نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: بيني دروازه مخفي ورود ويروس‌ها به مغز

ناظم ارشد انجمن
    شاید من بی عیب نباشم اماتوهم نیستی...پس برو وپیش از شمارش اشتباهات من به خطاهای خودت رسیدگی کن
    تشکر تشکر کرده 
    190
    تشکر تشکر شده 
    12,809
    تشکر شده در
    3,688 پست
    حالت من : Relax
    قدرت امتیاز دهی
    11330
    Array

بيني دروازه مخفي ورود ويروس‌ها به مغز

Multimedia pics 1389 7 Science 961313563252پزشكان معتقدند كه در آناتومي انسانها 4 نوع بيني مختلف وجود دارد اما اين عضو حياتي به لحاظ شكل ظاهري از هر نوعي كه باشد دروازه‌اي براي ورود ويروس‌هايي است كه با بروز اختلالات مغزي مرتبط هستند.

اين پزشكان در آمريكا دريافته‌اند كه بيني مي‌تواند دريچه‌اي براي ورود ويروس تبخال – 6 (HHV-6) باشد كه از خانواده ويروس‌هاي تبخال است و با بروز اختلالات مغزي شامل ام اس يا فلج اعصاب، آنسفاليت و نوعي از صرع ارتباط دارد.

بنا بر گزارش مجله آنلاين لايوسانيس، اين ويروس همچنين مي‌تواند موجب بروز نوعي بيماري شايع در بين نوزادان شود كه علائم آن تب بالا و خارش پوست است.

دكتر استيون جاكوبسان متخصص نورو ويروس شناسي در انستيتو ملي اختلالات عصبي و سكته مغزي در مريلند مي‌گويد: اين ويروسي است كه همه ما در معرض آن هستيم و اكثرا در دوران كودكي به آن آلوده شده‌ايم. تاكنون مسير ورود اين ويروس به داخل بدن مثل يك راز ناشناخته بود.

چون مغز انسان به شدت توسط يك مرز مطمئن خوني- مغزي محافظت مي‌شود كه بسياري از ميكروب‌ها و داروها را فيلتر مي‌كند.

اما پزشكان مي‌دانستند كه فقط بيني مانند دروازه‌اي براي ورود ويروس‌هايي مثل آنفلوآنزا به داخل سيستم اعصاب مركزي عمل مي‌كند. با همين پيش زمينه اين بار پزشكان دريافتند كه همين دروازه به ورود ويروس‌هاي خطرناك‌تر نيز كمك مي‌كند.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

2. کاربر مقابل از mehraboOon عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

برچسب ها برای این تاپیک

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)