نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: جعبه لايتنر بری موبایل

مدیر بخش اموزشی
    !Busy
    تشکر تشکر کرده 
    4,575
    تشکر تشکر شده 
    6,033
    تشکر شده در
    1,280 پست
    حالت من : Khoshhal
    قدرت امتیاز دهی
    1143
    Array

جعبه لايتنر بری موبایل

درود بر شما

این برنامه خیلی وقت پیش پیدا کردم و چون بهش علاقه داشتم و خیلی مفید بود منوی اونو به فارسی تبدیل کردم که خیلی زیبا شده! قبلا توی فروم های تخصصی موبایل این برنامه رو آپلود کرده بودم که هنوز می تونین با سرچ تو گوگل پیدا کنین! به درخواست یکی از دوستان برنامه اینجا هم میارم امیدوارم استفاده لازم رو ببرین.

برای حفظ لغت​ها و اصطلاحات روش​های متعددی وجود دارد. یکی از موفق​ترین این روش​ها حفظ لغت بوسیله فکرافزارهای جی ۵ و لایتنر است که باعث می​شود لغت​ها و معنای آن در حافظه بلند مدت انسان باقی مانده و به فراموشی سپرده نشود. البته استفاده از این فکرافزارها به دلایلی چون جاگیر و دردسر ساز بودن دستگاه​های آن​ها از یک سو و گران بودن آن​ها از سوی دیگر کمی سخت است. جاگیر بودن این دستگاه​ها همچنین باعث می​شود که زبان آموز هنگام مسافرت از بردن آن صرف نظر کند و به همین دلیل از کارهای خود عقب مانده و تا مدتی لغت حفظ نکند. برنامه لایتنر موبایل برای حل این مشکلات ساخته شده است.این برنامه ویژگی های زیر را داراست!
    خلاصه بگم كه یادگیری مبتنی بر تكراره!

این نرم افزار در دو نسخه موبایل و کامپیوتر طراحی شده که می توانند با هم در ارتباط باشند و به صورت جاوا نوشته شده است.

از مزایای این نرم افزار نسبت به نرم افزار های مشابه خودش می توان به موارد زیر اشاره نمود:

1. رایگان بودن آن
    2. قابلیت اجرا شدن از کامپیوتر و یا از موبایل هر زمان که بخواهید
    3. محدود نبودن کلمات آن و قابلیت وارد نمودن لغات هم از کامپیوتر و هم از موبایل
    4. قابل نصب بر روی اکثر موبایل ها
    5. قابلیت دسته بندی لغات
    6. قابلیت import و export لغات
    7. قابلیت اشتراک گذاری لغات با دیگران
    8. دارای منابع خوبی جهت کنکوری های عزیز و همه کسانی که به زبان علاقه دارن
    9. قابلیت اجرا بر روی هر موبایلی که جاوا ساپورت کنه بدون در نظر گرفتن مدل آن
    10. قابلیت دریافت لغات به صورت گروهی

تغییرات نسخه جدید:
    اصلاح برخی باگ​ها (شامل عدم خروج از برنامه هنگام زنگ خوردن گوشی و ...) که با تماس​هایی که با نویسنده برنامه داشتم انجام شده.

نسخه فارسی برنامه:
    این نسخه از برنامه رو به دلیل اینکه خودم هر روز استفاده می​کنم و خیلی کاربردی بود فارسیش کردم. خداییش فارسی کردنش خیلی وقتمو برد.
    متخصصین امر واقف اند که فارسی کردن برنامه​های جاوا خیلی مشکل تر و وقت گیر تر از برنامه​های سیمبین هستش!

25786639979285557699

این نسخه روی گوشی نوکیا درست نشون داده میشه ولی روی سونی اریکسون حروف رو برعکس نشون میده و باید از نسخه انگلیسی که لینک سازنده​اش پایین اومده استفاده بکنید.
    لغات آماده جهت استفاده در نرم افزار رو هم اضافه کردم. رو معنی درست لغات خیلی وسواس داشتم. برای هر روز تقریباً 25 لغت در نظر گرفتم.

مجمعه لغات (فلش کارت ها):
    تو یک فایل فشرده براتون آپلود کردم که شامل مجموعه های زیر هستش:

1-لغات کتاب 504 (ویرایش شده)
    2-لغات کتاب 1100 لغت پرکاربرد در اخبار انگلیسی (ویرایش شده)
    3-مجموعه لغات کتاب زبان انگلیسی دبیرستان (ویرایش شده)
    4-مجموعه لغات کاردانی به کارشناسی
    5-مجموعه لغت آموزشی تافل
    6-مجموعه لغات کتاب زبان انگلیسی عمومی دانشگاهی فنی و مهندسی
    7-متفرقه
    این مجموعه های 1و3و4و5 رو از وبلاگ آقای حامد رأفت گرفتم ولی ویرایش شون کردم هم از لحاظ تعداد لغت موجود در هر درس و هم معنی بعضی لغات رو (با وسواس بسیار) معنی لغات دقیق هستن و از این بابت خیالتون راحت باشه. بقیه مجموعه هاهم کار خودمه.

مجموعه لغات عمومی دانشگاهی فنی و مهندسی هنوز کامل نشده و از 20 درس 12 درس اضافه شده حیفم اومد وارد این فایل نکنم. تا شما شروع کنید مجموعه رو کامل کردم.

خودتونم اگه خواستید می​تونید مجموعه لغت درست کنید با برنامه Pauker که حجمش حدود 8 مگه می تونید این کارو انجام بدید.
    لینک سازنده برنامه :
    Pauker::Home

برای استفاده این نرم افزار در گوشی های لمسی نوکیا:
    باید کیبورد مجازی رو فعال کنید. به طریقه زیر عمل کنید:
    1-وررد "فهرست برنامه" هایتان شوید.
    2-وارد "تنضیمات" گوشی شوید.
    3-وارد "مدیر برنامه" شوید
    4-وارد "نصب شده ها" شوید
    5-برنامه مورد نظر را پیدا کرده و آن را برای چند لحظه نگه دارید.
    6-بعد گزینه "تنظیمات برنامه های کاربری" راانتخاب کنید.
    7-سپس روی "صفحه کلید روی نمایشگر" کلیک کرده وکلید"تنها کلید پیمایش را روشن کنید.

برای وارد کردن مجموعه لغت اولین گزینه از بالا یعنی باز کردن & وارد کردن رو انتخاب می​کنید حالا 5 تا گزینه روبروتون هست:
    1- باز کردن درس از جعبه لایتنر: هرموقع برنامه رو باز می​کنید (غیر از اولین دفعه) باید قبل از هرکاری این گزینه رو انتخاب کنید که مجموعه ذخیره شده درس​های قبلی لود بشه این خیلی مهمه
    2- اضافه کردن درس از جعبه لایتنر: مجموعه​های ذخیره شده دیگری رو به مجموعه فعلی اضافه می​کنه (تو برنامه این قابلیت هست که چند تا پروفایل داشته باشید مثلاً یه مجموعه لغات عربی دارید + یه مجموعه لغات انگلیسی تو گزینه اول که توضیح داده شد می​تونید یکی از این دو رو انتخاب کنید ولی تو این گزینه مجموعه دومی که انتخاب می​کنید به اولی اضافه می​کنه)
    3- حذف درس از جعبه لایتنر: که فکر کنم واضح باشه
    4- وارد کردن از فایل: برای لود بک آپ​ها بیشتر کاربرد دارد و دفعه اول هم میشه فایل درس رو از اینجا وارد کرد ولی برای دفعات بعد حتماًاز گزینه آخر استفاده کنید چون درصورت استفاده از این گزینه این درس جایگزین مجموعه​های قبلی خواهد شد به عبارت دیگر همه حافظه آن می​پره!
    5- اضافه کردن درس: پرکاربردترین گزینه در این بخش است. به این صورت که مجموعه لغاتی​ رو که دارید هر روز یه دونه از این قسمت وارد می​کنید البته قبلش باید توی گوشی​تون کپی کرده باشین. این گزینه رو انتخاب بعد مسیر فایل درس رو وارد می​کنید.

آموزش سریع استفاده از برنامه:
    1-گزینه اول باز کردن & وارد کردن رو می​زنید
    2-بعد اضافه کردن از فایل رو می​زنید.

درضمن حتماً بعد از هر جلسه درس رو ذخیره کنید.
    سری های بعد به طریق زیر عمل می​کنید:
    گزینه اول باز کردن & وارد کردن رو می​زنید
    گزینه باز کردن درس از جعبه لایتنر (که درس ذخیره شده جلسات قبلی لود بشه)
    بعد برای اضافه کردن لغات درس جدید مثل مرحله قبل اضافه کردن از فایل رو می​زنید.

همچنین می​تونید گزینه صادر کردن رو برای بک آپ گرفتن و یا ادامه دادن درس در نسخه دسکتاپ انتخاب کنید.

نسخه کامپیوتر:
    خودتونم اگه خواستید می​تونید مجموعه لغت درست کنید با برنامه Pauker که حجمش حدود 8 مگه می تونید این کارو انجام بدید.
    نسخه کامپیوتر رو جناب حامد رافت در این وبلاگ زحمت فارسی کردنش رو کشیدن:
    Download pauker Farsi zip

57675819391031089256

نسخه انگلیسی:
    از لینک زیر دانلود کنین:
    Download pauker exe

تذکر: برای اجرای نسخه کامپیوتر باید روی ویندوز جاوا نصب شده باشه!

کیت مترجم گوگل برای ساخت فلش کارت های جدید:
    راستی گوگل یه امکان جالب هست که می​تونی لغات رو به صورت فایل بدی و ترجمه رو دانلود کنی. تست کردم معنی لغات واقعاً عالی هستند (می​تونید تو عکس زیر ببینید). برای ساخت مجموعه لغات برای این برنامه و یا حتی دوستداران زبان​های خارجه (حتی غیر از انگلیسی) واقعاً میشه گفت بی​نظیره! thumbsup
    از لینک زیر می​تونید استفاده کنید:
    http://translate.google.com/toolkit

39244985519996564649

دانلود:
    دانلود نسخه موبایل با منو فارسی:
    Download Mini Pauker Farsi jar
    دانلود نسخه انگلیسی:
    Download Mini Pauker English jar
    دانلود فلش کارت ها :
    Download Flash Card rar
    کسی رو برای دوست داشتن انتخاب کن که قلب بزرگی داشته باشه!
    تا مجبور نشی به خاطر اينکه تو قلبش وارد بشی خودت را کوچک کنی!

موفق كسی است كه با آجرهايی كه به طرفش پرتاب می شود، يک بنای محكم بسازد!
    اشکی که برای شکست می ریزیم، عرقی است که برای تلاش نریختیم!

2. 5 کاربر مقابل از borhan_3010 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

برچسب ها برای این تاپیک

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)