صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 26 , از مجموع 26

موضوع: فایل های حذف شده از طریق خط فرمان را به چه طریقی بازیابی کنم؟

عضو سایت
    :دی
    تشکر تشکر کرده 
    4,525
    تشکر تشکر شده 
    1,770
    تشکر شده در
    321 پست
    حالت من : Khaste
    قدرت امتیاز دهی
    327
    Array

با توجه به گفته جناب شیرین زبان و کلا با توجه به این که تا به حال هیچ نرمم افزار تحت ویندوزی حتی قادر به نمایش فایل ها نبوده، اول از همه همونجور که mnxxmahmood گفتن از نرم افزارهای تحت بودت استفاده کنید، وحتی میتونید از نرم افزارهای ریکاوری تحت لینوکس استفاده کنید. شاید تاثیری داشته باشه.(اگه لینوکس نصب ندارید و تمایلی به نصب هم نداری برای راحتی از لینوکس لایو استفاده کنید، و همچنین اگه لینوکس را در اختیار ندارید یکی از نسخه های کوچک رو دانلود کنید)
    لطفا اگه مطلبی را کپی می کنید منبع را ذکر کنید، با تشکر
    امضااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

2. 4 کاربر مقابل از hossenf عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط hossenf نمایش پست ها
    ..........
    بنام دوست
    صد در صد موافق نظر شما هستم که توسط یک سی دی لایو لینوکس وارد سیستم شده و سیستم را بررسی کند.

[SIGPIC][/SIGPIC]

4. 4 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

کاربر فعال
    آنچه مرا نابود نکند قدرتمندم می سازد
    تشکر تشکر کرده 
    1,445
    تشکر تشکر شده 
    1,928
    تشکر شده در
    525 پست
    حالت من : Ghamgin
    قدرت امتیاز دهی
    456
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط magsoud نمایش پست ها
    بنام دوست
    ببینید دوستان ، این مشکلی که دوست ارجمندمان با هاش روبرو شده ، در کل نشدنی یا نادر است.
    اینکه هیچ نرم افزار ریکاوری نمیتواند چیزی نشان دهد ، بیشتر بدین معنی است که سیستم
    اجازه کار نمیدهد که برنامه ها دسترسی های کامل داشته باشند.
    در این سیستم یک اتفاقی افتاده که اجازه دسترسی ها کاملا" گرفته شده. لذا اول باید دنبال علت
    گشت. مثلا" آخرین برنامه های نصب شده و یا مطالعه آخرین تنظیمات داده شده و و ...
    استاد باور بفرمایید که دیگه کاملا گیج شده ام !
    با توجه به محتوای آخرین پیام دریافتی از دستور ریکاور ، فرمایش شما بسیار محتمل به نظر می رسد لیکن باید اضافه کنم که هر اتفاقی افتاده برای این سری فایل ها افتاده و نه برای کل درایو و یا حتی دایرکتوری چون همانطور که در پاسخ به پست جناب نیما عرض کردم فایل هایی که خیلی پیشتر پاک شده بودند ( حتی از این دایرکتوری ) با برنامه شناسایی شدند و تنها این فایل ها هستند که اثزی ازشان نیست.
    به نظر حقیر اگر مورد مربوط به عواملی نظیر تغییر پرمیشن فایل ها باشد استفاده از نرم افزار تحت بوت ( که توسط دوست گرامی mnxxmahmood معرفی گردید ) محتملا به پاسخ خواهد رسید مضافا اینکه فکر می کنم از روی سیستم دیگر و نیز دیسک زنده ی لینوکس شاید فرجی حاصل شود.

حالا که کم کم داریم به یه جاهایی می رسیم اینترنت به پت پت افتاده !
    فکر کنم داره ملی می شه ...
    طا اتلاع صانوی هالم حیچ خوب نیثط !

6. 5 کاربر مقابل از turk عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

کاربر فعال
    آنچه مرا نابود نکند قدرتمندم می سازد
    تشکر تشکر کرده 
    1,445
    تشکر تشکر شده 
    1,928
    تشکر شده در
    525 پست
    حالت من : Ghamgin
    قدرت امتیاز دهی
    456
    Array

این پست به نوعی آخرین پستی است که در این تاپیک می نویسم .
    راستش را بخواهید قصد ادامه ی موضوع را نداشتم. دوستانی که تاپیک را از ابتدا دنبال کرده اند بخوبی می دانند که متاسفانه در این مورد تناقضات زیادی وجود داشت تا جایی که شاید عده ای را به شک می انداخت که اصلا ...
    از ناتوانی قویترین برنامه های ریکاوری در پیدا کردن حتی نشانی از فایل ها گرفته تا دستور ریکاور که فایل تایپ رو تایید کرد اما نتونست برگردونه.

اما دلیلی که این پست را الان نوشتم دو چیز هستش.

1- پستی که استاد در تاپیکی مربوط به باطری و لپتاپ بود نوشته بودند و فرموده بودند نتیجه را اعلام کنم مرا به این فکر انداخت که ول کردن موضوع در این حالت و بدون تعیین نتیجه ی نهایی دور از ادب است. این تاپیک تنها برای من نیست ، تمام دوستانی که در این مدت زحمت کشیده و مرا راهنمایی کردند شاید دوست داشته باشند نتیجه ی نهایی را بدانند.

2- این پست بهانه ای است تا در پایان این تاپیک از زحمات و محبت های تمامی کسانی که در این جا منو راهنمایی کردند و این فرصت رو برای من فراهم کردند که بتونم در مورد مشکلم راهنمایی و کمک بگیرم ، همه ی کسایی که اطلاعات خودشونو از من دریغ نکردند ، تشکر کنم. هر چند که نمی توانم محبت هاشون رو جبران کنم.

و اما اقداماتی که در مورد آخرین توصیه های مطرح شده انجام دادم:
    - با یک ویندوز دیگه و ریکاوری درایو مربوطه نتیجه منفی بود.
    - در حالت بوت با لینوکس و ریکاوری در آن به جایی نرسیدم .( دروغ چرا زیاد اصرار نکردم چون در مورد کار با دیسک در لینوکس زیاد خاطره ی خوشی ندارم یه بار با gparted کار می کردم که ... )
    - با ERD.Commander هم یه 250 مگ ناقابل دانلود کردیم و ...

و اما آخرین اقدام:
    - خوشبختانه تونستم از نظر تعداد ، 60 درصد فایل ها رو از هارد یا اینترنت دوباره تهیه کنم.
    - متاسفانه از نظر حجمی بالای 80 درصد فایل ها نابود شدند.

در این مدت چندین جا سر زدم و در مورد فایل تیبل ها (FAT , MFT ) و از این موارد مطالبی خوندم و بیشتر از این در مورد دستورات حذف فایل در خط فرمان . تقریبا همه جا به تاکید گفته شده خود ویندوز دستوری در خط فرمان برای wipe نداره ...
    همینطور سعی کردم فایل bat را که مسبب این فاجعه بود و به واسطه ی بودن در دسکتاپ به آتیش خودش سوخته بود رو با اتکا به حافظه ی خودم دوباره به دست بیارم و کد آنرا دوباره ببینم اما نشد. چند فایلی گیر آوردم اما چون نه کد کامل یادم بود نه اسم دقیق فایل ....
    تنها چیزهایی که بدان ها یقین دارم یکی این است که فرمان درون فایل del بود و دیگر آنکه حتی برنامه ای که برای wipe استفاده می کنم اثری از فایل پاک شده به صورت zzzzzzz.zzz برجای می گذارد.

اکنون گویی در این هارد هرگز چنین فایل هایی رایت نشده ...

در حال حاضر بنده از برگشتن آن فایل ها بطور کامل قطع امید کردم اما چیزی که بیشتر از پریدن آنها مرا ناراحت کرد اینه که هرگز ندونستم ( و احتمالا نخواهم دانست ) که چرا و به چه مکانیسمی این اتفاق رخ داد.
    و جمله ی پایانی:
    سپاس بابت همه ی محبت هایتان
    طا اتلاع صانوی هالم حیچ خوب نیثط !

8. 5 کاربر مقابل از turk عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر بخش اموزشی
    !Busy
    تشکر تشکر کرده 
    4,575
    تشکر تشکر شده 
    6,033
    تشکر شده در
    1,280 پست
    حالت من : Khoshhal
    قدرت امتیاز دهی
    1143
    Array

درود
    متاسفم که نتونستین فایل هاتونو برگردونین!
    با توجه به مشکلات پیش آمده برای شما اینجا یه سوال پیش میاد: آیا استفاده از دستور del در خط فرمان داس یعنی برگشت ناپذیر بودن فایل؟
    باید بررسی بشه که فکر کنم ارزش داشته باشه
    کسی رو برای دوست داشتن انتخاب کن که قلب بزرگی داشته باشه!
    تا مجبور نشی به خاطر اينکه تو قلبش وارد بشی خودت را کوچک کنی!

موفق كسی است كه با آجرهايی كه به طرفش پرتاب می شود، يک بنای محكم بسازد!
    اشکی که برای شکست می ریزیم، عرقی است که برای تلاش نریختیم!

10. 5 کاربر مقابل از borhan_3010 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

بنام دوست

دوست خوب من، اولا" بسیار متشکرم که به خواهش بنده جواب مثبت داده و نتیجه نهایی را اعلام فرمودی. چون این مورد واقعا"
    مهمی بوده و ایکاش که راهی پیدا میکردیم.
    آخرین نکته ای که عرض میکنم این است که اینکه با برنامه های ریکاوری دنبال نام فایل پاک شده میگردیم، بعضی مواقع جواب نمیدهد.
    نمیدانم چرا ولی بعضا" بعد از پاک شدن فایل هایی ، موقع ریکاوری متوجه شده ام که فایل ها وجود دارند ولی نامشان عوض شده
    است.
    لذا اگر جای خالی به اندازه کافی داری بهتر است تمام فایل های پیدا شده را برگردانی و نتجه را بعد از آن تست کنی..
    بهر حال بنظر میرسد که دیگر از خیر این کار گذشته ای.باز هم متشکرم.

[SIGPIC][/SIGPIC]

12. 5 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)