار کرد. این نمایشگاه که تا 17 فوریه ادامه دارد، مهمترین رویداد در معرفی دنیای تلفنهای همراه است.

در این نمایشگاه 50 هزار اپراتور بزرگ موبایل از 200 کشور به همراه بیش از هزار و 300 شرکت تولید کننده تلفنهای همراه هوشمند در فضایی به وسعت 142 هزار متر مربع تازه ترین دستاوردهای فناورانه و نوآورانه ترین محصولات خود را معرفی می کنند.

در این دوره از MWC تبلتها جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده اند. این لوح- رایانه ها که از سال گذشته با ورود "آی- پد 1" محصول اپل وارد میدان رقابت با تلفنهای همراه هوشمند و نت بوکها (مینی نوت بوکها) شدند امسال با سیستم عامل آندروئید گوگل تجربه تازه ای را به کاربران خود ارائه می دهند.

برخی از تبلتهای برپایه "آندروئید" از جمله "گلاکسی تب" محصول سامسونگ به توفیق رسیدند و برخی دیگر همچون "فولیو 100" محصول توشیبا علیرغم تبلیغات زیاد نتوانستند با اقبال روبه رو شوند.

در این خصوص "کونیماسا سوزوکی"، معاون رئیس بخش Computer Entertainment سونی اظهار داشت: "بسیاری از شرکتها تبلتهای خود را معرفی کردند اما بین اطلاع رسانی و دسترسی یک محصول در بازار تفاوت بسیاری وجود دارد. ما عجله نکردیم: در سال 2012 بیش از 500 میلیون تلفن همراه هوشمند، 250 میلیون رایانه شخصی و تنها 50 میلیون تبلت به فروش خواهند رفت."

تبلتهای دو هسته ای گوگل

پس از معرفی سیستم عامل آندروئید 3.0.2 که گوگل ویژه تبلتها عرضه کرده است در نمایشگاه کنگره جهانی موبایل موجی از لوح- رایانه های ضد "آی- پد" برپایه سیستم عامل آندروئید "هانی کامب" وارد شد. این سیستم عامل سازگاری بالایی با پردازشگرهای دو هسته ای دارد بنابراین با کمک آن تولیدکنندگان می توانند رایانه های قابل حمل ارزان را عرضه کنند.

از جمله این تبلتها می توان به این محصولات اشاره کرد: Optimus Pad محصول 8.9 اینچی شرکت "ال. جی"، Xoom محصول موتورولا که در نمایشگاه محصولات الکترونیکی مصرفی لاس وگاس 2011 نیز رونمایی شده بود، تبلت جدید توشیبا، مدلهای تبلت محصول "اچ. تی. سی" که امروز رونمایی می شود و Tab 10.1 سامسونگ که در ماههای آینده وارد بازار خواهد شد.
    ائتلاف دو غول مایکروسافت و نوکیا

چندی قبل اندی رابین، رئیس بخش "آندروئید" گوگل درخصوص تلفنهای همراه هوشمند توضیح داده بود: "این دستگاهها دیگر تنها یک تلفن همراه نیستند بلکه اکوسیستمهای دیجیتالی جیبی هستند. با انقلاب برنامه های جانبی بدیهی است که تلفنهای همراه هوشمند به ساختارهای پیچیده ای تبدیل شده اند که عملکردهای مختلفی را انجام می دهند. به همین دلیل فکر می کنم که در آینده تنها بعضی از شرکتها (واقعا کم) بتوانند بازار رقابت را در دست داشته باشند."

احتمالا این موضوع را نوکیا و مایکروسافت نیز می دانستند و به همین دلیل در روزهای اخیر با هدف رقابت با اپل و گوگل با یکدیگر ائتلاف کردند.

از این رو، بازار موبایل در انتظار تلفنهای همراه هوشمندی است که به زودی شرکت فنلاندی نوکیا برپایه سیستم عامل ویندوز فن 7 مایکروسافت عرضه خواهد کرد تا بتواند در مقابل موج آندروئید و آی- فن ایستادگی کند.

سه بعدی بدون عینک در نسخه جیبی

در نمایشگاه MWC 2011 بارسلونا شرکت کره ای "ال. جی" تلفن همراه هوشمند سه بعدی Optimus 3D را رونمایی می کند. این تلفن همراه سه بعدی بدون نیاز به عینک دارای یک پردازشگر دو هسته ای و یک نمایشگر 4.3 اینچی است.

درحقیقت پس از اعلام عرضه 3DS 4، کنسول جدید قابل حمل نینتندو که ماه مارس وارد بازار می شود و پس از دو تلفن همراهی که شرکت شارپ باید تا پایان ماه فوریه وارد بازار کند و پس از دوربین فیلمبرداری جیبی سه بعدی Bloggie 3D که سونی معرفی کرد، اکنون به نظر می رسد که این شرکت کره ای نیز تصمیم گرفته است وارد میدان سه بعدیهای بدون عینک شود.

این تلفن همراه دارای دو دوربین 5 مگاپیکسلی است. قیمت این محصول 600 یورو است.

پلی استیشن- تلفن همراه سونی اریکسون

یکی دیگر از نوآوریهای بزرگ ارائه شده در نمایشگاه بارسلونا Xperia Play است که همچنین با عنوان "پلی- استیشن فن" نیز شناخته می شود. این محصول سونی اریکسون که ترکیبی از کنسول بازی "پلی استیشن قابل حمل" و تلفن همراه هوشمند است از ماه آوریل به قیمت 599 یورو وارد بازار می شود.

این تلفن همراه یک نمایشگر 4 اینچی و یک دوربین 5 مگاپیکسلی دارد و سونی اریکسون اظهار داشته است که گرافیک دیجیتالی آن 6 تا 7 برابر سریعتر از سایر تلفنهای همراه هوشمند است.

بر روی این دستگاه همچنین می توان بازیهای ویدیویی چون "فیفا" و یا "سیم ها" را نصب کرد.

[SIGPIC][/SIGPIC]

ناظم ارشد انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    190
    تشکر تشکر شده 
    12,809
    تشکر شده در
    3,688 پست
    قدرت امتیاز دهی
    11330
    Array

/با MWC2011/ گوشیهای فیس بوکی HTC رونمایی شدند

ICTna.ir- شرکت HTC در کنگره جهانی تلفن همراه 2011 به شایعات منتشر شده در مورد گوشیهای فیس بوکی خود پایان داد و دو گوشی ChaCha و Salsa فیس بوکی را رو نمایی کرد.
    به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این دو گوشی که نامهای عیجبی نیز دارند، دارای یک دکمه فیس بوک اختصاصی هستند و از سیستم عامل آندروید 2.3.3 پشتیبانی میکنند.
    براساس اطلاعات منتشر شده از این دو گوشی که دسترسی طرفدارن فیس بوک را به این شبکه اجتماعی محبوب آسانتر خواهد کرد، ChaCha دارای صفحه نمایش 2.6 اینچی و صفحه کلید QWERTY است و گوشی Salsa نیز دارای صفحه نمایش 3.4 اینچی لمسی است.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

ناظم ارشد انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    190
    تشکر تشکر شده 
    12,809
    تشکر شده در
    3,688 پست
    قدرت امتیاز دهی
    11330
    Array

/با MWC2011/ ممکن است آیفون 5 صفحه کلید کشویی داشته باشد

ICTna.ir- به نظر می رسد اپل به شدت برروی نسخه پنجم از آیفون کار میکند تا بتواند همچنان با این گوشی به رقابت با شرکتهای بزرگ تولیدکننده گوشی هوشمند بپردازد.
    به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، ظاهرا شرکت اپل برای آیفون 5 سه مدل اولیه مختلف طراحی کرده است که یکی از این مدل ها دارای صفحه کلید QWERTY کشویی است.
    ارائه طرحی از آیفون با صفحه کلید فیزیکی از سوی اپل که کاملا با صفحه کلیدهای فیزیکی مخالف است شاید برای بیشتر افراد تعجب برانگیز باشد.
    دو مدل ارائه شده دیگر از سوی اپل برای آیفون 5 مشابه با آیفون 4 است اما احتمالا از عمر باتری بیشتر و رزلوشن دوربین بالاتری برخوردار خواهد بود.
    برخی اخبار نیز حاکی از آن است که اپل برای رقابت با گوشی های هوشمند جدید آندروید که دارای اندازه های بزرگی هستند قصد دارد سایز 4 اینچی صفحه نمایش خود را افزایش دهد.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

ناظم ارشد انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    190
    تشکر تشکر شده 
    12,809
    تشکر شده در
    3,688 پست
    قدرت امتیاز دهی
    11330
    Array

/با MWC2011/ ایسر یک گوشی هوشمند-تبلت و سه تبلت Iconia را به نمایش گذاشت ICTna.ir- ایسر در کنگره جهانی تلفن همراه امسال یک گوشی هوشمند مبتنی بر آندروید از سری تبلتهای Iconia را معرفی کرد.
    به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این گوشی هوشمند که دارای صفحه نمایش 4.8 اینچی است و به گفته Acer صد درصد گوشی هوشمند و صد درصد یک تبلت است.
    Iconia Smart که مبتنی بر سیستم عامل آندروید 2.3 Gingerbread است دارای صفحه نمایش با رزلوشن 480×1024، دو دوربین 8 و 2 مگاپیکسلی و پردازنده یک گیگاهرتزی Qualcomm Snapdragon است.
    شرکت Acer در کنار گوشی هوشمند-تبلت Iconia smart دو تبلت آندروید 7 و 10 اینچی و همچنین یک تبلت مبتنی بر ویندوز از سری Iconia را نیز در MWC 2011 به نمایش گذاشته است.
    صفحه نمایش 7 اینچی با رزلوشن 600×1024، دو دوربین و سیستم عامل آندروید 3.0 از ویژگیهای تبلت Iconia Tab A100 است. تبلت Iconia Tab A500 نیز دارای صفحه نمایش 10.1 اینچی با رزلوشن 768×1280 و ویژگیهای مشابه با تبلت 7 اینچی Acer است.
    تبلت W500 با دیگر محصولات سری Iconia متفاوت است و مبتنی بر سیستم عامل ویندوز 7 و همراه با صفحه کلید مجزا عرضه خواهد شد.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

ناظم ارشد انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    190
    تشکر تشکر شده 
    12,809
    تشکر شده در
    3,688 پست
    قدرت امتیاز دهی
    11330
    Array

/با MWC2011/ سهم ویندوز فون 7 از بازار جهانی دو برابر میشود
    شرکت مایکروسافت به دنبال حضور در "کنگره جهانی تلفنهمراه"(MWC 2011) که هماکنون در بارسلونای اسپانیا در حال برگزار است توضیح داد که از اواخر سال جاری میلادی کاربران در سراسر دنیا میتوانند به نسل جدید گوشیهای هوشمند مجهز به سیستمعامل ویندوز فون 7 دسترسی داشته باشند.
    به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) "اندی لیز" مدیر مرکز تجاری ارتباطات موبایلی مایکروسافت به دنبال سخنرانی خود در این نمایشگاه اعلام کرد که "ما هماکنون صاحب 42 درصد بازار جهانی گوشیهای هوشمند هستیم که این رقم را در پایان سال جاری میلادی به 88 درصد میرسانیم". او توضیح داد که برخی مشکلات پیشرو در کشورها از جمله لهستان موجب شده است که این محصول با تاخیر به دست کاربران برسد.
    لیز این سخنان را در حالی ایراد کرد که "استیو بالمر" مدیرعامل مایکروسافت در مراسم بازگشایی نمایشگاه MWC 2011 مدل آتی از گوشیهای هوشمند مجهز به ویندوز فون 7 را به نمایش گذاشت و بر انعقاد قرارداد جدید مایکروسافت و نوکیا بسیار تاکید کرد.
    نسخه جدید ویندوز فون 7 به گونهای ساخته شده است که به کاربران امکان میدهد از طریق مرورگر اینترنتی IE 9 بتوانند اطلاعات مورد نظر خود را در فضای پردازش ابری(Cloud Computing) مایکروسافت موسوم به Skydrive ذخیره کنند و به کلیه سرویسهای مایکروسافت از طریق این فضا دسترسی داشته باشند.

[SIGPIC][/SIGPIC]

ناظم ارشد انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    190
    تشکر تشکر شده 
    12,809
    تشکر شده در
    3,688 پست
    قدرت امتیاز دهی
    11330
    Array

/با MWC2011/ اینتل: سیستمعامل MeeGo نوکیا را نجات میدهد شرکت اینتل به دنبال برگزاری کنفرانسی در "کنگره جهانی تلفنهمراه" توضیح داد که نوکیا میتواند به واسطه سیستمعامل متنباز MeeGo رقابت بیشتری را با اپل و گوگل انجام دهد و بار دیگر محبوبیت از دست رفته خود نزد کاربران را به دست آورد.
    به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) اگرچه شرکت اینتل از تصمیم اخیر نوکیا مبنی بر آغاز همکاری با مایکروسافت و استفاده از سیستمعامل ویندوز فون 7 رضایت چندانی ندارد، اما این مرکز تولیدکننده تراشههای الکترونیکی توضیح داده است که "MeeGo نتیجه تلاش مشترک نوکیا و اینتل نبوده و حاصل تلاش جمعی صنعت جهانی تلفنهمراه محسوب میشود".
    به گفته اینتل، MeeGo به گونهای ساخته شده است که در انواع دستگاههای الکترونیکی از رایانههای لوحی گرفته تا گوشیهای هوشمند، گیرندههای تلویزیونی، سیستمهای هوشمند داخل خودروها و ... به کار میرود. این سیستمعامل متنباز که بر پایه لینوکس طراحی شده است، امکان توسعه ابزارهای لازم را برای شرکتهای نرمافزاری فراهم میکند و پایه آن شباهت زیادی به اندروید گوگل دارد. هماکنون تلویزیونهای مجهز به سیستمهای عامل MeeGo و اندروید در بازار بریتانیا فروخته میشوند.
    شرکت اینتل در مقایسه با اپل، گوگل، مایکروسافت و بلکبری، سیستمعامل متنباز MeeGo را در رده پنجم سیستمهای عامل موبایلی قرار میدهد و معتقد است که در آینده نزدیک این محصول گوی سبقت را از اپل و گوگل میرباید.

[SIGPIC][/SIGPIC]

ناظم ارشد انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    190
    تشکر تشکر شده 
    12,809
    تشکر شده در
    3,688 پست
    قدرت امتیاز دهی
    11330
    Array

/با MWC2011/ عرضه گوشی جدید با طولانیترین عمر باتری در جهان
    ICTna.ir- شرکت Sonim در بزرگترین نمایشگاه موبایلی جهان موسوم به "کنگره جهانی تلفنهمراه"(MWC 2011) گوشی جدیدی را مبتنی بر شبکه مخابراتی GSM به نمایش گذاشت که از آن با عنوان "طولانیترین عمر باتری در جهان برای انجام مکالمات تلفنی" یاد میشود.
    به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) این گوشی به گونهای ساخته شده است که بیشتر برای برقراری مکالمات تلفنی و ارسال پیام کاربرد دارد. از دیگر قابلیتهایی که در این محصول به کار رفته است میتوان به شناسایی فضاهای کاری و محلهای مختلف در سازمان، برقراری ارتباط با دیگر کارمندان، سیستم کارتزنی در سازمانها، بهروزرسانی لحظهای اطلاعات برای تعداد ساعات کاری مفید کارمندان در روز، سیستم برنامهریزی کاری و سیستم یادآوری قرارهای ملاقات اشاره کرد.
    این گوشی که به صورت ضدضربه ساخته شده است، باتری ویژهای را در خود جا داده که به کمک آن میتواند به مدت 20 تا 24 ساعت انرژی لازم برای مکالمات تلفنی را در خود نگه دارد. در زمان استفاده از گیرنده ماهوارهای این گوشی نیز توان باتری به همین مقدار است. این گوشی در حالت آمادهباش(Standby) به مدت 800 ساعت انرژی را در خود ذخیره میکند.
    اطراف گوشی XP3300 Force را لایهای از فیبر پوشانده است که علاوه بر جلوگیری از ضربات احتمالی، ورود آب به سیستم داخلی گوشی را نیز غیرممکن میکند. این گوشی نمایشگر 2 اینچی رنگی را در خود جا داده و در مقابل شوکهای شدید و خراشیدگی نیز مقاومت میکند.

[SIGPIC][/SIGPIC]

ناظم ارشد انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    190
    تشکر تشکر شده 
    12,809
    تشکر شده در
    3,688 پست
    قدرت امتیاز دهی
    11330
    Array

/با MWC2011/ آغاز عصر دستگاههای الکترونیکی سه بعدی جیبی در کنگره جهانی موبایل
    کنگره جهانی موبایل همانند سالهای گذشته در شهر بارسلونای اسپانیا گشایش یافت در این کنگره برای اولین بار از دستگاههای الکترونیکی سه بعدی جیبی بدون عینک رونمایی شد.

به گزارش مهر، عصر دستگاههای سه بعدی جیبی بدون عینک آغاز شد و سرانجام دنیای تبلتها به کنگره جهانی موبایل راه یافت کنگره جهانی موبایل (MWC 2011) از عصر روز دوشنبه 14 فوریه همانند سالهای گذشته در شهر بارسلونای اسپانیا آغاز به کار کرد. این نمایشگاه که تا 17 فوریه ادامه دارد، مهمترین رویداد در معرفی دنیای تلفنهای همراه است.

در این نمایشگاه 50 هزار اپراتور بزرگ موبایل از 200 کشور به همراه بیش از هزار و 300 شرکت تولید کننده تلفنهای همراه هوشمند در فضایی به وسعت 142 هزار متر مربع تازه ترین دستاوردهای فناورانه و نوآورانه ترین محصولات خود را معرفی می کنند.

در این دوره از MWC تبلتها جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده اند. این لوح- رایانه ها که از سال گذشته با ورود "آی- پد 1" محصول اپل وارد میدان رقابت با تلفنهای همراه هوشمند و نت بوکها (مینی نوت بوکها) شدند امسال با سیستم عامل آندروئید گوگل تجربه تازه ای را به کاربران خود ارائه می دهند.

برخی از تبلتهای برپایه "آندروئید" از جمله "گلاکسی تب" محصول سامسونگ به توفیق رسیدند و برخی دیگر همچون "فولیو 100" محصول توشیبا علیرغم تبلیغات زیاد نتوانستند با اقبال روبه رو شوند.

در این خصوص "کونیماسا سوزوکی"، معاون رئیس بخش Computer Entertainment سونی اظهار داشت: "بسیاری از شرکتها تبلتهای خود را معرفی کردند اما بین اطلاع رسانی و دسترسی یک محصول در بازار تفاوت بسیاری وجود دارد. ما عجله نکردیم: در سال 2012 بیش از 500 میلیون تلفن همراه هوشمند، 250 میلیون رایانه شخصی و تنها 50 میلیون تبلت به فروش خواهند رفت."

تبلتهای دو هسته ای گوگل

پس از معرفی سیستم عامل آندروئید 3.0.2 که گوگل ویژه تبلتها عرضه کرده است در نمایشگاه کنگره جهانی موبایل موجی از لوح- رایانه های ضد "آی- پد" برپایه سیستم عامل آندروئید "هانی کامب" وارد شد. این سیستم عامل سازگاری بالایی با پردازشگرهای دو هسته ای دارد بنابراین با کمک آن تولیدکنندگان می توانند رایانه های قابل حمل ارزان را عرضه کنند.

از جمله این تبلتها می توان به این محصولات اشاره کرد: Optimus Pad محصول 8.9 اینچی شرکت "ال. جی"، Xoom محصول موتورولا که در نمایشگاه محصولات الکترونیکی مصرفی لاس وگاس 2011 نیز رونمایی شده بود، تبلت جدید توشیبا، مدلهای تبلت محصول "اچ. تی. سی" که امروز رونمایی می شود و Tab 10.1 سامسونگ که در ماههای آینده وارد بازار خواهد شد.
    ائتلاف دو غول مایکروسافت و نوکیا

چندی قبل اندی رابین، رئیس بخش "آندروئید" گوگل درخصوص تلفنهای همراه هوشمند توضیح داده بود: "این دستگاهها دیگر تنها یک تلفن همراه نیستند بلکه اکوسیستمهای دیجیتالی جیبی هستند. با انقلاب برنامه های جانبی بدیهی است که تلفنهای همراه هوشمند به ساختارهای پیچیده ای تبدیل شده اند که عملکردهای مختلفی را انجام می دهند. به همین دلیل فکر می کنم که در آینده تنها بعضی از شرکتها (واقعا کم) بتوانند بازار رقابت را در دست داشته باشند."

احتمالا این موضوع را نوکیا و مایکروسافت نیز می دانستند و به همین دلیل در روزهای اخیر با هدف رقابت با اپل و گوگل با یکدیگر ائتلاف کردند.

از این رو، بازار موبایل در انتظار تلفنهای همراه هوشمندی است که به زودی شرکت فنلاندی نوکیا برپایه سیستم عامل ویندوز فن 7 مایکروسافت عرضه خواهد کرد تا بتواند در مقابل موج آندروئید و آی- فن ایستادگی کند.

سه بعدی بدون عینک در نسخه جیبی

در نمایشگاه MWC 2011 بارسلونا شرکت کره ای "ال. جی" تلفن همراه هوشمند سه بعدی Optimus 3D را رونمایی می کند. این تلفن همراه سه بعدی بدون نیاز به عینک دارای یک پردازشگر دو هسته ای و یک نمایشگر 4.3 اینچی است.

درحقیقت پس از اعلام عرضه 3DS 4، کنسول جدید قابل حمل نینتندو که ماه مارس وارد بازار می شود و پس از دو تلفن همراهی که شرکت شارپ باید تا پایان ماه فوریه وارد بازار کند و پس از دوربین فیلمبرداری جیبی سه بعدی Bloggie 3D که سونی معرفی کرد، اکنون به نظر می رسد که این شرکت کره ای نیز تصمیم گرفته است وارد میدان سه بعدیهای بدون عینک شود.

این تلفن همراه دارای دو دوربین 5 مگاپیکسلی است. قیمت این محصول 600 یورو است.

پلی استیشن- تلفن همراه سونی اریکسون

یکی دیگر از نوآوریهای بزرگ ارائه شده در نمایشگاه بارسلونا Xperia Play است که همچنین با عنوان "پلی- استیشن فن" نیز شناخته می شود. این محصول سونی اریکسون که ترکیبی از کنسول بازی "پلی استیشن قابل حمل" و تلفن همراه هوشمند است از ماه آوریل به قیمت 599 یورو وارد بازار می شود.

این تلفن همراه یک نمایشگر 4 اینچی و یک دوربین 5 مگاپیکسلی دارد و سونی اریکسون اظهار داشته است که گرافیک دیجیتالی آن 6 تا 7 برابر سریعتر از سایر تلفنهای همراه هوشمند است.

بر روی این دستگاه همچنین می توان بازیهای ویدیویی چون "فیفا" و یا "سیم ها" را نصب کرد.

[SIGPIC][/SIGPIC]

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

برچسب ها برای این تاپیک

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)