نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: چگونه جالب‌ترین مناسبت‌های تاریخی یک روز را پیدا کنیم؟

ناظم ارشد انجمن
    شاید من بی عیب نباشم اماتوهم نیستی...پس برو وپیش از شمارش اشتباهات من به خطاهای خودت رسیدگی کن
    تشکر تشکر کرده 
    190
    تشکر تشکر شده 
    12,809
    تشکر شده در
    3,688 پست
    حالت من : Relax
    قدرت امتیاز دهی
    11330
    Array

چگونه جالب‌ترین مناسبت‌های تاریخی یک روز را پیدا کنیم؟

چگونه جالب‌ترین مناسبت‌های تاریخی یک روز را پیدا کنیم؟

برای نسلی که سال‌ها، قبل از رفتن به مدرسه، برنامه رادیویی تقویم تاریخ را با اون تیتراژ معرکه، می‌شنید، باید مناسبت‌های روز مهم باشد، طوری که سال‌ها بعد هم در اینترنت از جستجوی مناسبت‌های روز غفلت نکند.
    برای هر یک از ما، متعلق به هر نسلی که باشیم، دانستن مناسبت‌های یک روز که بهانه‌ای باری ورق زدن تاریخ است، می‌تواند جالب باشد. ما ممکن است کنجکاو باشیم که در زادروزمان چه افراد مهمی متولد شده‌اند یا چه رویدادهای مهمی اتفاق افتاده است، یا ممکن است کنجکاو باشیم که در سالی که متولد شده‌ایم، مردم چه حال و هوایی داشتند.
    در این پست چند سایت معرفی می‌کنم که در این راه به شما کمک می‌کنند.
    اگر می‌خواهید تاریخ تولد خودتان را از هجری خورشیدی به میلادی تبدیل کنید، به این سایت مراجعه کنید.
    اگر علاقه دارید بدانید که در سالی که متولد شدید، اوضاع دنیا به چه ترتیب بود، مثلا چه فیلم یا هنرپیشه‌هایی اسکار گرفتند، چه رویدادهای مهمی اتفاق افتادند، کدام کتاب‌های پرفروش بودند، کدام ترانه در پدر جدول فروش موسیقی بود و … به این سایت خوب بروید که به شیوه‌ ساده، اما جالبی هر چه را می‌خواهید بدانید به شما می‌گوید.
    04 15 2012 10 28 16 AM
    اگر به سینما علاقه دارید و می‌خواهید بدانید در یک روز به خصوص چه هنرپیشه‌هایی به دنیا آمده‌اند به اینجا بروید و با وارد کردن تاریخ در کادر سمت راست، به نتیجه مورد نظر برسید.
    اما اگر می‌خواهید مناسبت‌های روز به زبان فارسی بخوانید، شاید هیچ سایتی بهتر از این سایت پیدا نشود.
    04 15 2012 10 11 01 AM
    سایت history هم جای خوبی برای پیدا کردن مناسبت‌های روز است.
    04 15 2012 10 13 23 AM
    اما اگر از علاقه‌مندان فناوری هستید و می‌خواهید بدانید در ماهی که به سر می‌برید، در طول تاریخ چه رویدادهای مهمی رخ داده‌اند، سایتی بهتر از wired پیدا نمی‌شود.
    04 15 2012 10 15 38 AM
    سایت historyorb هم برای پیدا کردن مناسبت‌های روز، سایت کاملی است. با این سایت می‌توانید مرگ‌ها و تولد‌ها و رویدادهایی که در یک روز رخ داده‌اند را به راحتی پیدا کتید.
    اگر دارنده یک گوشی هوشمند هستید، بهتر است اپلیکیشن‌های مربوط به مناسبت‌ها روز را نصب کنید، اپلیکیشن Today In History Lite برای آی‌فون و اپلیکیشن WORLD BOOK – This Day in History برای آی‌پد و این اپلکیشن را برای گجت‌های اندرویدی را توصیه می‌کنم.
    04 15 2012 11 00 10 AM
    اما دست آخر اگر جستجوی مناسبت‌ها در عالم واقعی خسته شده‌اید و دوست دارید در دنیای شخصیت‌های تخیلی کتاب‌ها و فیلم‌ها و سریال‌ها هم جستجو کنید، پیشنهاد می‌کنم، به اینجا بروید.
    04 15 2012 10 23 43 AM
    در اینجا تقدیم تولد شخصیت‌های تخیلی را پیدا می‌کنید و مثلا می‌توانید بفهمید که روز تولد شما همزمان با تولد لولیتا، دکستر، جک بائر یا دن ویتو کورلئونه بوده است!

[SIGPIC][/SIGPIC]

2. کاربر مقابل از mehraboOon عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)