نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: افزایش سرعت در ویندوز

موسس و مدیر
    نمی‌دانم در کدامین کوچه جستجویت کنم ؟ آسوده بخواب مادر بیمارم
    تشکر تشکر کرده 
    15,753
    تشکر تشکر شده 
    17,227
    تشکر شده در
    4,905 پست
    حالت من : Khoonsard
    قدرت امتیاز دهی
    24982
    Array

افزایش سرعت در ویندوز

01486209974409524448

یکی از مشکلات شایع در سیستم‌های تحت ویندوز، کند بودن سرعت بالا آمدن و راه‌اندازی آن است. به طوری که پس از روشن کردن سیستم، زمان زیادی صرف ورود به ویندوز و بارگذاری کامل صفحه دسکتاپ می‌شود. این موضوع در کامپیوترهای قدیمی و سیستم‌هایی که دارای نرم‌افزارهای نصب شده زیادی هستند بیشتر به چشم می‌خورد. بسیاری از کاربران برای حل این مشکل از طریق تنظیمات msconfig به خالی کردن برنامه‌های اجرا شده در Startup میپردازند. این راه مفید است اما همواره نمی‌تواند کافی باشد. در صورتی که از ویندوز ویستا یا 7 استفاده می‌کنید و با این مشکل روبرو هستید، بایستی بدانید در این دو ویندوز قابلیتی به نام Windows Boot Performance Diagnostics نفهته است که بسیاری از کاربران از آن بی‌خبرند. با فعال نمودن این ابزار، ویندوز به طور اتوماتیک موانعی که باعث کاهش سرعت بالا آمدن ویندوز می‌شود را به طور اتوماتیک تشخیص داده و آنها را رفع می‌کند. در این ترفند قصد داریم به معرفی این قابلیت مفید بپردازیم.

برای این کار:
    ابتدا در منوی Start عبارت gpedit.msc را وارد کرده و Enter بزنید.
    در پنجره Local Group Policy Editor از پنل سمت چپ مسیر زیر را طی کنید:
    Computer Configuration > Administrative Templates > System > Troubleshooting and Diagnostics > Windows Boot Performance Diagnostics
    اکنون از قسمت سمت راست پنجره، بر روی Configure Scenario Execution level دوبار کلیک کنید.
    در پنجره جدید، گزینه Enabled را انتخاب نمایید. همچنین (ترفندستان) اطمینان پیدا کنید در قسمت Scenario Execution Level گزینه Detection, Troubleshooting and Resolution در حالت انتخاب باشد.
    اکنون بر روی دکمه OK کلیک کنید.
    حال ویندوز را یکبار Restart نمایید.
    اکنون Windows Boot Performance Diagnostics فعال بوده و به تشخیص و حل مشکلاتی که باعث کندی بالا آمدن ویندوز می‌شود می‌پردازد.

دقت نمایید برای این که Windows Boot Performance Diagnostics به درستی کار کند، بایستی سرویس (Diagnostic Policy Service (DPS در محیط ویندوز فعال باشد. برای اطمینان این قضیه:
    در منوی Start عبارت Services را تایپ کرده و Enter بزنید.
    در پنجره باز شده Diagnostic Policy Service را یافته و اطمینان پیدا کنید وضعیت (Status) آن بر روی Started قرار گرفته است.

البته لازم بذکر است دستکاری رجیستر خیلی خطرناک بوده و هیچگونه پیغام تایید و بازگشت به عقب ندارد و ممکن است موجب اشکالاتی در سیستم شما شود پس از دستکاری بی رویه رجیستری در ویندوز خودداری کنید.

زندگی در بردگی شرمندگی است * معنی آزاد بودن زندگی است
    سر که خم گردد به پای دیگران * بر تن مردان بود بار گران

2. 11 کاربر مقابل از Mohamad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

عضو سایت
    گر بخود ایی بخدایی رسی بخودا
    تشکر تشکر کرده 
    1,487
    تشکر تشکر شده 
    634
    تشکر شده در
    140 پست
    حالت من : Motarez
    قدرت امتیاز دهی
    1503
    Array

سلام. ظاهرا ترفند خوبیه ولی فکر نمیکنم کسی بخواد ازش استفاده بکنه ! چون این مکانیسم باعث غیر فعال کردن (مثال)جلوه هایی میشود که ویندوز7 را اریش کرده است و کاربران بسیاری برای این ارایشهای گرافیکی از اکس پی به سون کوچ کرده اند و نمیخواهند ظاهر ویندوزشان به ده سال پیش برگردد. بهتره کاربران از ویندوزهای دستکاری نشده(حتی اپ نشده) که برهان معرفی نمودند استفاده نمایند و البته یک مورد دیگر که باعث طولانی شدن زمان بوت میشود انتی ویروسها هستند .دیلی کردن اجرای بعضی برنامه ها و قسمتهای ویندوز هم میتواند مفید باشد.

4. 7 کاربر مقابل از fg54 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

بعضی امور در سیستم عامل بستگی مستقیم به علایق کاربر دارد.
    در این سایت و دیگر سایت ها انواع مختلف نرم افزار معرفی میشوند ، اینکار صورت میگیرد چون برای هر کاری دهها نوع نرم افزار
    ساخته شده که هر کاربر بسته به علایق خود یکی را استفاده میکند.
    برای مثال خود بنده بهیچ عنوان جلوه های گرافیکی سیستم عامل برایم مهم نیست ، لذا این ویژگی ها را در هر سیستم عاملی
    که باشم غیر عملیاتی میکنم. حتی دسکتاپ بنده در 99 درصد موارد نوع کلاسیک است.
    چرا؟ برای اینکه من از سیستم عامل کارش را و سرعت عملش را میخواهم نه زیبایی ظاهری .اگر به زیبایی ظاهری علاقه داشته
    باشم که دستگاههای ویدیو و غیره بهترین ها را دارند.
    وقتیکه کاربر ، میخواهد هم کار سیستم عامل را داشته باشد و هم زیبایی ظاهری آن ، پس باید انتظار سنگینی سیستم و کند
    عمل کردن سیستم را هم داشته باشد.
    لذا این درست نیست که ما فکر کنیم کاربران از بعضی ترفند ها استفاده نخواهند کرد. اگر اینکار ها مفید نیست پس چرا اصلا" در
    سیستم عامل گنجانیده شده اند.
    هر تغییری در کیفیت کار سیستم تاثیر دارد و این کاربر است که باید با انتخاب روش مورد علاقه اش از سیستم عامل لذت ببرد.

[SIGPIC][/SIGPIC]

6. 5 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر بخش اموزشی
    تشکر تشکر کرده 
    2,174
    تشکر تشکر شده 
    2,141
    تشکر شده در
    294 پست
    حالت من : Ghafelgir
    قدرت امتیاز دهی
    288
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط magsoud نمایش پست ها
    ........
    درود
    جناب شیرین زبان من با تک تک جملات شما موافقم . البته به غیر از ان قسمت دسکتاپ کلاسیک!!
    من گاهی اوقات شده که تمام برنامه هام رو تک تک نصب و حذف کنم تا متوجه بشم که کدام یک کار بیشتری از منابع ویندوز می کشند و ان را نصب نکنم.
    به نظر من بیشترین اثر بر روی کاهش سرعت را سرویس ها و برنامه های اجرایی و قابلیت های بلا استفاده ویندوز می گذراند. البته من درصد سرویس ها را بالاتر از هرجیزی می دانم. برای اینکه تجربه به من ثابت کرده که یک سرویس نامناسب می تواند از هرنوع Defragment و خرابی ها رجیستری بدتر باشد.
    در کل تمام این ترفند ها برای این هست که از انچه که دارید حداکثر استفاده را ببرید و خود چیز جدیدی خلق نمی کنید.
    پیشنهاد من هم به دوستان استفاده از Auslogics هست. یک زمانی به هردوستی که می رسیدم، TuneUp را پیشنهاد می کردم ولی بعدا متوجه شدم که خود TuneUp عامل اصلی کاهش ویندوز من هست.
    یادش بخیر یک زمانی بخاطر کاهش سرعت ویندوز، هفته ای سه بار ویندوز عوض می کردم فکر کنم از اول تا اخر مرداد 20-30 باری ویندوز عوض کردم
    جوونی کجایی

اگه برای بقیه لاتی برای ما شکلات هم نیستی
    1725128855

زندگی شاید آن لبخندی ست، که دریغش کردیم
    زندگی زمزمه پاک حیات ست، میان دو سکوت
    زندگی، خاطره آمدن و رفتن ماست
    لحظه آمدن و رفتن ما، تنهایی ست
    من دلم می خواهد
    قدر این خاطره را دریابیم

سهراب سپهری

من چه سبزم امروز
    و چه اندازه تنم هوشیار است
    نكند اندوهی ‚ سر رسد از پس كوه

چه كسی پشت درختان است ؟
    هیچ می چرد گاوی در كرد
    ظهر تابستان است
    سایه ها می دانند كه چه تابستانی است
    سایه هایی بی لك
    گوشه ای روشن و پاك
    كودكان احساس! جای بازی اینجاست

زندگی خالی نیست
    مهربانی هست سیب هست ایمان هست
    آری تا شقایق هست زندگی باید كرد

در دل من چیزی است مثل یك بیشه نور مثل خواب دم صبح
    و چنان بی تابم كه دلم می خواهد
    بدوم تا ته دشت بروم تا سر كوه
    دورها آوایی است كه مرا می خواند

8. 6 کاربر مقابل از n1ma عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

بنام دوست
    من هم صد در صد با برنامه های شرکت Auslogics موافقم

[SIGPIC][/SIGPIC]

10. 5 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)