صفحه 2 از 21 نخستنخست 12345612 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 204

موضوع: آیات پند آمیز قرآن کریم

مذاهب و ادیان الهی
    زندگی باور میخواهد, آن هم از جنس امید ,که اگر سختی راه به تو یک سیلی زد, یک امید قلبی به تو گوید, که خدا هست هنوز...
    تشکر تشکر کرده 
    1,438
    تشکر تشکر شده 
    2,198
    تشکر شده در
    667 پست
    قدرت امتیاز دهی
    1778
    Array

کلام قدسی (برای یه بار هم که شده بخونید)
    علايم خاصان حق
    خداوند به بعضي از صديقان در كلام قدسي وحي كرد: من بندگاني را دوست دارم كه مرا دوست مي دارند و من هم آنها را دوست مي دارم.آنها به من مشتاقند و من هم به آنها اشتياق دارم. هميشه مرا ياد مي كنند، من هم آنهارا ياد مي كنم. پس تو هم اگر راه آنها را پيش گيري، تو را نيز دوست دارم و اگر از راه آنها عدول كردي، هلاك خواهي شد.
    صديقي پرسيد: خداوندا علامت آن بندگان چيست؟ خداوند فرمود:
    آنها در روز به دنبال سايه ها هستند ( احتمالا يعني به فكر ياري كردن به ساير همنوعان خود هستند )، همانطوري كه چوپان از گوسفندان خود مراقبت مي كند. وقتي كه خورشيد غروب كرد به خانه هاي خود مي روند، همانطوري كه پرندگان به آشيانة خود باز مي گردند. وقتي شب تاريكتر مي شود و هر حبيبي با محبوب خود خلوت مي كند، آنها قدمهاي خويش را به خاطر من دچار رنج و مشقت مي كنند ( يعني يا بلند مي شوند نماز مي خوانند و يا براي كمك به بيچارگان از خانه بيرون مي روند ) و صورتهاي خود را به زمين گذارده، با من مناجات مي كنند و سخن مي گويند و به خاطر نعمتهايي كه به آنها داده ام، از من تشكر مي كنند.
    بعضي ها گريه و ناله مي كنند و بعضي ها نشسته يا ايستاده برايم عبادت مي كنند. برخي در ركوع و عده اي در سجده هستند و من همة رنجهايي را كه به خاطر من متحمل مي شوند، مي بينم و همة آنچه را كه از محبت من مسئلت مي كنند، مي شنوم. در وهلة اول سه چيز به آنها عطا مي كنم: نخست آنكه از نور خودم در قلب آنها مي تابانم كه در نتيجة آنها مرا همانطوري مي بينند كه من آنها را مي بينم، دوم آنكه همة آنچه را كه در آسمان و زمين وجود دارد، در نظر آنها بي ارزش مي كنم كه فريفتة آنها نشوند. و سوم آنكه روي خود را به آنها نشان مي دهم، آنوقت ايشان عالم مي شوند به اينكه مي خواهم به آنها چه بدهم.

دوستي ظاهري

خداوند به حضرت داوود وحي كرد: به راستي كه بندگانم با زبانهايشان با يكديگر دوستي مي كنند و با دلهايشان به يكديگر دشمني مي ورزند و عمل نيكو را براي دنيا آشكار مي نمايند و فريب و دغل را در دلهاي خود پنهان مي دارند.
    در زبور داوود چنين آمده است: اي فرزند آدم! چيزهاي از من مي خواهي كه به واسطة آگاهي از منافع تو، آنها را از تو دريغ مي نمايم. هنگامي كه در خواهش ات پا فشاري مي كني، آن چيزها را به تو مي بخشم. تو به واسطة آنها، مرا نا فرماني مي كني و من مي خواهم تو را رسوا نمايم كه باز مرا مي خواني و من از خطايت چشم پوشي مي كنم. چه خوبيها كه در حق ات روا داشته ام و چه بديها كه در حقم روا داشتي. نزديك است كه بر تو خشم گيرم، چنان كه هرگز بعد از آن خشنود نگردم.

سه فرصت از دست رفته

خداوند مي فرمايد: اي فرزند آدم! سه لطف و مهرباني در حق ات كرده ام : چيزهايي از تو پوشانده ام كه اگر كسان ات از آن خبر داشته باشند هرگز دفنت نمي كنند.
    از لحاظ مال دنيا بر تو وسعت داده ام وآنگاه وامي از تو خواستم كه چيزي از پيش فرستي كه نكردي. تو را در هنگام مرگ مهلتي دادم تا يك سوم مالت را (در راه خير) وصيت كني، تو اينكار را هم نكردي.

مرگ به سراغ تو هم خواهد آمد

جبرئيل نزد رسول اكرم آمد و گفت: اي محمد! هر چه مي خواهي زنده باش اما ( آگاه باش كه ) همانا خواهي مرد. هر چه را مي خواهي دوست بدار اما ( آگاه باش كه) همانا از او جدا خواهي شد. هر چه مي خواهي بكن اما آگاه باش كه سزاي آنرا خواهي ديد. و آگاه باش همانا بلند قدري مؤمن در به پا خواستن شب است و بزرگواري وي، بي نيازي از مردم.

مَنْ طَلَبَني وَجَدَني و مَنْ وَجَدَني عَرَفَني و مَنْ عَرَفَني ﺃحَبـني و مَنْ ﺃحَبـني عَشَقَني و مَنْ عَشَقَني عَشَقْتَهف و مَنْ عَشَقْتَهف قَتَلْتَهف فَأنَا دفيَتَهف

هر كس مرا طلب كند مرا مي يابد و هر كس مرا پيدا كند مرا مي شناسد و هر كس مرا بشناسد دوستم مي دارد و هر كس دوستم بدارد عاشقم مي شود و هر كس عاشقم شود عاشقش مي شوم و هر كس عاشقش بشوم مي كشمش پس من خون بهاي او هستم.

مذاهب و ادیان الهی
    زندگی باور میخواهد, آن هم از جنس امید ,که اگر سختی راه به تو یک سیلی زد, یک امید قلبی به تو گوید, که خدا هست هنوز...
    تشکر تشکر کرده 
    1,438
    تشکر تشکر شده 
    2,198
    تشکر شده در
    667 پست
    قدرت امتیاز دهی
    1778
    Array

به نام خداوند بخشنده مهربان

خداوند کریم در قرآن در سوره نساء در مورد رفتار صحیح انسان میفرماید .

سوره نساء آیه 148 :

44

خدا بانگ برداشتن به سخن بد را دوست ندارد ، مگر ( از جانب ) کسی که مورد ستم قرار گرفته باشد ؛ و خدا شنوای است دانا .

مذاهب و ادیان الهی
    تشکر تشکر کرده 
    1,438
    تشکر تشکر شده 
    2,198
    تشکر شده در
    667 پست
    قدرت امتیاز دهی
    1778
    Array

به نام خداوند بخشنده مهربان .

و در جایی دیگر خداوند میفرماید :

سوره نساء آیه 149 .

45

اگر نیکویی را آشکار یا پنهان دارید و از بدی های ( دیگران ) گذشت نمائید ( خداپسندانه است و ) خدا گذشت کننده و تواناست .

مذاهب و ادیان الهی
    تشکر تشکر کرده 
    1,438
    تشکر تشکر شده 
    2,198
    تشکر شده در
    667 پست
    قدرت امتیاز دهی
    1778
    Array

خداوند کریم در مورد مرگ حضرت عیسی در قرآن میفرماید .

سوره نساء آیه 157 :

46

و این سخنان که : ما عیسی فرزند مریم ، پیامبر خدا را کشتیم ؛ در حالی که او را نکشتند و به دار نیاویختند ، بلکه امر بر آنها مشتبه شد ؛ و کسانی که در مورد او اختلاف ورزیدند ، خود از آن در تردید و بی اطلاع و پیرو گمان بودند ، و مسلماً عیسی را نکشتند .

و آیه :158

47

بلکه خدا او را بسوی خویش فرابرد، و خدا فرادستی است فرزانه .

و آیه 159 :

48

و تمامی اهل کتاب قبل از مرگ به عیسی ایمان میاورند و او روز رستاخیز ( بر صحنه باز خواست ) آنها گواه خواهد بود .

مذاهب و ادیان الهی
    تشکر تشکر کرده 
    1,438
    تشکر تشکر شده 
    2,198
    تشکر شده در
    667 پست
    قدرت امتیاز دهی
    1778
    Array

خداوند کریم در باب اینکه گروهی بر این باورند که عیسی پسر خدا است چنین میفرماید :

سوره نسا ء آیه 171 :

49

ای اهل کتاب ، در دین خویش گزافه نگویید و در باره خدا جز به حق نگوئید ، عیسی مسیح فرزند مریم ، فقط پیامبر و مخلوق خداست که به مریم القا کرد و رحمتی است از جانب خدا ، پس به خدا و پیامبرانش ایمان آورید ، و به سه گانگی ( خدا ) که منظور ( پدر ، پسر ، روح القدس ) قائل نشوید؛ ( از این گفتار ) باز ایستید تا به سود شما باشد ؛ خدا معبودی است یگانه ، منزّه است از اینکه فرزندی داشته باشد ، هر چه در آسمانها و زمین است متعلّق به اوست ، و خدا به عنوان کارگزار کافی است .

مذاهب و ادیان الهی
    تشکر تشکر کرده 
    1,438
    تشکر تشکر شده 
    2,198
    تشکر شده در
    667 پست
    قدرت امتیاز دهی
    1778
    Array

خداوند کریم در قرآن مجید ، سوره کهف آیه 100 تا 102 انسان را اینگونه سفارش فرموده .

سوره کهف آیه 100 تا 102 )

50

و در آن روز ، دوزخ را آشکارا به انکار ورزان عرضه میکنیم .

51

همانها که دیدگانشان از یاد من در پرده ( غفلت ) بود و قدرت شنیدن ( حرف حق ) را نداشتند .

52

مگر انکارورزان پنداشته اند که ممکن است پاره ای از بندگان مرا ، به جای من کار ساز خود انتخاب کنند ، و از عذاب من در امان باشند ، دوزخ را به عنوان محل پذیرایی انکارورزان آماده کرده ایم .

مذاهب و ادیان الهی
    تشکر تشکر کرده 
    1,438
    تشکر تشکر شده 
    2,198
    تشکر شده در
    667 پست
    قدرت امتیاز دهی
    1778
    Array

( به نام خداوند بخشنده مهربان )

خداوند کریم در سوره
    انعام آیه 159 به پیغمبر خود حضرت محمّد میفرماید .

53

ترجمه آیه :

ای پیامبر : مسلماً تو با آنها که دین خویش را دستخوش تفرقه کردند و گروه گروه شدند ، هیچ پیوند و بستگی نداری ، آنها کارشان با خداست و ( روز رستاخیز ) از رفتاری که داشتند ، آگاهشان خواهد ساخت .

مذاهب و ادیان الهی
    تشکر تشکر کرده 
    1,438
    تشکر تشکر شده 
    2,198
    تشکر شده در
    667 پست
    قدرت امتیاز دهی
    1778
    Array

(( بسم الله الرحمن الرحیم ))

خداوند کریم در سوره قصص آیه 51 و 52 خود میفرمایند .

ترجه آیه : این گفتار را پیاپی بر آنها عرضه کردیم ، بسا که پند پذیرند

{ بسیاری از آنها } که قبل از قرآن کتابشان داده ایم ، به قرآن نیز ایمان میاورند .

مذاهب و ادیان الهی
    تشکر تشکر کرده 
    1,438
    تشکر تشکر شده 
    2,198
    تشکر شده در
    667 پست
    قدرت امتیاز دهی
    1778
    Array

(( به نام خداوند بخشنده مهربان ))

خداوند کریم در سوره قصص آیه 56 به پیغمبر ( ص ) میفرماید .

56

ای محمّد : چنین نیست که تو هر که را دوست داری ، قادر به هدایتش باشی ، بلکه خداست که هر که را بخواهد ، هدایت میکند ؛ و او به حال راه یافتگان آگاهتر است .

مذاهب و ادیان الهی
    تشکر تشکر کرده 
    1,438
    تشکر تشکر شده 
    2,198
    تشکر شده در
    667 پست
    قدرت امتیاز دهی
    1778
    Array

***(( به نام خداوند بخشاینده مهربان ))***

خداوند کریم در سوره قصص آیه 60 میفرمایند :

57

آنچه به شما داده شده برخورداری و زیور گذرای زندگی دنیاست ، و آنچه نزد خداست بهتر و پاینده تر است ، چرا درک نمی کنید ؟

صفحه 2 از 21 نخستنخست 12345612 ... آخرینآخرین

برچسب ها برای این تاپیک

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)