• قابلیت های جدید اضافه شده چیست؟

مهمترین قابلیت اضافه شده خروجی TV هست و امکان شارژ کردن کنسول از طریق کابل USB وجود داره. و همچنین در نسخه ی جدید امکان تماشای 27 تصویر پس زمینه وجود دارد.

• آیا میزان حافظه ی PSP Slim بیشتر است؟

بله، میزان حافظه ی کنسول از 32 مگابایت به 64 مگابایت افزایش پیدا کرده و 2 برابر شده است.

• آیا این میزان حافظه در بارگذاری بازیها و یا UMD ها تاثیر گذار بوده؟

مقدار تغییرات واقعا متغیر هست ... بعضی از بازیها سریعتر و بعضی حتی کند تر اجرا شدند ، اما این میزان فقط در حد چند ثانیه میباشد و نگرانی از این بابت نیست.

• آیا سرعت لُد شدن کارت حافظه بیشتر شده؟

خیر ، در هر دو یکسان است.

• اگر بخواهم با TV بازی کنم، صفحه کوچک میشود و از بالا و پایین آن کم میشود؟

متاسفانه بله ، بر خلاف تماشا کردن فیلم که در آن از تمام صفحه استفاده میشود در بازی کردن اینطور نیست و صفحه کوچک میشود و تنها میتوان از 70 درصد صفحه ی تلویزیون استفاده نمود.

• آیا آنطور که گفته میشود ، واقعا این کنسول لاغرتر شده؟

تغییرات در این کنسول آنقدر واضح نیستند که با چشم دیده شود، اما کنسول لاغرتر شده و از وزن آن کاسته شده است. اسلیم 19 درصد لاغرتر و 33 درصد از وزن آن کم شده. به طوری که اگر Fat داشته باشید، بعد از در دست گرفتن این کنسول واقعا احساس سبکی میکنید.

• آیا جای دکمه ها بهبود یافته و در کل تغییراتی داشته است؟

بله ، دکمه ها مقاوم تر شده اند و میزان حساسیت آنها بیشتر شده است.

• آیا WiFi در Slim بهبود یافته است؟

خیر ، در هر دو کنسول یکسان است.

• آیا تغییراتی در باتری صورت گرفته است؟

در کل Slim باتری لاغرتر با میزان انرژی مصرفی کمتر دارد. بنابراین با توجه به مصرف کمتر Slim ، عمر باتری هم در این کنسول کمی بیشتر میباشد.

• در چه مدت زمانی میتونم Slim رو به طور کامل شارژ کنم؟

حدودا 5 ساعت.

• آیا هنوز هم جای انگشتان روی صفحه میماند؟

بله، اگر چه پوشش خارجی اسلیم بهبود یافته، اما بازهم جای انگشتان روی کنسول میماند.

• آیا در Slim میشود که در هنگام تماشای عکسها، به موسیقی گوش دهم؟

خیر، زمانی که وارد یک محیط مجزا میشوید، نمیتوان به موسیقی گوش داد.

خوب این بود مقایسه ی کلی و ساده بین این 2 کنسول. اگر قصد خرید این کنسول رو دارید، من به شما Slim رو پیشنهاد میکنم. خروجی TV داره که میشه روی تلویزیون هم بازی کرد ( البته در حالت Letterbox ). قابلیت های دیگرش رو هم در بالا به شما گفتم. اما اگر واقعا آن 33 درصد کاهش وزن و خروجی TV برای شما مهم نیست، چیز زیادی عاید شما نمیشود.

موفق باشید

نمایش محتوای مخفی

عکس های مقایسه ای این 2 کنسول رو هم ببینید: