صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 23

موضوع: 12 راه برای استفاده بهتر و آسان تر در مرورگر فایرفاکس

موسس و مدیر
    نمی‌دانم در کدامین کوچه جستجویت کنم ؟ آسوده بخواب مادر بیمارم
    تشکر تشکر کرده 
    15,753
    تشکر تشکر شده 
    17,227
    تشکر شده در
    4,905 پست
    حالت من : Khoonsard
    قدرت امتیاز دهی
    24982
    Array

شما روزانه از سایت های مختلفی بازدید میکنید و به طور کلی به یک دید نسبی نسبت به میزان بازدیدی که از سایتهای مختلف داشته اید دست میباید. اما طبعأ این آمار دقیق نیست. اگر اکنون از آخرین نسخه مرورگر محبوب فایرفاکس ، فایرفاکس 3 ، استفاده کنید به سادگی میتوانید به میزان دقیق بازدیدتان از سایتهای مختلف در بازه های زمانی مختلف پی ببرید.

برای اینکار دو راه وجود دارد.

راه اول ، پی بردن میزان بازدید از یک سایت خاص:
    به وسیله فایرفاکس 3 وارد سایت مورد نظر شوید. سپس منتظر بمانید تا سایت کاملأ لود شود.
    اکنون بر روی Favicon سایت کلیک کنید. (منظور از Favicon لوگوی کوچک کنار آدرس سایت است که در نوار آدرس مرورگر نمایش داده میشود ، به عنوان مثال Faviconانجمن تخصصی کامپیوتر است.)
    پس از کلیک بر روی Favicon ، روی دکمه More Information کلیک کنید.
    در پنجره باز شده در قسمت Privacy History ، میتوانید میزان بازدیدتان از این سایت قبل از امروز را مشاهده کنید.

اما راه دوم ، امکان مشاهده میزان بازدیدها از کلیه سایتها به شکل لیست نزولی است:
    از منوی History بر روی Show All History کلیک کنید.
    در پنجره باز شده ، از منوی Views گزینه Show Columns > Visit Count را انتخاب کنید.
    خواهید دید ستون میزان بازدید نمایش میباید.
    حالا کافی است Views > Sort > Sort by Visit Count را انتخاب کنید تا میزان بازدید به شکل نزولی مرتب شود.
    این میزان بازدید نسبت به صفحات بازدیدشده خواهد بود.

موفق وپیروز باشید
    زندگی در بردگی شرمندگی است * معنی آزاد بودن زندگی است
    سر که خم گردد به پای دیگران * بر تن مردان بود بار گران

موسس و مدیر
    تشکر تشکر کرده 
    15,753
    تشکر تشکر شده 
    17,227
    تشکر شده در
    4,905 پست
    قدرت امتیاز دهی
    24982
    Array

ظرف شویی آشپزخانه مرورگر فایر فاکس ( Firefox )
    در نوار ابزار مرورگر فایر فاکس ( Firefox ) عبارت about kitchensink را تایپ کنید و منتظر بمانید تا صفحه باز شود . بعد از باز شدن صفحه می توانید ظرف شویی آشپزخانه مرورگر فایر فاکس را ببینید .

کتابی از موزیلا ( Mozilla ) در مرورگر فایرفاکس (Firefox )
    برای دسترسی به این کتاب عبارت about:Mozilla را در نوار آدرس مرورگر فایر فاکس تایپ کنید .

موفق وپیروز باشید

موسس و مدیر
    تشکر تشکر کرده 
    15,753
    تشکر تشکر شده 
    17,227
    تشکر شده در
    4,905 پست
    قدرت امتیاز دهی
    24982
    Array

رمز ها در اینترنت اکسپلورر و فایرفاکس مخفی نمی باشد !!

قطعا دوستان دو پنجره زیر را در مرورگر فایرفاکس ( Firefox ) و اینترنت اکسپلورر ( IE ) دیده اند . این دو پنجره زمانی در مرورگر شما اجرا می شود که شما یک نام کاربری و پسورد جدیدی را برای ورود به یک سایت ، وبلاگ ، ایمیل ، انجمن و بسیاری از موارد دیگر وارد می کنید . بعد از اینکه این پنجره باز می شود شما بروی دکمه Yes ( در اینترنت اکسپلورر ) کلیک می کنید این رمز عبور توسط IE در بخشی از رجیستری ویندوز کامپیوتر به صورت مخفی ذخیره می شود . همچنین با کلیک بروی دکمه Remember ( در فایرفاکس ) رمز عبور در این مرورگر ذخیره می شود .
    متاسفانه خیلی از کابران تصور می کنند دسترسی به این پسورد ها کار مشکلی می باشد و امکان دسترسی به این پسورد ها وجود ندارد و نام کاربری و پسورد خود را به این شکل ذخیره می کنند ، در حالی که بدون توجه به این نکته که این پسورد ها به راحتی قابل دسترسی می باشد . در کل امروز قصد دارم نحوه دسترسی به این پسورد ها را در این دو مرورگر به دوستان آموزش بدهم ...

برای دسترسی به پسورد های ذخیره شده در مرورگر IE فقط کافیست نرم افزار IE PassView که حجم آن 35 کیلوبایت می باشد را اجرا کنند تا این نرم افزار به راحتی تمامی پسورد های ذخیره شده در مرورگر اینترنت اکسپلورر را به شما نمایش بدهد .
    من تو فایل ضمیمه نسخه عربی اونو برای شما قراردادم تا استفاده کنید
    خیلی از کاربران اینترنت از مرورگر فایرفاکس استفاده می کنند در حالی که از این موضوع اطلاعی ندارند که خود مرورگر فایرفاکس این قابلیت را دارد که می تواند رمز های ذخیره شده در خود را نشان دهد .
    برای نمایش پسورد ها در مرورگر فایرفاکس کافیست بعد از ورود به پنجره Options بروی برگه Security کلیک کنید سپس در این برگه بروی دکمه Show Passwords کلیک کنید در پنجره جدید مجددا بروی دکمه Show Passwords کلیک کنید تا رمز های ذخیره شده در مرورگر فایرفاکس نمایش داده شود .
    به نظر من برای افزایش امنیت پسورد ها در مرورگر اینترنت اکسپلورر می توانید این قابلیت را غیر فعال کنید و اگر هم پسوردی را از قبل در مرورگر خود ذخیره کرده اید و می خواهید آنرا پاک کنید

همچنین در مرورگر فایرفاکس با قرار یک پسورد ( Master Password ) از نمایش پسورد ها در این مرورگر نیز می توانید جلوگیری کنید.

موسس و مدیر
    تشکر تشکر کرده 
    15,753
    تشکر تشکر شده 
    17,227
    تشکر شده در
    4,905 پست
    قدرت امتیاز دهی
    24982
    Array

آشنائی با ربات مخفی شده در فایرفاکس

ربات مخفی شده در درون فایرفاکس ، به نوعی خوش آمد گوی مخفی شما به شمار میاید.
    هم اکنون قصد داریم نحوه آشنایی با این ربات مخفی را برای شما مطرح کنیم!

فایرفاکس 3 خود را اجرا نمایید.
    در درون نوار آدرس ، عبارت about:robots را وارد کرده و Enter بزنید!
    این شما و این ربات مخفی شده با پیام ها و قوانین ربات ها!

موفق وپیروز باشید

موسس و مدیر
    تشکر تشکر کرده 
    15,753
    تشکر تشکر شده 
    17,227
    تشکر شده در
    4,905 پست
    قدرت امتیاز دهی
    24982
    Array

یکی از این تغییرات ظاهری درورژن 3 فایرفاکی بزرگ بودن دکمه سبز رنگ Back در نسخه جدید است. این تغییر شاید به مذاق بعضی از کاربران این مرورگر خوش نیاید. با ترفندی ساده میتوانید این دکمه را به حالت استانداردتر و کوچکتر تبدیل کنید. هم اکنون قصد داریم این ترفند را برای شما مطرح کنیم.
    فایرفاکس 3 خود را اجرا نمایید.
    بر روی نوار ابزار (Toolbar) فایرفاکس راست کلیک کنید.
    گزینه Customize را انتخاب کرده و سپس Use small icons را تیک بزنید.
    به همین سادگی میتوانید این تغییر را در دکمه Back فایرفاکس 3 بدهید.

موفق وپیروز باشید

موسس و مدیر
    تشکر تشکر کرده 
    15,753
    تشکر تشکر شده 
    17,227
    تشکر شده در
    4,905 پست
    قدرت امتیاز دهی
    24982
    Array

اضافه کردن پس زمینه به موتور جستجوی گوگل

014ا
    به تازگی گوگل امکان جالبی را برای کاربران خود فراهم کرده که میتوانید به وسیله آن یک عکس برای پس زمینه صفحه اصلی گوگل اضافه کنید. اسم این امکان Wallpaper the Google homepage هست که میتوانید آنرا در پایین صفحه ببینید.
    برای استفاده از این امکان از دستورات زیر پیروی کنید ، البته قبل از آن باید زبان گوگل شما انگلیسی باشد در غیر اینصورت فعلا در زبان فارسی شما نمیتوانید از این امکان استفاده کنید. برای تغییر زبان ابتدا همانند عکس زیر به قسمت تنظیمها بروید:
    187
    سپس همانند عکس زیر این تنظیمها را اعمال کنید:
    در صورت واضح نبودن تصویر روی آن کلیک کنید
    پس از تغییر زبان به انگلیسی دوباره به صفحه اصلی گوگل بازمیگردید و اینبار گزینه New! Wallpaper the Google homepage را در پایین صفحه میبینید و باید روی آن کلیک کنید.
    363
    پس از کلیک روی دکمه New! Wallpaper the Google homepage به صفحه ای جدید منتقل میشوید که در آنجا باید عکس مورد نظر خود را انتخاب کنید ، البته قبل از انتخاب عکس شما باید وارد سایت بشوید و اگر عضو گوگل نیستید میتوانید از این لینک یک اکانت برای خود در گوگل بسازید:
    https://www.google.com/accounts/NewAccount?continue=http%3A%2F%2Fwww.google.com%2F webhp%3Fcplp%3D1&service=ig&ltmpl=addphoto
    سپس یکی از عکس های زیر را انتخاب کنید و بعد از کلیک یک پیغام به شما داده میشود که باید OK را انتخاب کنید:
    wol errorاین عکس تغییر سایز داده شده است برای دیدن در سایز اصلی اینجا کلیک کنید . سایز اصلی عکس 303 در 651 می باشد478
    حال عکس شما به همین راحتی به عنوان پس زمینه صفحه اصلی گوگل انتخاب شد و میتوانید استفاده کنید! به طور مثال من این عکس را به عنوان پس زمینه صفحه اصلی انتخاب کرده ام:
    منتظر امکانات جدید گوگل باشید…

موفق وپیروز باشید

موسس و مدیر
    تشکر تشکر کرده 
    15,753
    تشکر تشکر شده 
    17,227
    تشکر شده در
    4,905 پست
    قدرت امتیاز دهی
    24982
    Array

مرورگر فایرفاکس امروزه یکی از محبوبترین و سریعترین مرورگرهاب وب قلمداد میشود. در اینجا ما به ذکر چند ترفند در این مرورگر محبوب میپردازیم.

1- فضای نمایش بیشتر
    آیکونهای موجود در نوار ابزار را کوچکتر کنید.به این آدرس بروید. View - Toolbars - Customize و "Use small icons " را تیک بزنید.
    2- کلمات کلیدی هوشمند
    به وسیلهی این ترفند میتوانید موتور جستوجوی دلخواه خود را به موتورهای جستوجوی فایرفاکس اضافه کنید. بر روی موتور جستوجوی دلخواهتان راست کلیک و گزینهی" Add a Keyword for this search " را انتخاب کنید. بعد یک اسم و یک کلمهی کلیدی به آن بدهید. ( به عنوان مثال من جعبهی سرچ سایت mashable را در نظر میگیرم و نام آن را mashable و کلمهی کلیدی را هم mash انتخاب میکنم. ) حال برای سرچ کلمهی iphone در سایت mashable کافی است در نوار آدرس فایرفاکس "mash iphone " را تایپ کنم و اینتر را بزنم. به همین سادگی میتوانید موتورهای جستوجوی دیگری را نیز به فایرفاکس اضافه کنید.

3- میانبرهای صفحه کلید
    یادگیری این میانبرها شاید وقت زیادی بگیرد. ولی وقتی آنها را فرا بگیرید، گشتوگذار شما در اینترنت سریعتر میشود. لیست زیر پرکاربردترین میانبرها را شامل میشود. اسکرولبار ( page down و page up ) جستوجو ( Ctrl+F ) یا ( F3 ) جستوجوی سریع ( / ) پیدا کردن مورد بعدی ( Alt+N ) یا ( Ctrl+G ) اضافه کردن به بوکمارک ( Ctrl+D ) ایجاد تب جدید ( Ctrl+T ) باز کردن آخرین تب بسته شده ( Ctrl+Shift+T ) رفتن به قسمت جستوجو ( Ctrl+K ) رفتن به نوار آدرس ( Ctrl+L ) بزرگ کردن اندازهی متن ( Ctrl+= ) کوچک کردن اندازهی متن ( Ctrl+- ) بستن تب ( Ctrl+W ) بارگذاری مجدد ( F5 ) نمایش به صورت تمام صفحه ( F11 ) رفتن به صفحهی خانه ( Alt+Home )

4- تکمیل آدرس به صورت خودکار
    یک میانبر دیگر که کاربرد آن به مانند میانبرهای بالا رایج نیست. در نوار آدرس ( Crtl+L )، نام سایت را بدون " WWW " و " com. " تایپ کنید. سپس Ctrl+ Enter را فشار بدهید. قسمتهای پرنشده به صورت خودکار نوشته میشوند. برای " net. " از Shift+Enter و برای " org. " از Ctrl+Shift+Enter استفاده کنید.

5- حرکت در بین تبها
    به جای استفاده از ماوس برای انتخاب تبها، میتوانید از صفحه کلید استفاده کنید. رفتن به تب بعدی ( Ctrl+Tab ) یا ( Ctrl+ page down ) رفتن به تب قبلی ( Ctrl+Shift+Tab ) یا ( Ctrl+page up ) رفتن به تب موردنظر بوسیلهی انتخاب شمارهی آن ( Ctrl+1-9 )

6- میانبرهای ماوس
    بازکردن در یک تب جدید ( کلیک وسط بر روی لینک ) یا ( کلیک چپ+Ctrl ) صفحهی قبلی ( Shift+Scroll down ) صفحهی بعدی ( Shift+Scroll up ) بزرگ کردن اندازهی متن ( Ctrl+Scroll down ) کوچک کردن اندازهی متن ( Ctrl+ Scroll up ) بستن تب ( کلیک وسط بر روی تب )

7- پاک کردن آیتمها از history نوار آدرس
    فایرفاکس میتواند به صورت خودکار، URL هایی را که قبلا بازدید کردهاید،(ترفندستان) نشان دهد. اما شاید شما نخواهید این URLها نشان داده شوند. به نوار آدرس بروید. بر روی زبانهی کوچک سمت راست آن کلیک کنید. بوسیلهی کلیدهای جهتدار صفحه کلید، URL مورد نظر خود را انتخاب و توسط تکمهی delete، آن را حذف کنید.

8- User chrome
    اگر از ظاهر و امکانات فایرفاکس خود خسته شدهاید، میتوانید بوسیلهی ساختن UserChrome.css ، تغییراتی در فایرفاکس ایجاد کنید. البته کار با آن کمی پیچیده است و خواندن این راهنما را توصیه میکنم.

9- به سایتی دلخواه در بوکمارک یک کلمهی کلیدی اضافه کنید
    دسترسی به سایتهای موجود در بوکمارک بوسیلهی این ترفند سریعتر میشود. بر روی سایتی در بوکمارکتان راست کلیک و Properties را انتخاب کنید و در کادر باز شده، فیلد keyword را با یک کلمهی کلیدی پر کنید. حالا شما میتوانید این کلمهی کلیدی را در نوار آدرس تایپ کنید و به سرعت وارد سایت مورد نظر شوید.

10- میزان استفاده از RAM
    اگر فایرفاکس قسمت زیادی از حافظه کامپیوتر را اشغال میکند، میتوان آن را محدود کرد. به about:config بروید. " browser.cache " را در قسمت Filter تایپ و " browser.cache.disk.capacity "را انتخاب کنید. به طور پیشفرض بر روی 50000 تنظیم شده است. اما شما میتوانید آنرا متناسب با مقدار حافظهی کامپیوتر خود، کاهش دهید. اگر حافظهی رم شما بین 512MB تا 1GB است، 15000 را امتحان کنید.
    11- جابهجایی یا حذف دکمهی Close Tab
    آیا شما به ندرت بر روی دکمهی Close موجود بر روی تبهای فایرفاکس کلیک میکنید؟ شما میتوانید آنها را جابهجا و یا حذف کنید. دوباره به about:config بروید. " browser.tabs.closeButtons " را جستوجو و باز کنید. کاربرد مقدارها در زیر آمده است. 0 : دکمه Close را فقط بر روی تب فعال نشان میدهد. 1 : (پیشفرض) دکمه Close را بر روی تمام تبها نشان میدهد. 2 : دکمهی Close را نشان نمیدهد. 3 : یک دکمهی Close در انتهای نوار تبها نشان میدهد.

12. بستن سریع یک تب
    در فایرفاکس برای بستن سریع یک تب دو راه وجود دارد؛ ساده‏ترین راه این است که با استفاده از ماوس بر روی تب مورد نظر کلیک وسط انجام دهید تا تب بسته شود. همچنین با استفاده از کیبورد و کلیدهای ترکیبی Ctrl+W می‏توانید تب را خیلی سریع ببندید.

موفق وپیروز باشید

موسس و مدیر
    تشکر تشکر کرده 
    15,753
    تشکر تشکر شده 
    17,227
    تشکر شده در
    4,905 پست
    قدرت امتیاز دهی
    24982
    Array

مرورگر فایرفاکس امروزه یکی از محبوبترین و سریعترین مرورگرهاب وب قلمداد میشود. در اینجا ما به ذکر چند ترفند در این مرورگر محبوب میپردازیم.

1- فضای نمایش بیشتر
    آیکونهای موجود در نوار ابزار را کوچکتر کنید.به این آدرس بروید. View - Toolbars - Customize و "Use small icons " را تیک بزنید.
    2- کلمات کلیدی هوشمند
    به وسیلهی این ترفند میتوانید موتور جستوجوی دلخواه خود را به موتورهای جستوجوی فایرفاکس اضافه کنید. بر روی موتور جستوجوی دلخواهتان راست کلیک و گزینهی" Add a Keyword for this search " را انتخاب کنید. بعد یک اسم و یک کلمهی کلیدی به آن بدهید. ( به عنوان مثال من جعبهی سرچ سایت mashable را در نظر میگیرم و نام آن را mashable و کلمهی کلیدی را هم mash انتخاب میکنم. ) حال برای سرچ کلمهی iphone در سایت mashable کافی است در نوار آدرس فایرفاکس "mash iphone " را تایپ کنم و اینتر را بزنم. به همین سادگی میتوانید موتورهای جستوجوی دیگری را نیز به فایرفاکس اضافه کنید.

3- میانبرهای صفحه کلید
    یادگیری این میانبرها شاید وقت زیادی بگیرد. ولی وقتی آنها را فرا بگیرید، گشتوگذار شما در اینترنت سریعتر میشود. لیست زیر پرکاربردترین میانبرها را شامل میشود. اسکرولبار ( page down و page up ) جستوجو ( Ctrl+F ) یا ( F3 ) جستوجوی سریع ( / ) پیدا کردن مورد بعدی ( Alt+N ) یا ( Ctrl+G ) اضافه کردن به بوکمارک ( Ctrl+D ) ایجاد تب جدید ( Ctrl+T ) باز کردن آخرین تب بسته شده ( Ctrl+Shift+T ) رفتن به قسمت جستوجو ( Ctrl+K ) رفتن به نوار آدرس ( Ctrl+L ) بزرگ کردن اندازهی متن ( Ctrl+= ) کوچک کردن اندازهی متن ( Ctrl+- ) بستن تب ( Ctrl+W ) بارگذاری مجدد ( F5 ) نمایش به صورت تمام صفحه ( F11 ) رفتن به صفحهی خانه ( Alt+Home )

4- تکمیل آدرس به صورت خودکار
    یک میانبر دیگر که کاربرد آن به مانند میانبرهای بالا رایج نیست. در نوار آدرس ( Crtl+L )، نام سایت را بدون " WWW " و " com. " تایپ کنید. سپس Ctrl+ Enter را فشار بدهید. قسمتهای پرنشده به صورت خودکار نوشته میشوند. برای " net. " از Shift+Enter و برای " org. " از Ctrl+Shift+Enter استفاده کنید.

5- حرکت در بین تبها
    به جای استفاده از ماوس برای انتخاب تبها، میتوانید از صفحه کلید استفاده کنید. رفتن به تب بعدی ( Ctrl+Tab ) یا ( Ctrl+ page down ) رفتن به تب قبلی ( Ctrl+Shift+Tab ) یا ( Ctrl+page up ) رفتن به تب موردنظر بوسیلهی انتخاب شمارهی آن ( Ctrl+1-9 )

6- میانبرهای ماوس
    بازکردن در یک تب جدید ( کلیک وسط بر روی لینک ) یا ( کلیک چپ+Ctrl ) صفحهی قبلی ( Shift+Scroll down ) صفحهی بعدی ( Shift+Scroll up ) بزرگ کردن اندازهی متن ( Ctrl+Scroll down ) کوچک کردن اندازهی متن ( Ctrl+ Scroll up ) بستن تب ( کلیک وسط بر روی تب )

7- پاک کردن آیتمها از history نوار آدرس
    فایرفاکس میتواند به صورت خودکار، URL هایی را که قبلا بازدید کردهاید،(ترفندستان) نشان دهد. اما شاید شما نخواهید این URLها نشان داده شوند. به نوار آدرس بروید. بر روی زبانهی کوچک سمت راست آن کلیک کنید. بوسیلهی کلیدهای جهتدار صفحه کلید، URL مورد نظر خود را انتخاب و توسط تکمهی delete، آن را حذف کنید.

8- User chrome
    اگر از ظاهر و امکانات فایرفاکس خود خسته شدهاید، میتوانید بوسیلهی ساختن UserChrome.css ، تغییراتی در فایرفاکس ایجاد کنید. البته کار با آن کمی پیچیده است و خواندن این راهنما را توصیه میکنم.

9- به سایتی دلخواه در بوکمارک یک کلمهی کلیدی اضافه کنید
    دسترسی به سایتهای موجود در بوکمارک بوسیلهی این ترفند سریعتر میشود. بر روی سایتی در بوکمارکتان راست کلیک و Properties را انتخاب کنید و در کادر باز شده، فیلد keyword را با یک کلمهی کلیدی پر کنید. حالا شما میتوانید این کلمهی کلیدی را در نوار آدرس تایپ کنید و به سرعت وارد سایت مورد نظر شوید.

10- میزان استفاده از RAM
    اگر فایرفاکس قسمت زیادی از حافظه کامپیوتر را اشغال میکند، میتوان آن را محدود کرد. به aboutonfig بروید. " browser.cache " را در قسمت Filter تایپ و " browser.cache.disk.capacity "را انتخاب کنید. به طور پیشفرض بر روی 50000 تنظیم شده است. اما شما میتوانید آنرا متناسب با مقدار حافظهی کامپیوتر خود، کاهش دهید. اگر حافظهی رم شما بین 512MB تا 1GB است، 15000 را امتحان کنید.

11- جابهجایی یا حذف دکمهی Close Tab
    آیا شما به ندرت بر روی دکمهی Close موجود بر روی تبهای فایرفاکس کلیک میکنید؟ شما میتوانید آنها را جابهجا و یا حذف کنید. دوباره به aboutonfig بروید. " browser.tabs.closeButtons " را جستوجو و باز کنید. کاربرد مقدارها در زیر آمده است. 0 : دکمه Close را فقط بر روی تب فعال نشان میدهد. 1 : (پیشفرض) دکمه Close را بر روی تمام تبها نشان میدهد. 2 : دکمهی Close را نشان نمیدهد. 3 : یک دکمهی Close در انتهای نوار تبها نشان میدهد.

12. بستن سریع یک تب
    در فایرفاکس برای بستن سریع یک تب دو راه وجود دارد؛ ساده‏ترین راه این است که با استفاده از ماوس بر روی تب مورد نظر کلیک وسط انجام دهید تا تب بسته شود. همچنین با استفاده از کیبورد و کلیدهای ترکیبی Ctrl+W می‏توانید تب را خیلی سریع ببندید

موسس و مدیر
    تشکر تشکر کرده 
    15,753
    تشکر تشکر شده 
    17,227
    تشکر شده در
    4,905 پست
    قدرت امتیاز دهی
    24982
    Array

10 کلید میانبر در فایرفاکس
    احتمالا شما با ترکیب دکمه های Ctrl+Enter آشنا هستید.
    این ترکیب آدرسی مانند p30i را به پی سی آی | دانلود | نرم افزار | آنتی ویروس تبدیل می کند.
    اما شاید ندانید که چگونه ITpedia را به پی سی آی | دانلود | نرم افزار | آنتی ویروس کنید. برای اینکار کافی است از ترکیب دو کلید Enter+Shift استفاده کنید. تبدیل p30i را دارای پسوند دات اورگ کنید.
    اگر بعد از نوشتن p30i از ترکیب هر 3 کلید Ctrl+Shift+Enter استفاده کنید این آدرس به http://www.p30i.org تبدیل می شود.
    برای وبگردی سریعتر باید کمتر از موس استفاده کنید. یکی از راهها این است که از ترکیب دو کلید Alt+D برای رفتن به نوار آدرس استفاده کنید.
    یکی از راههایی که تب جدید باز کنید استفاده از ترکیب Ctrl+T است. این ترکیب اگر با یک Shift ترکیب شود آخرین تب باز شده را برای شما باز می کند. این خیلی بهتر است تا اینکه از History مرورگر استفاده کنید.
    حال حساب کنید شما می خواهید به سایت مثلا p30i.net در تب جدیدی بروید. می توانید به تب بعدی بروید و این کار را بکنید.
    اما شما می توانید کمی سریعتر هم این کار را بکنید. اول Alt+D را می زنید تا مانند ترفند شماره 4 به آدرس بار بروید. سپس چند حرف اول را می نویسید تا به صورت اوتوکامپلیت گزینه مد نظر شما در زیر درج شود. سپس گزینه را انتخاب و همانجا از ترکیب Alt+Enter استفاده کنید تا به صورت خودکار در تب جدید باز شود.
    این میانبر فقط برای مواقعی است که خیلی دستتان سریع باشد و به کاربران ساده که زیاد عادت ندارند توصیه نمی شود.
    یکی از کارهایی که ممکن است انجامش برای شما سخت باشد این است که یک آدرس را در نوار ابزار می نویسید. سپس می خواهید حذف کنید. اینجا چند راه دارید اما ساده ترین راه خیلی ساده است. یک بار دکمه Delete را فشار بدهید!
    برای رفت و آمد میان تب ها کافی است از ترکیب Ctrl+Tab استفاده کنید
    اگر از کاربران حرفه ای باشید مسلما اوقاتی پیش می آید که تعداد بسیار زیادی تب را باز کرده اید. حالا استفاده از ترفند قبل خودش باعث اتلاف وقت است. برای این کار اگر می خواهید به دهمین تب بروید از ترکیب Ctrl+10 استفاده کنید.
    اگر شما بخواهید یک لینک به جای صفحه جدید در تب جدید باز شود چه کار می کنید؟ برای اینکار کافی است از ترکیب Ctrl را نگاه داشته و بر روی لینک کلیک کنید. اما برای این میانبر، میانبری هم هست. کافی است دکمه وسط موس را فشار دهید

موسس و مدیر
    تشکر تشکر کرده 
    15,753
    تشکر تشکر شده 
    17,227
    تشکر شده در
    4,905 پست
    قدرت امتیاز دهی
    24982
    Array

نابودی غدد سرطانی موجود در لیست نتایج گوگل

قطعاً برای شما نیز پیش آمده است که در موتور جستجوی گوگل در جستجوی یک مطلب خاص بودهاید، اما با کلیک بر روی نتیجه ظاهر شده، سر از یک وبسایت تبلیغاتی درآوردهاید.
    این روزها رشد قارچگونه سایتهای اسپم در مورتورهای جستجو به ویژه گوگل، به یکی از مصائب ایرانیان در محیط اینترنت تبدیل شده است.
    این گونه سایتها با استفاده از یک الگوریتم خاص، هر آنچه که شما در جستجوی آن هستید را به عنوان یک نتیجه در صفحه نتایج گوگل نمایش میدهند.
    پس از ورود به این گونه سایتها نیز نتیجهای خلاف آنچه انتظار داشتید مشاهده خواهید کرد. معمولاً صفحهای پر از تبلیغ که مجدد آن چه شما جستجو کردهاید را تحویلتان خواهد داد.
    با توجه به این الگوریتم، چنین سایتهایی خیلی زود دارای یک بازدید پوشالی خواهند شد و در موتورهای جستجو در نتایج اولیه قرار میگیرند. اما راه مقابله با این گونه سایتها و حذف آنها از گوگل راه چندان سختی نیست، به ویژه اگر از مرورگر فایرفاکس استفاده میکنید.
    در این ترفند قصد داریم به نحوه حذف این غدد سرطانی از لیست نتایج گوگل بپردازیم.
    بدین منظور:
    بهترین راه استفاده از مرورگر فایرفاکس و بهرهگیری از یک افزونه خاص است.
    این افزونه که OptimizeGoogle نام دارد امکانی را در اختیار شما قرار میدهد که با استفاده از آن میتوانید این سایتهای اسپم را از لیست نتایج گوگل حذف کنید.
    به این صورت که با قرار دادن آدرس هر یک از سایتهای اسپم در آن، دیگر خبری از نتایج مربوط به آن سایت در لیست نتایج گوگل نخواهد بود.
    برای نصب این افزونه از لینک زیر اقدام نمایید:
    پس از نصب افزونه، در فایرفاکس از منوی Tools به Add-ons بروید. سپس بر روی دکمه Options مربوط به این افزونه کلیک کنید. حال با ورود به قسمت Filter میتوانید آدرس سایتهای اسپم را در هر سطر وارد نمایید.
    با انتخاب دکمه OK، از این پس سایتهای وارد شده، در لیست نتایج گوگل نمایش داده نخواهد شد.

در این خصوص به نکات زیر نیز توجه داشته باشید:
    ● سایتهای اسپم با توجه به استفاده از اسکریپتهای یکسان با کمی تبحر در همان نگاه اول در لیست نتایج، قابل شناسایی هستند.
    به این صورت که همگی، آنچه که شما جستجو کردهاید را عیناً در آدرس خود دارند و عناوینی نظیر src و search در آدرسهای آنها قابل مشاهده است.
    ● شما میتوانید این گونه سایتها را به گوگل گزارش دهید تا خود گوگل آنها را پس از بررسی از لیست نتایج خود حذف کند. بدین منظور میتوانید از فرم زیر استفاده نمایید:
    https://www.google.com/webmasters/to...amreport?hl=fa● آنتیویروسهای مختلف نیز معمولاً قسمتهایی جهت اضافه کردن سایتهای بلوکه شده در موتورهای جستجو دارا هستند.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

برچسب ها برای این تاپیک

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)