صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 41

موضوع: دستورات نصب

عضو سایت
    این کاربر شعاری برای خود انتخاب نکرده است
    تشکر تشکر کرده 
    30
    تشکر تشکر شده 
    17
    تشکر شده در
    14 پست
    حالت من : Konjkav
    قدرت امتیاز دهی
    7
    Array

پیش فرض پاسخ : دستورات نصب

سلام استاد
    ببخشید که هی مزاحمتون میشم و سوال میپرسم
    بنده خیلی با دستورات پیشرفته داس آشنایی ندارم چون اصولا وقتی داس بود من هنوز نبودم!
    من فقط با توضیحات شما تونستم همچین جیزی رو بسازم وگرنه هیچ جایی به این روشنی توضیح داده نشده بود.
    بگذارید یکم روشن تر سوالمو بپرسم
    دستورات نصب تم و تصاویر پس زمینه و همچنین فونت ها در قالب داس چیه؟ ینی مثلا تم ها در پوشه مثلا thems کپی شده و بعدش در پنجره ای که میتونیم تم رو تو اون تغییر بدیم به نمایش در بیایند ینی به عبارت دیگه فقط کپی نشده و نصب هم بشوند .آیا از همون دستورات میشه برای این فایل ها استفاده کرد و چجوری اونارو کنار برنامه wpi بزاریم؟ینی اول تصاویر و تم ها نصب و بعدش برنامه اجرا شود. البته خودتان در تاپیکی در مورد دستورات BATCH ها توضی داده بودید ولی من شک کردم آیا این دستورات در مورد تم ها هم همون طوره؟
    برنامه rt 7 lite این قابلیتو داشت که این کا را رو بکنه ولی فایلی که بهم میداد اصلا نه تمی توش بود نه عکسی حتی با اینکه براش answer file با خود برنامه تنظیم کردم ولی بازم هیچی نداشت ینی ویندوزی که بهم میداد هیچ فرقی با ویندوز معمولی و عادی نداشت.
    یه سوال دیگم داشتم آیا امکان داره که فایل های کرک یا پچ کردن نرم افزارهارو هم خودکار کرد؟ یا مثلا برنامه رو نصب و بعد کرک و سپس از برنامه یک فایل نصب ساخت که از قبل کرک شده باشد؟
    بازم معذرت
    ویرایش توسط صمیمی : 08-12-2017 در ساعت 12:59 AM دلیل: اضافه نمودن چند سوال

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

آقاي صميمي، ضمن تشكر از محبتي كه به بنده داريد، بايد نكاتي را به اطلاع برسانم.نكات زير شايد برايت
    حسته كننده باشند و بگوئي عوض دادن جواب به سوالات داري قصه تعريف ميكني؟

ولي نكات رير قصه نبوده و واقعيت هستند و شما هم اگر ميخواهيد پيشزفت كنيد، لازم است كه در مسيز
    يادگيري، نكاتي را رعايت كنيد كه در انتهاي قصه زير توضيح خواهم داد.

چندي پيش داشتم آرشيو قديمي ام را نگاه ميكردم، ديدم كه حدود 2000 آموزش در سايت هاي انگليسي
    زبان و حدود يك سوم اين مقدار در سايت هاي ايراني دارم.
    متاسفانه در سايت هاي ايراني بندرت مي بيني كه كسي مطلبي را كامل و بدون داشتن غرض توضيح دهد.
    اكثريت فكر ميكنند كه اگر چيز هائي را كه ميدانند به بقيه ياد دهند، بقيه از آن ها جلو افتاده و خودشان بيكار
    ميشوند.
    با اين طرز تفكر، جوان امروز براي ياد گيري هر مطلبي بايستي مدت ها بگردد و هزينه كند تا شايد به جواب
    هاي دلخواهش برسد.

گقتم كه بالاي دو هزار آموزش در سايت هاي انگليسي زبان دارم، در آن سايت ها كه الان سال هاست ديگر
    سر نمي زنم هميشه احترامم را داشتند و به كار هايم ارزش قائل بودند.

روزي دوستي جمله اي گفت كه دلم لرزيد و قبول كردم. دوستم گفت تو كه اين مطالب را مفت و مجاني و
    بدون كوچكترين چشم داشتي آموزش ميدهي ، چرا اين كار را در سايت هاي ايراني و براي هموطنان ايراني
    انجام نمي دهي
    و من قبول كردم و وارد سايت هاي ايراني شدم.
    ولي متاسفانه نتيجه درست برعكس آن چيزي بود كه انتظار داشتم

من تمام دانسته هايم را بدون چشم داشت ، مفت و مجاني در اختيار اعضاي سايت ها قرار ميدادم و اكثزيت
    اعضا با كليك روي دگمه تشكر، از من قدرداني ميكردند بطوريكه در اولين سايت ايراني اي كه حضور پيدا كردم،
    بعد از جند ماه تعداد تشكر هائي كه از من شده بود ار همه اعضاي قديمي سايت مذكور بيشتر گرديد.

و داستان تلخ از همبن جا شروع شد. اعضاي قديمي كه ظاهرا" از همكاران صاحب سايت بودند، نميتوانستند
    ببينند كه كسي بيشتر از آن ها امتياز و محبوبيت داشته باشد و بعد چون از ياران صاحب سايت بودند كار هائي
    كردند كه حجالت دارد بگويم.
    بهر حال باعث شدند كه سايت مذكور را تزك كنم و لذا وارد سايت ديگري شدم و.........داستان مجددا" بار ها
    و بار ها تكرار شد.....

ميدانم گفته هايم برايت حسته كننده شده ولي تحمل كرده و چند سطر باقي را هم بخوان.

من عقيده دارم كه چون خدا ما را انسان خلق كرده، لذا بايد اعمالمان مثل انسان ها باشد نه اين كه انسان
    باشيم ولي اعمالمان اعمال حيوانات باشد!!
    من عقيده دارم كه اگر سوالي علمي از ما ميشود، بايد با تمام وجود جواب كامل و درست را بدهيم. دليل اين
    گفته من اين است كه:

فرض كنيد كه جواني براي ساخت فرداي خودش و جامعه نياز دارد كه مطلبي را بداند كه بتواند كار را شروع كند.
    و ايشان بعدش فرضا" به بنده مراجعه كرده و سوالش را مطرح ميكند. بنده متوجه ميشوم كه سوال ايشان چيزي
    هست كه مثلا" 20 سال طول كشيده تا ياد گرفته باشم. حال بايد يكي از دو تا كار زير را انجام بدهم:

1. مثل اكثزيت افراد با خودم بگويم 20 سال پدرم درآمده تا توانسته ام جواب اين سوال را در بياورم. حالا بيايم مفت
    و مجاني در اختيار اين جوان قرار دهم كه سودش را ببرد؟ نه كا اين كار را نميكنم!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟

2. مثل حودم فكر كنم و مطلب را بدون كوچكترين چشم داشت،صريح و كامل توضيح دهم.

و من دومين راه را انتحاب كرده و انجام مي دهم به دليل زير:

جواني كه سوال ميكند تازه در اول راه است.اگر جوابش را ندهم او مجبور است كه براي ياد گيري همان
    مطلب زماني زا طي كند كه بنده طي كردم، يعني براي يادگيري جواب يك سوال بايستي سال هاي زيادي
    ضرف كند. و وقتي ياد گرفت ديگر زماني براي ادامه ندارد چون سنش بالا رفته ووو............
    ولي اگر جوابش زا بدهم، اين جوان زاه ده ساله را يك هفته اي طي كرده و چون جوان است، اين مطلب زا
    بهتر خواهد كزد.
    اگر همه اين كار را بكنند ، علم سريعتر رشد كرده و در نتيجه مملكتمان سريعتر به پيشرفت هاي مهم دست
    پيدا ميكند.

جملات آحر:
    _ در اين سايت كم جمعيت ماندم چون صاحب سايت احترامم را دارد و برايم و نوشته هايم ارزش قائل هست .
    كمترين كارش اين هست كه بنده عضو عادي انجمن هستم ولي ايشان بالاي تصوير كاربريم عبارت مدير سايت
    را نوشته است.

_ اگر ميخواهيد به جواب سوالاتتان برسيد آن ها را مطرح كنيد ولي يكي يكي. چون بنده كه متاسفانه تنها نفري
    هستم كه پاسخ ميدهم ، سنم بالا رفته (62 سال) و ناراحتي قلبي سنگين داشته و نيز بخاطر پاره اي مريضي
    هاي ديگر، از هر 24 ساعت حدود چهار پنجمش را درد مي كشم
    سولاتتان را يكي يكي مطرخ فرمائيد و بنده اگر جواب را بدانم در صورتيكه دزد هايم قابل تحمل باشند و نير اينترنت
    داشته باشم، مطمئنا" جواب حواهم داد.

با شزايط بالا منتظر سوالات شما و بقيه هستم.اولين سوالتان را مطرح فرمائيد.

[SIGPIC][/SIGPIC]

3. 4 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

عضو سایت
    تشکر تشکر کرده 
    30
    تشکر تشکر شده 
    17
    تشکر شده در
    14 پست
    قدرت امتیاز دهی
    7
    Array

سلام خدمت استاد گرامی
    بله انسان ها به جای تشکر در این دوره زمانه برعکس از پشت هم خنجر می زنند. من با اینکه سنم تقریبا یک ششم شماست(15سال) ولی این چیزهارا بارها دیده ام.واقعا نمیدانستم که شما چنین حالی دارید و با این سن ماشالاه تک تک و با حوصله به سوالات ما جواب می دهید. ای کاش ایران به تعداد انگشتان دو دست یک چنین افرادی را داشت.من هم در انجمن سافت 98 عضو بودم و فعالیت های زیادی داشتم یک روز دیدم که بالاخره به درجه کاربر حرفه ای رسیده ام این موضوع برای مدت 5 روز ظول کشید سپس مجدد دیدم که به درجه عضو معمولی رسیدم. در همان زمانی که من عضو بودم کاربری که الان اسمش یادم نیست هم عضو شد و واقعا فعالیت های زیادی داشت و عالی بود انصافا باید این مقامی که الان دارد را زودتر به او می دادند.خلاصه من تعجب کردم که به این زودی مقام منو از بین بردند. حتی پیام تبریک رو هم سریع حذف کردند تا افراد بیشتری خبردار نشوند چرا؟
    کاربری SaLaR که مدیر کل بود.من به ایشون پیام دادم و انتقاد هایی ازشون کردم.بعدا از طریق همان دوستی که با من عضو شده بود و مقام بالایی داشت فهمیدم که سالر دستور به تنزل مقام من داده.خلاصه الان هم یه یه دو هفته ای میشه که منو اخراج کردند من به سالار پیام دادم که آواتار بعضی ها دارای تصاویر تحریک آمیز است و اندکی با طعنه بهشون گفتم ولی اصلا فحش و ... ندادم و ایشون منو حذف کردند و در سایت هیچ اثری از این موضوع نبود آخه سافت 98 قسمتی داره که میشه افرادیو که اخراج یا بن شدن با دلیل نشون میده ولی اسم من نبود در پیام دوم با ایشون از طریق یه اکانت دیگه یکمی صحبت کردم و ... و اونم حذف کردند ولی بازهم در سایت اثری ازین موضوع نبود.
    واقعا تعجب می کنم ما با اینکه دینمان کاملتر از خارجی هاست ولی اصلا آداب و اخلاق آن را رعایت نمی کنیم ولی انگار آن ها با اینکه دینشان اصلا به پای دین ما نمی رسد قدر دان تر هستند. من واقعا عذر خواهی می کنم اصلا اطلاع نداشتم.
    شما سر صحبت را باز کردید و گفتید که با جمعیت کم این سایت بازهم درآن فعالیت دارید. ای کاش شما کتابی را چاپ می کردید تا هم منبع درآمدی باشد و هم افراد بیشتری از آن بهره ببرند. من از این عجول بودن خود واقعا عذرخواهی می کنم. حال اگر اجازه بدهید سوالاتم را مطرح کنم:
    1-آیا کرک ها و پچ ها را نیز می توان خودکار کرد؟
    2-اگر من پوشه ای به نام fonts داشته باشم که 4600 فونت درداخل آن است چگونه باید دستور نصب آن ها را در داس بدهیم؟ میشه یک مثالی بزنید؟
    من هنوز هم عذر خواهی میکنم انشالاه تمام درد و مریضی هایتان از بین برود
    ویرایش توسط صمیمی : 08-13-2017 در ساعت 03:51 AM

5. کاربر مقابل از صمیمی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

اي كاش كه اول بطور دقيق توضيح ميدادي كه چكار ميخواهي بكني و تا الان چه مفداري جلو رفتي، تا بنده
    بتوانم متناسب با نياز هاي شما مطالب مربوطه را جمع آوري نموده و بترتيب توضيح دهم.

ولي مي بينم كه آنقدر سوالات مختلف در ذهنت وجود دارتد كه عوض توضيح موارد بالا ، در هر جمله ات سوال
    يا سوالات ديگري مطرح مي شوند، در حاليكه هنوز جواب سوالات قبلي خود را نگرفته اي.

لذا برآن شدم كه سوال آحر شما را بعنوان سوال اول در نظر گرفته و توضيح دهم و بعد منتظر خواهم ماند كه
    ديگر سوالاتتان را يكي يكي عنوان بفرمائيد.
    ===============================

سوال كرده ايد كه : آيا ميشود كرك ها و پچ ها را خودكار كرد؟...........

براي اينكه بعد از نصب ويندور، برنامه هاي دلخواه ما در ويندوز نصب شده، موجود باشند، با دو تا حالت روبرو
    هستيم:
    1. برنامه هاي پرتابل.
    2. برنامه هائيكه بايد نصب شوند.

در رابطه با برنامه هاي پرتابل نيازي نيست كه بخواهيم كاري كنيم كه آن ها در حين نصب ويندوز به محل
    هاي مربوطه كپي شوند. راه بهتر و ساده تري هم بشرح زير وجود دارد.

براي مثال فزض مي كنيم كه :
    1. قبلا" مجتواي دي وي دي نصب ويندوز 7 را درون پوشه اي بنام مثلا" win7 در درايو D كپي كرده ايد(D:\win7)

2. شما پوشه اي بنام XXX داريد كه تمام برنامه هاي پرتابل شما داخل آن قرار دارند و ميخواهيد كه پس از نصب
    ويندوز اين پوشه درون پوشه Program Files موجود باشد.

اكنون از داخل پوشه D:\win7 فايل Install.wim را توسط برنامه هاي موجود Load كنيد. حالا پوشه حاوي برنامه
    هاي پرتابل (پوشه XXX) را به درون پوشه Program Files موجود در داخل Install.wim باز شده كپي كره و
    بعد فايل Install.wim را پس از ذخيره كردن ببنديد.

با اين كار پس از نصب ويندوز، پوشه حاوي برنامه هاي پرتابل شما درون پوشه Program Files موجود خواهد
    بود. شما حتي ميتوانيد براي تك تك برنامه هاي موجود درون پوشه XXX شورت كات درست كرده و آن ها را
    در دسكتاپ و هر جاي ديگر كه مي خوهيد در در داخل Install.wim باز شده كپي نمائيد.

اگر دقت كنيد متوجه مي شويد كه با اين روش مي توان خيلي چيز ها به ويندوز اضافه كرد.

اما در رابطه با برنامه هائيكه لازم است در حين نصب ويندوز بطور اتوماتيك نصب شوند، بايد اول تغييراتي در فايل
    هاي موجود انجام بدهيم تا مراحل نصب اتوماتيك باشد.

از طرف ديگر بعضي برنامه ها داراي كرك و غيره هستند كه ما بايد اول كاري كنيم كه اين برنامه ها تبديل به
    فايل هائي بشوند كه نياز به كرك و سريال و غيره نداشته باشند و پس از نصب بطور اتوماتيك اكتيو و رجستر شده
    باشند. كه اين هم در اكثر موارد كار ساده اي هست كه اگر عمري باشد در جلسه بعد سعي ميكنم كه با يكي
    دو مثال مطلب را روشن تر بيان كنم.

در ضمن در جلسه بعد روش كار با فونت ها را هم توضيح خواهم داد.

[SIGPIC][/SIGPIC]

7. 3 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

عضو سایت
    تشکر تشکر کرده 
    30
    تشکر تشکر شده 
    17
    تشکر شده در
    14 پست
    قدرت امتیاز دهی
    7
    Array

سلام خدمت شما استاد گرامی
    اگر بخواهم به طور خلاصه کارهایی رو که انجام دادم رو بگم اینجوری میشه:
    1-با برنامه NTLITE ویندوز 7 و 8 و 10 رو خودکار کردم.
    2-سویچ های نصب سایلنت رو پیدا و بعدش با نرم افزار wpi برنامهرهارو خودکار کردم.
    فقط این دو مورد خیلییییی رو اعصابمه مخصوصا فونت ها چون اصلا نصب بشو نیستند.من با برنامه های خیلی زیادی سعی کردم فونت هارو تو محل خوشون windows\fonts نصب کنم ولی نمیشه.دوست داشتم یک پکیج بسازم با وین رار sfx انجام دادم نشد با nsis و inno هم که انجام دادم یا ارور دسترسی مسدود شده میداد با اینکه اکانت من ادمین بود یا کپی میشد ولی بعدش تعداد فونتا حتی یدونه هم زیاد نشده بود.الان برای من نصب فونت ها و کرک برنامه ها خیلی مهمه. من یه دی وی دی داشتم که مثلا برنامه نرو وقتی نصب میشد کرک شده بود اسم برنامه هم nero pre craced اگه اشتباه نکنم. اگر زحمتی نباشه دستور نصب فونت هارو از طریق داس و خودکار کردن کرک هارو با یک مثال بهم نشون بدید.

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

گفتيم كه كه در رابطه با برنامه هائيكه مي خواهيم در حين نصب ويندوز،نصب شوند،بايد دو كار انجام دهيم:
    1. كاري كنيم كه برنامه ها ،اتوماتيك و بدون دخالت كاربر نصب شوند.
    2. كاري كنيم كه برنامه ها در حين نصب مشكل كرك و پچ و غيره نداشته و بعد از نصب اكتيو شده باشد.

اتوماتيك نمودن مراحل نصب برنامه ها معمولا" با اضافه نمودن سويچ هائي به دستور اجرا، قابل انجام هست.
    براي مثال اگر برنامه xxx.exe توسط برنامه NSIS كامپايل شده باشد كافي است كه به دستور احراي آن سويچ
    S/ را اضافه كنيم (يعني دستور اجرا را بصورت xxx.exe /S استفاده كنيم.).

براي پيدا كردن سويچ هاي محتلف فايل هاي نصب، بهترين منبع برنامه Universal silent switch finder 1.5
    است. همان برنامه ايكه در اول بحث توسط عضو قديمي و محترم اين انجمن آپلود شد و شما گفتيد كه بدرد
    نمي خورد.
    بايد بگويم اين برنامه هم بهترين برنامه براي اين منطور بوده و هم تنها برنامه موجود براي اينكار هست. اين
    برنامه ميتواند تمام فايل هاي نصب استاندارد را شناسائي كند و مسلم است كه نتواند بعضي برنامه ها را
    هم تشخيص دهد كه علتش آن است كه يا فايل مورد نظر بروش استاندارد ساحته نشده و يا اينكه فايل
    مورد نطر (مثلا" Office 2016) يك فايل مستقل اجرائي نبوده بلكه بعد از اجرا تركيبش عوض شده و به فايل
    هاي نصب نوع ديگري تغيير شكل ميدهد.

گفتيم كه بعضي از فايل هاي نصب داراي كرك، سريال و يا پچ و غيزه هستند و اگر هم كاري كنيم كه اتومات
    نصب شوند؛ پس از نصب اكتيو نخواهند بودووو.............
    در اين موارد بايستي اين فايل ها را تغيير داده و به فايل ديگري تبديل كنيم كه بعد از نصب اكتيو هم باشد.
    براي اين كار، هم روش هاي متعددي وجود داشته و هم بستگي زيادي به دانش كامپيوتري كاربر دارد. من در
    سطور زير نمونه اي از انجام اين كار را كه خودم دو روز پيش براي رفع نياز هاي خودم انجام دادم را شرح ميدهم.

تبديل فايل xxx.exe به فايلي كه مخفيانه نصب شده و اكتيو هم ميگردد
    =======================================
    نكته: چون ممكن است نرم افزار مورد بحث در كشورمان نمايندگي داشته باشد كه در آنصورت پس از ديدن اين
    مطلب ميتواند از انجمن شكايت كند، لذا من در اينجا بجاي نام اصلي برنامه از نام xxx.exe استفاده كردم.

فايل xxx.exe فايلي هست كه پس از اجرا بايستي شماره سريال مربوطه را وارد كنيم تا اكتيو شود.
    در اينجا ما بايد دو تا كار انجام بدهيم اول آن كه كاري كنيم كه برنامه بطور اتوماتيك و مخفي نصب گردد. و دوم
    بايد كاري كنيم كه برنامه پس از نصب، اكتيو شده هم باشد.

مرحله اول كار حيلي راحت بود چون من از برنامه Universal silent switch finder كه در بالا در موردش صحبت
    كرديم استفاده كردم و آن برنامه اعلام كرد كه اين فايل توسط inno setup كامپايل شده و سپس دستورات
    نصب اتوماتيك آن را هم اعلام كرد.
    بنابر اين تا اينجا چگونگي اتومات كردن مرحله نصب مشخص گرديد.

حالا بايد كاري ميكردم كه برنامه اتومات اكتيو شود. براي انجام اين كار، برنامه مذكور را در ماشين مجازي نصب
    كرده و مزاحل نصب و اكتيو شدن برنامه توسط شماره سريال را مطالعه كردم.
    متوجه شدم كه برنامه پس از وارد كردن سريال، آن را به كدي تبديل كرده و در جائي از رجستري ذخيره ميكند.

تا اين جا متوجه شدم كه اگر بتوانم كاري كنم كه بعد از نصب برنامه ، چند سطر نيز به جاي مشخصي از
    رجستري اضافه شود، برنامه اتوماتيك اكتيو خواهد شد.

در اين مرحله ساده ترين روش اين است كه در رابطه با اين برنامه دو تا كار زير را انجام بدهيم:

1. برنامه را با سويچ هاي درآورده شده در بالا اجرا كنيم تا برنامه اتوماتيك و مخفيانه نصب شود.

2. تغييرات زجستري كه در بالا توضيح داده شد را در يك فايل رجستري ذحيره كرده و سپس با استفاده از
    دستورات فايل Batch فايل رجستري ساحته شده را اجرا كنيم تا برنامه را اكتيو كند.

با زوش ساده بالا كار تمام است ولي بنده كه به آن راضي نبودم. من ميخواستم فقط يك فايل درست كنم كه
    اين فايل بتواند بعد از اجرا هم برنامه را نصب كند و هم تغييرات لازم را در رجستري انجام دهد.

لذا با توجه به اينكه مختصري از برنامه NSIS اطلاع دارم، با استفاده از كد هاي NSIS فايلي درست كردم كه
    در داخلش فايل xxx.exe و فايل رجستري لازم را دارد و بعد از اجرا اول فايل را نصب و سپس آن را اكتيو مي كند.

من در اين جا نمونه ساده از چگونگي كار را توضيح دادم و اين شما هستيد كه بايستي تمرين كنيد تا بتوانيد
    براحتي كار هاي اينگونه را انجام دهيد.

در جلسه بعد در مورد نصب فونت ها صحبت خواهد شد.
    موفق باشيد.

[SIGPIC][/SIGPIC]

10. 3 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

عضو سایت
    تشکر تشکر کرده 
    30
    تشکر تشکر شده 
    17
    تشکر شده در
    14 پست
    قدرت امتیاز دهی
    7
    Array

من قصد بدی نداشتم منظورم این بود که به نظر من سویچ ?/ برای پیدا کردن دستورات بهتره وگرنه هرکدوم کاربرد خودشونو دارند
    میخواستم بدونم این روش برای همه نرم افزار ها جواب میده؟
    رجیستری خیلی زیر شاخه و کلید داره چجوری بتونم کلیدیو که مربوط به اکتیو بودن برنامه است پیدا کنم؟ آیا این کلید در پوشه مربوط به خود نرم افزار تو رجیستری ذخیره شده یا ممکنه تو پوشه های دیگه ای باشه؟ ینی مثلا من اگه اسم برنامه مثلا example رو تو رجیستری جستجو کنم کلید مربوط به اکتیوش پیدا میشه؟
    بعضی از پچ ها وقتی کارشونو انجام میدن یه فایل بکاپ هم تو پوشه برنامه درست می کنند اگر این فایلو تو مسیر برنامه پیست کنیم برنامه فعال میشه؟
    منظورم این فایله
    dophpimgfUntitled 6de5f

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

در پست فبلي با يك مثال در رابطه با اينكه چگونه يك فايل را كرك كنيم تا ديگر نيازي به پچ و سريال و غيره
    نباشد، مختصري توضيح دادم.

در اين مثال گفتم كه ... مراحل نصب و اكتيو شدن برنامه توسط شماره سريال را مطالعه كردم....

اين جمله بدان معني نيست كه بنده هر سوراخ و سنبه اي را بگردم تا بدانم چه تغييراتي انجام شده است.
    اصلا" اين كار بهيچوجه قابل اجرا توسط كاربر نيست.

براي اينكه بدانيد فرضا" در حين نصب يك برنامه چه تغييراتي در سيستم بوجود آمده، حتما" بايستي از يك
    نرم افزار كه كارش اين هست استفاده كنيد. و اين نرم افزار هست كه بسته به توانائي هايش ميتواند به شما
    بگويد كه چه تغييراتي حاصل شده است.

تعدادي نرم افزار وجود دارند كه ميتوانند اين كار را انجام بدهند.ولي اكثر اين برنامه ها كارشان در محدوده
    بخصوصي انجام ميشود. براي مثال برنامه RegFromApp برنامه اي است كه فقط ميتواند بگويد كه در اثر
    نصب يك برنامه چه تغييراتي در رجستري انجام شده است ولي نميتواند بگويد چه فايل هائي اضافه شده،
    چه پوشه هائي ايجاد شده ووو...........

در بين اين برنامه ها برنامه Total Uninstall برنامه دلخواه بنده هست. اين برنامه ميتواند تمام تغييرات حاصله
    در اثر نصب يك برنامه را بصورت فايل هاي متني و غيره در احتيار شما مي گذارد.
    اين برنامه ميتو.اند موارد رير را در رابطه با نصب يك برنامه به شما اطلاع دهد:

_ نام و آدرس پوشه هاي ساحته شده و يا ديليت شده.
    _ نام و آدرس فايل هاي اضافه شده ، ديليت شده و يا دستكاري شده.
    _ آدرس كامل تغييرات انجام يافته در رجستري ( اينكه كدام نقاط حذف شده، اضافه شده، تغيير پيدا كرده)
    _و........

بنا بر اين در مثال مذكور هم ، بنده با استفاده ار اين برنامه توانستم تغييرات را بدانم.

مطالب بالا را عرض كردم چون ديدم شما برداشت ديگري از مسئله داريد.
    آقاي صميمي، شما كاري را شروع كرده ايد كه نياز به تجربه هاي زيادي داشته و شما اجبارا" بايستي با تعدادي
    از يزنامه هاي ويژه آشنا بوده و بتوانيد با اين برنامه ها كار كنيد.

بنابراين حالا كه شروع كردي، بيشتر بكوش و بيشتر ياد بگير و عجول هم نباش و فدم به قدم جلو برو.

من گرچه در حال حاظر چيري از برنامه wpi در حاطرم نيست ولي با اين برنامه و ديگر برنامه هاي مشابه سال ها
    قبل آشنا شده و با همه آن ها كار كرده ام
    ولي بنده دوست ندارم كه كار هايم را صد در صد در اختيار برنامه هاي اينگونه بگذارم. من سعي ميكنم در حد امكان
    همه كار هاي لازم را خودم انجام بدهم.

بگذريم. برويم سراغ بحث كار با فونت ها.

در رابطه با فونت ها اول نظر خودم را عرض كرده و سپس دستورات لازم براي نصب فونت ها را توضيح خواهم
    داد.
    استفاده از فونت هاي اضافه در ويندوز، بهيچ عنوان نظر خوبي نبوده و ميتواند بمقدار زيادي سرعت كار ويندوز
    را پائين بياورد.
    با اين جمله ميخواهم اين را بگويم كه از نظر بنده اينكه شما ميخواهيد تعداد 4200 فونت به ويندوز اضافه كنيد
    اصلا" كار درستي نيست.
    در رابطه با فونت ها سعي كنيد فقط تعداد خيلي محدودي را به ويندوز اضافه نمائيد كه واقعا" نياز داريد. چون
    زياد شدن تعداد فونت ها نه تنها سيستم عامل ويندور بلكه سيستم عامل هاي Mac OS X و نيز Linux را هم
    كند خواهد كرد.

بهر حال بنده مخالفم ولي تصميم با شماست.

توجه داشته باشيد كه فقط با اضافه كردن فونت به پوشه fonts داخل ويندوز، فونت نصب نشده و قابل استفاده
    نخواهد بود.
    براي اينكه يك فونت در ويندوز نصب شود، بايد دو تا كار انجام گردد:

1. كپي كردن فونت مورد نظر به داخل پوشه Windows\Fonts
    2. رجستر كردن فونت، يعني وارد كردن مشخصه هاي فونت به رجستري.

بعد از انجام دو تا كار بالا فونت نصب و قابل استفاده خواهد شد.
    براي درك بيشتر و بهتر مطلب وارد رجستري شده و به آدرس زير برويد:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Fonts

خواهيد ديد كه در اين محل نام و مشخصه تمام فونت هاي موجود در ويندوز شما وجود دارد.براي مثال در رابطه
    با فونت Arial مشخصه زير را خواهيد ديد:

کد:
    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Fonts]
    "Arial (TrueType)"="arial.ttf"
    در كل براي اينكه يك فونت در ويندوز قابل استفاده باشد اول بايد فونت مورد نظر را به پوشه Windows\Fonts
    كپي كرده و سپس بايستي نام و مشخصه هاي آن را در محل گفته شده مثل مثال بالا وارد كرده و بعد سيستم
    را ري استارت كنيم.

در جهت رفع نياز شما، (البته اگر بعد از توضيحات بالا مايل به انجام باشيد)، من خودم تجربه نصب فونت با
    استفاده از خط فرمان را ندارم ولي در جا هاي مختلف دستورات متفاوتي را در اين رابطه ديده ام كه يكي از آن ها
    را در زير مشاهده ميكنيد:

در رابطه با دستور زير لازم ميدانم كه نكته اي را توضيح دهم. من خودم اطلاعات زيادي در مورد فونت ها ندارم ولي
    ميدانم كه فونت انواع مختلفي دارد از جمله نوع TrueType و نوع OpenType كه البته من نميدانم فرق انواع فونت
    در كجاست.
    آنچه لازم است در رابطه با دستور زير بدانيد اين است كه بنا به گفته سايتي كه دستور زير را گذاشته، فايل
    Batch زير ميتواند هر دو نوع فونت اشاره شده در بالا را نصب نمائد

نويسنده ميگويد كه فايل Batch با محتواي زير را داخل پوشه اي كه فونت ها وجود دارند گذاشته و اجرا كنيد.
    (در حالت عادي با اجازه كاربري ادمين)

بهر حال من خودم دستور زير را تائيد نميكنم و شما هم بهتر است اول در ماشين مجازي امتحان نموده و بعد
    از اطمينان استفاده نمائيد.

کد HTML:
    ECHO OFF
    TITLE Adding Fonts..

IF NOT "%*"=="" SET SRC=%*
    ECHO.
    ECHO Adding Fonts..
    ECHO.
    FOR /F %%i in ('dir /b "%SRC%*.*tf"') DO CALL :FONT %%i
    REM OPTIONAL REBOOT
    REM shutdown -r -f -t 10 -c "Reboot required for Fonts installation"
    ECHO.
    ECHO Done!
    PAUSE
    EXIT

:FONT
    ECHO.
    REM ECHO FILE=%~f1
    SET FFILE=%~n1%~x1
    SET FNAME=%~n1
    SET FNAME=%FNAME:-= %
    IF "%~x1"==".otf" SET FTYPE=(OpenType)
    IF "%~x1"==".ttf" SET FTYPE=(TrueType)

ECHO FILE=%FFILE%
    ECHO NAME=%FNAME%
    ECHO TYPE=%FTYPE%

COPY /Y "%SRC%%~n1%~x1" "%SystemRoot%\Fonts"
    reg add "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Fonts" /v "%FNAME% %FTYPE%" /t REG_SZ /d "%FFILE%" /f
    GOTO :EOF

موفق باشيد

[SIGPIC][/SIGPIC]

13. 3 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

عضو سایت
    تشکر تشکر کرده 
    30
    تشکر تشکر شده 
    17
    تشکر شده در
    14 پست
    قدرت امتیاز دهی
    7
    Array

ببخشید در مورد نصب تم و تصاویر پس زمینه من در فرومی این مطالب را پیدا کردم آیا شما آن ها را تایید می کنید؟ به نظرتان این ها عملی است؟
    وقتی برنامه ھای مورد علاقه خود را مثل شرح بالا ساخته و آماده کردید ، آن ھا را
    F:\Sources\Windows\MCS در محل
    قرار بدھید (اگر سوالی در مورد ساخت این نوع فایل ھا داشتید ، خواسته خود را
    مطزح تا آموزش مربوطه ارایه شود).
    با محتوایی شبیه محتوای زیر درست کرده ،نام این Batch 3 . ال باید یک فایل
    گذاشته و آن را RUN.CMD فایل را
    قرار دھید. F:\Sources\Windows\MCS ھم در محل
    نمونه محتوای این فایل را در زیر می بینید که حتما" باید مطابق نیاز ھای شما
    تغییر پیدا کند:
    ===================
    ECHO OFF@
    START /wait Winamp.exe
    START /wait 7-z465.exe
    START /wait thempatcher.exe -silent
    START /wait Office.exe
    START /wait DirectX.exe
    ............................
    ............................
    ===================
    Reg 4 . تنظیماتی را که دوست دارید در سیستم اعمال کنید را بصورت یک فایل
    در آورده ( mytweak.reg " (فرضا
    قرار دھید.و برای اینکه این فایل F:\Sources\Windows\MCS و آن را ھم در محل
    ھم مخفیانه و اتوماتیک نصب
    اضافه کنید: ( RUN.CMD) ساخته شده خود Batch شود دستور زیر را به فایل
    REGEDIT /S %WINDIR%\MCS\myTweaks.reg
    را در ویندوز 7 خاموش کنید دستور زیر را ھم به hibernation 5 . اگر میخواھید
    اضافه نمایید: RUN.CMD فایل
    powercfg -h off
    6 . اگر یک سری برنامه ھای پرتابل دارید که میدانید در ویندوز 7 اجرا میشوند ،
    میتوانید آن ھا را در محل
    قرار دھید که بعد از نصب در ویندوز F:\Sources\Program Files\MCS Portable
    موحود باشند.
    7 . اگر میخواھید عکس ھای دلخواه خود را به ویندوز 7 اضافه نمایید آن ھا را به
    تبدیل کرده و بترتیب jpg فرم با نام ھای jpg 1 و jpg 2 ....قرار دھید. F:\Sources\Windows\Web\Wallpaper\MCS
    8 .اگر میخواھید تم ھای مورد علاقه خود را ھم در این دی وی دی داشته باشیداول آن ھا را از جا ھای مورد نظرتان
    قرار دھید. F:\Sources\Windows\Resources\Themes تھیه و بعد در محل
    و یک مورد دیگر اینکه من سوال داشتم که فایل هایی با پسوند BAK. که پچ ها می سازند را اگر در مسیر برنامه نصب شده قرار دهیم برنامه ما کرک می شود؟(تصویری که فرستادم.)

15. 2 کاربر مقابل از صمیمی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

مطالبی که دارید در موردش صحبت میکنید، مطالبی هستند که خود من در یکی از سایت ها توضیح داده ام
    ولی در کجا و کی یادم نیست.
    البته این روز ها وقتی دنبال سوالی میگردم خیلی اتفاق می افتد که به یکی از نوشته های خودم میرسم که
    سایت مربوطه کپی ای از آن را نشان میدهد.

در مورد سوالتان:
    -------------------
    فایلی که صحبتش را می کنید بهیچ دردی نمیحورد و شما میتوانید آن را از سیستمتان دیلیت کنید.

متاسفانه در سوالاتتان خیلی از این شاخه به آن شاخه می پرید.
    راه درست این است که یک سوال مطرح نموده و پس از گرفتن نتیجه سوال دنباله همان را مطرح نمائید.
    متاسفانه شما نه تنها این کار را نمی کنید بلکه حداقل بنده نمی فهمم که آیا مطلب گفته شده را متوجه
    شدید یا نه.
    با این روش که فقط بر اساس نیاز لحظه ای خود تصمیم گرفته و عمل می کنید،خیلی دیر به خواسته هایتان
    خواهید رسید.

[SIGPIC][/SIGPIC]

17. 2 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)