65 ساعت عمليات نفسگير براي نجات جوان سيرجاني
بنابراين گروه نجات تصميم گرفتند با حفر يك چاه جديد در مجاورت چاه متروكه جوان گرفتار را نجات دهند.به اين ترتيب، عمليات حفر چاه شروع شد و گروه نجات پيش از ظهر پنجشنبه ـ 7 مهرماه ـ موفق به حفر موازي چاه شدند و با ورود به درون چاه متروكه موفق شدند جوان گرفتار را پس از 65 ساعت جدال با مرگ نجات دهند.
جام جم: پسر 23 ساله سيرجاني كه در عمق 25 متري يك چاه متروكه كشاورزي محبوس شده بود، با گذشت 65 ساعت عمليات نفسگير آتش‌نشان‌ها و امدادگران از مرگ حتمي نجات يافت.
دوشنبه هفته گذشته مردي با حضور در پليس آگاهي سيرجان از توابع استان كرمان از گم شدن پسر 23 ساله‌اش به نام حامد خبر داد و براي يافتن او درخواست كمك كرد.با تحقيق از شاكي معلوم شد، حامد ـ جوان گمشده ـ پس از مشاجره با والدينش از خانه بيرون رفته و باز نگشته است و جستجوهاي خانواده‌اش براي يافتن او بي‌نتيجه مانده است.
در پي اين شكايت، جستجوهاي پليسي براي يافتن اين جوان گمشده آغاز شد. ساعاتي بعد مردي با مركز فوريت‌هاي پليسي 110 تماس گرفت و عنوان كرد در بازگشت به خانه صداي ناله‌هاي مردي را درون چاه متروكه كشاورزي روستاي برج شيله شنيدم كه تقاضاي كمك مي‌كرد.ماموران با اطلاع از اين موضوع به محل حادثه اعزام و متوجه شدند مرد جواني درون چاه افتاده و كمك مي‌خواهد.
با اطلاع امدادگران سازمان آتش‌نشاني سيرجان، آنها نيز دقايقي بعد در محل حادثه حضور يافتند. به دليل حساسيت موضوع،‌فرماندار سيرجان نيز در محل حادثه حضور يافت تا با دستور استاندار بر عمليات نجات اين جوان نظارت كند. نيروهاي امدادي نيز به تجهيزات و امكانات بيشتري مجهز شدند.
مرد جوان در عمق 25 متري گرفتار بود
آتش‌نشان‌ها در بررسي از چاه متروكه كشاورزي متوجه شدند مرد جوان در عمق 25 متري درون لوله پوسيده چاه متروكه گرفتار شده و هر لحظه امكان ريزش چاه و مدفون شدن مرد جوان وجود دارد.
بنابراين گروه نجات تصميم گرفتند با حفر يك چاه جديد در مجاورت چاه متروكه جوان گرفتار را نجات دهند.به اين ترتيب، عمليات حفر چاه شروع شد و گروه نجات پيش از ظهر پنجشنبه ـ 7 مهرماه ـ موفق به حفر موازي چاه شدند و با ورود به درون چاه متروكه موفق شدند جوان گرفتار را پس از 65 ساعت جدال با مرگ نجات دهند.
با بررسي اوليه معلوم شد، جوان نجات يافته همان فرد گمشده‌اي است كه پليس در جستجوي او بوده است.با انتقال اين جوان به بيمارستان، ماموران تحقيق از وي را آغاز كردند.او به پليس گفت: از چندي پيش با خانواده‌ام اختلاف داشتم. روز حادثه پس از مشاجره با والدينم خانه را به حالت قهر ترك كردم. چند ساعت در خيابان پرسه مي‌زدم تا اين كه تصميم گرفتم در گوشه‌اي مخفي شوم.وي اضافه كرد: هنگام پرسه زدن در حومه روستاي برج شيله متوجه يك چاه متروكه آب كشاورزي شدم و تصميم گرفتم در اين محل پنهان شوم. دقايقي نگذشته بود كه بخشي از جداره چاه فرو ريخت و من به پايين سقوط كردم و در عمق 25 متري چاه گرفتار شدم. وحشت كرده بودم و فرياد مي‌زدم تا شايد با شنيدن صداي كمك‌خواهي، فردي صداي مرا بشنود و به نجاتم بيايد.
مرد جوان با اشاره به 65 ساعت دلهره گفت: هر لحظه مرگ را پيش چشمانم مي‌ديدم. بسختي نفس مي‌كشيدم تا اين كه عاقبت با حضور امدادگران و آتش‌نشان‌ها نجات يافتم. از مردي كه صداي ناله‌هايم را شنيد و بموقع برايم كمك آورد، استاندار، فرماندار، امدادگران هلال احمر و همه كساني كه براي نجاتم زحمت كشيدند ،سپاسگزارم.