نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: خوشبختی یعنی.....

مدير باز نشسته
    تشکر تشکر کرده 
    3,069
    تشکر تشکر شده 
    4,117
    تشکر شده در
    2,249 پست
    قدرت امتیاز دهی
    865
    Array

پیش فرض خوشبختی یعنی.....

خوشبختی یعنی.....

image021

خوشبختی یعنی...
    دیدن حرف های پشت سکوت...
    خاموش کردن شمع غرور با یه فوت.
    خوشبختی یعنی دیدن نقاش بال شاپرک ...
    خوندن آرزوها توی دست قاصدک...
    لمس کردن خاطره ها چه شیرین چه تلخ.خوشبختی یعنی سفر ...
    پشت پرچین خیال دیدن چشمای تر،
    رها شدن تو لحظه ها ا ز هست و نیست مثل پر...
    خوشبختی یعنی شنیدن اسم یه دوست از لب باد وقتی که دوره و فاصله ها اونو برده ز یاد... خوشبختی یعنی نقش کلید باش به یه قفل ، واسه درمونده راه ، راه عبور باش مثل پل...
    چه خوبه دل به دریا بزنی اگه دلت دریایی باشه می بردت اونجا که خوشبختی باشه...

2. 3 کاربر مقابل از Sara12 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

عضو سایت
    تشکر تشکر کرده 
    854
    تشکر تشکر شده 
    1,726
    تشکر شده در
    930 پست
    حالت من : Bitafavot
    قدرت امتیاز دهی
    3433
    Array

خوشبختی یعنی

خوشبخت يعني بپذيري زندگي تو، مال توست و آزاد هستي تابا اعمالي که دوست داري آن را زندگي کني. خوشبختي يعني باور کني که ديگران هم به اندازه تو امنيت، آرامش، محبت، عفو و آزادي نياز دارند. خوشبختي يعني کمي دليرتر، مهربان تر، بخشنده تر، وفادار تر باشد. خوشبختي يعني قلبي را نشکني، دلي را نرنجاني، آبرويي را نريزي وديگران از تو آسيبي نبينند. خوشبختي يعني پذيرفتن اين واقعيت که هيچ انساني کامل نيست و انسان ممکنالخطاست. خوشبختي يعني گذشته را ببخشي تا تجارب دردناک تکرارنگردند. خوشبختي يعني شکرکني که زنده اي، که احساس داري، که دوستت دارند، که عشقي در قلب داري و به يمن شاکر بودنت به هر آن چه آرزوي برحق دلت است، خواهي رسيد. در روايتي از سعدي آمده است، به خاطر نداشتن کفش بسيار ناراحت بودم وازخداوند گله وشکايت مي کردم، تا اينکه در شهر مردي را ديدم، که پانداشت، خجل شدم، دريافتم که ناسپاسي کردهام و بزرگترين نعمت خداوند يعني سلامتي را فراموش کرده ام. مي توان درباره ي احساس خوشبختي مدت هاي مديدي انديشيد، بدون اين که واقعا به يک نتيجه قطعي رسيد. احساس شادي وخوشبختي، برداشتي ذهني ودروني است و عوامل متعددي در شکل دهي آن دخيل هستند که گاهي از کنترل ما خارج هستند. تجربه خوشبختي درنزد انسان ها متفاوت است هر کدام خوشبختي را با روش هاي مختلف و معاني متفاوت جستجو مي کنند. بنا پارت معتقد بود که حتي شش روز خوش هم درزندگيش نداشته، در حالي که هلن کلر نابينا و کر و لال از زندگي احساس رضايت مي کرد و مي گفت: «زندگاني را بيش از حد تصورم زيبا يافتم» بزرگي مي گويد: گاهي براي درک خوشبختي تنها کاري که بايد بکنيم اندکي تامل و يه غبارروبي ساده از چشم هايي است که به رسم عادت، به سرعت وبه سادگي از نعمت هاي شگفت آور روزانه مي گذشته.ما روزي واقعا احساس خوشبختي مي کنيم که شب هنگام به اين سوال جواب «نه» نداده باشيم،
    1) آيا من امروز روي تمام حوادث و اتفاقات روزمره کنجکاو بوده ام، روي هر آنچه روزگاري برايم به ارمغان آورده بود و يا ازمن طلب کرده بود؟
    2) آيا من امروز را با خوشبختي و شور و شعف سپري کرده ام؟
    3) آيا من روي هم رفته از امروزم راضي بودهام؟
    درچنين شرايطي است که کشتي سفر وزندگي ما با احساس رضايت خاطر بامعني سازنده ومفيدبه مقصد مي رسد.
    ویرایش توسط fatema : 11-30-2011 در ساعت 01:06 AM

4. کاربر مقابل از fatema عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

کاربر فعال
    بهترین هدیه ای که میتوانیم به دیگران بدهیم وقت و صبرمان است.
    تشکر تشکر کرده 
    1,716
    تشکر تشکر شده 
    2,026
    تشکر شده در
    1,243 پست
    حالت من : ShadOsarhal
    قدرت امتیاز دهی
    3731
    Array

خوشبختی یعنیشكر كنی كه زنده ای ، كه احساس داری ، كه دوستت دارند ، كه عشقی در قلب داری و به یمن شاكر بودنت به هر آن چه آرزوی بر حق دلت است ، خواهی رسید.
    ((اعتقاد))و((عشق))شهامت اورد و همه ترس ها را از دل ببرد;هر اعتقاد که تو را گرم کرد,انرا نگه دار,و هر اعتقاد,که تو را سرد کرد از ان دوری کن.عشق شادی است,عشق ازادی است عشق اغاز ادمیزادیست.

6. 3 کاربر مقابل از s.rozekabood عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

برچسب ها برای این تاپیک

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)