فرمانده انتظامي شهرستان قدس با اعلام اينكه بوي گوسفند راز قتل سارق احشام را بر ملا كرد گفت:متهمان در بازجوي‌ها به سرقت 45 راس گوسفند در شهرستان رباط کريم نيز اعتراف کردند.

به گزارش ایسنا، سرهنگ کربلائي‌زاده، در توضيح اين خبر گفت: روز گذشته دو گزارش متفاوت مبني بر سرقت 50 راس گوسفند و کشف يك جسد مجهول الهويه در اين شهرستان در دستور کار ماموران پليس آگاهي قرار گرفت.

وي گفت: با توجه به حساسيت موضوع، طرح مهار و کنترل کليه خودروها مخصوصا وانت و نيسان بار در دستور کار ماموران انتظامي و پليس‌راه قرار گرفت تا اين که مشخص شد در حوالي محل سرقت احشام در اثر برخورد يک دستگاه خودرو پرايد با جدول کنار خيابان تصادفي رخ داده است که از خودرو و راننده آن بوي شديد گوسفند به مشام مي‌رسد از همين رو خودرو و مالک آن براي تحقيقات بيشتر به آگاهي منتقل شدند.

وي افزود: مالک خودرو در بازجويي‌هاي ابتدايي پليس اذعان داشت که به عنوان مسافرکش فردي را با يک عدد گوسفند به صورت دربست به آدرس درخواستي‌اش منتقل کردم که به علت نقص فني با جدول کنار خيابان برخورد کرده و بوي ناشي از گوسفند به علت حمل گوسفند در خودرو‌ام است.

كربلائي‌زاده با بيان اينكه ماموران پليس آگاهي براي تحقيقات بيشتر، خانواده مقتول را به آگاهي فراخواندند که در برخورد با مالک خودرو مشخص شد مقتول با مالک خودرو رابطه دوستانه داشته است، گفت: بنابراين موضوع با حساسيت بيشتر پيگيري شد و متهم که چاره‌اي جز اعتراف نداشت به سرقت گوسفند اقرار و همدستان خود را معرفي کرد.

وي افزود: متهم در ادامه بازجويي‌ها و در مواجهه با خانواده مقتول با اقرار به اين موضوع که قتل در شب سرقت و در دامداري اتفاق افتاده است اذعان داشت: روز حادثه به همراه همدستانم با هدف سرقت احشام وارد دامداري شديم که پس از سرقت، همدستانم همراه با احشام سرقت شده از دامداري خارج شدند اما مقتول هنوز در دامداري بود و من نيز در خارج از دامداري با خودرو پرايد منتظر او بودم که ناگهان از دور شاهد صحنه درگيري فردي که گويا صاحب دامداري بود با مقتول شدم که با ديدن اين صحنه از محل گريخته و در تاريکي شب به جدول برخورد کرده و تصادف کردم.

کربلائي‌زاده در ادامه افزود: با توجه به اظهارات متهم، مالک دامداري براي تحقيقات بيشتر به پليس آگاهي فراخوانده شد که با توضيحات وي مشخص شد که در آن شب پسر وي براي سرکشي به دامداري مراجعه کرده است که وي نيز براي ارائه پاره‌اي از توضيحات به پليس آگاهي منتقل شد.

وي بابيان اينكه پسر مالک دامداري در مواجهه با شواهد موجود به قتل اعتراف و اذعان داشت که شب حادثه و در هنگام ورود به دامداري متوجه سرقت احشام شدم.

به گفته كربلائي‌زاده پسر مالک دامداري پس از اطلاع از جريان سرقت به دنبال ردي از سارقان در دامداري بود که از دور متوجه سايه فردي مي‌شود و به طرف او حمله تا مانع فرار وي شود که در اين لحظه سارق با قمه به او حمله مي‌کند که پسر مالک دامداري در يک لحضه قمه را از دست سارق خارج و با درگير شدن با وي، سارق را به قتل مي‌رساند.

كربلائي‌زاده درباره شگرد سارقان اظهار داشت: آنان در ابتدا دامداري‌هاي بزرگ را شناسايي و سپس به عنوان مشتري به آنجا مراجعه مي‌کردند و پس از شناسايي راه‌هاي ورودي و خروجي و بررسي سيستم‌هاي امنيتي دامداري، بعد از بدست آوردن اطلاعات لازم درباره چگونگي ورود به محل و تعداد نگهبان با يک برنامه‌ريزي دقيق وارد دامداري شده و بعد از بستن دست و پاي نگهبانان اقدام به سرقت مي‌کردند و احشام دزدي را به کشتارگاه مي‌فروختند.

فرمانده انتظامي شهرستان قدس در ادامه اظهار داشت: همدستان سارق دامداري که متواري بودند با راهنمايي‌هاي وي پس از چهره‌نگاري از سارقان و انجام کارهاي اطلاعاتي و تعقيب و گريز، مخفيگاه متهمان را شناسايي و در يک عمليات غافلگيرانه دستگير و در بازجوي‌هاي خود به سرقت 45 راس گوسفند در شهرستان رباط کريم اعتراف کردند.

وي گفت: پسر مالک دامداري به عنوان متهم به قتل و سارقان احشام پس از تشکيل پرونده براي سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضايي شدند.